Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Tommaso

Klub Miłośników Zegarków Tudor

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, swierszczu napisał(-a):

😂 seiko 5, timex, gshock, victorinox, garmin, citizen, grand seiko, skoda, vw, audi, porsche, opel, toyota, longin, mercedes, bmw do czego one sa przystankami? Do niczego. Chyba tylko dla niespełnionych samochwalcow chcacych by inni WIDZIELI i ICH podziwiali.  Jestem na etalie citizena tsuyosy i tez mi z tym dobrze. Ide na przystanek. Autobusowy. Z dziecmi. 😂

Grunt to satysfakcja z posiadania zegarka, każdy zakup wiąże się z emocjami i nieważne czy to model droższy czy tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, swierszczu napisał(-a):

... Ide na przystanek. Autobusowy. Z dziecmi. 😂

Kupiles sobie autobus? 😳😂😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to zupełny offtop(powinno to iść do żarty żartami), ale Wasza ostatnia dyskusja przypomniała mi takiego suchara :)


Arabski szejk wysłał syna na studia do USA. Po miesiącu dostaje list od syna.
Kochany Tato.
U mnie wszystko dobrze, ale czuję się trochę niezręcznie dojeżdżając na uczelnię moim złotym Ferrari, podczas gdy wszyscy moi znajomi jeżdżą pociągiem.
Ojciec strasznie się przejął dyskomfortem syna i odpisuje:
Kochany synu.
Przesyłam ci sto dwadzieścia pięć milionów amerykańskich dolarów. Proszę, przestań kompromitować mnie i twoją matkę i kup sobie złoty pociąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, ecipeci napisał(-a):

dla mnie np. koperta nowego Suba jest prosta jak cep, żadnej finezji, szczotkowanie proste z góry na dół, polerka na bokach i tyle czyli dla mnie cep przez duże C

w Pelagosie już się coś dzieje - szczotka pod kątem na uszach, przejścia z boku koperty, profil uszu lekko zagięty, inne Tudory też mają ciekawsze koperty od starszego brata - ale to moja opinia

poza tym utwierdziłem się w przekonaniu, że ten starszy ( ponoć lepszy brat, a na pewno droższy ) nie dla mnie chociażby z tego względu, że świeci się z kilometra jak psu jajca i każdy w okolicy ma widzieć, że to świecidełko na ręku to Rolo, starsze Rolexy były ciekawsze i bardziej stonowane a nowe się świecą z daleka

no i jeszcze trzeba czekać na to tyle lat pod salonem z podwawelską w ręku ;) 

 

 

Z tym święceniem z kilometra to nie zgodzę się z tym, że powodem jest pokazanie, że to Rolex. Ogólnie większość współczesnych zegarków od majtkowców przez mikrobrandy po luksusowe/drogie marki "świecą się" względem zegarków produkowanych 20-40 lat temu. 30 lat temu każdy znający się też z daleka rozpoznawał 5-cyfrowego Suba, DJa, GMT nawet jak nie miały ceramiki i PCL. Tylko ich rozpoznawalność ogółem była mniejsza. Poza mikrobrandami, które robią głównie zegarki inspirowane toolwatchami (np. MIIK) bardzo trudno znaleźć nie świecący się model. Większość ma ceramikę i/lub AR i/lub błyszcząca tarczę. BB w tym BB GMT nie dostał błyszczącej ceramiki, tylko dlatego żeby nie był zbyt blisko starszego brata. Pelagos jest świetnym modelem, ale to jedyny model Tudora, który ma toolwatchowy charakter tak jak Explorer II u Rolexa. 40 lat temu Tudor i Rolex miały inne zadania i pozycjonowanie na rynku niż dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2023 o 15:55, ecipeci napisał(-a):

przystanek, siedzimy, czekamy, nic nie jedzie, czekamy dalej...

IMG_20230805_154208.jpg

Prosze. Nie wiem tylko ktory😂

IMG_8382.jpeg

IMG_8381.jpeg

IMG_8380.jpeg


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, piku napisał(-a):

@Przemek84,  to jest wersja 39 mm? Bo na Twoich fotkach kusi i prowokuje do refleksji na jego temat 😉

 

To jest starszy model 36mm. Były jeszcze 41mm. W tegorocznych są 39mm ale jak dla mnie za bardzo biżuteryjne. 


Instagram: przemekspce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=95525]Teufel26[/mention] maska to big eyes evolution ? Jak się spisuje ?

Maska, fajka i płetwy są od CRESSI. Świetne szkła i fajny materiał. Snurkluje amatorsko, wiec wystarcza. Tym razem namówiłem żonę, wiec będzie fajna zabawa.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaszedłem wczoraj do salonu z Tudorami. I patrzę a tam dostępna cała gama BB58. Niebieski na pasku i bransolecie jeszcze mnie nie zdziwił, nigdy nie robił na mnie wrażenia ten zegarek. 

Ale obok stały sobie czarne BB58, jeden na bransolecie i drugi na pasku. Można było sobie poprzymierzać do woli. 

Pamiętam jak jakiś rok temu (może nawet dawniej) próbowałem to nie było opcji, w salonie patrzyli na mnie ze zdziwieniem.

 

Tudor poradził sobie z dostępnością BB58? Czy spadła liczba chętnych? Czy przypadek zwykły, jaki się trafia raz na jakiś czas?


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy byly na sprzedaż czy pod klienta a tobie pozwolili tylko przymierzyć ? Bo kiedyś te pod zamówienie były schowane a teraz po prostu wykładają w gablotach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, proki1971 napisał(-a):

Ale czy byly na sprzedaż czy pod klienta a tobie pozwolili tylko przymierzyć ? Bo kiedyś te pod zamówienie były schowane a teraz po prostu wykładają w gablotach .

Wszystko dostępne , można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, proki1971 napisał(-a):

Ale czy byly na sprzedaż czy pod klienta a tobie pozwolili tylko przymierzyć ? Bo kiedyś te pod zamówienie były schowane a teraz po prostu wykładają w gablotach .

Tak jak kolega wyżej napisał, były do wzięcia.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko dostępne , można kupić.
A w jakiej miejscowości jest ten salon?

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Kruka dużo modeli, BB58 dostępne w wielu salonach. Problem z dostepnością był raczej u nas, za granicą leżały normalnie na półkach często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to koledzy wielokrotnie słyszeli tłumaczenie, ze to ze dane modele są na stronie, nie zawsze znaczy ze są dostępne, a tylko że są na stanie 🙂 przecież nie może być za łatwo.

 

a z dostępnością u nas to nie byliśmy / jesteśmy wyjątkiem. Wielokrotnie w sieci widziałem wpisy, że za granicą też mieli problemy i wszystko bardzo zależało od miejsca zamieszkania. W niektórych krajach było nawet tak że ktoś czekał na 58 rok a parędziesiąt km dalej taki sam kurzył się w gablocie.


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś był zainteresowany białym BB Gmt w cenie retail, to proszę pw. Zegarek uważam, że jest świetny, niestety dla mnie za duży. Czekam teraz, aż zrobią takiego w kopercie BB58😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.