Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

rk7000

Moderator
  • Liczba zawartości

    12216
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    33

Zawartość dodana przez rk7000

  1. 21.12.1927r Rada Pracy i obrony przyjęła dekret... To już wszyscy znamy a kto nie zna to Enkil opisał wszystko doskonale Większość wie zapewne, że k-43 to mój konik jesli chodzi o zegarki. Wiele lat temu z zazdrością patrzyłem na zegarki Pawła ( pmwas ) a wśród nich na TYP2, TYP3, TYP4 które wydawały się wtedy nieosiągalne. Ale to hobby uczy cierpliwości więc jak udało się kupić trupka TYP2 błysnęła nadzieja, że może z czasem uda się znależć pozostałe Bardzo szybko Paweł wyremontował mojego trupka i doprowadził go do stanu bardzo mnie zadowalającego i nie przeszkadza mi, że tarcza i wskazówki nie są oryginale. Najważniejszy jest mechanizm Bardzo szybko kolega Marek - dziękuję raz jeszcze - sprezentował mi oryginalną i kompletną kopertę do TYP4. Co było robić - kopertę na pocztę i do pmwasa Mechanizm i tarcza przyjechały z USA czyli nastąpił powrót do korzeni. Najtrudniej było zdobyć TYP3 więc jak się pojawił to nie zastanawiałem sie nawet sekundy. Brak, wskazówek, brak lunety, nieczytelna tarcza, mechanizm w tragicznym stanie - co można z takim zegarkiem zrobić? Trzeba wysłać do Pawła Tarcze na nowo pomalował Mistyk - dzięki. Resztę roboty wykonał Paweł. Na koniec TYP1 który ma uzupełnić całość początku produkcji w 1GCzZ. TYP1 - tych zegarków wyprodukowano najwięcej i są dość łatwo dostępne (oczywiście w zależności od rodzaju mechanizmu, roku produkcji no i stanu) Ja jako TYP1 prezentuję zegarek który jakieś 8/9 lat wylicytowałem na allegro ... od Pawła (ależ to były licytacje) Tak więc każdy z prezentowanych zegarków przeszedl przez ręce Pawła. Dziękuję Ci serdecznie raz jeszcze za bezinteresowną pomoc w przywróceniu tych zegarków do życia.
  2. Świetny temat. Doskonale się czyta, pomysł z zegarkami pierwsza klasa Piotrze - czytamy, że podróż związana jest z amerykańską koleją ale jakbyś mógł trochę więcej napisać w tym temacie to byłoby fajnie. Połączenie trzech Twoich pasji (a może i więcej niż trzech) i relacja z tego zapowiada się bardzo ciekawie Czekam niecierpliwie na kolejne relacje, opisy, zdjęcia. Pozdrawiam Roman
  3. rk7000

    Casio-dział techniczny

    Cześć. Gdzie najtaniej można kupić pasek do GW 9200? Stary pękł niestety.
  4. Wympieł w tym stanie i z taką tarczą to już teraz rzadkość. Brawo To ciekawe - można zebarać wszystkie "kroje" tarcz ale są jeszcze różne rodzaje wykonania
  5. Mam to czego szukasz w stanie NOS Jak chcesz to wymienię na coś 🙂
  6. Younger Bresson - firma załozona przez dwóch braci w 1975 roku w Paryżu. Znane są Wostoki i Mołnie występujące pod tym brandem. Łucza zobaczyłem pierwszy raz Dzięki Radek za pomoc 🙂
  7. To Vostok Europe - współczesny produkt. Nie przepłaciłeś ale też nie wygrałeś losu na loterii 😉
  8. Wszyscy znamy to opracowanie z forum ale jakby ktoś chciał w formie papierowej przeczytać to już można 😁 Brawo Enkil 👋👋👋
  9. Podjąłem kilka prób zakończenia tej niespotykanej w tym dziale sytuacji - znam Łukasza - rozmawiałem i dostałem zapewnienie że tak, natychmiast... ale niestety bez finalizacji . Mam jeszcze jeden pomysł. Jak będę wiedział czy uda się w ten sposób to dam znać.
  10. Co do wskazówek - zastanawiam sie od czago miały by być skoro nie są oryginalne? Nie jestem specjalistą od 2809 ale z tego co pamiętam mają dość specyficzne osie i ciężko dobrać coś od innego kalibru. Ma ktoś jakiś pomysł? Tu zdjęcie porównawcze z tymi "prawilnymi"
  11. Ktoś spotkał się z takim opisem na mostku? Wygląda jakby kuzyn szwagra w warsztecie dłutem rzeźbił ale bardzo mi się spodobał 😁 No i to przecież Raduga 22j 😁
  12. Dobra - nie potrafię zrobić jaj dobrych zdjęć ale ten zegarek zasługuje na osobny temat bo jest równie trudny co piękny więc może jeszcze z e doczeka. Dziękuję Grzeskowi Markowi i Przemkowi za pomoc 🙂 Oto ona 😍😍😍 Kolor kamienia najlepiej oddaje zdjęcie nr 3 Pudelko nie jest od tego zegarka - służyło jako transportowe 😉 Była jeszcze podobno taka rakieta z zielonym kamieniem ale to wiem tylko ze słyszenia aczkolwiek z zaufanego źródła 🙂
  13. Dzięki - piękność dopiero będzie i pewnie wiesz jaka - w końcu zrobiona 😂
  14. Dawno nic tu nie pokazywałem ale dziś odebrałem dwa zegarki z gatunku takich co mnie motywują do poszukiwania kolejnych 😁 Pierwszy z nich to mały nareczny P. Bure - niby nic wielkiego ale w takim stanie cieszy ogromnie. Drugie zdjęcie z kolegami dla porównania wielkości. A drugi będzie jak wywołam zdjęcia bo łobuzica nie chce się dać "zdjąć" ale jest śliczna 😍😍😍😍😍
  15. Krzysiego - takiego Mira to tylko u Yorkiego widziałem chyba, gdzie go wyrwałeś jeśli to nie tajemnica? To na rynek czeski było robione więc tam bym obstawiał ale ten model diabelnie ciężko znaleźć. Super nabytek
  16. Łał - mi też się podoba 👍😁 Może warto by było rzucić line do tematu "brąz i miedź" Tam mocno kombinują z patyną. Już się cieszę na te mega zdjęcia 😉
  17. Sama obudowa już jest ciekawa. Nie często się takie widzi a tu raczej na pewno jest to komplet z mechanizmem (choć balans zamieniony) Wskazówki świetne i też chyba oryginalne. Tylko tarcza powinna być starsza i z lumą.
  18. Paweł - jakbyś się zastanawiał nad ceną to byś sam wpadł, że coś z nim nie tak. Pewnie dałeś z 7,50 a wtedy "koniowi w zęby się nie zagląda"
  19. Mostek balansu jest nie od niego ale i tak fajny jest. Dziś ciężko kupić te na złotouście a taki to już znależisko Edycja Tarcza też nie od niego - w 1935 nie było eksportowych
  20. Sorki ale musi być ze zdjęciem Ktoś podpowie gdzie można kupić tą włąśnie wersję? @SIRLUKE1 - Łukasz, nie widzę na stronie
  21. rk7000

    Licytacja dla Krzysia

    Panie, Panowie. Dzięki wsparciu naszego forumowego kolegi mam przyjemność wystawić dziś na Wielkanocną 🐣 licytację zegarek Vostok Amfibia REEF Pełny komplet z pudełkiem i książeczką. Zegarek na pasku Pattini Koperta stalowa Mechanizm automatyczny 2416B Wodoszczelność 200m Koronka zakręcana. Bezel 120 klikowy, obracany w jedną strone. Koniec licytacji 01.05.2022 o godzinie 19.00 Startujemy od 1 zł Zapraszamy 🐣
  22. Są w tym dziale jacyś chętni do zabawy jeszcze?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.