Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Izzo

Wrzecionoczasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, jakie macie doświadczenia z wrzeciono czasu, sprzedającym na allegro? Ma dużo odnowionych zegarków vintage, natomiast jako laik nie potrafię ocenić ich autentyczności.

Z góry dzięki za opinię i pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny sprzedawca. Wystawia też na chrono24 i ma sklepy stacjonarne w Warszawie i Gdańsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 zegarki od nich. Bez zarzutu.

Co prawda w piątek 12.11 byli zamknięci w Gdańsku i pocałowałem klamkę ale firma istnieje i ma 2 salony.

Bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u nich Bregueta, polecam, bywają na spotkaniach Klubowych (byli w Błoniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u P. Darka jeszcze zanim miał jakikolwiek salon. Wszystko ok, do tego dalsze serwisy kupionego zegarka można dostać 50 proc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat. Negocjował ktoś u nich ceny?
Ja przyzwyczajony do negocjacji salonowych chciałem pójść po grubości. No ale jednak z racji tego, że cena wyjściowa była całkiem niezła, to zacząłem od „skromnych” 9%. Okazały się nie takie skromne, bo odrzucili mi ofertę bez kontroferty (na Chrono24).
Jakie są Wasze doświadczenia? Da się coś stargować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Chrono24 rabat 9% brzmi jak Mount Everest. Sam portal odrzuca automatycznie tak duże obniżki cen, od których pobiera kontraktowo procentową prowizję.  


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba nie do końca tak jest. Powyżej pewnej wysokości rabatu pojawia się komunikat, że takie oferty są zwykle odrzucane przez sprzedających. Ale ja postanowiłem zaproponować mimo to wyższy rabat niż ten ich próg przy którym się pojawia komunikat. Oferta została wysłana, a po jakimś czasie zaakceptowana. Było to około pół roku temu. Zegarek został kupiony.

P. S. Sprawdziłem teraz. Wyszło mi że do 4.2% komunikat się nie pojawia. Powyżej już tak.

09dadf3e9b1ab5f6b7b5473bd4a67dff.jpg&key=c205d857168cf0b4ed6d0307150713a7fa7bf96bdb2b240e5798fbed6e97264e

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując na chrono24 negocjowałem bezpośrednio ze sprzedającym. Ostatecznie dostałem dużo większy rabat niż 10%. Po negocjacjach wysłali mi ofertę przez chrono24, wplacilem na escrow, zegarek przyszedł, kasa poszła. 

Ja bym uderzył bezpośrednio do Wrzecionoczasu - jeżeli to nie rolex ani patek, to coś powinieneś utargować 🙂

Zresztą polecam tego sprzedawcę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej pogadać z panem Darkiem bezpośrednio (najlepiej się spotkać). „Zawsze” coś opuści, ale jak dużo to zależy od zegarka (te co najlepiej schodzą są prawie nienegocjowalne), od tego jak długo zegarek już u nich leży, od tego czy jest ich, czy w mają w komisie (jak ich to można próbować urwać więcej). W grę wchodzą też wymiany na inny z dopłatą z jednej ze stron, ale tutaj raczej będzie marny interes na tym oddawanym im, wiadomo…
Na 10% nie liczyłbym w większości przypadków. Raczej do 5%, zwłaszcza bez historii zakupowej u nich. 🙂 Chyba że chodzi o coś niszowego, to może.

Inna sprawa, że moim zdaniem mają na ogół dobre ceny wyjściowe. 

Na pewno godni polecenia.

Dają rok gwarancji.


"Błogosławiony ten, co nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa" - Julian Tuwim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy napisali wyżej - najlepiej wybierz się do salonu i porozmawiaj osobiście. Podejrzewam że wyjdziesz zadowolony 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.