Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Valygaar napisał(-a):

Jest to w pewnym sensie racja. Niemniej, w tematyce moto, 4 opony w aucie też zmieniasz miejscami, bo to dobre dla samochodu i samych opon ;) 

Ale nie przez ponad 30 lat ;)

 

Cytat

Panowie, temat o teoriach spiskowych zamknięty. Ten jest o samochodach. 
 

Muszę przyznać, że ciekawie się czyta niektóre wypowiedzi tutaj. Za chwilę wprost pojawią się wypowiedzi, że niektórym obywatelom należy odebrać prawa wyborcze, bo są „bandą otumanionych owiec”. Oczywiście, ci głoszący takie hasła sami są na szczucie hierarchii i „wiedzą” o co chodzi i otumanić się nie dadzą. Jest jeszcze w polskiej polityce pewien pan o nazwisku z trzech liter, który od lat twierdzi, że krajem powinien rządzić król, wybory są bez sensu; ba swoich wyborców nazywa ‚idiotami’. On też twierdzi, że ktoś musi rządzić. Przypadkowo, on nigdy masą nie jest, a tym na szczycie.

A nie są? Zarówno ci wierzący w propagandę sukcesu jak również druga strona wierząca w propagandę porażki, a wszystko na własny użytek.

Monarchia jest znacznie lepsza, aniżeli skorumpowane masy. Jak się trafi wyjątkowy bydlak, to się go co najwyżej w nocy poduszką udusi. Ale w moim mniemaniu, każdemu rozsądnemu monarsze zależeć będzie na tym, aby jego potomkowie żyli w potężniejszym kraju. A u nas masz rotacyjną wymianę stronnictw, nic więcej. Stronnictw formowanych przez obce wywiady. Państwa niepoważne zarząd mają zupełnie gdzie indziej, zresztą to widać było gołym okiem jak się zaczęło na Ukrainie...

Wymieniony przez Ciebie człowiek, to w moim przekonaniu szkodnik dla prawicy, o którym już się wypowiadał były prezes KNP Pan Michał Marusik.

10 godzin temu, mat_44 napisał(-a):

Wrzucam zajawkę (jeszcze sprzed rejestracji) mojego nowego nabytku i za kilka dni mam nadzieję wrócić z szerszym opisem.

 

Po 6 latach powrót do mojej ulubionej marki 😍

 

Resized_IMG-20231024-WA0014.jpeg

Czyżby powłoka? :)


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Autor1984 napisał(-a):

Ale nie przez ponad 30 lat ;)

 

A nie są? Zarówno ci wierzący w propagandę sukcesu jak również druga strona wierząca w propagandę porażki, a wszystko na własny użytek.

Monarchia jest znacznie lepsza, aniżeli skorumpowane masy. Jak się trafi wyjątkowy bydlak, to się go co najwyżej w nocy poduszką udusi. Ale w moim mniemaniu, każdemu rozsądnemu monarsze zależeć będzie na tym, aby jego potomkowie żyli w potężniejszym kraju. A u nas masz rotacyjną wymianę stronnictw, nic więcej. Stronnictw formowanych przez obce wywiady. Państwa niepoważne zarząd mają zupełnie gdzie indziej, zresztą to widać było gołym okiem jak się zaczęło na Ukrainie...

Wymieniony przez Ciebie człowiek, to w moim przekonaniu szkodnik dla prawicy, o którym już się wypowiadał były prezes KNP Pan Michał Marusik.

Czyżby powłoka? :)

Nie wiem jakie książki historyczne czytałeś, ale polecam np. te o historii Rosji. Nie kojarzę żeby najbardziej okrutnych carów szybko uciszono poduszką. Natomiast oni, korzystając z praw monarchii, trochę swoim ludziom życie uprzykrzyć potrafili. Poza tym, rozumiem, że w tej fajnej monarchii dziedzicznej np. szalony, krwawy lub po prostu głupi następca tronu nie może zostać królem? Podać przykłady? Powtarzanie takich głupot naprawdę nie przystoi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, trollu napisał(-a):

Z obecną motoryzacją jest jeszcze jeden problem - dla przykładu - znajomy każdego tygodnia remontuje kilka - kilkanaście głowic do Volvo R5 w dieslu. W europie są chyba 3 fabryki zaworów - od tygodnia nie dostaniesz ani jednego zaworu ssącego. Jak chcesz naprawić silnik jak nie masz części zamiennych? Wystarczy, że będą puste magazyny z częściami i szybko wyczyszczą drogi z samochodów spalinowych.

Od dawna temat zunifikowanych baterii się przewija, nikt tego nie próbuje wdrożyć. Utopijna wizja chyba

 

Kolega w maju odebrał nowe X5 45e, wszystko było fajnie, aż do września. Samochód przestał ładować baterię, a teraz minął już miesiąc odkąd jest w serwisie. Podobno wymieniają części stopniowo, czekając na dostawy, ale nadal nie udało im się zlokalizować przyczyny problemu.

 

 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, beniowski napisał(-a):

Nie wiem jakie książki historyczne czytałeś, ale polecam np. te o historii Rosji. Nie kojarzę żeby najbardziej okrutnych carów szybko uciszono poduszką. Natomiast oni, korzystając z praw monarchii, trochę swoim ludziom życie uprzykrzyć potrafili. Poza tym, rozumiem, że w tej fajnej monarchii dziedzicznej np. szalony, krwawy lub po prostu głupi następca tronu nie może zostać królem? Podać przykłady? Powtarzanie takich głupot naprawdę nie przystoi. 

Nie chcę robić off topa, ale z tych okrutnych to kojarzę w Rosji głównie Katarzynę II, Piotra I Wielkiego i Iwana Groźnego. Cała reszta była łaskawsza od bolszewików, a później stalinowców, być może również lepsza od demokratycznie wybranego W. Putina, którego poczynania można przyrównać do działań Mikołaja I.

 

U nas na pewno nie ma demokracji parlamentarnej, na szczycie jest jeden człowiek, a cała reszta otrzymuje wytyczne. Czasem ktoś się wyłamie...
Nie widzę różnicy, tylko iluzję dla świętego spokoju. Jak już chcemy tej demokracji to ją miejmy z tymi samymi twarzami od czasu III RP rotującymi raz tu, raz tam...
 

 


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mat_44 napisał(-a):

Wrzucam zajawkę (jeszcze sprzed rejestracji) mojego nowego nabytku i za kilka dni mam nadzieję wrócić z szerszym opisem.

 

Po 6 latach powrót do mojej ulubionej marki 😍

 

Resized_IMG-20231024-WA0014.jpeg

Piękna fotka i piękne auto 😍 tylko uważaj bo tym autem nie da sie jeździć spokojnie , mi sie nie udało w 318 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to było wiadomo od samego początku, że ta forma elektromobilności to ślepy zaułek. Podobną skuteczność miały plany pięcioletnie za komuny z odgórnie narzucanymi normami do wykonania.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, souls_hunter napisał(-a):

Przecież to było wiadomo od samego początku, że ta forma elektromobilności to ślepy zaułek. Podobną skuteczność miały plany pięcioletnie za komuny z odgórnie narzucanymi normami do wykonania.

 

"Jak przyznają przedstawiciele marki, obecnie znacznie łatwiej sprzedawać auta spalinowe niż odpowiadające im modele na prąd. Dzieje się tak, ponieważ nowa fala nabywców nie koncentruje się wyłącznie na „unikalnej technologii”, lecz na kosztach, infrastrukturze ładowania oraz barierach w codziennym użytkowaniu elekrtyków."  :D

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2023 o 07:19, Autor1984 napisał(-a):

Czyżby powłoka? :)

Powłoka się właśnie robi (przód folia + reszta ceramika) 😁

 

Na tym zdjęciu jeszcze jej nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.10.2023 o 17:19, beniowski napisał(-a):

Polska myśl techniczna daleko od kraju.

 

 

IMG_4884.jpeg

 

Oj dawno u nas nie byłeś. Tak teraz to wygląda 🙂

 

 

IMG_8712.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrzucam zajawkę (jeszcze sprzed rejestracji) mojego nowego nabytku i za kilka dni mam nadzieję wrócić z szerszym opisem.
 
Po 6 latach powrót do mojej ulubionej marki
 

To Audi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2023 o 13:17, Autor1984 napisał(-a):

Nie chcę robić off topa, ale z tych okrutnych to kojarzę w Rosji głównie Katarzynę II, [...]

 

 

 

Oj uważaj. To śliski temat. 🤣

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, memento mori napisał(-a):

 

Oj dawno u nas nie byłeś. Tak teraz to wygląda 🙂

 

 

 

Tak tak, oczywiście😝. Nawet Ferrari killera Polska miała mieć, Arrinea Hussarya się bodajże nazywała. Nazwa bojowa i tylko chyba tyle z tego „megaprojektu” pozostało 😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się dziwisz, przy takim promotorze marki nie mogło być inaczej, chyba jeszcze ludzi na kasę ponaciągali:

 

z24046867AMP,30-11-2016--Warszawa--wicepremier-i-minister-rozwo.jpg

Edytowane przez mroova
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Arrinea Hussarya się bodajże nazywała.

Do tego projektu nawet dostarczyłem części z..... Corvetty :) :) i nic......nic.... Sorry no payments....


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, mkl1 napisał(-a):

Do tego projektu nawet dostarczyłem części z..... Corvetty :) :) i nic......nic.... Sorry no payments....

 

Tak sie robi kase 🙈

Oni juz oficjalnie padli?


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Tak sie robi kase 🙈

Oni juz oficjalnie padli?

2 lata temu.

Autko było nawet fajne a prototyp nieźle pojechał na Goodwood Festival of Speed ale potem chyba nie było chętnych żeby opłacała się produkcja. Za taka kasę też bym wolał Ferrari.

Na początku współpracowali z Bojar Cars czy Bojar Tuning - to była taka ciekawa firma pod Wrocławiem robiąca repliki supersamochodów, i to takie że Lamborghini groziło im procesem. Potem robili meble z elementami Lambo, a teraz chyba karawany.

 

Leopard z Mielca też padł, udało im się sprzedać chyba kilkanaście sztuk, jednego ponoć kupił król Szwecji, piękne auto to było.

 

Jedyne superauta z dawnych demoludów które się przebiły na świat to Rimac, nie kojarzę innych. 

 

 

c7Ek9kpTURBXy8xOGM4MzJjMTljMGFlMDZjNmY1YTkyN2E2MjNlYmQ5NS5qcGeSlQMAGs0FAM0C0JMFzQSwzQKk3gACoTABoTEA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2023 o 22:05, mat_44 napisał(-a):

Powłoka się właśnie robi (przód folia + reszta ceramika) 😁

 

Na tym zdjęciu jeszcze jej nie było.

Też zdecydowałem się na bawarkę i pewnie powłokę z folią nałożę.

Cyknij więcej fotek :) Bardzo trójki mi się widzą, w tym segmencie moim zdaniem zamiatają A4 i C klasę.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.