Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie jestem fanem BMW, do G30 przekonał mnie jedynie silnik V8 więc będę obiektywny. Co do świateł - mam lasery i cały czas jeżdżę na "długich" - do tej pory nie migał mi nikt;)

Co do tempomatów i innych asystentów kierowania - nie używam, bo przy moim stylu jazdy totalnie się nie sprawdzają. 


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zielony.m napisał(-a):

Ja nie jestem fanem BMW, do G30 przekonał mnie jedynie silnik V8 więc będę obiektywny. Co do świateł - mam lasery i cały czas jeżdżę na "długich" - do tej pory nie migał mi nikt;)

Co do tempomatów i innych asystentów kierowania - nie używam, bo przy moim stylu jazdy totalnie się nie sprawdzają. 

A co to za styl?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

Ja nie jestem fanem BMW, do G30 przekonał mnie jedynie silnik V8 więc będę obiektywny. Co do świateł - mam lasery i cały czas jeżdżę na "długich" - do tej pory nie migał mi nikt;)

Co do tempomatów i innych asystentów kierowania - nie używam, bo przy moim stylu jazdy totalnie się nie sprawdzają. 

Tempomat aktywny akurat lubię czasami włączyć i... ta adrenalina wyhamuje za stojącym pojazdem, czy nie? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, zielony.m napisał(-a):

Ja nie jestem fanem BMW, do G30 przekonał mnie jedynie silnik V8 więc będę obiektywny. Co do świateł - mam lasery i cały czas jeżdżę na "długich" - do tej pory nie migał mi nikt;)

Co do tempomatów i innych asystentów kierowania - nie używam, bo przy moim stylu jazdy totalnie się nie sprawdzają. 

 

Dla mnie osobiście do niedawna asystenci, to była również opcja - "po co mi to, a na co to komu potrzebne".

Patrząc na Twój garaż - nie dziwię się w ogóle, że się nie sprawdza. To właśnie jego zawartość determinuje Twój styl. Tak domniemam.

I każdy kto ma coś sportowego choćby w jednej sztuce, będzie miał takie samo zdanie.

Ale jak mam być szczery; na kacu to bardzo fajna opcja ;) 

Intelisafe w Volvo jest bardzo dobry, jednakże ja pokonuję również sporo tras o zmiennej topografii. Często jest tak, że będąc za wzniesieniem nie widzę pojazdu, który z naprzeciwka już jedzie i tak samo w drugą stronę. Więc zdarza mi się, że migają, na drodze względnie płaskiej - problem znika. Więc z tymi niezawodnymi systemami bywa różnie. Lasery nie mają z tym nic wspólnego. To kamera zamontowana w lustrze wstecznym określa czy ma załączyć/odłączyć długie; taka sama dla zwykłych ledów, multibeamów i laserów.

 

Pisałem już o tym kiedyś, systemy nas rozleniwią do tego stopnia, że będziemy pasażerami, to nic dobrego dla motoryzacyjnego Świata.

Niby idziemy do przodu, a jednak się uwsteczniamy.

 

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taka sytuacja… zostałem w Święta kierowcą nieswojego samochodu. Do miasta najlepsza mała skodzinka Citogo, więc w drogę. Coś to głośno chodzi, dziadostwo, ale to 3-cylindrowy 1,0 MPI, taki eko-wynalazek, to głośne. I się telepie. 
Autko niezbyt stare, przebieg 130000km,  rozgrzany, to dawaj szybki zakręt w lewo, a co.
Może to nie wyścigówka, ale te małe i lekkie autka często fajne prowadzą się w zakrętach. Bo są małe i lekkie? Może
 
Fun z „brawurowej” jazdy Skodą Citigo psuje krzyk. Nie żony, bynajmniej (to nie UAZ), tym razem wrzeszczy elektronika akompaniując głośnym piskiem migającej kontrole ciśnienia oleju.
 
Cudnie. Maska do góry, na bagnecie susza. Wymiana oleju wg właściciela 14-15, według naklejki 22000km temu.
Czad. Liczę, ze może to jednak nie najnowsza naklejka, a jakiś staroć, ale pewnie nie.
 
Wycieczka na stację, do silnika dolewam litr oleju. Na bagnecie dalej nic (tzn jednak coś - kropelka na samym czubku), ale do domu blisko, odpalam i jadę. Delikatnie…
 
Mechanik jest 500m od domu, tyle się dokula, a płacić kolejną stówę za kolejny litr… bez sensu, i tak do wymiany razem z filtrem.
 
Morał? Oczywisty (nie zabijcie mnie za taki banał) - jak to mówił „mój” mechanik - „ Ot, takie świąteczne przygody
 

Lata temu też zostałem kierowcą nieswojego auta na wyjazd sylwestrowy, łącznie z wyskoczeniem na narty na Słowację. Dostaję dokumenty sprawdzam czy jest ubezpieczenie i przez przypadek zobaczyłem, że badanie techniczne skończyło się pół roku wcześniej.

Pytanie z innej beczki czy GITD wysyła mandaty pocztą z nieoznakowanych BMW czy zatrzymują na miejscu jak policja?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.12.2023 o 21:37, Tommaso napisał(-a):

No więc jeździłem i w Porsche 911 992, a przed BMW G30 miałem Audi A6 i uważam, że w BMW te systemy działają porównywalnie jak w Porsche i o wiele lepiej niż w Audi.  W moim najnowszym G80 jeszcze lepiej, bo dodatkowo auto samo na autostradzie zmienia pas ruchu bo kliknięciu kierunkowskazu, natomiast nadal sam porusza się w korku i nigdy nie zareagował dziwnie na autostradzie, a mam już zrobione 19.000 km

 

Kompletnie też nie zgadzam się co do świateł, może w Audi A6 bardziej precyzyjnie sterują wiązką, ale za to mrugano mi bez przerwy, byłem trzykrotnie na kalibracji świateł i nadal to nie pomogło. W G30 mrugano mi sporadycznie, w G80 dopiero raz.

 

 

Nie zgadzasz sie, ze laserowe swiatla w G60 dzialaja swietnie? To moze sie przejedz, sam zobaczysz... Choc wydaje mi sie, ze sie nie zgadzasz dla samego niezgadzania 🤔

 

 

20 godzin temu, kiniol napisał(-a):

A co to za styl?

 

Szybko ale bezpiecznie 🤭

 

 

10 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

 

Pisałem już o tym kiedyś, systemy nas rozleniwią do tego stopnia, że będziemy pasażerami, to nic dobrego dla motoryzacyjnego Świata.

Niby idziemy do przodu, a jednak się uwsteczniamy.

 

 

Na taka motoryzacje czekam, robiac 2000km po autostradach, miastach, chce byc pasazerem czytajacym ksiazke, magazym, albo pracujacym. 
Jesli mam ochote poszalec na gorskich drogach czy torze, chce brac samochod do tego przystosowany. 

Edytowane przez SzefSzefow

Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie zgadzasz sie, ze laserowe swiatla w G60 dzialaja swietnie? To moze sie przejedz, sam zobaczysz... Choc wydaje mi sie, ze sie nie zgadzasz dla samego niezgadzania 🤔

 

Nie zgadzam się tylko w części dotyczącej G30. W G80 też mam laserowe światła i podejrzewam, że działają podobnie jak w G60, którym jednak nie jeździłem. Nie widzę wielkich praktycznych różnic w działaniu pomiędzy G30 a G80, poza mocą samych laserów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Tommaso napisał(-a):

Nie zgadzam się tylko w części dotyczącej G30. W G80 też mam laserowe światła i podejrzewam, że działają podobnie jak w G60, którym jednak nie jeździłem. Nie widzę wielkich praktycznych różnic w działaniu pomiędzy G30 a G80, poza mocą samych laserów.

 

Ja jezdzilem trzema modelami i widze duza roznice na korzysc G60. Szybkosc dzialania, przelaczania, rozdzielczosc "wygaszania" pojazdow, jest moim zdaniem o wiele lepsza.


Sprzedam: De Bethune DB25WS1, Richard Mille RM11-03 Titanium, PP 5980/1A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie zgadzasz sie, ze laserowe swiatla w G60 dzialaja swietnie? To moze sie przejedz, sam zobaczysz... Choc wydaje mi sie, ze sie nie zgadzasz dla samego niezgadzania 🤔

 

 

 

Szybko ale bezpiecznie 🤭

 

 

 

Na taka motoryzacje czekam, robiac 2000km po autostradach, miastach, chce byc pasazerem czytajacym ksiazke, magazym, albo pracujacym. 
Jesli mam ochote poszalec na gorskich drogach czy torze, chce brac samochod do tego przystosowany. 

Tak jak ten debil w BMW, który jadąc około 250 km/h zamordował rodzinę ? Nie opowiadaj dyrdymałów, nie ma czegos takiego jak "szybko ale bezpiecznie"... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Nie zgadzasz sie, ze laserowe swiatla w G60 dzialaja swietnie? 🤔

 

 

jak G60 może mieć laserowe światła , jak zwykłe ambienty do tylnych drzwi w nim zabrakło?!😅

1 godzinę temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kierunkowskazy w bmw też są laserowe? Bo często ich nie widzę, może żeby nie oślepiały 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy kupielm bmw mam obsesje na punkcie wlaczania kierunkow - na przekor stereotypom!

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kiniol napisał(-a):

nie ma czegos takiego jak "szybko ale bezpiecznie"

a wolno i niebezpiecznie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, XoneX napisał(-a):

A kierunkowskazy w bmw też są laserowe? Bo często ich nie widzę, może żeby nie oślepiały 🤣

 

A ja myślę że to stereotyp powielany przez tych którzy BMW nie mają i im szkoda, że inni mają :) Ja zawsze używam kierunkowskazów. Rzadko tez kiedy widze innych kierowcow BMW bez kierunkowskazów wtedy kiedy są potrzebne i wymagane, a rozglądam się za tymi samochodami i mam wielu znajomych którzy nim jeżdżą. Nie pakujmy wszystkich do jednego worka dlatego tylko że jeszcze samochodem określonej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga leci bomba!

@XoneXw nowych modelach m.in. G60, migacz to gadżet. Po włączeniu asystenta, wystarczy, że spojrzymy w lewe lub w prawe lustro i auto samo zmieni pas - zaiste zrobi to informując innych uczestników drogi. Szach i mat!

14 minut temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

 

A ja myślę że to stereotyp powielany przez tych którzy BMW nie mają i im szkoda, że inni mają :) Ja zawsze używam kierunkowskazów. Rzadko tez kiedy widze innych kierowcow BMW bez kierunkowskazów wtedy kiedy są potrzebne i wymagane, a rozglądam się za tymi samochodami i mam wielu znajomych którzy nim jeżdżą. Nie pakujmy wszystkich do jednego worka dlatego tylko że jeszcze samochodem określonej marki.

Stereotypy nie biorą się z powietrza. Większośc sebixów to zakatowane E36 na podtlenku lpg. :)

17 minut temu, trollu napisał(-a):

a wolno i niebezpiecznie? 

Typowe dla kapeluszników i dam. Są gorsi niż hitlerowiec z przeładowanym mauserem.

4 godziny temu, SzefSzefow napisał(-a):

 

Na taka motoryzacje czekam, robiac 2000km po autostradach, miastach, chce byc pasazerem czytajacym ksiazke, magazym, albo pracujacym. 😵

 

 

Grzeszysz, oj grzeszysz! :)

Edytowane przez Autor1984

"Człowiek tyle jest wart, ile warte są sprawy, którymi się zajmuje." Marek Aureliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachciało mi się Volvo V70 II najlepiej 2.4 benzyna. Może komuś stoi niepotrzebne w garażu? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał(-a):

 

A ja myślę że to stereotyp powielany przez tych którzy BMW nie mają i im szkoda, że inni mają :) Ja zawsze używam kierunkowskazów. Rzadko tez kiedy widze innych kierowcow BMW bez kierunkowskazów wtedy kiedy są potrzebne i wymagane, a rozglądam się za tymi samochodami i mam wielu znajomych którzy nim jeżdżą. Nie pakujmy wszystkich do jednego worka dlatego tylko że jeszcze samochodem określonej marki.

Nie, to wynik moich obserwacji, ale nie osobista wycieczka do ciebie. Nie jeżdżę bmw i nie jest mi szkoda, że nie mam auta tej marki. 

 

A przed napisaniem komentarza nie mogłem się powstrzymać po lekturze postów o światłach, gdyż wczoraj jechałem za bmw przez kilka rond i na żadnym, zjeżdżając z ronda, kierowca nie użył kierunkowskazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, znajomy nie zauważył, że skończyło mu się ubezpieczenie - powinien opłacić od daty zakończenia poprzedniego (2 miesiące temu), czy od dzisiaj? Dostanie karę z automatu, czy może mieć szczęście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, trollu napisał(-a):

a wolno i niebezpiecznie? 

Najczęściej panie za kierownicą. Irytują pozostałych kierowców niemrawą jazdą. Wczoraj jechałem za taką kierowniczką. Droga trzypasmowa, jedzie najszybszym z prędkością 40-50 na godzinę i tak z 5 km, gdzie dopuszczalna była 70 a widomo, że u nas to "czytaj 90". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuuu będzie bolało....powinien jak najszybciej oplacic bo kara zależy od dni zwłoki i jest obliczana względem płacy minimalnej, powyżej 14 dni zwłoki może dostać maksymalną kare...kolega sie spoznil 2 dni...1200...na fart bym nie liczył...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, znajomy nie zauważył, że skończyło mu się ubezpieczenie - powinien opłacić od daty zakończenia poprzedniego (2 miesiące temu), czy od dzisiaj? Dostanie karę z automatu, czy może mieć szczęście?

A to nie jest tak, że OC odnawia się automatycznie?
Tylko AC musi wznowić. Od obecnej daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):


A to nie jest tak, że OC odnawia się automatycznie?
Tylko AC musi wznowić. Od obecnej daty.


OC powinno się odnowić, chyba że kupił auto i miał po poprzednim właścicielu, to wtedy nie. Tylko 2 miesiące to długo - powinni się dawno kontaktować i krzyczeć o kasę ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, pmwas napisał(-a):


OC powinno się odnowić, chyba że kupił auto i miał po poprzednim właścicielu, to wtedy nie. Tylko 2 miesiące to długo - powinni się dawno kontaktować i krzyczeć o kasę ;)

Ma odniwione "systemowo", ale nie zaplacił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Autor1984 napisał(-a):

Stereotypy nie biorą się z powietrza. Większośc sebixów to zakatowane E36 na podtlenku lpg.

prawda co do stereotypów ale e36 już dawno przestały być flagowym modelem dresiarzy z prostego powodu - umarły śmiercią naturalną. Kiedyś takim autem była calibra, dzisiaj mało kto już o niej pamięta. Z moich obserwacji jakiś czas temu młodzi gniewni z wydechami z wiadra i głośnym umcy umcy z tuby basowej wozili się pierwszym Audi A3 co wskazywałoby, że stwierdzenie "buraki poprzesiadały się z BMW do Audi" jest prawdziwe;) dzisiaj z BMW dla dresa to chyba e46 a nawet bardziej e60

Nie śledzę statystyk ale kilka lat temu natknąłem się właśnie na dane odnośnie sprawców wypadków - wg statystyki najczęściej był to facet 40-50 lat w skodzie. Ale skoda w nagłówku artykułu nie brzmi tak dumnie jak BMW. 

Wiadomo, raczej mało jest Citroenów czy Skod które są w stanie polecieć 280km/h na krajówce ale codziennie jest pełno wypadów i to nie przy prędkościach 200+ tylko sporo mniejszych 

Jak ze złodziejami - ktoś kto ukradł 200zł ginie w gąszczu informacji, ktoś kto poszedł grubo i pyknął np 70 mln będzie zawsze na pierwszej stronie i w pamięci ludzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę tak jak z palącymi się elektrykami. Nikt nie pisze o palących się każdego dnia setkach aut spalinowych, ale jak zapali się Tesla to jest news tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.