Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Astarloa12

Balticus Watches

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat, pod koniec 2015 zacząłem myśleć o zegarku z brązu, wymyśliłem że będzie z Wielką Falą, w styczniu - projekt ląduje na biurko..... a w między czasie, Seiko wypuszcza CREDORa.

 

No właśnie - realizować czy odpuścić?

 

Prototyp juz gotowy..... teraz tylko muszę dopracować materiał na kopertę, okazało się że obróbka brązu jest bardzo ważna i na materiale najtańszym z którego została wykonana koperta zostają ślady nawet po palcach i tak jak chciałem się zmieścić w 1500pln to nic z tego bo szkoda oferować hmmm "słaby produkt" - delikatnie to ujmując.

Przepiękna rzecz, tylko pasek trochę za ciemny - nie pasuje do reszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napiszesz Bartku, w jakich miastach są dostępne zegarki grey seal, by można było je przymierzyć? Widzę też, że wersja z szarą tarczą wyceniona została na 1800 zł, jest to cena standardowa i każda wersja kolorystyczna po wyprzedaniu partii skoczy o 300 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Grey Seal wraca z tarczą szarą oraz niebieską, podrożał przez składanie w Polsce u Piotra Ogrodowicza w Gdyni, jest masa "pie....nia" z tym skłądanie, toczenie pasowanie ehhh szkoda gadać, wszystko po to aby dać na tarczy Made In Poland.

Uwierzcie mi, nie mam najmniejszej uwagi z całego świata na temat tego dopisku, nikt nigdzie nie skomentował z klientów ze świata że przecież czesci są z china a mechanizm japoński..... a na Czasoholikach (twarzo książka) przez trolling kilku gentelmenów wylali wiadro gó...a! A najciekawsze że prowodyr to czlowiek ktory chcial kupić u mnie Grey Seal II ale z uwagi na umowy z Alior Bankiem został odesłany do banku. No i wtedy mu nie przeszkadzało na tarczy Made In Poland..... Opisywanie że na Balticusie zarabia jakieś miliony, kalkulowanie ile to nie kosztuje taki a taki zegarek, jakie to made in poland............ ehhh brak "SUF", zwłąszcza że nigdy nie ukrywałem że produkuje zegarki, częsci w chinach czy hongkongu (także chiny), a projekty robię w polsce, czy sam troche rysuję czy Mateusz Przystał mi pomaga, dodatkowo utrzymuje biuro w HK........ Zarzuca mi się oszustwo, przytaczano nawet paragrafy........ armagedon....... ale przykro się zrobiło......

 

Tak, Grey Seal szary i niebieski w wersji pierwotnej, powoli będzie wprowadzany do wszystkich salonów, Piotrek Ogrodowicz robi co może aby w "wolnej" chwili coś złożyć mimo że ma swojej roboty od metra jak nie wiecej...... Złote Tarasy mają już u siebie, Gdynia oczywiście, coś Zgora dostała, Galeria Bałtycka w Gdańsku, pewnie w tygodniu będzie miała reszta. Nie mam ich za dużo 2 x 35 sztuk, więcej nie będzie bo chyba przejdę na zewnetrzne obrotowe lunety.

Aha i plus dodatni nowej partii, mają lekko powiększone okienko datownika

 

Grey Seal II - tylko dostępny w Alior Banku - za dużą promocję marketingową dostaję i musiałem jakoś ich również wyróżnić, skłonić także klienta aby mu się chciało przyjść :)

 

Reszta kolorów powoli schodzi z rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartek, kilkoma malkontentami się nie przejmuj. Widziałeś, że i w tamtej dyskusji normalni użyszkodnicy ;) są po Twojej stronie. A trolle.... - zawsze się znajdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej trolli i rób swoje. Jeszcze Balticusa nie mam. Ostatnio mierzyłem po raz pierwszy. Moim zdaniem to obecnie najciekawsza propozycja zegarkowa spod znaku PL, bo dla mnie jest to absolutnie nasz wyrób.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Grey Seal wraca z tarczą szarą oraz niebieską, podrożał przez składanie w Polsce u Piotra Ogrodowicza w Gdyni, jest masa "pie....nia" z tym skłądanie, toczenie pasowanie ehhh szkoda gadać, wszystko po to aby dać na tarczy Made In Poland.

Uwierzcie mi, nie mam najmniejszej uwagi z całego świata na temat tego dopisku, nikt nigdzie nie skomentował z klientów ze świata że przecież czesci są z china a mechanizm japoński..... a na Czasoholikach (twarzo książka) przez trolling kilku gentelmenów wylali wiadro gó...a! A najciekawsze że prowodyr to czlowiek ktory chcial kupić u mnie Grey Seal II ale z uwagi na umowy z Alior Bankiem został odesłany do banku. No i wtedy mu nie przeszkadzało na tarczy Made In Poland..... Opisywanie że na Balticusie zarabia jakieś miliony, kalkulowanie ile to nie kosztuje taki a taki zegarek, jakie to made in poland............ ehhh brak "SUF", 

Obserwowałem tę "dyskusję". Wiele wypowiedzi oscylowało wokół poziomu anarcho-punka, który walczy z międzynarodowymi korporacjami, a po udanej demonstracji idzie na burgera do McD. ;)

 

I zarabiaj jak najwięcej na Balticusie! Przecież o to chodzi, żeby, jeśli to możliwe, połączyć pasję ze sposobem na życie - ktoś, kto czyni z tego zarzut, powinien się ogarnąć i włączyć MiniMini TV. I

 

Im więcej różnych, najróżniejszych projektów odnosi sukces, im więcej "się dzieje", tym lepiej dla wszystkich. :) 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grey Seal II poprzez Alior Bank to koszt 1950 a w zestawie oprócz paska standardowego, czarny z zapięciem motylkowym dodatkowy pasek szyty u Filipa Szymaniaka w budzecie - 300pln, ewentualny droższy pasek to juz doplata i uzgodnienia z Filipem

Grey Seal II jest składany w Polsce przez Piotra Ogrodowicza w Gdyni, na tarczy wskoczyło Made In Poland :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

na tarczy wskoczyło Made In Poland :)

 

I bardzo dobrze! :) Z obserwacji wiem, że najwięcej do powiedzenia nt. "swiss/japan/itp. made" mają nooby, internetowi bohaterowie klawiatury, albo ludzie zdradzający oznaki uszkodzenia mózgu. Olej to bo szkoda czasu. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są składane i projektowane w Polsce to według wykładni przepisów ( dosyć ogólnych) jak najbardziej mogą mieć na tarczy Made in Poland.

Ja już od dawna składam swoje zegarki w Polsce, dotychczas umieszczałem inskrypcję Designed in Poland bo wydawała mi się najbardziej szczera, ale już nowy projekt PRO-MILITARI będzie nosił dumne Made in Poland na tarczy. Prawda jest taka, że największy koszt to projekt i składanie i kontrola jakości ( wszystko to 100% praca ludzka a nie maszyn ) a nie sam zegarek więc Made in Poland jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Made in Poland w wykonaniu Balticusa, VC czy Xiccora jest jak najbardziej OK. Niczego nie udajecie, nie ściemniacie co skąd pochodzi, na jakim jest werku, gdzie jest składane. I za to szacun. Po drugiej stronie barykady stoi niestety np. takie Błonie trąbiące o ich szwajcarskich werkach będącymi odpicowanym chińskim claro 888. Za takie numery nikt nie powinien ich brać poważnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakby wszystko miało być produkowane w Polsce, to do ceny musieliby dodać jeszcze jedno zero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grey Seal II poprzez Alior Bank to koszt 1950 a w zestawie oprócz paska standardowego, czarny z zapięciem motylkowym dodatkowy pasek szyty u Filipa Szymaniaka w budzecie - 300pln, ewentualny droższy pasek to juz doplata i uzgodnienia z Filipem

Grey Seal II jest składany w Polsce przez Piotra Ogrodowicza w Gdyni, na tarczy wskoczyło Made In Poland :)

 

niemało, ale projekt piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakby wszystko miało być produkowane w Polsce, to do ceny musieliby dodać jeszcze jedno zero.

Bez przesady, w chinach produkują za grosze to i u nas nie ma potrzeby dodawać kolejnych zer

 

video-collection-trollface-thumb.jpg?v=_

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro za pasem konkurs zapewne na nazwę nowego modelu, a składany jest u Ogrodowicza to może nazwijcie go jakoś prosto: np. Balticus Gdynia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystając z tego że tego tematu zagląda właściciel Balticusa (pozdrawiam) mam takie pytanie. Zainteresowałem się nowym Grey Seal'em i inicjatywą na indiegogo bo podoba mi się koperta tych zegarków - nawiązujących do kompresorów. Moje pytanie czy jest szansa w przyszłości na wersję w stali i czarną tarczą /jakąś własną Balticusową wariację nt temat kompresorów - np z układem indeksów jak w wersji Big Wave, ale bez grafiki "Great Wave of Kanagawa"?      

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korzystając z tego że tego tematu zagląda właściciel Balticusa (pozdrawiam) mam takie pytanie. Zainteresowałem się nowym Grey Seal'em i inicjatywą na indiegogo bo podoba mi się koperta tych zegarków - nawiązujących do kompresorów. Moje pytanie czy jest szansa w przyszłości na wersję w stali i czarną tarczą /jakąś własną Balticusową wariację nt temat kompresorów - np z układem indeksów jak w wersji Big Wave, ale bez grafiki "Great Wave of Kanagawa"?      

Wiesz co, trudno mi na dzis odpowiedziec na to. Mam projekty w drodze, co za tym idzie musze to sfinansować. Nie wiem na dzień dzisiejszy......

Ogarniam wzystko sam, sam finansuje, prowadze sprzedaż, współpracę z salonami i z Aliorem.....

Zobaczymy jak sie bedzie wysoki sezon toczył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocno liczyłem, że te zegarki z kopertami z bronzu uzbierają całą sumę, ale chyba się przeliczyłem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam, czy nie przelicytowałeś z progiem startowym projektu, wydaje mi się, że wiele i nawet bardzo dużych sukcesów, czy na indiego czy kickstarterze wyznaczało sobie niższe kwoty docelowe, ale nie zakładam też, że nie przeliczyłeś sobie co trzeba, więc pozostaje życzyć coby zaskoczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start był dobry, ale później wszystko się zatrzymało. Dziwi mnie ogólnie to, że na stronie crowdfundingowej dało się zrobić dobrą cenę, a w "normalnej" dystrybucji już cena byłaby pełna. Hm... W sumie pewnie chodzi o zamówienie ilości sztuk jednorazowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jesli chodzi o Indiegogo, to wyportkowalem sie z kasy aby utrzymac magazyny na sezon ogórkowy - Święta oraz na wprowadzenie modelu casual z wypukłym szkłem. Dlatego zainwestowałem troche w Indiegogo - w sumie nie jakoś mało ale to generalnie jakiś % całego projektu wieć warto było podjąć ryzyko. Odzew generalnie wydaje się okey, nie szuflowałem duzo w promocję a równiez przy tym nauczyłem się że ...... sukces na takich platformach jest pompowany sporą kasą w promocje - TAM WSZYSTKO JEST POZYCJONOWANE ZA $$$$$$!!!!

Przetarłem szlak, zebrałem kontakty i doświadczenia...... teraz musze ogarnąć budzet i wystartować za chwile samodzielnie.

Cena w salonach niestety rosnie o marże salonów, koszty marketingu, promocji itd itd itd, dotyczy to każdego zegarka z każdego brandu, wystarczy popatrzeć co ile w gazetach się pojawia żeby wiedzieć dlaczego kosztuje 5,8,12,20k :)

 

Jednorazowo BRĄZ, nie mylić z mosiądzem :) to niestety 500 kopert, jest sztukmistrz który stara się udowodnić że mikrobrandy zamawiaja w chinach bla bla bla, przecież to ogólnie wiadome jest że nie tylko ja ale i szwajcarskie zamawia w HK czy Chinach, tylko że ja nie mam milionów $ więc jade po minimalnych ilosciach i jak uprosze producenta to mi zrobi a jak bedzie zasypany zamówieniami to odsunie na wieczne kiedyś. Ale niektórzy starają się udowodnić że otwarte dni są otwarte i to właśnie przez nich :)

 

Walcze dalej, pracuje nad dystrybucją, moją ambicją jest aby był latwiejszy dostęp do Balticusa, dlatego poszerzam ofertę, delikatnie ale taki ala garnitur tez jest potrzebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli na indiegogo nie uzbierasz założonej kwoty, to projekt nie ruszy? A przynajmniej nie w tych pieniądzach?

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli na indiegogo nie uzbierasz założonej kwoty, to projekt nie ruszy? A przynajmniej nie w tych pieniądzach?

 

Wysłane z mojego Mi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odpowiedź jest tak zakręcona żeby nie odpowiedzieć wprost. Wynika z niej tylko tyle, że nie ma kasy na ten projekt w normalnej dystrybucji i podjął próbę na stronie crowdfundingowej na której wszystko też jest płatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.