Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

tbn

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2398
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tbn

  1. Ze wszystkim jak coś chcesz kupić to zamiast zadzwonić do sklepu najpierw pytasz na forum i czekasz? Dziwne.
  2. Day Date klasyk bling Rolka, ale z tej dwójki wolałbym Daytone. Wolę sportowe zegarki po prostu.
  3. Ideału czego? Wtedy można się wypowiedzieć.
  4. Czyli kolega lubi design Rolka, ale nie lubi lub z jakichś powodów nie chce nosić tej firmy.
  5. Chyba nowy Must. Piękny zegarek oglądałem go w salonie. Planuje w przyszłym roku dla żony zakup, kwarc w tym średnim rozmiarze.
  6. Forum rządzi się swoimi prawami, tutaj każdy chce za pu ceny. Według chrono po wzroście jak przestał być produkowany to raczej trzyma się w okolicy 20k. Na to bym się nastawiał przy kupnie full set dzisiaj. Z drugiej strony, za niewiele więcej można poszukać chyba nowego.
  7. Divery Omegi mają też problem z wagą. Nie to że uprawiam bodyshaming, ale zwykły Diver 300M to około 170-180g, pomimo że przy swoim rozmiarze nieźle leży na mniejszych nadgarstkach.
  8. W speedmasterach nie ma takiego efektu. Uszy są skręcone, więc wiadomo, że nie będzie idealnie płasko, ale to kwestia budowy koperty.
  9. 3861 nie jest modyfikacja ETY, tak samo 8500 zbudowany w 2007 to już był inhouse. Certyfikacja METAS to coś więcej niż antymagnetyzm, zakładam że to wiesz. Jaka inna firma zrobiła podobny progress ? Tylko Rolex mi do głowy przychodzi z mechanizmami 32xx, oferującymi podobna precyzję, większą rezerwę przy niższym antymagnetyźmie. Nie wiem jak odporność na wstrząsy, nie widziałem w sumie nigdy dokładnych danych. Kwestie estetyczne pomijam, bo rzecz gustu a nawet częściowo się zgadzam, bo wolę mniejsze zegarki. @Mirosuaw Świetnie to wygląda estetycznie. Ale ja jestem zachwycony nową, zapominam, że zegarek jest na ręku i wygląda rewelacyjnie.
  10. Wydaje mi się, że obiektywnie co-axial plus metas to największy postęp wśród producentów w ostatnich dekadach. Nowy Moon to fenomenalny zegarek pod każdym względem.
  11. Exa dostał w prezencie od żony, tutaj sam wybrał. W sumie poczułem sie nobilitowany, dwa modele jak Roger Smith mam. Na czym konflikt konflikt interesu tutaj polega ? Wiem, że Smith też używa co-axiala.
  12. Rekomendacja z pierwszej ligi. Tylko szafir trochę niekoszernie
  13. Z takim to zostaje już tylko kupić turban i uczyć się arabskiego.
  14. Wiadomo, rzecz gustu. O ile pamietam to polerki w GMT się pojawiła przy ceramice, wcześniej nie było. Chcieli dodać bilingu, żeby zegarek wyglądał bardziej luksusowego. Jak dla mnie lakierowana tarcza i ceramika, do tego polerowane boki to aż nadto połysku. Z reszta wystarczy spojrzeć na suba, swieci się mocno. No ale mnie od DJ z karbowanym na jubilee bolą oczy.
  15. Dla mnie efekt na nadgarstku jest świetny, nie widzę zupełnie żadnego uwypuklenia. Wręcz przeciwnie, dodaje zegarkowe lekkości. Zgadzam się z lukebor, że jak widać klamrę to rzeczywiście trochę podkreśla wielkość koperty. Co do historii bransolety to o ile wiem bazuje na 1116, która była już na Speedmasterze pod koniec lat 60’.
  16. Dla mnie Oyster to najlepsza bransoleta, pasuje do vintage , pasuje do współczesnych. Jedyne co nie lubię to PCL, szkoda ze nie ma gmt z normalna szczotkowaną. Kompetnie ta poletka w tym zegarku nie jest potrzebna.
  17. W butiku była, więc już z nową bransoletą. Optycznie mniejszy, waga zredukowana ze 149g do 121g. Komfort od razu dużo lepszy.
  18. Właśnie sobie podjechałem na przymiarkę i ta nowa bransa zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Oglądałem ją przelotnie pare miesięcy temu i wydawała się za bardzo dżubili, ale teraz nic z tych rzeczy. Fajna, z wintydżowym klimatem. Cały zegarek lekki dzięki temu i mniejszy się wydawał, a l2l chyba tylko 1 mm różnicy.
  19. Jakościowo to bardzo dobra bransoleta. Problemy są dwa: wystające endlinki co optycznie wydłuża cały lug to lug i czasem tworzy dziure przy zejsciu na nadgarstek, na załamaniu; oraz duże ogniwa sprawiają, że jak nie masz idealnego dopasowania to nie najlepiej się układa i bywa niewygodna. No i estetycznie, w sumie bardzo "nieporywający" projekt.
  20. @sanik Wiem, że nie jest idealnie, ale wystarczająco dobrze dla mnie. Z drugiej strony dziś jeszcze 25% of na Uncle Seiko.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.