Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

Chcąc nie chcąc zobaczyłem sporo wystąpień premiera czy ministrów zdrowia.Ich wystąpienia mają podobnie dużo sensu ale nikt nich ich nie pyta na ch. ?

Właśnie DEP mnie po trosze inspiruje. Aberracja ale sprzedana w ponad dwustu tysięcy  egzemplarzach. Drogo sprzedana i to nie wojsku. Nie tylko ignorancja to potęga.

Proch będzie ... odpowiedni.

Bardziej mnie ciekawi co innego - na ile jest skuteczny w obalaniu duży kanał trwały po lekkim i wolnym pocisku. Nie ma wyrywać łapek ani lecieć na 2 km.  Kanał chwilowy będzie raczej nie za wielki.

Myśliwi  pewnie mieli do czynienia z podobnymi wynalazkami. Ciekaw jestem ich opinii. Czy pocisk który wniknie na zaledwie 10 cm wystarczy by położyć pędzonego na prochach karka nabuzowanego używkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gehaazi napisał(-a):

Myśliwi  pewnie mieli do czynienia z podobnymi wynalazkami. Ciekaw jestem ich opinii.

Myśliwi używają innej broni i amunicji..

Jestem myśłiwym i ... liczy się zadanie "szybkiej śmierci"  bez zbędnego cierpienia..

 używa się amunicji o sporej energii i grzybkującej, ( to tak na skróty)

 

 

Dla Twojej informacji..

Napieprzonego karka po narko, lub czymś innym nawet ,44 magnum nie powali...

( vide raport US Police i FBI)

 

Naczytałeś się teorii...

 :( bez zbytniego zrozumienia... to moim zdaniem...

Z mojej strony to koniec ZBĘDNEJ dyskusji,...

 

Co do Twoich dywagacji, to poczytaj ubojkę...

 

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co z tego, że sprzedano w takiej ilości. Desert Eagle to pistolet bez sensu. IWI pokazało, że można coś takiego zrobić i zrobiło. Ani to nosić skrycie, ani szybko dobyć. Szybkie celne strzelanie np dubletami wątpliwe. Ergonomia taka sobie. To jest klamka do mania i tylko tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, gehaazi napisał(-a):

Chcąc nie chcąc zobaczyłem sporo wystąpień premiera czy ministrów zdrowia.Ich wystąpienia mają podobnie dużo sensu ale nikt nich ich nie pyta na ch. ?

Właśnie DEP mnie po trosze inspiruje. Aberracja ale sprzedana w ponad dwustu tysięcy  egzemplarzach. Drogo sprzedana i to nie wojsku. Nie tylko ignorancja to potęga.

Proch będzie ... odpowiedni.

Bardziej mnie ciekawi co innego - na ile jest skuteczny w obalaniu duży kanał trwały po lekkim i wolnym pocisku. Nie ma wyrywać łapek ani lecieć na 2 km.  Kanał chwilowy będzie raczej nie za wielki.

Myśliwi  pewnie mieli do czynienia z podobnymi wynalazkami. Ciekaw jestem ich opinii. Czy pocisk który wniknie na zaledwie 10 cm wystarczy by położyć pędzonego na prochach karka nabuzowanego używkami?

określ proszę masę pocisku, podaj Ek.

 

Aby powstrzymać "zawodnika" przed zrobieniem Tobie głupstwa wcale nie musi wystąpić kanał chwilowy ani trwały.

Czasami wystarczy tylko zejść mu z drogi .. 

 

15mm kula ołowiu wypuszczona z muszkietu lecąc z wytraconą prędkością 150m/s przebijała 2 a czasem 3 ciała stojące jeden za drugim. 

Co Ty chcesz jeszcze wymyślać ?

 

Sun Tsu pisał o sposobach walki z silniejszym przeciwnikiem ..

Poczytaj sobie- przestaniesz myśleć o głupotach. 

 

Orientuje się ktoś może, czy działa aktywnie dawna strzelnica na "ceglanej "  - okolice Poznania, na wysokości Lubonia, po prawej stronie trasy jadąc na Wrocław ?

 

Ostatni raz byłem tam sporo przed covidem a korci mnie, żeby przed kolejnym locdownem tam zajrzeć..

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, loco50 napisał(-a):

No i co z tego, że sprzedano w takiej ilości. Desert Eagle to pistolet bez sensu. IWI pokazało, że można coś takiego zrobić i zrobiło. Ani to nosić skrycie, ani szybko dobyć. Szybkie celne strzelanie np dubletami wątpliwe. Ergonomia taka sobie. To jest klamka do mania i tylko tyle. 

Ale nikt nie mówi, o noszeniu DE, do noszenia mam SFP9 (chociaż i tak ciut za duży).

Przy energii wylotowej ponad 2000 J, nie potrzebujesz dubletu w warunkach home defence. 

Chociaż do tych celów, preferuję bardzo staromodny i niedoceniany wynalazek, pod nazwą lupara, ten sprzęt, wymiecie każdy domowy korytarz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

Chociaż do tych celów, preferuję bardzo staromodny i niedoceniany wynalazek, pod nazwą lupara,

Po pierwsze NIELEGALNY

Po drugie coś mi się wydaje, że nie masz broni...własnej

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Zróbmy zakład.

Wieczorem zrobię zdjęcie DE .44 mag na tle naszej rozmowy (aby nie było, że to fejk z internetu ) i wyślę Ci na prV.

Stawką jest Macallan 12YO.

Jak kłamię i do wieczora nie wyślę zdjęcia, osobiście przywiozę Ci flaszkę.

A Ty jutro napiszesz, że masz do czynienia z internetowym KŁAMCĄ. 

Jak mówię prawdę, to przyjdę po odbiór flaszki z DE i MP5 (też mam na stanie)

Co do krótkiej dubeltówki to link poniżej, do kupienia w PL za 950 złociszy:

 

https://www.atenagun.pl/pl/products/dubeltowka-manu-france-kal-1670-2066/

 

Robimy zakład ? :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, gehaazi napisał(-a):

Czy pocisk który wniknie na zaledwie 10 cm wystarczy by położyć pędzonego na prochach karka nabuzowanego używkami?

Nie.

Wrzuć w Google "Miami Dade Shooting 1986" i przestudiuj wnioski (nawet jeśli nieco się zdewaluowały).

 

24 minuty temu, mkl1 napisał(-a):

Po pierwsze NIELEGALNY

Legalny. Najtańsza nowa broń w polskich sklepach to właśnie lupara za 499 zł.

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macieju do home defense, co zazwyczaj oznacza CQB wygodniej jest pracować na broni małej poręcznej, którą szybko dobędziesz z kabury, z przyjaznym szybkim spustem i krótkim resetem.Będę się upierał na podstawie swoich długich doświadczeń w strzelaniu dynamicznym a także po wielu szkoleniach z byłymi gromikami m. in. u Laska, że DE jest bronią bez sensu. To jest tylko pokaz możliwości technicznych firmy. Do "mania" tak jak napisałem. Każdy kto strzela praktycznie a nie statycznie-tarczowo Ci to powie. Rozumiem Cię, że możesz być zakochany w tej klamce, bo fajny, bo legenda, bo dość rzadki, ale do pracy w warunkach real walki się nie nadaje. Ja też mam w swoich szafach kilka sztuk tylko dlatego, że mi się podobają np Mossberg Scout czy Chiappa Rhino, ale strzelałem z nich może 2-3 razy. Dlaczego? Bo są fajne ale niepraktyczne. Amen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o CQB w warunkach bojowych, czy o typowym home defense? 

Jak bojowe, to się zgodzę na krótki reset i spust 1,2kg.

Jak domowe, to w takich warunkach nietrudno o nieszczęśliwy wypadek i dłuuugie wycieczki do Proroka, czego nikomu nie życzę. 

Zresztą do szkoleń z gromkami, mam wiele mieszanych uczuć, na rynku pojawiło się bardzo wielu szkolących, którzy nie powinni szkolić. Akurat Lasek ma to dobrze ogarnięte.

Mój instruktor, wybił mi z głowy modyfikację spustu w HKSFP9 (mój podstawowy pistolet), 

Ale on nie pochodzi z branży tez. specjalsów, tylko szkoli typowo do ochrony osobistej. 

 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim wypadku mówisz? Broń strzela gdy palec na spuście. Ja mam modyfikowane spusty i w XDM i mocno sportowe POF  i Geissele w moich Troyach i jakoś nie mialem z tym problemu. Ale, co ja tam się znam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu, mamy odmienne podejścia do zupełnie innych zastosowań, absolutnie nie mam zamiaru kwestionować Twoich umięjętności. 

Ja się trzymam spustu 2,8 kg (taki jest w HKSFP), aby w przypadku home defence, mieć jeszcze margines na wycofanie się z błędnej decyzji. 

Do dynamiki i zabawy na torze, mam zmodzoną SH1.

2 różne pistolety, do 2 różnych zastosowań.

Ja też się nie znam, rekreacyjnie strzelam około 2 tyś sztuk amunicji, różnych kalibrów kwartalnie.

Koledzy z licencją sportową, przerabiają tyle w 2 tygodnie i to tylko na 9mm.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Błędnej decyzji nie podejmiesz gdy nie trzymasz palca na spuście. Przemieszczenie palca wskazującego z miejsca bezpiecznego t. j. ze szkieletu czy dolnej części zamka na spust zajmuje ułamki sekundy. Palec na spust kiedy jesteś pewniak, że trzeba walić bo jest zagrożenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza.

Tylko dlaczego policja w Niemczech, zażyczyła sobie przeróbki Sfp9 na spust 3kg. 

wg Twoich założeń, służby powinny się trzymać spustów 1,2 do 1,5 kg.

Ale to akademicka decyzja o wyższości świąt Bożego Narodzenia, nad Wielkanocą.

Co kto lubi i z czym się dobrze czuje.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zażyczyli sobie bo sfp9 ma beznadziejny spust. Woleli żeby w sytuacji stresu decyzja o strzale była świadoma a nie padały przypadkowe strzały. 

Poza tym HK to badziew nie nadający się do niczego poza sprzedaniem do służb mundurowych. 

Do tarczy są lepsze, do noszenia prywatnego / skrytego też są lepsze klamki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maciej72 napisał(-a):

 

...aby w przypadku home defence, mieć jeszcze margines na wycofanie się z błędnej decyzji...

 

 

Ty tak na poważnie do ludzi chcesz strzelać ? 💀

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakubos w punkt. Mam go w szafie i chcę sprzedać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jakubos napisał(-a):

 

Poza tym HK to badziew nie nadający się do niczego poza sprzedaniem do służb mundurowych. 

 

Ciekawa opinia, chętnie poczytam o zamiennikach tego badziewia. 
co do niemieckiego przetargu, podasz oficjalne źródło Twojego stwierdzenia? 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepsza praca spustu w pistolecie z pudełka jest w Sig P320. S&W  MP 2.0 też moim zdaniem lepiej chodzi. Do tego jeszcze Beretta APX. Czyli jest kilka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzałem się do wszystkich. 
W ergonomii chwytu, HK jest poza konkurencją. 
wysokie podcięcie i modyfikacje chwytu, powoduje, że mam zaspawaną rękę na chwycie.
Nie jest to tylko moja opinia. 
Co do spustu, po około 2 tys strzałów, chodzi dużo lepiej.

z sigiem były problemy, s&w i APX to promil sprzedaży, na i tak ubogim naszym rynku.

jak na badziewie, to i tak nie jest źle.

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie wtrącać.

Mam pytanie o jaki HK piszecie,

 Syn ma USP Experta i jest to fajna broń.

 Strzela z niej tarczowo .

Jest duży to prawda, ale praca mi się podoba też z niego strzelam czasami tak dla frajdy.. i naet ja totalny ślepiec trafiam w czarne :)

 

Do dynamiki i jako osobistą używa taniej CZ.. też jest z niej zadowolony..(bo może ją nosić w "ukrytej kaburze..."

 Ja mam tylko 1911A1 z "twardym spustem" tak ok 1,9kg.

Dla mnie to OK, bo mam go dla miecia  :).

 

Lubię długą broń...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest rzeczywiście jeden plus-chwyt. 

Sfp. Usp to nie ta liga i zupełnie inna bajka😁

A expert to już w ogóle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Miałem się już nie wtrącać.

Mam pytanie o jaki HK piszecie,

 Syn ma USP Experta i jest to fajna broń.

 Strzela z niej tarczowo .

Jest duży to prawda, ale praca mi się podoba też z niego strzelam czasami tak dla frajdy.. i naet ja totalny ślepiec trafiam w czarne :)

 

Do dynamiki i jako osobistą używa taniej CZ.. też jest z niej zadowolony..(bo może ją nosić w "ukrytej kaburze..."

 Ja mam tylko 1911A1 z "twardym spustem" tak ok 1,9kg.

Dla mnie to OK, bo mam go dla miecia  :).

 

Lubię długą broń...

 

HKSFP9, ale podobno to badziew.

Jak chcesz alternatywę, to Kolega powyżej podał parę propozycji.

Pytanie jeszcze, do czego potrzebujesz.

Przymierzałem się do expert, ale mam za krótkie palce i jak dla mnie zbyt duża klamka.

 

 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie potrzebuję pistoletu do niczego.

Tak jak napisałem ma 1911A1 i to mi wystarcza..

 O Syna się nie muszę marwić, bo on wybiera to co lubi i to co jest OK. ( w końcu ma raczej mało ograniczony dostęp do broni :)  Może sobie sprawdzić praktycznie wszystko co jest w PL sprzedawane :))

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Nie rozumiem :)

 

Jeśli nie bierzemy pod uwagę broni bezodrzutowej, To pistolet strzelający pociskiem dużego kalibru, a więc ciężkim będzie miał bardzo duży odrzut. Zmniejszyć go można zwiększając masę broni, lub zmniejszając prędkość początkową pocisku. Mam wrażenie , że brak sensu. Uważam, że granicznym, sensownym kalibrem dla pistoletu jest ,45.

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.