Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

A! To pewnie wyniesiony ;)

Sam bym wiele dał żeby sie dowiedzieć skąd ten zegar pochodzi :)

Przy okazji zrobię zdjecia poglądowe obydwu zegarkow obok siebie :)

QV gratuluję! :D

Slaw, zrób zbliżenie tarczy

Mówisz i masz :)

post-33375-0-45373800-1492117914_thumb.jpeg

post-33375-0-51838900-1492117930_thumb.jpeg

post-33375-0-69430300-1492117943_thumb.jpeg

post-33375-0-27557700-1492117956_thumb.jpeg


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bliźniaki ? jedno bateryjne ?


choć identyczne nie są pomijając nadruk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają inne wskazówki, czy tylko mam omamy? :blink:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to uzytkownik slaw, się z Wami bawi, a sprawa jest poważna. Nie chciał mi podać źródła nabycia tego dzieła, ale na szczęście inni forumowicze są bardziej pomocni i już wiem gdzie został zakupiony. To prawdopodobnie jedna taka sztuka, którą ktoś nielegalnie sobie złożył z sampli ( nie dokończonych elementów ), sprzedał jakiemuś anglikowi który nie jest świadom nawet co to za zegarek, a ten wystawił na eBay. Myślał, że nie ma szans się coś takiego wydać ale jak widać świat jest mały a nieostrożność dużo kosztuje. Ja dojdę kto się tak popisał i wyciągnę konsekwencję. Można więc uznać, że jest to przedmiot kradziony a ktoś kto to puścił dalej w obieg mógłby zostać spokojnie według definicji nazwany paserem.

 

na przyszłość, jeśli ktoś zauważy do złudzenia podobny zegarek do jakiegokolwiek produkcji mojej czy innych polskich producentów, i ma świadomość czego jest to podróba, to wypadałoby poinformować o tym  w pierwszej kolejności producenta. Tym bardziej, że to forum w swoim statucie ma także walkę z podróbami.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo się robi, ale słusznie, z takimi praktykami trzeba walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze zrozumiałem .....

 

A ja uważam ,że nie należy walczyć. Wręcz przeciwnie!

Niech ludzie sobie customują , zmieniają , modyfikują. Zegarki staną się bardziej popularne , a może nawet  będzie z tego ... ja wiem..brend jakiś?

Jak sobie zmienię szkiełko i tarczę  na jakieś z innego modelu czy coś to będziecie chcieli mnie z forum wyrzucić? Na chatę wjechać?

Jak ktoś to kupił , złożył i ktoś inny kupił znaczy jest potrzeba. Ludzie tego chcą , podoba się... Jednak trzeba lubi markę/zegarek ....  żeby na niego tracić czas.

Zampomnieć można o likwidacji podrób.

Nie takim markom i nie z takimi pieniędzmi się nie udało.

Walczyć trzeba ale i świadomość mieć ,że się nie wygra.

Ale z  drugiej strony...nie podrabia się czegoś brzydkiego czy badziewia.

 

A na dodatkach do customowania z reguły się zarabia...



Edytowane przez artur111bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie nie rozumiesz. Gdyby to był mod, ktoś sobie coś zeszlifował z oryginalnego zegarka itd to nie ma żadnego problemu! tutaj sytuacja jest zgoła inna, ale dokładnie jeszcze nie wiem jaka ponieważ nie dotarłem jeszcze do pierwotnego źródła. slaw jest prawdopodobnie 3cim lub 4tym posiadaczem tego cudaka w krótkim czasie. My mamy umowę z dostawcami, że części są na naszą wyłączność! więc jakiekolwiek opuszczenie nawet prototypu bez naszej zgody jest zwykłą kradzieżą przemysłową. Jak ktoś chciał zrobić podobny zegarek to oczywiście mógł, ale tutaj jest to na 99% coś zmotane z oryginalnych części. Trzeba na takie sytuacje ostro reagować. Jesli sami nie będziemy takich sytuacji zgłaszać, monitorować to wkrótce i waszą pracę ktoś sobie przywłaszczy. Nie wiem czy byłoby Wam miło.

Sytuacja nie jest wyjątkowa, to odwieczny problem z Chińczykami. Był nawet poruszony wczoraj prez Trumpa ;-)

 

PS. Nie da się tego zegarka tak zmodować aby zedrzeć numer na boku koperty który w każdym VIS-ie był głęboko grawerowany. Odtworzenie powłoki po zeszlifowaniu jest nie możliwe w warunkach domowych. Więc ta koperta to po prostu prototyp przed wykonaniem numerów.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z QV.

Trudno to nazwać modem, skoro składa się z prototypów oryginalnych części (do tego modelu!) producenta.

Ktoś dał du.py i tyle, a brak reakcji będzie równoznaczny z przyzwoleniem.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki w tym samplu są wąskie, to pierwsze sample wskazówek jakie były wyprodukowane, potem w finalnej produkcji zrobiliśmy szersze i to jest najważniejsza różnica względem oryginalnego VIS-a. Na 99% jakiś pracownik którego wyrzucił dostawca z Chin złożył sobie na lewo taki zegarek i ot jest!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni popieram i oczekiwałbym w tej kwestii pełnej współpracy od obecnego właściciela tego egzemplarza. Powinny zostać wyciągnięte konsekwencje wobec producenta/dostawcy. Nie ważne, czy ktoś to zrobił celowo, czy jeden z pracowników cichcem wyniosł z fabryki - fakt, faktem, że złamali zapisy umowy z QV i powinni dostać po dupsku za to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

O ile dobrze zrozumiałem .....
 
A ja uważam ,że nie należy walczyć. Wręcz przeciwnie!
Niech ludzie sobie customują , zmieniają , modyfikują. Zegarki staną się bardziej popularne , a może nawet  będzie z tego ... ja wiem..brend jakiś?

 

 

Modyfikować można zegarek na który posiada się paragon, najlepiej wystawiony przez producenta, albo przynajmniej oficjalnego, legalnego dystrybutora...

Można robić "składaka" ale tutaj też części powinny być zakupione legalnie jak wyżej, albo zrobione własnoręcznie na użytek własny - w innych przypadkach to nie "modyfikowanie" ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ta Umowa jest jakaś super wiążąca dla Chińczyków, że na pewno nie pojawią się zaraz Parnisy Visowe na e-bayu? Paneraie klepią na potęgę ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperty pamowe już dawno nie są chronione patentowo, więc mariny nie są padróbkami o ile nie zawierają oznaczeń/nazw zastrzeżonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie złoty to tylko ma szansę uchować się w przypadku jakiegoś vintage garniturowca. W reszcie przypadków trąci królem cyganów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nie warta już roztrząsania. Co myślicie o połączeniach żółte złoto - niebieski ?

Żółte złoto to tylko z zielonym albo czerwonym...


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinację z "złota" niebieskim widziałem tylko w Parnisie - więc może dlatego nie bardzo do mnie przemawia - no i wszystko zależy jaki niebieski ma być, jeśli ciemny nasycony to pewnie będzie O.K.  ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.