Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

rk7000

Moderator
  • Liczba zawartości

    12219
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    33

Zawartość dodana przez rk7000

  1. Było dyskutowane tutaj https://zegarkiclub.pl/forum/topic/199506-kody-werków/?do=findComment&comment=3072643
  2. Da się jak najbardziej. Ale nie wiadomo ile części trzeba wymienić więc trzeba mieć odpowiednich dawców. U majstrów raczej z częściami słabo.
  3. Zdjęcie z wczoraj ale dziś ten sam zegarek tylko niestety " klimat" się zmienił 😶
  4. rk7000

    Brąz i miedź .... :)

    Takie klimaty 😉
  5. rk7000

    Licytacja dla Krzysia

    Panie, Panowie. Dzięki uprzejmości naszego forumowego kolegi, który od lat nas wspiera w pomocy Krzysiowi mam przyjemność wystawić dziś na licytację przedmiot który dla miłośników zegarów na pewno będzie ciekawostką Ksiązka autorstwa Libuse Uresowa w przekładzie Leona Kucinskiego ZEGARY Wydawnictwo Artystyczne i Filmowe Warszawa 1987 Stan dobry, fotografie kolorowe i czarno - białe. Myślę, że to rarytas dla wielbicieli gatunku. 239 stron. Zegarek nie jest przedmiotem licytacji, służy jako skala porównawcza 🙂 Licytacja potrwa do 02.10.2022 do godziny 19.00 Startujemy od 1 zł Zapraszamy 🙂
  6. Też kiedyś taki dostałem od... pmwas 😁
  7. Dziś mega niespodzianka - informacja ze paczka czeka na odbiór. Jaka paczka? Przecież nic nie zamawiałem 🤔 Okazało się, że od przesympatycznego kolegi dostałem taki oto zegarek 😍 Dzięki wielkie Radek 🙂 Jak nie noszę radzieckich tak ten dziś ponoszę 😍
  8. Dowiemy się, dowiemy. Tylko jak to z poprzednimi fejkami musi się pojawić ich tyle żeby kilku specjalistów doszło do wniosku że to jednak oryginał 😁 Pokazywałem to zdjęcie swego czasu Hansowi - nie ma takiego zegarka ale nie stwierdził że to fake. Wyraził opinie że może to być oryginał a śmiem twierdzić że ma ogromną wiedzę jeśli chodzi o zegarki z Blonia nawet jeśli twierdzi że jest inaczej 😁 Tylko ta tarcza ma większą średnicę - tak żeby właśnie pasowała do koperty typu krab. Ta z klasycznej koperty jest za mała 😉
  9. Ale pamiętasz że ten krab długo był uznawany za fake? Kupilem go dawno temu i pomimo, iż polskie zegarki zbieram niejako przy okazji to biorąc go do ręki byłem w stanie stwierdzić że nie jest to malowanka. Tamten giloszowany inaczej by wyglądał gdyby zdjęcie było zrobione w świetle dziennym. No nic - narazie niech zostanie tajemnicą 😁
  10. Bartek Szymański moim zdaniem bez problemu odróżniłby fabryczny nadruk od rękodzieła. Nie tylko on bo wiele jest takich osób. A czy przypadkiem nie jest tak , że jak czegoś nie ma w książce to z góry zakładamy że to malowanka? 😉 Widziałem co najmniej kilka zegarków których w książce nie ma a ogólnie są uznane za oryginały. Książka jest źródłem wiedzy ale nie wyjaśnia wszystkiego. Oczywiscie każdy może mieć swoje zdanie na ten temat. To jeszcze zapytam o jeden zegarek tylko muszę poszukać. Edycja Oryginał czy fake?
  11. Też bym pomyślał że to malowanka ale ponoć nie. B. A. Szymański twierdzi że widział kilka takich i że jest to oryginał. Pisaliśmy o tym ze dwa - trzy lata temu.
  12. No dobra. Ostatni i najrzadszy z tej serii - niestety nie mój i nie mam innego zdjęcia
  13. Drogi był, trzeba było popracować nad cena 😁
  14. No dobra, set Wygrany 😁 To jako nr 5 świeży nabytek - dziś przyszedł. Dzięki Radek 😉
  15. Niestety, nie Dukat. Jakby było oczywiste to każdy by wiedział Ja dowiedziałem się że był trzeci Polski jakiś czas temu. Ale jest ultra rzadki więc gdyby nie to, że dowiedziałem się o tym od człowieka który o tych zegarkach wie więcej niż inni to przyjąłbym to jako mit.
  16. To jaki był trzeci Polski? 😉
  17. Nie spotkałem, nie słyszałem
  18. No to szukamy dalej - jeszcze są Edycja No co jest ? Skostnieliśmy w tym dziale już całkiem? Może polskim tropem trzeba pójść aż za Krym
  19. Ja nie widziałem i z tego co wiem to nie było Ale na szczęście nie wszystko wiem
  20. Odkrywamy 🙂 Co dalej? Ktoś, coś? 😁
  21. Zagadka powracająca od lat na nasze Forum 🙂 Ile był zegarków z taką tarczą? 😁 Pytanie oczywiście trudne ale nie chodzi mi tu o całość produkcji ale o ilość brandów 😉
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.