Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Autor1984 napisał(-a):

W Volvo masz do wyboru opcję " ONEPEDALcoś tam", to system zero jedynkowy, który pozwala Ci przyśpieszać za nacisnieciem pedału przyśpieszenia i hamować po jego odpuszczeniu. Popierd*lona sprawa. Wyłączyłem to gówno.

 

Chodziło mi o skuteczność bo auto jest ciężkie ale znalazłem już info że hamuje bardzo dobrze, wręcz znakomicie - to pewnie w dużym stopniu zasługa szerokich opon.

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/test-hamowania-adac-ktore-auta-hamuja-najlepiej-a-ktore-najgorzej/6p3b2wr#slajd-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Bugs napisał(-a):

Chodziło mi o skuteczność bo auto jest ciężkie ale znalazłem już info że hamuje bardzo dobrze, wręcz znakomicie - to pewnie w dużym stopniu zasługa szerokich opon.

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/test-hamowania-adac-ktore-auta-hamuja-najlepiej-a-ktore-najgorzej/6p3b2wr#slajd-1

Tak hamuje rewelacyjnie, ale ciężar czuć... Nie chcę tego auta.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Wysoka frekwencja nie jest wynikiem wzrostu politycznej świadomości, ale skrajnej nienawiści która jest skutecznie potęgowana medialnymi szczujniami. Divide et impera, to metoda doskonała wzmacniania elit kosztem pospólstwa, zwanego dyplomatycznie, acz przewrotnie - wyborcami. Przeciętny "obywatel" jest bity po d.pie a w stan zadowolenia wbija go świadomość, że batem dostaje od swojego. 

Ja stawiam na społeczną świadomość, nie polityczną. I wierzę w moc pozytywnej motywacji. Akurat w tych wyborach jednak znaczniej więcej z moich obserwacji było ludzi głosujących, którzy chcieli wreszcie coś zmienić, a nie komuś dopier...lić. Drobna, ale istotna różnica 🤔 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Valygaar napisał(-a):

Ja stawiam na społeczną świadomość, nie polityczną. I wierzę w moc pozytywnej motywacji. Akurat w tych wyborach jednak znaczniej więcej z moich obserwacji było ludzi głosujących, którzy chcieli wreszcie coś zmienić, a nie komuś dopier...lić. Drobna, ale istotna różnica 🤔 

 

3 minuty temu, Valygaar napisał(-a):

Ja stawiam na społeczną świadomość, nie polityczną. I wierzę w moc pozytywnej motywacji. Akurat w tych wyborach jednak znaczniej więcej z moich obserwacji było ludzi głosujących, którzy chcieli wreszcie coś zmienić, a nie komuś dopier...lić. Drobna, ale istotna różnica 🤔 

O Jezusiczku najkochańszy.


"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Valygaar napisał(-a):

Ja stawiam na społeczną świadomość, nie polityczną. I wierzę w moc pozytywnej motywacji. Akurat w tych wyborach jednak znaczniej więcej z moich obserwacji było ludzi głosujących, którzy chcieli wreszcie coś zmienić, a nie komuś dopier...lić. Drobna, ale istotna różnica 🤔 

Widzisz sytuację w różowych okularach. Świadomość społeczna a polityczna? Czym się to różni? Można coś takiego rozłączyć? No i ta mowa "świadomości i rozsądku" rozsiewana szyfrem ośmiogwiazdkowym poszerzanym czasami o dodatkowe kilka gwiazdek. Dla mnie wulgarność nigdy nie będzie pasować do rozsądku, mądrości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Ja się mogę wypowiedzieć dla siebie. Trudno mi sobie wyobrazić głosowanie na jakieś ugrupowanie w oparciu tylko o jeden czy dwa elementy programu. Nie wiem jak fundamentalne musiałyby być. Na pewno nie jest nim motoryzacja, którą uwielbiam. Uważam, że polityka UE w tej materii jest NAJGORSZYM rozwiązaniem z CAŁEGO obszaru społeczno-gospodarczego, w który UE ingeruje. Niemniej to jest za mało, żeby miało u mnie mieć wpływ na wybór przy urnie.

 

Tzw. Fit For 55 to nie tylko kwestie dotyczące przemysłu motoryzacyjnego, ale - jako, że rozmowa toczyła się wokół pojazdów elektrycznych, pozwoliłem sobie na taką uwagę właśnie tutaj. Oczywiście, że nie musi to być dla nikogo jedyne ani najważniejsze kryterium. Ale, z drugiej strony, może. Nie mnie, naturalnie, decydować, czy też sugerować komukolwiek, co ma być dla niego kryterium/kryteriami fundamentalnymi.  ;)

 

 

16 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Ja też... 1/3 głosujących... ;)

No bez przesady. Sugerujesz, że głosujący nie byli świadomi, a może godni żeby zagłosować? Bo nie rozumiem🤔 Dla mnie to jest mega sprawa, niezależnie od kierunku głosu, że ludzi się zmobilizowali w takim stopniu.

 

Odsetek ludzi świadomych politycznie, czyli posiadających określoną wiedzę, doświadczenie życiowe i społeczne, na bieżąco - a nie od przypadku do przypadku i od jednego pospolitego ruszenia do następnego pospolitego ruszenia - interesujących się głębiej problematyką społeczno-polityczno-gospodarczą, nie mówiąc już o znajomości historii i umiejętności wyciągania z niej jakichś wniosków, jest raczej mniejszy niż większy. ;) Tym niemniej, prawo jest, jakie jest. Ale, z drugiej strony, mamy też wolność wypowiedzi. Więc z niej korzystam.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Widzisz sytuację w różowych okularach. Świadomość społeczna a polityczna? Czym się to różni? Można coś takiego rozłączyć? No i ta mowa "świadomości i rozsądku" rozsiewana szyfrem ośmiogwiazdkowym poszerzanym czasami o dodatkowe kilka gwiazdek. Dla mnie wulgarność nigdy nie będzie pasować do rozsądku, mądrości. 

Znam dwie osoby, które 8* zniechęciło do opozycji i deklarowały, że zagłosują na piss. Bo dla nich ta wulgarność plus Joanna z Krakowa to jednak było za dużo. 
Myślę, że takich osób było więcej.
Nie przeceniełbym wagi takiejgo hasła, jakim by nie było, to nie magiczne zaklęcie ;) Jakoś banda Ryżego itp. nie pomogły, chociaż przesłaniem miłości raczej nie były ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Znam dwie osoby, które 8* zniechęciło do opozycji i deklarowały, że zagłosują na piss. Bo dla nich ta wulgarność plus Joanna z Krakowa to jednak było za dużo. 
Myślę, że takich osób było więcej.
Nie przeceniełbym wagi takiejgo hasła, jakim by nie było, to nie magiczne zaklęcie ;) Jakoś banda Ryżego itp. nie pomogły, chociaż przesłaniem miłości raczej nie były ;)

Wulgarności nie przypisuję tylko tzw. opozycji demokratycznej, ale żenującym był widok ludzi aspirujących do inteligencji, "europejskiej postępowości" i nowoczesności pod hasłem "J.bać PiS". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Wulgarności nie przypisuję tylko tzw. opozycji demokratycznej, ale żenującym był widok ludzi aspirujących do inteligencji, "europejskiej postępowości" i nowoczesności pod hasłem "J.bać PiS". 

Ale moment, uważasz, że człowiek uważający się za inteligenta nie może używać przekleństw? :D To go dyskwalifikuje w jakiś sposób? Jest tyle przykładów ludzi bezsprzecznie uznawanych za inteligentów pierwszej wody, którzy jednocześnie lecieli mocno z takim koksem, że nie ma chyba potrzeby tego udowadniać.
Trochę off top wyszedł 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat o teoriach spiskowych zamknięty. Ten jest o samochodach. 
 

Muszę przyznać, że ciekawie się czyta niektóre wypowiedzi tutaj. Za chwilę wprost pojawią się wypowiedzi, że niektórym obywatelom należy odebrać prawa wyborcze, bo są „bandą otumanionych owiec”. Oczywiście, ci głoszący takie hasła sami są na szczucie hierarchii i „wiedzą” o co chodzi i otumanić się nie dadzą. Jest jeszcze w polskiej polityce pewien pan o nazwisku z trzech liter, który od lat twierdzi, że krajem powinien rządzić król, wybory są bez sensu; ba swoich wyborców nazywa ‚idiotami’. On też twierdzi, że ktoś musi rządzić. Przypadkowo, on nigdy masą nie jest, a tym na szczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Panowie, temat o teoriach spiskowych zamknięty. Ten jest o samochodach. 
 

Muszę przyznać, że ciekawie się czyta niektóre wypowiedzi tutaj. Za chwilę wprost pojawią się wypowiedzi, że niektórym obywatelom należy odebrać prawa wyborcze, bo są „bandą otumanionych owiec”. Oczywiście, ci głoszący takie hasła sami są na szczucie hierarchii i „wiedzą” o co chodzi i otumanić się nie dadzą. Jest jeszcze w polskiej polityce pewien pan o nazwisku z trzech liter, który od lat twierdzi, że krajem powinien rządzić król, wybory są bez sensu; ba swoich wyborców nazywa ‚idiotami’. On też twierdzi, że ktoś musi rządzić. Przypadkowo, on nigdy masą nie jest, a tym na szczycie.

 

Sprytne posunięcie (nic dziwnego, w końcu mieszkasz nie aż tak daleko od miasta Machiavellego :D ) - najpierw zamknąć dyskusję, a potem już tylko... ją podsumować.  ;)

Ale bardziej serio - nie zauważyłem, żeby w trakcie rozmowy ktokolwiek sugerował odbieranie praw komukolwiek. Jednak, z drugiej strony, to nie powinno nikomu zamykać oczu na elementarne fakty dotyczące życia społecznego. Chyba, że - na przykład - w ramach egalitaryzmu i inkluzywności ;) - zrezygnujemy ze zmurszałego podziału na wykształcenie wyższe, średnie i podstawowe. Nie mówiąc już o dodatkowych podkategoriach.  🤣

 

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje tutaj z powodu początku końca silnika spalinowego pewnie mocno przypominają dyskusje chłopów jak im samochody miały wóz z koniem zastąpić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, Valygaar said:

Ja stawiam na społeczną świadomość, nie polityczną. I wierzę w moc pozytywnej motywacji. Akurat w tych wyborach jednak znaczniej więcej z moich obserwacji było ludzi głosujących, którzy chcieli wreszcie coś zmienić, a nie komuś dopier...lić. Drobna, ale istotna różnica 🤔 


Pierwsza i ostatnia wrzutka z mojej strony… co niby ma się zmienić? wybierając między tymi samymi “twarzami” przewijającymi się tam dekadami, niezłe jaja😂

Robią i zrobią to co chcą/ jest zaplanowane, żadne „rudy czy kaczor” nic tutaj nie zmienią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Londek napisał(-a):


Pierwsza i ostatnia wrzutka z mojej strony… co niby ma się zmienić? wybierając między tymi samymi “twarzami” przewijającymi się tam dekadami, niezłe jaja😂

Robią i zrobią to co chcą/ jest zaplanowane, żadne „rudy czy kaczor” nic tutaj nie zmienią. 

Jest to w pewnym sensie racja. Niemniej, w tematyce moto, 4 opony w aucie też zmieniasz miejscami, bo to dobre dla samochodu i samych opon ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Admof napisał(-a):

Dyskusje tutaj z powodu początku końca silnika spalinowego pewnie mocno przypominają dyskusje chłopów jak im samochody miały wóz z koniem zastąpić :D

 

Zobaczymy. Na razie, niestety, wiele wskazuje na to, że - o ile zrealizuje się w pełni scenariusz ww. Fit For 55 - to niektóre kraje unijne (że tak nie będę pokazywać palcami  ;) ), mogą pod względem motoryzacyjnym zacząć stawać się hybrydą - ale taką hybrydą Brunei z Kubą.  ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Valygaar napisał(-a):

opony w aucie też zmieniasz miejscami, bo to dobre dla samochodu i samych opon

nie zawsze się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, trollu napisał(-a):

ładowarek możesz nastawiać cały parking ale co z tego, jeśli nie masz obok elektrowni żeby je zasilić. Wielu ludzi wpadło w "pułapkę" fotowoltaiki - wydali taczkę pieniędzy, 50kW paneli na podwórku i zero wyprodukowanego prądu - nie przygotowana infrastruktura. Tak samo jest z ładowarkami dla elektryków - jeśli na wsi na każdym podwórku pojawi się elektryk i wszyscy będą ładować tak jak  zwolennicy elektryków mówią - nocą - to nikt nie naładuje bo transformator nie wydoli. A w mieście na blokowiskach czy na parkingach pod dużymi sklepami? 100, 200, 300 ładowarek z jednego kabla? Hah....

Kuzyn ma Teslę S 90D - 4 lata temu ładował u mnie z gniazda siłowego z mocą 11kW, teraz Tesla się burzy bo za duże obciążenie sieci, wahania napięcia. U mnie w okolicy nie ma zbyt wielu instalacji fotowoltaicznych ale tam gdzie na każdym podwórku są panele dzieją się cuda. 

Ładujemy się w bagno, w sumie to już w nim jesteśmy tylko jeszcze nie wiemy że nas wciąga a kolan już nie widać. Kilka razy jeździłem Teslą - do codziennego użytkowania w moim przypadku - super. Dziennie robię 50km, gniazdo siłowe w garażu. Ale elektryka nie kupiłbym jako jedynego samochodu. Ludzie jeszcze zatęsknią za laniem paliwa do baku

Czasami do obiadu oglądam różne filmy - na fb i yt jest kanał "EKG autoserwis" - jakoś specjalnie nie jestem fanem, gość specjalizuje się w premium VAG - zaciekawił mnie jednak temat nieodpalającej Panamery w hybrydzie - auto 5 letnie, jakaś historia szkodowa - pewnie niegroźna stłuczka ale jak każda hybryda - 2 instalacje elektryczne, komputery muszą zgrać pracę silnika spalinowego z elektrycznym etc - dzisiaj ktoś kto jeździ MHEV czy PHEV cieszy się z technologii, osiągów. Ale jak to się zacznie psuć to po prostu nikt nie będzie chciał tego naprawiać bo zwykły mechanik nie ogarnie elektryki a ktoś kto będzie się specjalizować w pełnych elektrykach nie będzie się chciał paprać z spaliniakiem


 

O warsztaty bym sie nie martwił bo raz ze jest jeszcze mnostwo aut spalinowych a dwa pewnie przy elektrykach pojda w budowe modułową. I bedzie wymont / zamont
 

Przede wszystkim dla wymiany baterii musiała by być zrobiona  jakaś unifikacja i powstaċ stacje wymiany naładowanych ogniw. Podjezdzasz zrzucasz koszyk  rozładowanych i automat ci podłacza pakiet naładowanych. 
 

inaczej to jest nie do zrobienia


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lawnowerman napisał(-a):

O warsztaty bym sie nie martwił bo raz ze jest jeszcze mnostwo aut spalinowych

Z obecną motoryzacją jest jeszcze jeden problem - dla przykładu - znajomy każdego tygodnia remontuje kilka - kilkanaście głowic do Volvo R5 w dieslu. W europie są chyba 3 fabryki zaworów - od tygodnia nie dostaniesz ani jednego zaworu ssącego. Jak chcesz naprawić silnik jak nie masz części zamiennych? Wystarczy, że będą puste magazyny z częściami i szybko wyczyszczą drogi z samochodów spalinowych.

Od dawna temat zunifikowanych baterii się przewija, nikt tego nie próbuje wdrożyć. Utopijna wizja chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Lawnowerman napisał(-a):

Przede wszystkim dla wymiany baterii musiała by być zrobiona  jakaś unifikacja i powstaċ stacje wymiany naładowanych ogniw. Podjezdzasz zrzucasz koszyk  rozładowanych i automat ci podłacza pakiet naładowanych. 

 

inaczej to jest nie do zrobienia

 Pisałem tutaj dokładnie o tym samym już co najmniej 2 razy. Wiem to ja, wiesz to Ty i pewnie "kilka" innych osób, ale nie politruki w Brukseli (lub raczej za ciężkie łapówki nie chcą tego wiedzieć) i wiedzą o tym księgowi w koncernach samochodowych. Ale naczelna ich idea jest taka, że być drogo lub jeszcze drożej i samochód elektryczny ma być jednorazowy ale marketing dla lemingów pełen superlatyw jakie to czyste i ekologiczne. Teraz jest już pozamiatane.

2 minuty temu, trollu napisał(-a):

Z obecną motoryzacją jest jeszcze jeden problem - dla przykładu - znajomy każdego tygodnia remontuje kilka - kilkanaście głowic do Volvo R5 w dieslu. W europie są chyba 3 fabryki zaworów - od tygodnia nie dostaniesz ani jednego zaworu ssącego. Jak chcesz naprawić silnik jak nie masz części zamiennych? Wystarczy, że będą puste magazyny z częściami i szybko wyczyszczą drogi z samochodów spalinowych.

Od dawna temat zunifikowanych baterii się przewija, nikt tego nie próbuje wdrożyć. Utopijna wizja chyba

 Zawory to nie jest jakaś kosmiczna technologia. Tokarka, piec do hartowania, szlifierka i Chińczyki pojadą z produkcją.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciepły klimat i rdzy ni ma w poldku :D

Edytowane przez Admof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam zajawkę (jeszcze sprzed rejestracji) mojego nowego nabytku i za kilka dni mam nadzieję wrócić z szerszym opisem.

 

Po 6 latach powrót do mojej ulubionej marki 😍

 

Resized_IMG-20231024-WA0014.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.