Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Rama to już tylko w margarynie pozostała ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz Krzysztof, to były kiedyś 4WD trucks a nie SUV . Teraz chyba ostatnim tego typu samochodem jest Łada Niva, jeżeli jeszcze je robią

 

Podobają mi się te Internationale tak samo jak Bronco

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Pod Jelenią Górą stoją dwa Monteverdi, już prawie dogadana sprzedaż, a tu maszsz... właściciel się odmyśla, i tak już ze trzy razy. Tam jest motor International Harvester 5,7 l w każdym... Pięknie się kręcą...

Rama to już tylko w margarynie pozostała ;)

Żebyś wiedział...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już zapomniałem że była taka firma, ale jak będę w domu to sobie poczytam.

 

A ja dalej nabijam km na ten samochód poniżej, bo sobie Ford nie może dać rady z zamkami w moim trucku , nie tylko moim zresztą. f*ck up na całego.

 

a861bcb52483516662590f8f8980d72a.jpg

 

Ten SUV jest na ramie, ale przy tych rozmiarach i wadze nie ma innej możliwości

 

Autostradowe spalanie przy prędkości do 120km/h

 

9164035b8a319344b5f0f4e27056a4ec.jpg

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Expedition...

U kolegi we warsztacie stoi "na skrzynię" Ford Flex... niezły wynalazek ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat że skrzyniami nie ma zbytnich problemów to jest licencja ZF 6hpXX

 

Ktoś ma pecha


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszarpnęli z kontenera na "P"...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszarpnęli z kontenera na "P"...

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

 

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Mazdy 6 z 2,5L jeżeli chce ktoś zasięgnąć prawdziwej opinii to zapraszam do Konrada ;)

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=331&t=191312

Jego temat, spostrzeżenia i opinie. Użytkuje ją ponad 7 miesięcy wiec na pewno ma coś obiektywnego do powiedzenia w tym temacie.

Pozdrawiam.

Cieszy się i wychwala swój nowy nabytek, można to zrozumieć, ale bez kabaretu, że mazda6 2.5 automat pali mniej niż mazda 3 1.6 manual hahaha :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem, że z tego potopu masturbacji tuzinami zdjęć ciężko wyłowić jakieś wartościowe strzępy a rzekome zużycie paliwa... :D


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ten SUV jest na ramie, ale przy tych rozmiarach i wadze nie ma innej możliwości

 

 

 

Jest, jest. Autobusy mają samonośne nadwozia - nawet pierwszy polski San takie miał, choć ten to się potrafił złamać. Amerykańskie naczepy o długości ponad 16 metrów i nośności ponad 20 ton także są samonośnymi konstrukcjami, więc zbudowanie samonośnego SUVa mającego 5, czy 6 metrów to naprawdę pikuś. 

 

Expedition...

U kolegi we warsztacie stoi "na skrzynię" Ford Flex... niezły wynalazek ;)

 

Na zdjęciach wygląda niemal ja Range Rover, na żywo - tragedia. Człowiek się zastanawia co oni tam wąchali projektując i zatwierdzając do produkcji takie coś... 

 

A ja wrócę jeszcze do zachowania się samochodu z tradycyjnym automatem. Nagrałem widok obrotomierza w 45-letnim Cougarze i w nowym 328i,  by zilustrować jak to teraz działa. W starym aucie w czasie dodawania gazu i zdejmowania nogi z pedału skoki wynoszą 500 obrotów, w BMW - zero. Automat pracuje bez żadnych strat. 

 

https://youtu.be/Skp5C4Zdb0c?t=447

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autostradowe spalanie przy prędkości do 120km/h

 

 

 

Sent from my E6653 using Tapatalk

Ha - zrobiłeś fotę ucinając jedynkę przed ;)

albo funkcja eko tzw. "żeglowanie" przy rozłączonym napędzie ;)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie o Toyot Verso - auto do celów rodzinnych. Rodzina 2+2.

Chodzi konkretnie o ten model: http://www.toyota.anwa.eu/new-cars/verso/index.json

Może ktoś z was jeździ lub ma kogoś wśród znajomych kto jeździ i mógłby coś więcej podpowiedzieć. Pod względem specyfikacji wygląda naprawdę b. dobrze.

 

Pierwotnie myślałem nad kombi, typu Volvo S60 - ale ze względów praktycznych Verso wydaje się być ciekawszą opcją.

 

Jak wam się wydaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie o Toyot Verso - auto do celów rodzinnych. Rodzina 2+2.

Chodzi konkretnie o ten model: http://www.toyota.anwa.eu/new-cars/verso/index.json

Może ktoś z was jeździ lub ma kogoś wśród znajomych kto jeździ i mógłby coś więcej podpowiedzieć. Pod względem specyfikacji wygląda naprawdę b. dobrze.

 

Pierwotnie myślałem nad kombi, typu Volvo S60 - ale ze względów praktycznych Verso wydaje się być ciekawszą opcją.

 

Jak wam się wydaje?

 

 

Miałem okazję nim jeździć - chodzi o Verso. Powiem tylko tyle, jazda tym autem, to czysta przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszy się i wychwala swój nowy nabytek, można to zrozumieć, ale bez kabaretu, że mazda6 2.5 automat pali mniej niż mazda 3 1.6 manual hahaha :lol: .

 

 

Też zauważyłem, że z tego potopu masturbacji tuzinami zdjęć ciężko wyłowić jakieś wartościowe strzępy a rzekome zużycie paliwa... :D

 

Mój brat miał 3 1.6 - w mieście 10 l było norma. W trasie 7 przy bardzo delikatnym traktowaniu. Filmiku "Konrada' nie obejrzałem - ale mój dobry kumpel ma 6 2,5 z USA 2014 przedliftową i trudno było przekroczyć takie spalanie jak u brata w 3. 

 

 

post-6254-0-46045700-1484747654_thumb.jpg

 

Ten wykres z 40 minut to trasa w jedna stronę  - a ten mały słupek na dole ostatni to w obie strony ta sama trasa. 2.0 benzyna. Nie był to wyścig - ale raczej wyprzedzałem a nie byłem wyprzedzany. 

Pozostałe słupki to kilka dni czystego miasta i oznaczaja one od 7 do 8 l. 

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha - zrobiłeś fotę ucinając jedynkę przed ;)

albo funkcja eko tzw. "żeglowanie" przy rozłączonym napędzie ;)

Kurcze nie zauważyłem że tak mi się zdjęcie edytowalo

 

cab688e5ff58c3b8e1b604977d54c547.jpg

 

Sent from my E6653 using Tapatalk


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, te wykresy to 6 2,5 AT?

 

Co za oszczędność, Ireneusz. Myślałem, że 24,3. ;)

A ja wrócę jeszcze do zachowania się samochodu z tradycyjnym automatem. Nagrałem widok obrotomierza w 45-letnim Cougarze i w nowym 328i, by zilustrować jak to teraz działa. W starym aucie w czasie dodawania gazu i zdejmowania nogi z pedału skoki wynoszą 500 obrotów, w BMW - zero. Automat pracuje bez żadnych strat.

 

https://youtu.be/Skp5C4Zdb0c?t=447

Ten filmik unaocznia jak ogromny postęp dokonany został w obszarze sprawności tego typu skrzyń. Natomiast kilka spostrzeżeń:

1. Nie wiem czy celowo czy przez przypadek- wykonałeś demonstrację reakcji konwertera na zmianę obciążenia tylko dla trybu sportowego oraz manualnego. A to w trybie standardowym poślizgi konwertera są najczęstsze i największe.

2.Jeśli spojrzeć na 12:15 filmiku to widać przy ruszaniu duży poślizg konwertera - do takich właśnie, wciąż powtarzających się w korku sytuacji się odnosiłem jako głównego powodu istotnej straty paliwa w takich warunkach jazdy. W korku nawet taka nowoczesna skrzynia sporo się ślizga bo po prostu musi.

 

Tutaj kilkuletni, sześciobiegowy Tiptronic w Audi A4. Nagrałem dwa tygodnie temu.

 

https://youtu.be/LSH41RAdEVY

 

Widać jak genialnie skrzynia jest "spięta" w trybie manualnym a jednocześnie, że mocno się ślizga w normalnym.

 

I muszę przyznać, że w porównaniu do Twojego 328i - również w porównaniu do tego Audi różnica jest miażdżąca.

Co mnie cieszy bo niebawem będę użytkownikiem takiej samej skrzyni.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toyota verso, na miasto pomylka. Samochod dla malego japonczyka, krotkie siedziska, cienka kierownica, Slaba manewrowość, sprawdz ford cmax lub grand cmax

Edytowane przez szumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie względy praktyczne przemawiają za wozem o wyglądzie kubła na śmieci z przyczepionymi kółkami od wózka z Biedronki?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocne slowa ale cos w tym jest. Swoja droga to japonczycy nie robie pieknych aut, no moze z malymi wyjatkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, te wykresy to 6 2,5 AT?

No nie - napisałem, że z 2.0 i manual.  :) - i oczywiście to nie jest jakaś normalna sytuacja. Przy przyjemnej jeździe, kręcenie pod 6 tys. to już takich 4,3 l/100 sie nie da. To była w miarę szybka, ale bardzo miarowa jazda.  Jednak użytkujący 2,5 twierdzą, że spalanie jest naprawdę niewiele większe niż w 2.0. Wspomniany mój kolega też twierdzi, że jest dobrze - mimo, że wcześniej miał Mazdę GH w dieslu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jajców :) Jeśli te 5,7 to żwawa jazda to jesteś bardzo dobrym kierowcą plus auto jest rzeczywiście bardzo oszczędne. Ale w 4,3 to wierzę ale na długiej prostej lekko z góry. I tylko tam :)


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do rozmowy o LPG - foty jeszcze nie zrobiłem  :ph34r:  wtryski hercules, jednostka sterująca zenit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.