Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Eugeniusz Szwed

Swoje "pięć groszy" wpłaciłem, bo to nasze forum ...

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, rk7000 napisał(-a):

Ja  starej daty jestem w takim razie bo nie wyobrażam sobie aby członkowie jakiegokolwiek stowarzyszenia  którzy mają decydować   o forum  na które jest  kilka tysięcy wejść  codziennie

nigdy się nie widzieli, nigdy nie pogadali kuluarowo itd. 

I powtórzę jeszcze raz -  jeśli ktoś ma za mało czasu na poświęcenie czasu raz w roku na WZ  to nie oszukujmy się - nie poświęci też  kilku godzin raz w tygodniu żeby cos zrobić  dla forum.

Będzie myślał ekonomicznie  - żadnego w tym biznesu ;) 

A u mnie w firmie, raczej bardzo dużej są wideo konferencje, i nie wyobrażam sobie żeby co tydzień menadżerowie latali do Japonii, i jakoś się to kręci 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Wielokrotnie wyjaśniałem, że to co jest uwidocznione niżej, to suma waszych wpłat realizowanych przez Paybylink od początku uruchomienia tej usługi w związku z opłatami za pakiety bazarku. To się wyświetla automatycznie i jest mylące. Trzeba to będzie zmienić. 

 

 

1727821360_Zrzutekranu2024-05-10o03_01_12.png.5dce5f4611040efdb8dd17e8c23d4a98.png

 

Eugeniusz pisalismy o  tym 190 lat temu. Kiedy będzie ten czas na zmianę?


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo szefowie:

 

-załóżcie zbiórkę na siepomaga.pl

- dajcie temat na wykop.pl

 

Milczcie dalej - profitu nie będzie.


quartz bandit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Nasze wpłaty i wydatki na rzecz utrzymania klubowego forum:

Pozycja wydatki to: księgowość, adres, alerty bankowe, mini firma, WEBH, administracja 

 

Luty 2024

455,00 zł od 16 klubowiczów

 

Marzec 2024

705,00 zł od 17 klubowiczów

 

Kwiecień 2024

do 30-04-2024 wpłaty  475,00 zł od 9 klubowiczów

do 30-04-2024 wydatki  3.515,58 zł 

 

 

 

Maj 2024

do 10-05-2024 wpłaty    5.950,81 zł  

do 10-05-2024 wydatki  4.315,08 zł 

 

Wszystko mamy opłacone do końca maja, a administrowanie i opiekę techniczną do końca czerwca. 

 

Dzięki pospolitemu ruszeniu rysuje się już promyk nadziei.  Tu żadne dyskusje i dobre rady nic nie dadzą, potrzebne są prawdziwe pieniądze na rachunku KMZiZ  na utrzymanie naszego klubowego forum.

 

Gdzieś padło pytanie ile kosztuje utrzymanie Stowarzyszenia KMZiZ - już odpowiadam, kosztuje miesięcznie 196,80 zł - są to koszty utrzymania adresu siedziby Stowarzyszenia, a w tym tzw. poczta i kancelaria księgowości.

 

 

To co jest uwidocznione w maju, w wydatkach nie uwzględniona jest opłata za następny miesiąc lub kwartał lub rok, za serwer. Miesięcznie jest to 555,90 zł Jeśli będzie więcej wpłat na rachunku to zapłacimy za co najmniej kwartał aby było taniej. Wpłaty obejmują wszystko co weszło na rachunek do dzisiaj czyli wpłaty za bazarek, wpłaty na rzecz utrzymania forum i pięć wpłat składek członkowskich. 

 

Niech to nie zabrzmi jak chwalenie się, ale we wpłatach na rzecz forum ja również aktywnie uczestniczę. Uważam, że skoro apeluję i proszę o wpłaty, to jako pierwszy powinienem dać dobry przykład. Też jestem klubowiczem.

 

PS

- zawieszone tematy m.in alkohol i żarty za jakiś czas wrócą. Alkohol, to odpowiedzialność karna za reklamowanie. Będzie wprowadzony regulamin tego działu z wejściem tylko dla osób po 18 roku życia.

- na naszym forum nie umieszczę do ogólnej publicznej wiadomości wyciągu bankowego z klubowego rachunku.  Finanse klubu są pilnowane przez księgowość i Radę Klubu. Każdy wydatek musi mieć  akcept  dwuosobowej reprezentacji. Nikt z Zarządu samodzielnie jednoosobowo nie  może przeprowadzać żadnych operacji na rachunku. Tak było zawsze bez względu na osobową obsadę władz klubu. 

 

Wielokrotnie wyjaśniałem, że to co jest uwidocznione niżej, to suma waszych wpłat realizowanych przez Paybylink od początku uruchomienia tej usługi w związku z opłatami za pakiety bazarku. To się wyświetla automatycznie i jest mylące. Trzeba to będzie zmienić. 

 

 

1727821360_Zrzutekranu2024-05-10o03_01_12.png.5dce5f4611040efdb8dd17e8c23d4a98.png

 

Eugeniuszu, wydaje mi się że sporo osób oczekuje też jasnej informacji, na dzisiaj jaka kwota potrzebna jest na roczne funkcjonowanie klubu .

 

Chodzi o szacunek/ rząd wielkości.

 

Prawdopodobnie większość forumowiczów chciałaby,  żeby osoby  zajmujące się społecznie tym niełatwym tematem, miały komfort i pewność że  mają budżet i mogą spokojnie pracować. Jak to szacujesz na dzisiaj? 

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

To co jest uwidocznione w maju, w wydatkach nie uwzględniona jest opłata za następny miesiąc lub kwartał lub rok, za serwer. Miesięcznie jest to 555,90 zł Jeśli będzie więcej wpłat na rachunku to zapłacimy za co najmniej kwartał aby było taniej. Wpłaty obejmują wszystko co weszło na rachunek do dzisiaj czyli wpłaty za bazarek, wpłaty na rzecz utrzymania forum i pięć wpłat składek członkowskich. 

To jednak sam serwer nie tak źle 😉

 

Dobra, ktoś z zarządu coś napisał, może nie super dokładnie, ale widać że jakieś ustalenia trwają w tle, to jak obiecałem leci kolejne 50zl 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę mnie do listy dopisać. Zaraz przelew ogarnę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni mnie tu nie bylo a tu sie dzieje. Wiec tak. W zeszlym roku wplacilem 100, wplace i w tym, ale na poczatku lipca jak przyjda do mnie oczekiwane przelewy.

Wiec mozna mnie dopisac do listy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Aktualizacja listy osób deklarujących wpłatę 100 zł rocznej dobrowolnej składki na utrzymanie forum. Cel 40 000 zł. Do osiągnięcia celu potrzeba 400 darczyńców

 

Uwaga! Może to być wpłata jednorazowa a może być rozłożona na mniejsze kwoty. 

 

1. Antiquarius

2. Beniowski

3. Hecke 

4. AK&AK

5. Sol

6. Pawel88

7. SPS

8. AKPS

9. Lincoln Six Echo

10. rafalmosty

11. petruss

12. andrzejp1242

13. czuszka

14. Nav

15. Krzysiek82

16 dziadek

17 lukebor

18. Paulus57

19. Christo

20. Autor 1984

21. christ0ff

22.kopernik18

23 Lynx27

24. mario1971

25. TylerVega

26. Just_nobody07

27.lort

28. Jan

29. tofiks_th

30. kingcrimson

31. JASI

32. Funky_Koval

33. Photoman

34. rk7000

35. plszcto

36. loco50

37. Eugeniusz Szwed

38. Mirosuaw 

39. pdb

40. Kornel91

41. RysiekOchodzki 

42. Perpetuum Mobile

43. Walter_87

44. rafi

45. Triptical

46. TomcioMiki

47. drobnypijaczek

48. Pionier

49. facecik 

50. a_team

51. christOff

52 Trojin 

53 hugo012

54 piku

55 Picy

56 pisar

 

Brakuje już tylko 344 Patronów  (a nawet pewnie  trochę mniej z racji podwójnych wpłat niektórych Kolegów, tego, że niektórzy nie lubią list, a niektórzy przyznają się do tego w innych wątkach) 

 

Dodatkowo, uwaga! Kwota 40 000 była ustawiona przeze mnie jako cel zbiórki. Prawdopodobnie do rocznego funkcjonowania forum potrzebne jest nieco mniejsza .  Zobaczymy co wyjdzie na koniec dnia przy kasie. 

 

JEŚLI KTOŚ DEKLAROWAŁ CHĘĆ PRZYSTĄPIENIA DO AKCJI, A NIE MA GO NA LIŚCIE, NIECH DAJE ZNAĆ

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja  starej daty jestem w takim razie bo nie wyobrażam sobie aby członkowie jakiegokolwiek stowarzyszenia  którzy mają decydować   o forum  na które jest  kilka tysięcy wejść  codziennie
nigdy się nie widzieli, nigdy nie pogadali kuluarowo itd. 
I powtórzę jeszcze raz -  jeśli ktoś ma za mało czasu na poświęcenie czasu raz w roku na WZ  to nie oszukujmy się - nie poświęci też  kilku godzin raz w tygodniu żeby cos zrobić  dla forum.
Będzie myślał ekonomicznie  - żadnego w tym biznesu  

Każdy ma swoje spostrzeżenia i będziemy upierać się przy swoim. Są kamery, a to jest zarządzanie bezinteresowne i dalej uważam, że nie trzeba spotykać się osobiscie, bo nie robimy biznesu na miliony Zdalnie da się wiele rzeczy zrobić i zaoszczędzić czas na pracę zawodową i prywatne sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, a_team napisał(-a):


Każdy ma swoje spostrzeżenia i będziemy upierać się przy swoim. Są kamery, a to jest zarządzanie bezinteresowne i dalej uważam, że nie trzeba spotykać się osobiscie, bo nie robimy biznesu na miliony emoji6.png Zdalnie da się wiele rzeczy zrobić i zaoszczędzić czas na pracę zawodową i prywatne sprawy emoji6.png

Zwyczajne zgromadzenie członków odbywa się raz w roku celem zatwierdzenia sprawozdania i skwitowania ubiegłego roku obrotowego. Myślę, że to jedno spotkanie zasadnym jest aby odbywało się stacjonarnie. Co do spotkań operacyjnych zarządu, rady, czy też członków stowarzyszenia, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w działalności stowarzyszenia, to można je organizować ad hoc korzystając z dostępnych rozwiązań zdalnej komunikacji bez konieczności zmian statutowych. Nadzwyczajne zgromadzenia organizowane są kiedy jest potrzeba ich zwołania. Częściej i standardem jest, że ma to miejsce w spółkach. W przypadku stowarzyszeń zgromadzenia członków stowarzyszenia ograniczają się zasadniczo do zwyczajnego zgromadzenia. Pragnę tylko wskazać, że zgromadzenie stowarzyszenia nie zarządza stowarzyszeniem, od tego jest zarząd, a nadzór na tym sprawuje rada stowarzyszenia. Zgromadzenie wybiera organy stowarzyszenia (zarząd, radę) oraz podejmuje uchwały w sprawach zastrzeżonych dla zgromadzenia ustawą lub statutem. Stosowanie analogii co do sposobu funkcjonowania spółek nie jest do końca prawidłowe. Stowarzyszenie to organizacja mająca na celu realizację celów statutowych głównie społecznych, a jego członkowie, organy działają społecznie, bez wynagrodzenia, poświęcając swój czas prywatny i robią to z takich samych względów jak wolontariusze, społecznicy itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc co konkretnie, ale KONKRETNIE (nie "sentymentalnie" i "bojatakuważajem" ;)) miałoby przemawiać za koniecznością organizowania spotkań stacjonarnych? Myślę, że jest tu na forum co najmniej kilka osób, które zdalnie byłyby w stanie/miałyby wolę poświęcić sporo czasu i pracy na rzecz forum/klubu, ale z najróżniejszych powodów, nie są, nazwijmy to, zbyt mobilne i wyprawa do Warszawy jest często wyzwaniem nie do ogarnięcia. Spotykać się "integracyjnie" i tak przecież można. Zwłaszcza mogą to robić ci, których swobody przemieszczania się nie ograniczają sprawy osobiste/rodzinne, czy też znacząca odległość od stolicy. Bo na razie to wygląda trochę tak (przepraszam za prowincjonalną asertywność  ;)), jakby chodziło o to, żeby istotne decyzje mogli podejmować w zasadzie wyłącznie "Warszawiacy i okolice".  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

No więc co konkretnie, ale KONKRETNIE (nie "sentymentalnie" i "bojatakuważajem" ;)) miałoby przemawiać za koniecznością organizowania spotkań stacjonarnych? Myślę, że jest tu na forum co najmniej kilka osób, które zdalnie byłyby w stanie/miałyby wolę poświęcić sporo czasu i pracy na rzecz forum/klubu, ale z najróżniejszych powodów, nie są, nazwijmy to, zbyt mobilne i wyprawa do Warszawy jest często wyzwaniem nie do ogarnięcia. Spotykać się "integracyjnie" i tak przecież można. Zwłaszcza mogą to robić ci, których swobody przemieszczania się nie ograniczają sprawy osobiste/rodzinne, czy też znacząca odległość od stolicy. Bo na razie to wygląda trochę tak (przepraszam za prowincjonalną asertywność  ;)), jakby chodziło o to, żeby istotne decyzje mogli podejmować w zasadzie wyłącznie "Warszawiacy i okolice".  ;)

Jarek to są kwestie organizacyjne. Jeżeli w statucie zostanie dokonana zmiana, to będziemy mieli prawo do WZC-WZD - online. Pytanie czy ktoś ma czas na zmianę zapisów i wniosek do KRS? ;)

 

I jeszcze coś ode mnie prywatnie. @mario1971takich ludzi jak Ty potrzeba. Są powiewem świeżości. Pamiętaj/cie o tym, że WZC ma całą moc sprawczą i może decydować o wszystkim.

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś, bo w nadchodzącym czasie nie będę miał już tyle luzu co teraz. Jeśli do tego czasu Forum przetrwa, to kto wie... 🙄


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szacunkowo do końca roku potrzeby finansowe jak niżej:

(w zaokrągleniu do pełnych setek )

 

- administracja i opieka techniczna  7.000,00 

- materiały biurowe                                500,00

- księgowość                                       10.000,00

- adres                                                   1.400,00

- serwer                                                 4.200,00

- Patek, złożenie kwiatów                      300,00

- organizacja warsztatów                   1.000,00

- minimalna rezerwa                           5.000,00                                                

Razem                                                 29.400,00 

 

Od początku roku 2024 do  dzisiaj wydaliśmy  17.115,08 zł

 

Cały rok 2024 będzie pewnie kosztował minimum  46 - 47 tys zł !!! 

 

Potrzeby pewnie wzrosną, bo ceny usług i energii do końca roku też wzrosną.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 minutes ago, Eugeniusz Szwed said:

Bardzo szacunkowo do końca roku potrzeby finansowe jak niżej:

(w zaokrągleniu do pełnych setek )

 

- administracja i opieka techniczna  7.000,00 

- materiały biurowe                                500,00

- księgowość                                       10.000,00

- adres                                                   1.400,00

- serwer                                                 4.200,00

- Patek, złożenie kwiatów                      300,00

- organizacja warsztatów                   1.000,00

- minimalna rezerwa                           5.000,00                                                

Razem                                                 29.400,00 

 

 

Potrzeby pewnie wzrosną, bo ceny usług i energii do końca roku też wzrosną.  

 

 

Dziękuję, o taką właśnie listę mniej więcej mi chodziło.

 

Czy pozycja "adres" to znaczy domena zegarkiclub.pl ?

 

Edit - doczytałem, że to "adres siedziby stowarzyszenia"

Edytowane przez logann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szacunkowo, ale w końcu w konkretami. 👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szacunkowo, ale w końcu w konkretami. 

Myślę, że tyle wystarczy. Każdy ma ogólny obraz jakie koszty i jaki wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Eugeniusz Szwed napisał(-a):

Bardzo szacunkowo do końca roku potrzeby finansowe jak niżej:

(w zaokrągleniu do pełnych setek )

 

- administracja i opieka techniczna  7.000,00 

- materiały biurowe                                500,00

- księgowość                                       10.000,00

- adres                                                   1.400,00

- serwer                                                 4.200,00

- Patek, złożenie kwiatów                      300,00

- organizacja warsztatów                   1.000,00

- minimalna rezerwa                           5.000,00                                                

Razem                                                 29.400,00 

 

 

Od początku roku 2024 do  dzisiaj wydaliśmy  17.115,08 zł

 

Cały rok 2024 będzie pewnie kosztował minimum  46 - 47 tys zł !!! 

 

Potrzeby pewnie wzrosną, bo ceny usług i energii do końca roku też wzrosną.  

 

 

Dziękuję, dla mnie sprawa jest jasna. W tej chwili kupiliśmy trochę czasu. 

 

Bez podłączenia do krwiobiegu Patronów Biznesowych nie będzie stabilizacji. 

 

Ponawiam przedyskutowanie idę Patronatu po 2-3 tys. w zamian za coś. Rozumiem też, że pomimo tego że na forum wchodzi codziennie kilka tysięcy osób domy mediowe nie są zainteresowane. Forum to jednak nie Facebook..

 

Ale jestem przekonany że z 10-15 małych, lokalnych firm na pewno chciałoby się pokazać jako Partnerzy. Wiem, że to dodatkowy czas i energia dla prowadzących ale to tylko Wy możecie załatwić. W biznesie chodzi o konkrety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich kosztach chyba nie ma sensu rozgraniczać opłat za forum i za członkostwo. Może wszyscy z listy powinni sie zapisać bo 100 czy 120zl na rok to w sumie żadna różnica? Dla chętnych może Prezes wyrazi zgodę na zaliczenie dotychczasowych wpłat na poczet członkostwa?

 

Warto by jednak udostępnić możliwość głosowania online bo o ile stacjonarne zebranie pewnie jest dobre w przyczyn wspomnianych we wcześniejszych postach to możliwość podłączenia sie również online zwiększy ilość uczestników...


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te czasy, kiedy aby dołączyć do Stowarzyszenia trzeba było uzyskać poparcie 2 członków. Co się człowiek musiał namęczyć, by zyskać ich przychylność. ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Jan napisał(-a):

 

Warto by jednak udostępnić możliwość głosowania online

To może zmienić tylko Walne Zgromadzenie. 

Myślę, że warto raz jeden jedyny wybrać się na WZ

by dokonać zmian. 

Przydałyby się też inne zmiany w statucie. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaiste, Kolega @Paulus57 miał rację, trzeba odkliknąć ubezpieczenie i haracz w kwocie 6,99 znika. Czego się nie robi dla sprawdzenia...poszło. Na ten rok wpłat wystarczy (jak dla mnie).

 

pay.thumb.jpg.2203438f700ca5cade75f59c955294f0.jpg

Wpłatę wykonałem w intencji "niepowrotu" najkoszmarniejszego tematu tego Forum, tj. "Żarty żartami". Skoro zapłaciłem, ma do tego prawo. ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stu złotych polskich urosł rangą porównywalną co najmniej do tematu ucieczki sędziego Szmydta🤣🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, loco50 napisał(-a):

Temat stu złotych polskich urosł rangą porównywalną co najmniej do tematu ucieczki sędziego Szmydta🤣🤣

 

I tak jest dobrze, lepiej skupiać się nad dolą forum, niż Europy czy reszty świata. Tu coś możemy zrobić, do czasu, tylko tu mamy jakieś szanse na konformizm. ;)


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, loco50 napisał(-a):

Temat stu złotych polskich urosł rangą porównywalną co najmniej do tematu ucieczki sędziego Szmydta🤣🤣

Ja bym tak tego tematu nie spłycał…padło tu wiele ważnych słów i deklaracji. Wreszcie zostały usunięte darmowe reklamy, do Stowarzyszenia zapisało się kilka osób…

Tak naprawdę trzeba się zastanowić, co zrobić żeby było lepiej, co zrobić żeby forum żyło takim życiem jak wcześniej…w zgodzie z portalami zegarkowymi, z pełną gamą pomysłów na siebie i z tysiącem aktywności…a nie z wiecznym nie da się, zróbcie, dajcie, nie wiecie o czym mówicie. Potrzebne są zmiany w Stowarzyszeniu i chyba widać to coraz wyraźniej. 100zł jest tylko przyczynkiem do dyskusji…albo pudrowaniem trupa…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.