Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.02.2022 o 14:33, memento mori napisał(-a):

 

Rozmawiałem o niej z lokalnym AD tydzień temu. Niestety jest już po ptakach. Właśnie dziś ruszają oficjalnie zapisy. W 2022 w Polsce bedzie 25 szt. i drugie 25 szt. jest przydzielone na 2023 r. Dziś o 14:30 nie było możliwości, aby je zamówić. Tam gdzie pytałem tylko jeden handlowiec miał 3 chętnych. Brak rabatów (nic dziwnego) i pierwsze egzemplarze za 4 miesiące. Podobno importer ma się starać o większy przydział dla Polski. Przy obecnej liczbie, podejrzewam, że GR86 była w rzeczywistości wyprzedana w Polsce już 6-12 miesięcy temu, kiedy tylko pojawiły się szczątkowe informacje o tym modelu. 🙂 

 

wg oficjalnego komunikatu wyprzedały sie w 35 sek. ;) 

Nowa Toyota GR86? Tylko z drugiej ręki - wyprzedała się w 35 sekund - autoGALERIA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostały 3 dni 😢 kolejny nierealnie odległy termin stał się faktem. W domu... cóż, nie ma już poparcia (ani zgody) dla kolejnego przekładania terminu.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.02.2022 o 14:33, memento mori napisał(-a):

Ciekawy jestem czy silnik został poprawiony, ponieważ poprzedni boxer Subaru D4S 2.0 miał problem z zacierającymi się panewkami i wałem (koszt naprawy to 15-25k). 

 

silniki SBD 2.0 zostaly zmodyfikowane na poczatku poprzedniej dekady, najlepiej
jest to widoczne na forach dot.  Subaru, gdzie dotyczace powyzszego watki przeszly do historii


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, StaryWilk napisał(-a):

wg oficjalnego komunikatu wyprzedały sie w 35 sek. ;) 

Nowa Toyota GR86? Tylko z drugiej ręki - wyprzedała się w 35 sekund - autoGALERIA

 

 

Czyli mój handlowiec nawet nie miał szczegółowych danych. Popołudniu pierwszego dnia powiedział, że już nie ma, ale że pewnie pojawi się jeszcze jakaś alokacja. Natomiast z 3 chętnych ostatecznie poszło tylko jedno zamówienie z potwierdzonym terminem odbioru w lipcu 🙂 No ale to tylko jeden handlowiec, gdzie jest ich 4 w AD, a takich AD jest pewnie w Polsce z 20. To było do przewidzenia, ponieważ w tym modelu poprawili kluczową wadę poprzednika, czyli brak mocy.

 

25 minut temu, pmwas napisał(-a):

Zostały 3 dni 😢 kolejny nierealnie odległy termin stał się faktem. W domu... cóż, nie ma już poparcia (ani zgody) dla kolejnego przekładania terminu.

 

Są tacy, którzy lepiej się czują jak ktoś ich raz na kwartał kopnie w d...ę porządnie. Bez urazy, ale chyba się do nich zaliczasz 😜 Efekt taki sam, ale sytuacja jest diametralnie inna między Tarmotem a Polmotorem. Tym razem auto jest w kraju co jeden z kolegów Ci potwierdził. Rusz cztery litery i porozmawiaj osobiście jak się sprawy mają, jak nie z handlowcem to z dyrektorem handlowym czy kogo oni tam mają nad sobą. Jest problem z rejestracja takiego auta, OK, ale postaraj się poznać szczegóły, co się stało, jakie mają plany, żeby dowieźć temat do końca i dopiero wtedy snuj smutne wizje "nieprzekraczalnych" Twoim zdaniem terminów 😉 Tutaj pewnie co drugi z nas ma więcej zapału do odbioru tego UAZa niż sam przyszły właściciel 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, neclocus napisał(-a):

 

silniki SBD 2.0 zostaly zmodyfikowane na poczatku poprzedniej dekady, najlepiej
jest to widoczne na forach dot.  Subaru, gdzie dotyczace powyzszego watki przeszly do historii

 

Masz na myśli benzynę z GT86 czy awaryjnego diesla boxera Subaru 2.0? Znam trzy osoby, którym wymieniano na gwarancji silniki. W sumie to znam tylko 3 osoby wśród znajomych, którzy mieli Subaru z tym silnikiem, więc tam awaryjność musiała być bardzo wysoka, skoro u każdego tak samo się kończyła, czy to w Outbacku czy Foresterze.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nimi kontaktuję się bezpośrednio. Nie wiem w czym problem, bo mi nie mówią. Twierdzą, że w zasadzie nie ma problemu, po prostu tyle to trwa i już. Przejażdżka tam nic nie przyspieszy. Już raz tak jeździłem - nie chcieli mi uznać reklamacji brzęczącego głośnika więc pojechałem do Warszawy sam i... kazali mi spadać. Musiałem sobie sam naprawić, a dzień (i kasa na paliwo) z głowy.

Prawda jest taka, że zgodnie z prawem jak nie dostaję zamówienia w terminie, wyznaczam kolejny termin. Jak dalej nie ma, mogę się bez konsekwencji wycofać. Wciąż się waham, ale naprawdę zmęczyło mnie już to auto tak bardzo, że w zasadzie żałuję, że w ogóle je zamówiłem. Piszcie co chcecie, ale po 17 miesiącach można mieć dość...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to skoro tyle trwa bo musi to czekaj. Czasy mamy takie, że za rok i później już niebędzie szans, żeby takiego nowego dinozaura legalnie wpuścili na drogi. Ja uważam, że warto sprawę doprowadzić do końca. 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym rzecz, że obawiam się, że nie za rok. To się kupy nie trzyma - niby wiedzą jak to zarejestrować, nie rejestrują pierwszy raz, obiecują, że w styczniu się wyrobią, a w środku lutego piszą coś o „pozyskiwaniu dokumentów” do rejestracji. To nie wiedzieli jakie dokumenty muszą mieć? Ciekawe, że Mariusz z Tarmotu też przez pół roku ciagle pisał o kwestionowanych dokumentach i to jest wypisz wymaluj identyczna sytuacja, z tą różnica, że oni nie dostarczyli zdjęcia. Po prostu obawiam się, że nie wszystko, co Tarmot pisał było ściemą i naprawdę jest problem z rejestracją nowych Hunterow. Tylko skoro jest problem, to robienie ze mnie idioty, że przecież wszystko jest OK nie jest najlepszą metodą rozwiązania tej kwestii. Przecież rejestracja pojazdu trwa do miesiąca, w trudnych przypadkach maksymalnie dwa (to cytat ze strony jednego z urzędów). Owszem, są ludzie, którym rejestracja rzadkich samochodów zajmuje więcej czasu, ale przecież to nie jest pierwszy Hunter, którego rejestrują...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parafrazujac tytul pewnego filmu "pmwas - czlowiek z nadziei". Wspolczuje ale tez uwazam, ze przez telefon nie jestes w stanie wywrzec takiej presji jak osobiscie. Zastanow sie dobrze, to auto jest warte uszczerbku na zdrowiu psychicznym i ryzyka rozwodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na tym etapie już jakieś koszty związane z realizacją zamówienia Uaza? Jeśli nie, to poczekaj jeszcze... Co Ci szkodzi...?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam. Tylko „sęk” w tym, że już obiecałem że czekamy do końca lutego i dość. Nie tylko ja jestem już tym zwyczajnie zmęczony... każda kolejna obsuwa generuje większy „kwas”... Nie wiem, o kim była wtedy mowa w Terenwizji, ale przypomnę, że jeszcze jeden importer również przez („aż”) pół roku nie zrealizował zamówienia na UAZa, więc skoro trzech importerów ma problem, to po prostu jakiś problem jest.

 

Jakie to zabawne - tam było narzekanie, że „firma krzak” nie wydała auta po pół roku, ale na szczęście jest Polmotor... tylko ja w Polmotorze już tez czekam ponad pół roku. Tragifarsa i tyle.

 

Zwłaszcza, że w przeszłości sprowadzali i rejestrowali te auta. Może z opóźnieniem, ale były.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, memento mori napisał(-a):

Masz na myśli benzynę z GT86 czy awaryjnego diesla boxera Subaru 2.0? Z

 

wiesz co oznacza SBD 2.0?


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, neclocus napisał(-a):

 

wiesz co oznacza SBD 2.0?

 

Ja wiem! Ja wiem! Subaru Boxer Diesel! Co wygrałem???


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lajk ; )

 


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, neclocus napisał(-a):

 

wiesz co oznacza SBD 2.0?

 

Wiem, ale nie wiem co ma do rzeczy informacja co naprawiono w dieslu "SBD 2.0", jeśli pisałem o benzynie D-4S. 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

Wiem, ale nie wiem co ma do rzeczy informacja co naprawiono w dieslu "SBD 2.0", jeśli pisałem o benzynie D-4S. 😉 

 

chyba czegos nie rozumiem, o godz. 14:33 napisales: " Ciekawy jestem czy silnik został poprawiony, ponieważ poprzedni boxer Subaru D4S 2.0 miał problem z zacierającymi się panewkami i wałem (koszt naprawy to 15-25k). ", ja odpisalem ze silnik poprawiono (SBD 2.0), zdaje sie ze wlasnie mtaki silnik mial Subaru D4S 2.0, (benzynowe silniki zdaje sie mialy wieksza pojemnosc niz 2.0 l), przepuscilem jakis Twoj post o 'benzynie'? prosze wyjasnij mi gdzie sie pomylilem


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

Masz na myśli benzynę z GT86 czy awaryjnego diesla boxera Subaru 2.0? Znam trzy osoby, którym wymieniano na gwarancji silniki. W sumie to znam tylko 3 osoby wśród znajomych, którzy mieli Subaru z tym silnikiem, więc tam awaryjność musiała być bardzo wysoka, skoro u każdego tak samo się kończyła, czy to w Outbacku czy Foresterze.

A ja swego czasu miałem kontakt z wieloma użytkownikami GT86/BRZ (również mocno przerobionymch) i nikt takich problemów nie miał. Oczywiście ilość gt86/brz nijak sie ma do ilości na drogach wymienionych przez Ciebie modeli  Subaru.

_MG_0266.jpg

Edytowane przez Hefajsto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, neclocus napisał(-a):

 

chyba czegos nie rozumiem, o godz. 14:33 napisales: " Ciekawy jestem czy silnik został poprawiony, ponieważ poprzedni boxer Subaru D4S 2.0 miał problem z zacierającymi się panewkami i wałem (koszt naprawy to 15-25k). ", ja odpisalem ze silnik poprawiono (SBD 2.0), zdaje sie ze wlasnie mtaki silnik mial Subaru D4S 2.0, (benzynowe silniki zdaje sie mialy wieksza pojemnosc niz 2.0 l), przepuscilem jakis Twoj post o 'benzynie'? prosze wyjasnij mi gdzie sie pomylilem

 

Ja od początku piszę jak zacytowałeś o silniku D-4S czyli o benzynie, która miala 2.0 w GT86 a teraz 2.4 w GR86, a Ty od początku uznałeś nie wiedzieć czemu, że to diesel i piszesz o silniku "SBD 2.0". 🤪

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@memento mori ok, rozumiem, przepraszam za nieporozumienie


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla właścicieli Subaru


Co będziesz jeździł do serwisu? Wróżka naprawi "sworzenie"

By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam diesla i nie narzekam. :)

20220224_171246-01.jpeg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym narzekał, że nie jedzie;)


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nałożył sankcje na tego uaza i wysłał go z powrotem do Rosji ;) 

Edytowane przez Szpindlakfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.