Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
albiNOS 01

Broń palna, strzelanie i nie tylko.

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, loco50 napisał(-a):

 ....Dziękuję za opinie i cenne rady bardziej doświadczonych kolegów. Nie będę już więcej się wypowiadał w tym wątku i siał herezji. Ze strzeleckim pozdrowieniem

I co my teraz poczniemy, jak te dzieci we mgle ⁉️
Adam, nie rób nam tego, plisss :unsure:

 


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradzicie sobie😁. A ja nie będę drażnił ekspertów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Kolego Maciej72 nie posądzaj mnie o bajkopisarstwo, bo tu kto inny zapracowuje na zaszczytny tytuł Andersena. Gdyby Ci zechciało się pogrzebać daaaaleko w tył w tym wątku to obejrzał byś fotki moich zabawek. I nie mam ich tylko do patrzenia ale trochę pracują. 

 

No właśnie, chciało mi się pogrzebać i mam trochę wątpliwości.

Kojarzę jednego Kolegę na forum-broń, z podobną ilością naszywek. 

Ale zostawmy to, nie jest to czas i miejsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Poradzicie sobie😁. A ja nie będę drażnił ekspertów. 

To raczej amator, wyraził lekkie zdziwienie, kategorycznymi twierdzeniami Forumowego Experta. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Dziękuję za opinie i cenne rady bardziej doświadczonych kolegów. Nie będę już więcej się wypowiadał w tym wątku i siał herezji. Ze strzeleckim pozdrowieniem

 

https://scontent.fpoz5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.18169-9/13880382_10154348511752052_4574981101954818891_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=XFzShn9JQF8AX9Bd0Os&_nc_ht=scontent.fpoz5-1.fna&oh=b8dd25ced9a8984dcc7788410c4fccff&oe=612857D7

 

 


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zeno, grubo pojechałeś :D życie Ci nie miłe ? 

To nie był Foch.

To był Foszek.

Taka lekka zanęta, abyśmy się zreflektowali i przeprosili za swoje zachowanie. :)

W domu, oznacza to konieczność wyprawy do jubilera, albo po wypasiony bukiet kwiatów. 

To jedna z moich zabawek:

 

IMG_0433 (1).jpeg

Edytowane przez Maciej72
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Ja akurat swoją przygodę zaczynałem od centralnego i uczyłem się prawidłowych nawyków, zwłaszcza w strzelectwie praktyczno-obronnym ( prawidłowego składu, prawidłowego ciągu kaburowego, zasad celowania do kilku celów etc) na "prawdziwych" pistoletach. Plujkę czyli S&W Victory kupiłem później, strzeliłem parę zawodów, nie podobało mi się i chcę go sprzedać. 

Dziękuję za opinie i cenne rady bardziej doświadczonych kolegów. Nie będę już więcej się wypowiadał w tym wątku i siał herezji. Ze strzeleckim pozdrowieniem

Lubię czytać kolegi wypowiedzi w różnych wątkach więc bez herezji😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zadra napisał(-a):

A ja żartując sobie odkurzyłem swoje

16276435544071809992746898317480.jpg

szkoda, że nie mam papierów na boczniaka.

Byłby numerem 1 do mojego sejfu...

mówimy oczywiście o pistoletach hammmerli w .22 lr

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Maciej72 napisał(-a):

szkoda, że nie mam papierów na boczniaka.

Byłby numerem 1 do mojego sejfu...

Życie czasami zaskakuje..

Ja nie mam na niego papierów a w posiadaniu u mnie pewnie z 15lat już jest... 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem opis, aby nie było wątpliwości :)

Dziękuję, za słuszną uwagę.

Poddaję się samokrytyce :)

tak z ciekawości, skuteczny zasięg to 10-15 metrów, czy jestem w błędzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 10m robi ctc ok 7mm w 10-u strzałach (jesli dobrze pamiętam)...

Turniejowo silhuette strzelany skutecznie do ok 20m a terenowo ponad 35m.

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem synowi kupić, ale nie chwyciło.

To tak, jak kupiłem 48 letni amplituner, który waży 22kg.

Syn się zapytał, po co to badziewie w domu, jak jest iPad 🙁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelectwem i strzelaniem mniej lub bardziej profesjonalnym zajmuję się od lat 60tych. Zaczynałem od 5,6 /kończyłem na 152/ i osobiście polecałbym takie początki. Nie jest do pogardzenia broń pneumatyczna. Ale oczywiście można i od ,45 . Kto komu zabroni?  Wg mnie ważne by nie utrwalić błędów. Dlatego fajnie mieć 'mentora - trenera'. Wyjaśnię, że nie uważam się za eksperta.

29 minut temu, mkl1 napisał(-a):

Były też "drzewniane" pociski .... :) do Mausera i Lebela

 

Do wz. 33 też.

Teraz, Louis Cypher napisał(-a):

@zadra

@loco50

 

coś czułem, że odpowiedź dostanę jak przy paście o chodzeniu po bułki 🤣

https://copypasta.fandom.com/pl/wiki/Pasta_o_chodzeniu_po_bułki

 

A ja tylko chciałem porady w stylu:

Na początek kup sobie pistolero x model y - będzie dobry dla początkującego i da sporo frajdy

 

😆

Poszukałbym margolina. Pewnie za grosze.

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zeno napisał(-a):

 

https://scontent.fpoz5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.18169-9/13880382_10154348511752052_4574981101954818891_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=XFzShn9JQF8AX9Bd0Os&_nc_ht=scontent.fpoz5-1.fna&oh=b8dd25ced9a8984dcc7788410c4fccff&oe=612857D7

 

 

To nie foch. Tylko po co kopać się z koniem? Zwłaszcza jednym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ Kolego, bardzo przepraszam za moje zachowanie, to było niestosowne, aby tak się odzywać. 
po prostu myślałem, że gość, który ma tyle nalepek militarnych, to zapewne z jednostki navy seans, komando foki, grom formoza i agat w jednym, który aby dostać się do miodu przeżuwa pszczoły. 
Takich ludzi, krytyka się nie tyka. 

Jako totalny amator strzelectwa, absolutnie nie zamierzam, wcinać się do Twojego ogródka.

obiecuję, że już więcej nie będę komentował Twoich postów.

Jeszcze raz przepraszam, za moje impertynenckie zachowanie.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Maciej72 , Twój limit forumowej nieśmiertelności powoli się kończy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Maciej72 napisał(-a):

IMG_0433 (1).jpeg

 

Niedawno napisałem: Nie rozmiar się liczy, a technika...

 

20210730_162536.thumb.jpg.b77159b34103c735f3207ae71a31d88f.jpg

 

Do czego to doszło, żeby ekspertami od strzelania zostali: wiatrówkowicz, snajper strzelający .25 ACP oraz facet z .44 Magnum do samoobrony  :D

 

(Tak, wiem, że cytowanie zdjęć jest niemile widziane, ale chodzi o kontrapunkt)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja mówiłem serio, bez podtekstów.

jeżeli ktoś się czuje urażony moimi uwagami, nie zamierzam komuś pakować się do jego działki. 
tym bardziej, że powód obrażenia się, był irracjonalny, gdyż napisałem tylko o swoich przemyśleniach o bocznym zapłonie.
napisalem to bez śmieszków i  poważnie.

Naprawdę trzeba interwencji Moderacji w takim temacie? 
przeczytał Pan w czym był problem, czy tylko znów ktoś interweniował ? 
 

10 minut temu, tarant napisał(-a):

Kolego @Maciej72 , Twój limit forumowej nieśmiertelności powoli się kończy.

 

Edytowane przez Maciej72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeno, ten PPK w jedynie słusznym oryginalnym kalibrze? Bo nie widze wylotu lufy i dlatego pytam. 

Raz dali mi postrzelać :) 

Wnioski miałem takie, że "oh James!" miał naprawde dobrego skilla. Bo mi z tego nie szło... ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest PPK, to jest Beretta 950. 

 

W "Dr. No" każą Bondowi oddać Berettę i używać Walthera PPK 7,65 mm, argumentując, że to najlepszy ówczesny (1958 rok) pistolet.

 

Niestety, nie wiadomo, jaką Berettę Ian Fleming miał na myśli. Co prawda według legendy pracował w wywiadzie, ale rzadko się wspomina, że na stanowisku Miss Moneypenny :D

Na broni się nie znał.

Teoretycznie Bond powinien używać Beretty modello 1950, kalibru 6.35 mm (takiej jak na obrazku). Pojawia się ona zresztą w innych filmach z Bondem jako "eastern egg". W powieści jednak kilkukrotnie wspominane jest, że miała ona "rękojeść szkieletową" i repetował ją zamkiem. Tymczasem 950 jest bardzo interesującą bronią: nie dość, że ma uchylną lufę (więc nie trzeba manipulować zamkiem), to w dodatku sprężyny powrotne znajdują się pod okładkami chwytu (więc nie można ich zdjąć i zrobić "skeleton grip"). Pozostaje więc antyczna Beretta 418 z 1920 roku, w kalibrze 6.35 (broń dużo gorsza niż 950) albo Beretta 34 w kalibrze 9mm Corto. Ta ostatnia pokazana jest w filmie "Dr No" podczas sceny pożegnania z bronią.

Najzabawniejsze, że Beretta 34 to pistolet... lepszy od Walthera PPK :D

 

Wbrew pozorom Beretta 950 jest bronią dość celną. Ma fajny spust (lepszy niż w PPK), całkiem zacne przyrządy celownicze (dla mnie lepsze niż w PPK) i odrzut/podrzut jak boczny zapłon (lepszy/mniejszy niż w PPK). Ma jednak krótszą (gorszą) lufę. Na 25 metrów można każdym pociskiem trafić "w czarne", czyli cel wielkości klatki piersiowej. Z kilku metrów - na takim dystansie powinno się jej używać - można celować w oko. Na 50 metrów - a takie dystanse są wspominane w książkach o Bondzie - na pewno da radę strzelać i trafiać. No, ale to trzeba być Jamesem Bondem albo Jerrym Miculkiem.

 

Problemem na takich odległościach jest skuteczność. Dobre trafienie 6,35 z 50 metrów może być śmiertelne. Ale na 50 metrach trudno dobrze trafić niezależnie od tego jak jesteś dobry, bo techniczny rozrzut to jakieś 10 cm. Lepszą amunicją jest 9 mm Corto . 7,65 mm (czyli 32 ACP) jest najgorszym rozwiązaniem: nie ma ani wdzięku 6,35 (czyli 25ACP), ani szmocy 9 mm Corto (czyli 380 ACP).

 

To pisałem ja, Zeno, ekspert od literatury sensacyjnej i kina klasy B B)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam , że do noszenia beretka jest optymalna. Celność też jest wystarczająca. Z mojej strzelam ok 87 na 25 m do tarczy nr 4.

20210730_185529.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi
4 godziny temu, tarant napisał(-a):

Trzeba.


Shooting Shots Fired GIF by King of Boys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz chlastawa
      Szanowni Państwo,
      Uprzejmie proszę o przesyłanie na adres mojego poselskiego biura:
      [email protected]
      petycji oraz stanowisk.
      W szczególności zależy mi na podpisanych i zeskanowanych pismach klubów i organizacji strzelectwa sportowego, a także kół, związków i stowarzyszeń łowieckich, myśliwskich, kolekcjonerskich, czarno-prochowych, rekonstrukcyjnych, pro-obronnych. Liczę także na podpisane stanowiska związków strzeleckich, centrali i oddziałów PZSS, organizacji promujących Obronę Terytorialną, miłośników asg itp.
      Materiały te przedstawię Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, a następnie wspólnie przedstawimy Państwa stanowisko Ministrowi Mariuszowi Błaszczakowi.
      Rzeczywiście mam przekonanie, że zmiany w tej dyrektywie są niepotrzebne i niekorzystne. W żaden sposób nie przyczynią się one
      do podniesienia naszego bezpieczeństwa. A wręcz przeciwnie! Oprócz tego dyrektywa godzi w sporty strzeleckie, które tak dynamicznie rozwijają się w ostatnim czasie.
      Proszę jednak wysyłać tylko maile z oficjalnymi stanowiskami w formie zeskanowanych i podpisanych uprzednio dokumentów.
      Serdecznie pozdrawiam,
      Jarosław Stawiarski,
      poseł na Sejm RP
      sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.