Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2022 o 22:32, StaryWilk napisał(-a):

Tu ładnie widać merola e klasy po miejskiej taxi, 2 lata i 182 kkm. To co zwraca uwagę to podejście ASO przy uszkodzonej gumie półosi napędowej - cała do wymiany za ok 10 tys zł (ehh), sporo plastiku od spodu - misy olejowe silnika i skrzyni biegów, dziadowski mb-tex... 

 

To tutaj plastik w silniku a jak u mnie montowali piece gazowe i na wylocie z pieca dawali redukcje oraz komin wewnętrzny z plastiku to byłem przerażony - okazało się że tak ma być - no i działa 

Czasem lepiej sprawdza się tworzywo niż stal czy aluminium np zbiorniki paliwa , brak skraplania, rdzy itp....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmwas, czy wraz z rezygnacją z UAZa odpuszczasz temat zmiany samochodu? Wydaje mi się, że właśnie teraz jak już podremontowałeś subaru masz komfort żeby czekać. Tak jak alleck napisał czekasz już długo na ten samochód, potem będziesz się zastanawiał czy może nie była to kwestia kolejnego tygodnia.

Wiem, łatwo się mówi bo to nie ja czekam...


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, vvv napisał(-a):

pmwas, czy wraz z rezygnacją z UAZa odpuszczasz temat zmiany samochodu? Wydaje mi się, że właśnie teraz jak już podremontowałeś subaru masz komfort żeby czekać. Tak jak alleck napisał czekasz już długo na ten samochód, potem będziesz się zastanawiał czy może nie była to kwestia kolejnego tygodnia.

Wiem, łatwo się mówi bo to nie ja czekam...

 

Nie wiem. Po prostu na razie chcę zakończyć ten temat. Co miesiąc ma być za miesiąc i za miesiąc tez będzie za miesiąc. 

Ja wiem, że może być tak, że 26. zrezygnuję, a 28. będzie. Ale w końcu kiedyś zrezygnować trzeba.

Bo tak, to będę czekał do zawsze.

Do 26 jest kupa czasu, jeśli to auto da się zarejestrować, to chyba od 3.01 do 26.02 się uda? 

Po prostu nie da się tego tematu już znieść psychicznie. Jak mówię - jedni są na mnie źli, reszta się ze mnie śmieje. A ja co chwila wychodzę na frajera dającego się w konia robić.

 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, pmwas napisał(-a):

 

Jak mówię - jedni są na mnie źli, reszta się ze mnie śmieje. A ja co chwila wychodzę na frajera dającego się w konia robić.

 

Sa też tacy, którzy trzymają po prostu kciuki,żebyś dostał wymarzone auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję ten temat od dawna i również trzymam kciuki za powodzenie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szuwi napisał(-a):

Sa też tacy, którzy trzymają po prostu kciuki,żebyś dostał wymarzone auto.

 

I jestem wdzięczny. Ale sęk w tym, że niestety wśród najbliższych mi osób wszyscy już mają dość i oczekują zakończenia sprawy. Nawet moj brat, najbardziej czekający na to auto, tez już mówi, żeby dac sobie spokoj.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmwas napisał(-a):

 

Nie wiem. Po prostu na razie chcę zakończyć ten temat. Co miesiąc ma być za miesiąc i za miesiąc tez będzie za miesiąc. 

Ja wiem, że może być tak, że 26. zrezygnuję, a 28. będzie. Ale w końcu kiedyś zrezygnować trzeba.

Bo tak, to będę czekał do zawsze.

Do 26 jest kupa czasu, jeśli to auto da się zarejestrować, to chyba od 3.01 do 26.02 się uda? 

Po prostu nie da się tego tematu już znieść psychicznie. Jak mówię - jedni są na mnie źli, reszta się ze mnie śmieje. A ja co chwila wychodzę na frajera dającego się w konia robić.

 

 

A ja myślę, że nie zrezygnujesz. Pisałeś o tej rezygnacji już nie raz i dalej czekasz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem jestem zdecydowany. Kiedyś trzeba skończyć. Bo już po prostu psychicznie nie wytrzymuję codziennego czekania na to auto. A nie umiem już olać tego i nie czekac. Poza tym rodzina już mnie ciśnie, żeby zakończyć tą sprawę. A nie może głupie auto mi psuć życia rodzinnego. Chcę to zakończyć, bo już po prostu dość. 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, pmwas napisał(-a):

Tym razem jestem zdecydowany. Kiedyś trzeba skończyć. Bo już po prostu psychicznie nie wytrzymuję codziennego czekania na to auto. A nie umiem już olać tego i nie czekac. Poza tym rodzina już mnie ciśnie, żeby zakończyć tą sprawę. A nie może głupie auto mi psuć życia rodzinnego. Chcę to zakończyć, bo już po prostu dość. 


Albo odsprzedaj wkład na UAZa komuś z działu Rolex. Tam są sami twardziele jeśli chodzi o zapisy, czekanie i obserwowanie milczącego telefonu 😆

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.02.2022 o 20:38, Krakus1 napisał(-a):

... jaką klasę premium prezentuje 1er , 2er , x1 , x2 ? żadna poza emblematem 🙄 , namiastka entry level jest przy 3er/ X3 , w prawdziwy premium jest przy 5/X5 i wyżej , pod warunkiem dobrego wyposażenia, a nie biznes edyszyn 😅 

Dokładnie jak piszesz.

Podczas ostatniego przeglądu dostałem 1 er. Jak oddawałem doradca serwisowy zapytał jak wrażenia. Odpowiedziałem, że tragiczna tragedia. Morze tandetnego plastiku. Doradca stwierdził. Czego się Pan spodziewał. Przecież to 1. Odpowiedziałem. Ale jak, przecież to BMW, marka premium. Wyśmiał mi się w twarz. Powiedział, że prestiż zaczyna się od wyskoko skonfigurowanej 5. 

 

 

 

W dniu 4.02.2022 o 20:54, memento mori napisał(-a):

Jesli jest się właścicielem auta, to żadne ASO pomimo oficjalnych zaleceń serwisowych nie zabrania nikomu serwisu co 15k lub co roku czy pierwszej wymiany oleju po 2-3k.

Pomimo pakietu serwisowego ( dwa lata lub 20 albo 30 tyś km) wymieniłem olej po 1000 km i po roku. Doradca powiedział, że tak powinno się robić. Ale BMW/Mini tego nigdzie oficjalnie nie pisze. :(

 

 

9 godzin temu, szuwi napisał(-a):

Sa też tacy, którzy trzymają po prostu kciuki,żebyś dostał wymarzone auto.

Np. ja.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Louis Cypher napisał(-a):


Albo odsprzedaj wkład na UAZa komuś z działu Rolex. Tam są sami twardziele jeśli chodzi o zapisy, czekanie i obserwowanie milczącego telefonu 😆

 

 

 

Jaka odpowiedź na maila z terminem? Żadna. Jak zwykle - jak było fajnie, to było fajnie, jak się zes***, to cisza 😒

 

A dzwonić nie mam nawet ochoty.

Rozumiem, że jeśli dostali odmowę zarejestrowania 4 aut na raz, to sami mogą mieć zły czas. Ale nie czuję się winny - jak zamawiałem pytałem czy na pewno nie będzie kłopotów z rejestracją. 

Zapewniali, że na pewno nie. Więc... cóż, nie da się, to się nie da. 

 

Teraz będę myślał, czy wyremontować Subaru czy szukać czegoś nowego...

Bo Subaru nie jest wyremontowane, tylko połatane - jak mam dalej jeździć, to jeszcze trzeba zrobić wydech z przodu, rozrząd i całą blacharkę. I co najmniej jeden komplet opon. Dużo :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedział bym, ze 3 tygodnie to długo. Ale ostatnie 16 miesięcy pokazało, ze w oczekiwaniu na UAZa 3 tygodnie to nic.

Najgorsze, ze historia się powtarza i obawiam się, że Tarmot nie ściemnia z tym, ze od zeszłego roku rejestracja UAZow to trudny temat. Pisali, że 2021 jest ciężko, a w 2022 ma być jeszcze gorzej. Ogólnie myślałem, że to ściema na potrzeby rozsierdzonych klientów, ale chyba nie :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ze mną gadali, to bym wiedział. A ciagle jest to samo - cierpliwości, bedzieszpanzadowolony. Oficjalnie zadnego problemu nie ma.

Znaczy jest - pandemia.

 

Że niby pandemia i urzędy źle pracują. Tylko u nas w pracy jakos ludzie auta rejestrują (fakt, że nie czołgi spoza UE, tylko auta) i wielkich opóźnień nie ma.

 

Pan Mariusz z Tarmotu pisał natomiast o kwestionowaniu i podważaniu wszystkich dokumentów. Tyle... ale on pisał różne rzeczy i nie wiadomo co jest prawdą, a co nie.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli trafił Kolega na mało kompetentnych bajerantów, a nie można podjechać do nich i w cztery oczy popchnąć sprawy ?

telefonicznie i mejlowo kręcą, to może osobiście trzeba ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba czy nie trzeba... można tez po prostu zrezygnować i tyle. Przecież to nie są sprawy życiowo ważne, tylko zwykła fanaberia. Zarejestrują to git (byle jako ciężarowy a nie specjalny, bo specjalnego nie chcę), nie zarejestrują, to ich problem, nie mój. Jak mówię - specjalnie dopytywałem czy da się to na pewno zarejestrować...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibicuję Ci mocno ale jednej rzeczy nie rozumiem - niechęci do pojechania tam. Ja dostając zdjęcie przyszłego auta na placu na drugi dzień już bym tam był go obejrzeć, dotknąć. Tak, pamiętam, że masz daleko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pechagto napisał(-a):

Kibicuję Ci mocno ale jednej rzeczy nie rozumiem - niechęci do pojechania tam. Ja dostając zdjęcie przyszłego auta na placu na drugi dzień już bym tam był go obejrzeć, dotknąć. Tak, pamiętam, że masz daleko.

 

Do Warszawy... musiałbym wziąć urlop tylko żeby pojechać obejrzeć auto, które i tak jeszcze nie jest gotowe. Niby można by tez w sobotę, ale akurat miałem soboty w styczniu zajęte...

Niby można, ale...

Myślałem, że spoko, że jak już jest to jeszcze dwa trzy tygodnie i będę odbierał, to po co jechać tyle godzin, żeby tylko zobaczyć...

 

Dodam, że czas leci szybko i w połowie lutego minie 6 miesięcy od momentu zamówienia auta w Polmotorze...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy to był wjazd z dachowaniem do rowu melioracyjnego?

41ba58d15e221f8b0497af6b799e0530.jpg2a3b3f0d8520ab81f3c1ea3183aa35be.jpg

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna masakra... porządnie dostał 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się wyklepie odpicuje i ... nówka Panie, nówka mało zniszczona..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dopiero masakra :(

W piątek (4 lutego) przed godz. 22 doszło do tragicznego wypadku na al. Jana III Sobieskiego we Wrocławiu. Z matiza nic nie zostało, mężczyźni z porsche uciekli...

 

spacer.png

spacer.png

 

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tej tylnej klapy to nawet sztukmistrz nie wyklepie.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.