Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

SEIKO SARB017

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
797 odpowiedzi w tym temacie

#1 metius

metius
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 16:21

Pytanie do właścicieli Sarba017: czy dokręcaniu koronki towarzyszy jakiś wyraźny dźwięk, czy raczej trzeba wytężyć słuch? Wiem, pytanie wygląda na "od czapy", ale w swoim Seiko zauważyłem taką rzecz, która mnie zastanawia. Kiedy po raz pierwszy dokręcałem mechanizm, wydawało mi się, że obracam koronkę w próżni - zero oporu i zero dźwięku. Od wczoraj zmiana o 180 stopni - koronka stawia lekki opór, a przy obracaniu (oraz jej zakręcaniu) słychać dźwięk podobny do tego, jakie wydają mechanizmy z naciągiem ręcznym. Byłem dziś u zegarmistrza. Ten otworzył zegarek i nie stwierdził żadnej usterki -żadnych luzów, tarć etc. "Mechanizm zachowuje się prawidłowo i jest OK". Nie mam powodu, żeby mu nie ufać ponieważ jest to sprawdzony i często polecany na Forum zegarmistrz. Mimo to, ta nagła zmiana w pracy mechanizmu nie daje mi spokoju.

Pomożecie? ;)

• 0

#2 poiuyt

poiuyt
  • Użytkownik
  • 1765 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 16:50

Może za pierwszym razem kręciłeś w złą stronę :P

• 0

#3 MasterMind

MasterMind

Instagram: vanguard.watches

• Użytkownik
  • 3360 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 16:51

U mnie:

Odkręcasz koronkę - zero dźwięku.

Odskakuje do pozycji pierwszej - przy obracaniu dźwięk towarzyszący ręcznemu nakręcaniu mechanizmu.

Po lekkim dociśnięciu koronki i w trakcie zakręcania - ten sam dźwięk jak przy nakręcaniu ręcznym powyżej.

• 0

#4 metius

metius
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 16:54

U mnie:

Odkręcasz koronkę - zero dźwięku.

Odskakuje do pozycji pierwszej - przy obracaniu dźwięk towarzyszący ręcznemu nakręcaniu mechanizmu.

Po lekkim dociśnięciu koronki i w trakcie zakręcania - ten sam dźwięk jak przy nakręcaniu ręcznym powyżej.

O to! To! :D Ufff no, to wychodzi na to, że się czepiam i wymyślam problemy :D

@poiuyt

Zapewniam, że nie :D Ale wstyd i tak pozostał -_-

• 0

#5 MasterMind

MasterMind

Instagram: vanguard.watches

• Użytkownik
  • 3360 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 16:59

E tam, czasem lepiej się dopytać dla pewności niż coś zepsuć przez zaniedbanie. Tym bardziej że np. w innych zegarkach zakręcanie koronki jest bezdźwięczne. 

• 0

#6 Burns

Burns

Burns

• Użytkownik (no_required_posts)
  • 11528 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 18:55

koronka stawia lekki opór, a przy obracaniu (oraz jej zakręcaniu) słychać dźwięk podobny do tego, jakie wydają mechanizmy z naciągiem ręcznym.

Tak jest i tak ma być w tym mechanizmie, niepotrzebnie go otwierałeś.
  • 0

#7 metius

metius
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 19:44

Na swoje usprawiedliwienie - ta koronka naprawdę inaczej chodziła za pierwszym razem :) Nikt mi nie wierzy... :)
  • 0

#8 Burns

Burns

Burns

• 11528 postów

Napisano 21 marzec 2016 - 23:43

Ja mogę Tobie uwierzyć. Możliwe że coś się wysprzegliło - koronka nie wskakiwała w pozycję 0 i pozostawała w pozycji 1. Na wałku jest kilka płaszczyzn. Coś źle oszlifowane. Wałek nie zaskoczył dobrze podczas montażu i udało mu się to dopiero za którymś razem gdy ustawiłeś czas.
A mechanizm Seiko terkocze podczas zakręcania koronki na gwint bo cały czas działa ręczny naciąg. Jest tak zaprojektowany, że nie ma w nim sprzęgła, które rozłącza tą funkcję...

Użytkownik Burns edytował ten post 21 marzec 2016 - 23:50

• 0

#9 colector

colector
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 12:20

mam tak samo,kolega Burns ma rację po prostu po dociśnięciu koronki działa ręczny naciąg przez chwilę aż do całkowitego dokręcenia. Nie ma powodu do obaw.

• 0

#10 metius

metius
  • Użytkownik
  • 100 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 18:57

Heh, Sarb znowu się zbiesił. Koronka po jej odkręceniu znowu obraca się "w próżni" i cicho jak mysz pod miotłą. Mechanizm startuje po dwóch-trzech ruchach nadgarstkiem i dalej już śmiga, ale ręczne dokręcanie nie przechodzi. Szczerze powiem, że z praktycznego punktu widzenia jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, ale gdzieś tam głęboko rodzi się już mała obsesja na tym punkcie ;)  Przeczekać tę chorobę wieku dziecięcego w oczekiwaniu na dotarcie czy oddać do zegarmistrza?

• 0

#11 karloss

karloss
  • Użytkownik
  • 708 postów

Napisano 24 maj 2016 - 21:05

Podczepiam się pod temat, by nie zakładać nowego.

Kilka dni temu sprzedawałem swojego sarba17 i dostałem mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy chcieli go kupić, dlatego chciałem Wam podpowiedzieć, że wrócił ten zegarek na stan w sklepach:

http://www.skywatche...17-sarb017j.htm

http://www.watchhubs...15-sarb017.html

Oba sklepy sprawdzone, robiłem u nich zakupy, a z opłatami tradycyjnie loteria ;)

Pozdrawiam :ph34r:

• 0

#12 Doczu

Doczu
  • Użytkownik
  • 126 postów
  • Gadu-Gadu: 72285

Napisano 15 lipiec 2016 - 08:18

co raz rzadziej z tą loterią. WER Zabrze brylował w cleniu i vatowaniu przesyłek, a ostatnio dostaję od znajomych sygnały, że także WER Warszawa nie przepuszcza już tak łatwo przesyłek. A podejrzewam że będzie tylko gorzej (efekt 500+) :(

• 0

#13 Doczu

Doczu
  • Użytkownik
  • 126 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 06:43

Jako nowy posiadacz SARB017 mam jedno pytanie. Może głupie ale trochę zaniepokojony jestem

W trakcie poruszania ręką wiadomo że pracuje wahnik. Czy u Was pracuje bezgłośnie, czy jednak słychać jak pracuje.

U mnie czuć że pracuje raczej płynnie ale wydaje przy tym delikatny dźwięk jakby leciutko ocierał o coś. Też tak macie ?

W Monsterze pracował bezgłośnie i stąd moje zaniepokojenie.

• 0

#14 Burns

Burns

Burns

• 11528 postów

Napisano 16 lipiec 2016 - 09:59

Raczej tak, monster ma grubsze wszystko, ale nie oczekuj, że ktoś Ci z opisu wywróży czy nie jest coś z wachnikiem. Wyjdzie w praniu, rezerwa chodu spadnie, ale zegarka raczej nie uszkodzi
  • 1

#15 Doczu

Doczu
  • Użytkownik
  • 126 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 18:13

No to kilka fotek sikora i paska od jednego z Kolegów z forum. Wybaczcie jakość zdjęcia - jest jaka jest.

Pomysł inspirowany tym sikorem http://www.mywatchma...alpinist-green/

P7201187.JPGP7201182.JPG

P7201185.JPG

Użytkownik Doczu edytował ten post 20 lipiec 2016 - 18:13

• 0

#16 emiel

emiel
  • Użytkownik
  • 245 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 20:16

Ta inspiracja wygląda mi na Hirsch Liberty, tylko kolor jakiś taki zbyt czerwony...też używam tego paska do Alpinisty (w ciemnym brązie), na zmianę z oliwkowym Colareb Venezia. Obydwa współgrają z tym zegarkiem idealnie. Gratuluję, bo ten SARB to taki "mały książę" wśród zegarków. Chyba wiem, czyja robota, ten pasek - pierwsza klasa. Powinno powstać jakieś kółko miłośników Alpinisty :D

• 0

#17 Doczu

Doczu
  • Użytkownik
  • 126 postów

Napisano 20 lipiec 2016 - 20:30

oliwkowy tez mam na oku, ale najpierw musze się obyć z obecnym :) Zresztą wstępnie jestem już po słowie z strapmakerem na właśnie taki oliwkowy :)

Swoją drogą jestem zdziwiony że takie kółko przyjaciół nie powstało jeszcze. Zegar na to zasługuje :)

Zdjęcia sa trochę przebarwione. W realu pasek nie jest aż tak czerwony.

Użytkownik Doczu edytował ten post 20 lipiec 2016 - 20:31

• 0

#18 MacAron

MacAron
  • Użytkownik
  • 738 postów
  • Gadu-Gadu: 6014125

Napisano 02 sierpień 2016 - 15:15

Jak wygląda realna rezerwa chodu w Waszych Alpinistach? Niby mialo być około 50, ale mi się nigdy nie udało osiągnąć takiego wyniku. Ostatnio, jak sprawdzałem, to było bardziej w okolicach 40. 

• 0

#19 Doczu

Doczu
  • Użytkownik
  • 126 postów

Napisano 02 sierpień 2016 - 16:24

Bez dokręcania u mnie wyszło ok 43h. 

Może spróbuj dokręcić przed próbą.

• 0

#20 MacAron

MacAron
  • Użytkownik
  • 738 postów
  • Gadu-Gadu: 6014125

Napisano 29 sierpień 2016 - 14:55

Druga próba bez dokręcania: 57 h. Imponująco :). Nie było to jednak zwykłe noszenie. Przeciągalem maksymalnie moment zdjęcia zegarka wieczorem i dużo nim machałem.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

piotrek83