Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

...To ma być hobby i pasja, która łączy a nie dzieli wiec staram się być powściągliwy w ocenach bo raz, że gusta są kompletnie różne a dwa sam nie zaprojektowałem i nie zmontowałem żadnego zegarka wiec nie czuje się uprawniony do krytyki :)

Oczywiście że to jest pasją, a gdzie jest pasją są emocje. Ja nie jestem powściągliwy w ocenach bo zegarków jest potwornie dużo i gust jest tutaj istotnym kryterium wyboru. Podobna sprawa tyczy się wszelkich innych produktów (aut, elektroniki, mebli, ubrań etc.) Forum jest publiczne i o ile nikogo nie obrażasz to możesz mówić co chcesz.

Ta drogą, każdy zegarek z rzymskimi indeksami jest dla mnie po prostu brzydki bez względu na markę.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze gdzie jest pasja sa emocje - i fajnie, ze sa, ze mamy sie czym ekscytowac a moj post nie byl skierowany stricte w twoja strone.

 

Jestem po prostu ze starej szkoly gdzie wazny nie tyko jest komunikat ale i sposob jego przekazania: jest roznica miedzy 'dla mnie jest brzydki' a 'co za gowno'.

 

Pozdrawiam i do kolejnej goracej dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie ze gdzie jest pasja sa emocje - i fajnie, ze sa, ze mamy sie czym ekscytowac a moj post nie byl skierowany stricte w twoja strone.

 

Jestem po prostu ze starej szkoly gdzie wazny nie tyko jest komunikat ale i sposob jego przekazania: jest roznica miedzy 'dla mnie jest brzydki' a 'co za gowno'.

 

Pozdrawiam i do kolejnej goracej dyskusji :)

Prawda. Zgadzam się w całej rozciągłości.

Pozdrawiam także.

Wracając do VC trzeba Marcina cisnąć to mam nadzieję wysłucha w końcu swoich namolnych maruderów


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko ;) Czy przewidujesz projekt takiego cuda jak ten niebieski Zenith,tylko, że w automacie lub ręcznym naciągu? To zielone chrono klasa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać wcześniejsze wypowiedzi Marcina na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin Marcin zrób Red Grape... no zrób... prosimy. Ok. Tylko który to jest kolor? Przypominam u dostawcy tarcz mam max 2 próby koloru. Na metalu ze szlifem słonecznym lubią się ujawniać różne składowe danej barwy gdy przyświeci światło i będzie to wyglądać zupełnie inaczej niż na nie pracującym w świetle papierku. To po prostu loteria. A takie niedookreślone barwy jak Red Grape to po prostu koszmar.

 

Powiedzmy, że dążymy do tego:

c0a5606e6c3fc6d092523d419e81c93f.jpg

 

IMG-9567.jpg

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale jak nie będzie perfekcyjnie 1 do 1 to nie będzie tragedii... Mi wydają się odpowiednie 7654, 5135 ew. 2055. Ogólnie dwa środkowe i prawy listek z barwami można wywalić z rozważań. Ale co red grape? Resztę kopert RE czy tą "krowę" ;) FF?

 

Ogólnie to chyba 5135 najlepiej sugerując się tylko dwoma powyższymi fotami. 

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko że każdy z ekranów będzie nieco inaczej reprodukowal barwy. Więc porównywanie tych listków do jakiegoś tam wyobrażenia red grapes też będzie obarczone błędem. Także chyba najlepiej żebyś Ty sam zdecydował jaki to odcień. Tym bardziej że masz doświadczenie co się dzieje z kolorem po nałożeniu na metal. Bo tutaj tyle ilu kolegów to tyle może być opinii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też wymieniłem 2055, więc? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV wiesz najlepiej jak komunikujesz kolor dostawcom, dodatkowo metalizowane kolory (a z racji materialu bazowego o takich tu mowimy) beda zmieniac odcien w zaleznosci od kata patrzenia.

Jesli odwolujemy sie do Pantone to jestem blisko Krygo ja bym strzelal 7655, 7647 albo nawet 7656. Do jakiej koperty i jakiego mechanizmu to by mialo byc? Nadal nie wierze ze rozmawiamy o tym wub.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też wymieniłem 2055, więc?

więc są dwa głosy na 2055, ale to ryzykowne, żeby robić sondę w tym względzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV zrobisz jak uwazasz. Ja jednak bede sie upieral przy kolorku, ktory podrzucilem. 2 od gory, trzeci od lewej.

Ja tylko podrzucilem propozycje. Namawial nie bede - zrobisz jak uwazasz. I tak wypuscisz cos, co mi wpadnie w oko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV wiesz najlepiej jak komunikujesz kolor dostawcom, dodatkowo metalizowane kolory (a z racji materialu bazowego o takich tu mowimy) beda zmieniac odcien w zaleznosci od kata patrzenia.

Jesli odwolujemy sie do Pantone to jestem blisko Krygo ja bym strzelal 7655, 7647 albo nawet 7656. Do jakiej koperty i jakiego mechanizmu to by mialo byc? Nadal nie wierze ze rozmawiamy o tym wub.png

 

Na razie powstanie próbka dla Form&Function, jak kolor się przyjmie to pomyślimy nad wciśnięciem go do koperty Pan-Africa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy oceniacie barwy, po zdjęciu zrobionym z niewiadomym balansem bieli, przy różnych warunkach świetlnych, a na koniec każdy rozważa to na swoim monitorze, ekranie komórki (rozkalibrowanym), o różnych (niepełnych) przestrzeniach barwnych, w towarzyszącym im różnym oświetleniu - co daje zupełnie inne postrzeganie barw w zależności nawet od pory dnia, jeżeli ktoś opiera się na świetle zastanym :P to tak w skrócie

 

powyższego nie da się jednoznacznie ocenić bez zrobienia zdjęcia tego zegarka z tymi próbkami położonymi koło siebie jeżeli ma to być faktycznie zbliżony kolor:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobimy na razie 5125c. 2055 jest na papierku dosyć jasny i może wyjść cukierkowy. Ogólnie na żywo te kolory są jaśniejsze.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2125 to niebieski? smile.png

 

post-107466-0-51017500-1582286995_thumb.jpg

 

W kopercie Pan Africa biore! Gdzie cyrograf podpisac?

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QV ma palety z kolorami przed oczami + doświadczenie z tym jak dany kolor w zależności od typu tarczy może polepszyć lub pogorszyć "majfrend" więc nad kolorystyką nie da się debatować na forum - uwierzcie mi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak trochę się da skoro wskazałem niemal ten sam kolor. Ja Ciebie rozumiem, ale padło pytanie to dostał odpowiedzi. Rolexa pod ręką nie mamy to jest jak jest. No i szkoda, że nie koperta RE. Pewnie się nie doczekam. 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krygo Pan Africa i Royal to ta sama koperta chyba? A QV pisal, ze najpierw F&F pozniej Pan Africa - doczekamy sie :)

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki już poprawilem chodzilo o 5125c

 

Dobry wybor, czekam niecierpliwie na sample.

Ale musicie kupić parkę :P bo jak nie sprzedam F&F to nie będzie niczego nowego w tym roku poza diverami.

 

Mam juz F&F tylko niebieski, mam nadzieje ze sie liczy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.