Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Krótkie pytanie i proszę o krótkie odpowiedzi ;) - co byście Panowie kupili: Mazda 3, 2.0 165ps, Civic 1.8, 142ps, Golf aktualny 1.4, 140ps? Auto nowe. Dziękuje za odpowiedzi.

Civic lub Mazda. Civiciem jechałem, Mazdą nie.

Robert

Nie doradzam, ale gdybym ja kupował to wybrałbym Mazde3

Beware the fury of a patient man.

No własnie nie chodzi mi o elaboraty, tylko krótką subiektywną odpowiedź.

Krótkie pytanie i proszę o krótkie odpowiedzi ;) - co byście Panowie kupili: Mazda 3, 2.0 165ps, Civic 1.8, 142ps, Golf aktualny 1.4, 140ps? Auto nowe. Dziękuje za odpowiedzi.

mazda albo cif

a tak w ogole to duster

Mój Ojciec jeździ Honda civic 1,8 auto jest rewelacyjne pod względem osiągów, spalania i kultury pracy jednostki.. Śmiało mogę polecić. Ja na codzień poruszam sie audi a3 2,0 tdi i jak ma ten moment jedt to jedyna rozsądna benzyna do której mogę sie przesiąść bez zastanowienia.

Jack na firme/ leasing to Mazde, jak prywatnie to Golf (ze wzgledu na utrate wartosci). Chyba ze mówimy o samochodzie ktory zostanie przez 10 lat u Ciebie wtedy rownież Mazda.

nie spiesz się ....

Golf i Civic, wraz z Octavią i Corollą/Auris w Polsce tracą najmniej na wartości w klasie kompakt. Mój głos zdecydowanie na Civica m.in. za opieranie się downsizingowi, którego nie lubię.

Edited by StaryWilk

I jak będą pukały tłoki w cylindrach :rolleyes:  :P

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Skoro to będzie nowy Golf to będzie miał nowy silnik 1395 ccm zamiast 1390 i jest szansa, że to całkiem niezły motor. A przy 250Nm od około 1500 rpm ten silnik mocą przy niskich i średnich obrotach zmiazdzy zarówno Honde jak i Mazde.

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

Osobiście nie znam z ostatnich kilku lat udanego silnika grupy VAG

dlatego owlałbym kupić cokolwiek z grupy Forda na 1.0 125KM ECOBOOST albo coś z PSA z PureTech

Pewno się narażę,ale hmm dla mnie silnik Forda 1,0 ECOBOOST, to też nie rewelacja... Może w Fieście by się spisał,ale nie w Focusie (moim zdaniem)

Ja obecnie celowałbym w dobry diesel, lub jakiś silnik o "większej" pojemności bez turbo. Jeszcze garstka aut by z takim rozwiązaniem się znalazła.

Robert

Podobno nowy silnik 1,4 Tfsi został przeprojektowany i nie będzie już tak łykał oleju.

Pożyjemy, zobaczymy. Sam jestem ciekaw, bo planowałem w przyszłym roku kupić żonie Golfa 1,4 Tfsi z DSG.

Osobiście nie znam z ostatnich kilku lat udanego silnika grupy VAG

dlatego owlałbym kupić cokolwiek z grupy Forda na 1.0 125KM ECOBOOST albo coś z PSA z PureTech

Nie jest aż tak źle. Diesle 2.0 177 KM, a szczególnie 3.0 245 KM mają dobrą opinię.

Pewno się narażę,ale hmm dla mnie silnik Forda 1,0 ECOBOOST, to też nie rewelacja... Może w Fieście by się spisał,ale nie w Focusie (moim zdaniem)

Ja obecnie celowałbym w dobry diesel, lub jakiś silnik o "większej" pojemności bez turbo. Jeszcze garstka aut by z takim rozwiązaniem się znalazła.

Narazisz się, bo 125KM w Focusie 3 fruwa.  B)  :P

Przejeździłem całe północne UK i uważam, że to rewelacja  :D

Podobno nowy silnik 1,4 Tfsi został przeprojektowany i nie będzie już tak łykał oleju.

Pożyjemy, zobaczymy. Sam jestem ciekaw, bo planowałem w przyszłym roku kupić żonie Golfa 1,4 Tfsi z DSG.

Nie jest aż tak źle. Diesle 2.0 177 KM, a szczególnie 3.0 245 KM  dobrą opinię.

Szczególnie że żadnego z tych silników w Golfie nie ma  :D

Narazisz się, bo 125KM w Focusie 3 fruwa.  B)  :P

Przejeździłem całe północne UK i uważam, że to rewelacja  :D

No cóż...

Ja jakieś pół roku temu miałem jazdy testowe, m.in Focusem 1,0. Moim zdaniem porażka... Może do miasta ok,ale na trasę sobie go nie wyobrażam...

Robert

Szczególnie że żadnego z tych silników w Golfie nie ma  :D

To akurat prawda, ale pisałeś o całej grupie VAG, a nie o Golfie...