Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

tbn

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    2398
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez tbn

  1. Ja do końca nie rozumiem, czemu się zdecydowali na te brązy. Już pół biedy ta fauxtina. Z jednej strony koncepcja czegoś nietuzinkowego na koniec serii z Craigiem ma sens, z drugiej to był najbardziej nowoczesny Bond w historii. Tez zegarek w czarnej matowej kolorystyce i z białą luma byłby obłędny.
  2. Będzie bójka o zapis jak o majonez w promocji w Lidlu. 🤣
  3. Byłem niedawno w Raflesie, w sprawie innej marki, ale mają tam też Rolka. Była matka z synem co chcieli kupić stalowego profesjonala i podoba historia. Przeglądanie katalogu i kręcenie głową sprzedawcy. Chłopak miał na ręku chyba czarnego GMT, którego pomimo grubej puchowej kurtki odsłaniał. Jakby chciał krzyknąć "patrz, mam Rolexa, nie jestem fliperem!" Ale niestety sprzedawca pozostał obojętny na te znaki.
  4. Przpomnialo mi się jak kupowałem swojego, prawie rok się zbierałem i oglądałem w necie. Ten model to moim zdaniem najlepsze co dzisiaj Rolex ma w ofercie i kwintesencja sportowych Rolkow w starym stylu. Ceramiczne modele już tego nie mają. 🤘
  5. Każda moda przemija. Rolex przed pandemia dobrze trzymał cenę, ale dzisiejsza sytuacja do normalnych nie należy. Ja mówię tylko o masie inwestorów nagle kupujący takie same chodliwe zegarki. Jak ktoś kupuje z metki dla siebie to co za różnica jaka będzie wartość za parę lat.
  6. Tez chciałbym wiedzieć kiedy, zacząłbym spekulować na tych co kupują pod inwestycje bo zawsze będzie rosło. 🤣
  7. Fools gold. W końcu minie moda, bańka pęknie z hukiem.
  8. tbn

    Moonwatch vs Navitimer

    Kurde, ja w swoim Moonie pływałem niedawno. @Balansujący Na Osi W tanich zegarkach może.
  9. Wiem, że nosisz się raczej elegancko, kwestia potrzeb i stylu życia. Moja praca od dwóch lat jest sprzed komputera w domu, więc siłą rzeczy dres króluje. Na zewnątrz raczej w nim nie wychodzę, chyba że z psem. Przed pandemią w sumie jeansy, brogsy, koszula i marynarka to była maks elegancji dla mnie jak musiałem do biura podjechać. Ale to też nie w każdej pracy, zależnie od środowiska. IT nie przywiązuje zbytnio wagi do stroju. Ja lubię patrzeć na dobrze ubranych ludzi, a nie typowego Polaka w dresie czy bojówkach, ale to nie dla mnie.
  10. Staram się kupować rzeczy dobrej jakości co posłużą lata, więc garnitury które posiadałem nie były badziewne, ale na pewno nie była to też wysoka półka, nie mówiąc o bespoke. Nie mniej jako pełny garnitur rozumiem koszulę, krawat etc, Całość nie jest po prostu jakoś specjalnie wygodna, a krawata literalnie nie znoszę. Nie kwestionuję elegancji garnituru absolutnie, tylko zwyczajnie jego praktyczność i sens w dzisiejszych czasach.
  11. Cena tej referencji bardziej podyktowana jest zaprzestaniem produkcji, zanim go zastąpili to chodził niewiele powyżej metki. To nie jest typowy przypadek flipowania jak z obecna Daytona czy GMT, nie mniej rozumiem. 36mm za mały ? Dla mnie byłby ok, ale wolę tę referencję z kilku powodów. Pelny garnitur dzisiaj wydaje się już trochę nie na miejscu, jak relikt z poprzedniej epoki. Ja nigdy nie lubiłem, jako ani praktyczny ani specjalnie wygodny. Nigdy na szczęście nie musiałem chodzić w garniturze, ale w cieszę sie, że te czas mijają. Niech w tym chodzą urzędnicy państwowi.
  12. Ha, a myślałem że z forumowych co się pojawiają w tym wątku mój był pierwszy. Kiedyś nikt Exow nie chciał. Inne czasy, ktoś uwierzy, że dawali jeszcze rabaty?
  13. Można pozakładać po 2-3 na każda rękę, wtedy na pewno zauważą.
  14. Kupiony trzy lata temu, pierwszy i ciągle ulubiony Rolex. Chyba stały w upodobaniach jestem. :) Fotka z wczoraj.
  15. tbn

    Gry komputerowe :)

    Disco to jedna z najlepszych gier jakie grałem w tej kategorii. Ale ja jestem wychowany na starych Falloutach, Tormencie , Grim Fandango etc. Ta gra łączy cechy starych crpg i przygodowek point and click. Pod względem kreacji świata, dialogów, voiceactingu to absolutnie dzieło wybitne.
  16. tbn

    Zegarek do ~ 30000

    Dla mnie nakręcanie 1861 to przyjemność. Fajna rutyna z rana przed założeniem zegarka.
  17. tbn

    Perfumy

    Dzięki!
  18. tbn

    Zegarek do ~ 30000

    Musisz się zastanowić czy data jest konieczna. Z Omeg z datą zerknij może na AT, jest wersji 38mm, powinna być idealna rozmiarowo, można wszędzie przymierzyć.
  19. tbn

    Perfumy

    Szukam jakiegoś zapachu na koniec wiosny, lato. Mam teraz Nassomato Duro, Terrre Hermesa i JPG Le Male. Ten ostatni jakoś średnio mi pasuje, więc używam pierwszych dwóch głównie. Z tym, że najlepiej mi się ich używa jesień - wiosna, Hermes od biedy latem ok, ale potrzebuje czegoś jeszcze. Próbowałem Tom Ford Grey Vetiver, bardzo mi podszedł. Macie jeszcze jakieś ciekawe typy do sprawdzenia? Nic słodkiego, bardziej wytrawne zapachy.
  20. tbn

    Zegarek do ~ 30000

    @Gaspar21 Tak, Moon to mój codzienny zegarek od wielu lat. Co do ceny Exa powinna być cena w euro na stronie * 4.9, z tego co pisali koledzy po tyle teraz Kruk przelicza. Raczej nie przymierzysz go w salonie, bo tylko na zapisy był. Co do kolejki to nie wiem, najlepiej zapytać w Kruku. Niektórzy pisali, że już dostawali odmowy przy chęci zapisu, inni że dalej zapisują. Z Rolkiem nigdy nic nie wiadomo. @amatsukaze Szczerze polecam, na nowej bransie wazy poniżej 130g, dużo wygodniej się układa. Wygląd tez moim zdaniem na plus.
  21. tbn

    Zegarek do ~ 30000

    @Gaspar21 Tak, mam starsza wersje 1861, ostatnio dokupiłem bransoletę od 3861 i nosi się rewelacyjnie. Nadgarstek mam podobny jak ty. Co do Rolexa to pisałeś, że zerknąłeś na suba, wiec zakładałem że rozważasz. Sub jest bez wątpienia kapitalny, ale Ex moim nieobiektywnym zdaniem jest równie fajny, a nie rzuca się tak w oczy. Ponadczasowy klasyk. Mam co prawda wersje 39mm, ale nowa 36mm tez nosi się świetnie.
  22. tbn

    Zegarek do ~ 30000

    Vintage to moda, ja odradzam taki zakup chyba, że ktoś ma już kilka innych. Faux luma się znudzi. Moon jest ponadczasowy. Diver 300m świetny, ale jak piszesz trochę klocek. Mam podobny nadgarstek i się nie zdecydowałem, aczkolwiek może zmienię zdanie bo podoba mi się. W tych pieniądzach rozważyłbym tez Rolexa Explorera, póki da się jeszcze kupić. Ale jestem nieobiektywny, polecam co mam i sam lubię.
  23. tbn

    Zegarek do ~ 30000

    Moon na bransolecie, pasek sobie dorobisz, kupisz jakieś nato etc. Nowa bransoleta bardzo odmieniła ten model na plus dla mniejszych nadgarstków.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.