Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Repsak napisał(-a):

Dom. fotowoltaika 9,6. Więc prawie za darmo jazda. 

Taki mach e robi 400km sokojnie po mieście a na śląsk to jak znalazł.

Z tym że ostatnio robie trasy po 700km  (autostrada i eski) a przy dozowolnych prędkościach nie wiem czy da  radę na 1 ładowaniu.

Do tego mało tych stacji jest.   A jak są to ceny jak za paliwo.

Może się ktoś podzielić doświadczeniem z użytkowania takiego auta?

Na razie rozeznaję temat. 

I dzisiejsze info z Forda - polityka firmy nie przewiduje na rabatowanie elektryków.

 

 

 

chyba nie ma na rynku samochodu, który zrobiłby 700km na jednym ładowaniu jadąc 140 autostradą. Kuzyn ma Teslę Model S 90D - trasę 900km wyjeżdżając z baterią na 100% robi z 2 doładowaniami po 10-15 min. Na miejscu ma 25%. W teorii wystarczyłaby jedna pauza ale 10min to nie wieczność a jednak kilka % więcej.  W okolicy jest też Model S ale nie wiem czy 90D czy 100D - tak czy inaczej trasy pl-de, rocznie robi po 50kkm - więc da się sporo przejechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW ma na stronie kalkulator zasięg do elektryków, przy i4 i zmianie 100% miasto na 100% trasa zasięg spada o 150km, przy ix3 spadek jest jeszcze większy. Tyle teoria, w praktyce pewnie jest jeszcze większy.

 

W plug-in x1, w teorii zasięg powinien być do 49-52km. Jeszcze ani razu przy 100% baterii nie miałem takiego zasięgu, przy obecnych temperaturach maks to 41km, a powtarzalne jest 39km. W praktyce po mieście przejeżdżam te 30 kilka km (ok. 33km), na autostradzie tempomat na 130km/h zasięg to takie 20-25km. Zobaczymy przy wyższych temperaturach czy coś się poprawi. Na razie mieszane uczucia do hybrydy. Dla mnie łączy wady elektryka i benzyny ;) w hybrydach z reguły nie ma szybkiego ładowania, więc nawet na publicznej ładowarce 10kWh zajmuje ok. 3h. Z drugiej strony silnik benzynowy wozi na plecach baterie, więc spalanie też nie jest optymalne. Jak się skończy bateria to potrafi wciągnąć 10l/100km (przy 130km/h na autostradzie). Kolega ma x3 i u niego dochodzi do 9l. Wydaje mi się, że to kwestia pojemności w x1 jest 1.5l w x3 2.0l, więc dla 1.5 to większy wysiłek. 

 

 

Wracając do rozważań o elektryku, podoba mi się i4 i to były elektryk którego rozważam. Jako, że często jeżdżę po autostradach, samochód o bryle SUVa jest bez sensu (aerodynamika kiosku ruchu). Są ludzie którzy jadą 90km/h za TIRem, żeby wyciągnąć dobry zasięg, ale to nie ja.

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i subaru do mnie wróciło. Elektrozawory i czerwony olej cvt wymienione i już nie mruga na czerwono. Tylko, ze za tę kasę fajny zegarek by człowiek kupił... 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I super


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szuwi napisał(-a):

No i subaru do mnie wróciło. Elektrozawory i czerwony olej cvt wymienione i już nie mruga na czerwono. Tylko, ze za tę kasę fajny zegarek by człowiek kupił... 😉

 

Szybko poszło, no i git 🙂

W dniu 7.03.2022 o 22:13, pmwas napisał(-a):

A ja wolę mojego manuala z reduktorem. I bardzo mnie boli, że w nowym będzie już automat 😒

 

Pojeździsz trochę automatem i nie będziesz już nigdy chciał manuala 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, na pewno tak nie będzie. To jest pewna wygoda, natomiast manual to większa frajda. Jeździłem automatami, to nie jest tak, ze nie wiem o czym mówię ;)

 

Mam se zresztą pomysła na inne (drugie) autko z manualem, tylko najpierw muszę ogarnąć, gdzie toto trzymać ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, pmwas napisał(-a):

Nie, na pewno tak nie będzie. To jest pewna wygoda, natomiast manual to większa frajda. Jeździłem automatami, to nie jest tak, ze nie wiem o czym mówię ;)

 

Mam se zresztą pomysła na inne (drugie) autko z manualem, tylko najpierw muszę ogarnąć, gdzie toto trzymać ;)

E tam, przejedź się w prawdziwym korku (z tego co pamiętam w Sosnowcu takich nie ma 😁) i policz ile razy machniesz wajchą - kilkaset razy. I po co?

 

Choć muszę przyznać, że w sobotę jeździłem Ferrari z manualną skrzynią (w swojej ignorancji myślałem że takie superauto ma automat z opcją manualnej zmiany biegów, ale byłem w mylnym błędzie😂) i zmiana biegów była przyjemnością. Tylko że tam można było praktycznie z 4 biegu ruszać i jest nieprawdopodobna elastyczność silnika, więc to insza inszość, jak mawia moja mama. 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - codziennie jeżdżę w korkach i jest git. Naprawdę - może gdybym jeździł miejskim autobusem, to pewnie wolałbym automat. Serio - ja po prostu lubię tą skrzynię z reduktorem w moim Subaru. Nie, ze mi nie przeszkadza - lubię :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Nasz miejscowy Janusz 

 

 

Müller? Nie tankuj u Niemca   :lol:

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Niemca ON już 2,25€


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Holendra 2.38 za olej nap i 2.50 za euro95  ;)

 

tapatalked

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakże się cieszę że dałem się skusić na Dusterkę w fabrycznym LPG 😉

Prestiż zerowy ale bezcenna przy dystrybutorze (do czasu zapewne).


"Pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie"./J. Billings /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro o dystrybutorach mowa...

 

1AFA0EE2-F529-42A9-80BC-8B5003120B46.thumb.jpeg.acd57252a8418f960510ddd7001f15b8.jpeg

 

...to chyba ostatnie tankowanie mojego Subaru :)

Jak dobrze pójdzie, za tydzień będzie już nowe, a Imprezka idzie w świat...

 

Trochę żal i... ciekawe czy ktoś ją będzie chciał... ale i tak sprzedam tanio, bo...

 

A6A03CCA-268C-4242-98B3-96529E023544.thumb.jpeg.a259454d15561e123ea74a0dd4525308.jpeg

 

...do naprawy. Jednak znów twierdzi, że katalizator chory... ech...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy obecnych cenach paliwa to może i wyjdzie na dobre 🙃 rowery będą w modzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paliwa powinny niebawem stanieć... w hurcie już są tańsze...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czym można tłumaczyć aż taką podwyżkę ceny ON w porównaniu do Pb ? , ponad 1PLN ! bo widzę z tego co piszą koledzy ,że na zachodzie ceny są porównywalne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czym można tłumaczyć aż taką podwyżkę ceny ON w porównaniu do Pb ? , ponad 1PLN ! bo widzę z tego co piszą koledzy ,że na zachodzie ceny są porównywalne 

ja mam jedno wytłumaczenie, ale że zahacza o politykę to się ugryzę w język...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Ja obok takiego youngtimera dzisiaj zaparkowałem.

Świetne biturbo! Niestety nie do utrzymania na dłuższą metę w naszych północnych warunkach. Klasyczny kanciak, którego wzornictwo bardzo do mnie przemawia (nawet zastanawiałem się na kupnem). Bardzo, ale to bardzo awaryjne auto. Niedziela, kościółek i z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja widzę w tle M.Biturbo militarną Pandę wojsk kacapskich? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem ... ?

 

Tylko proszę nie traktujcie tego poważnie tzn. chęci zakupu. Chociaż auto ładne i cena ... przystępna 😱

 

IMG_2766.thumb.jpeg.d1a0a94f3c54d3e20585197adf18f40c.jpeg

 

IMG_2767.thumb.jpeg.62a1403fda48296ae7583137482e96cb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.