Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś od rana takie 'cuś' od kolegi @brz. Bardzo się polubiłem z tym Armafem, a i w towarzystwie zebrałem parę komplementów i zapytań od osób zaciekawionych taką zmiana u mnie ;) To połączenie róży i kardamonu jest dla mnie objawieniem. Właściwe to już w zeszłym roku oswoiłem się z zapachem róży, podczas podczas pobytu w Sofii. Wszechobecne pamiątki z ekstraktem i olejkami różanymi zrobiły swoje, ale było to przyjemne doświadczenie i parę osób obdarowałem takimi kosmetykami :)e47714d10b8c5dfd76faa4732def54cf.jpg

Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są perfumy "przenoszące" do dawnych czasów - mam Ciur Ottoman ale on ponoć niczym przy Musc Koublai Khan...

 

Mam kilka takich zapachów. Jednym z nich jest polskie Derby - woda kolońska o mocy perfum ;)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ciepłe zimne (bo z paczkomatu :]).

 

13735601_IMG_20181204_135532.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, na razie po razie na łapę tylko poszło. Póki co mogę tylko stwierdzić, że w przypadku kupowanego zupełnie w ciemno Aramisa jestem bardzo na tak. Zino w moim wypadku rzeczywiście wydaje się być bardzo zbliżonym do Chopina (nie wiem, czy polski wyrób nie podoba mi się minimalnie bardziej w otwarciu). Ale lepiej chyba pozwolić im się ogrzać w szafce, a później się bawić.

 

Herbee, fajnie, że jesteś zadowolony. Ten Aramis ma w moim mniemaniu coś wspólnego z Armafem, ale zdecydowanie bardziej mi podchodzi. Starej Armaf się podobał, więc może i na Aramisa nie będzie się krzywić. :)

 

Wiecie, jak to w końcu z tym Zino jest? Na stronie D. go nie ma, były informacje o zaprzestaniu produkcji w 2013 r., a mi numer partii wskazuje wrzesień 2018 r. Jeśli to ma 10 lat, to wyjątkowo dobrego papieru używają do produkcji pudełek. :)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba zapachy bardzo dobre, ale z Zino mam tak, jak fidelio, czyli: :wub:


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię bardzo Chopina, więc z Zino też się najwyraźniej polubimy. Parametry na razie na korzyść Zino, chociaż daleko mu do porażającej intensywności, którą pamiętam z zabawy z testerem pół roku temu. :)

 

W ogóle ciągnie mnie ostatnio własnie w stronę tych wszystkich klasyków i zaczynam dochodzić do wniosku, że większość „najlepszości” to już rzeczywiście się wydarzyła lata temu.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienię Lalique Encre Noire 100 ml tester z korkiem na Bytom.

 

Lalique kupione kilka dni temu tutaj http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6866019405

Użyte kilka razy, myślę że zostało conajmniej 95 % flakonu.

 

66df5468725e18b6ef2961b3c91d321c.jpg993a354b2261130c639dbf78e191dd7f.jpg


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i Zino i Aramisa.Oba oldskulowe, ale chyba czynnik olskulowości większy w A. Zino wbrew temu co mówiono i pisano, że ciężki, killer, stara szafa z kożuchami, nie jest taki przygniatający.. Ciekawy, nieco ziołowy zapach. Kupowałem w ciemno z dużą dozą nieśmiałości, ale mile się rozczarowałem. Natomiast Aramis na dzień dobry daje mocno w twarz i tu na początku myślałem, że temu panu już dziękujemy.Trzeba jednak troszkę poczekać i staje się naprawdę ciekawym męskim zapachem, takim męskim przez duże M bijącym na głowę współczesne mainstreamowe zapachy dla młodych chłopców z dyskotek. No i ma bardzo dużą trwałość, zdecydowanie dłużej niż Zino. Przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, miłośnicy oldskulowych zapachów, znacie Antonio Puig Quorum? Leci do mnie i nie wiem czy mam się bać czy cieszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quorum Silver bardzo piękny zapach... bać się nie trzeba. Natomiast jego starszy brat Quorum... no tu trzeba uważać z aplikacją, 3 strzały to często już za dużo ;)


CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma.
Pachnie dosyć ostro skórą igliwiem. Fajny zapach.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promka T4 w hebe za 25,99 zł


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kolejny już Platinum Egoiste. Wahałem się pomiędzy platinum, a Tom Ford- Antracit. Może następnym razem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Chanel jest dla mnie, póki co, evergreenem, jeszcze nie jest aż tak powszechny, ale wróżę mu krótką karierę. Z innej beczki, na sprzedaż mam trochę chybiony prezent mikołajkowy. Używam już tego MB i wystarczy mi na jakiś czas. Przyjemny, nietuzinkowy zapach na tę porę, w dodatku bardzo atrakcyjny flakonik :)

Mont Blanc Emblem Absolu, cena to -20% od najtańszej oferty znalezionej w necie. Otworzony i użyty jedynie testowo, dwa strzały, w celu porównania z obecnie używanym. Nie zauważyłem żadnych różnic. e10605a06675b10954884ffb9e9bb348.jpg

Edytowane przez herbee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótką? Od 1993 roku na rynku i nadal można nazwać hitem........... 25 lat za nim, wiele przed, to raczej nie jest krótka kariera zapachu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, natknąłem się na informacje, że zapach powstał w 2017 roku, za fragrantica.pl

To o MB, zaszło nieporozumienie. Mam wrażenie, że ten Chanel nie jest nieskończenie dobry, jest świetny, ale w moim kręgu już powszednieje. Tak, czy inaczej, w moim ścisłym Top 5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten egoista jest starszy od węgla. Pierwszy raz go kupiłem zaraz po studiach, które właśnie kończyłem w 93. Kupiłem jeszcze w Peweksie, chyba za $.

Info dla młodzieży :D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Pewex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Herbee, oszukali Cię ;)

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko mi się pomieszało. Przecież tego Egoistę dostałem od mojej byłej jeszcze w latach 90-tych! Tak, czy siak zapach jest sztos, niezwykle dobrze przyjmuje się w otoczeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.