Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Radek, biorąc pod uwagę prestiż i wygodę to masz rację.

Ale biorąc pod uwagę radochę z jazdy to Corvette czy GTR biją i8 na głowę.

Ja i8 jeszcze nie jeździłem, to zdanie bliskiej mi osoby, która objeżdżaniem aut sportowych po torach zajmuje się zawodowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Teslę Model S P90D zamiast i8? Chociaż prezentów się nie oddaje ;)

Zamowilem ja na poczatku roku w ciemno. Zaproszono mnie na jazdy w marcu po 10 minutach skasowalem order. W srodku ford mondeo, strasznie tanio to wyglada, bardzo krotkie,niewygodne fotele. Zapach zwarcia elektrycznego wewnatrz. Stylistyka bardzo slaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek, biorąc pod uwagę prestiż i wygodę to masz rację.

Ale biorąc pod uwagę radochę z jazdy to Corvette czy GTR biją i8 na głowę.

Ja i8 jeszcze nie jeździłem, to zdanie bliskiej mi osoby, która objeżdżaniem aut sportowych po torach zajmuje się zawodowo.

Dla mnie najwazniejsza jest wygoda potem stylistyka a tu BMW bije na glowe zarowno Nissana jaki Corvette. Choc w nissanie jest calkiem duzo miejsca tylko te tanie plastyki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem ja na poczatku roku w ciemno. Zaproszono mnie na jazdy w marcu po 10 minutach skasowalem order. W srodku ford mondeo, strasznie tanio to wyglada, bardzo krotkie,niewygodne fotele. Zapach zwarcia elektrycznego wewnatrz. Stylistyka bardzo slaba.

Nie niszcz moich marzeń :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc w Fordzie i czekając na moje auto przyuważyłem, że na salonie mają Mondeo Vignale. Miałem sporo czasu, żeby się zapoznać z tym autem. Powiem jedno, pomimo, że bardzo lubię Fordy - załamka. Jeżeli tymi materiałami Ford chce konkurować z BMW. Audi itp, to się mocno wygłupili. Na dzień dobry nie mogłem otworzyć podłokietnika, szybko się okazało, że za taki stan rzeczy odpowiada złe spasowanie (rozwarstwienie) plastiku. Skóra, to jakaś derka, dosłownie derka, siedziska za krótkie. Plastiki porażka, brzydkie, śmierdzące, uchwyt od drzwi się rusza. Miałem wrażenie, że zostanie mi w ręku. Wyświetlacz odbijający światło w nadmierny sposób. Z zewnątrz nie różni się specjalnie od zwykłego Mondeo w wersji Titanium x, a jest od niego o 50 tys. droższy. No i na koniec cena. Prawie 183 tys. za wersję z silnikiem 2.0 turbo 203 KM i automatem. Przy całej mojej sympatii do Forda, patrząc jednak obiektywnie, to nie wiem o co im chodzi z tym Vignale.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiałem - że jakość wykonania nie będzie jakoś znacząco wyższa, czyli będzie to auto dla snobów, którzy zapłacą za wyjątkowy kolor nadwozia i odpowiednią plakietkę oznajmiającą całemu światu "zobaczcie jaki jestem bogaty"...

 

Ja czekam na jazdy próbne Mustangiem GT, podoba mi się ten samochód.

Miał już ktoś do czynienia?

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ze Vignale jest recznie wykańczany przez zespół 6 ludzi. Trochę dziwne że coś spaprali.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyglądu zewnętrznego, to ten którego oglądałem był dokładnie tak samo czarny jak mój titanium x miał tylko z boku napis Vignale, ale to chyba za mało nawet jak dla snoba moim zdaniem. W ogóle Ford nowym modelem rozbił mi koncepcję następnego auta. Od paru lat jeżdżę Mondeo, przerobiłem prawie wszystkie generacje, no ale Ford się postarał, żebym poszedł do konkurencji. Ratują go wlaściwości jezdne, które sobie w nim bardzo cenię i ogólną frajde z jazdy, wygląd z zewnątrz też ok, no ale środek to pomyłka.

Co do Mustanga rownież dzisiaj go oglądałem. Wniosek jeden. Auto świetne, tylko ten środek i materiały. No ale dla 5.0 V8 chyba byłbym w stanie się przyzwyczić. Trzeba ich pochwalić za to, że w dobie odkurzaczy pod maską, dali prawdziwy silnik z duszą i charakterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ze Vignale jest recznie wykańczany przez zespół 6 ludzi. Trochę dziwne że coś spaprali.

Nie wiem co to za ludzie, ale trzeba się dowiedzieć i z nimi porozmawiać po swojemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak krawiec kraje, jak mu materii staje...

Może ci biedni chłopcy nie są niczemu winni, skoro dostali derkę zamiast skóry. :)

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak krawiec kraje, jak mu materii staje...

Może ci biedni chłopcy nie as niczemu winni, skoro dostali derkę zamiast skóry. :)

o to to to...

Z tą skórą, serio jak usiadłem to pierwsze skojarzenie z Ikarusem, tyle, że ta jest pikowana. W Ikarusie takuej nie było nawet w najbogatszej wersji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dermę chyba.....:)

Ten to się zawsze doczepi. Dobra - dermę, racja :) każdy wie o co chodzi ;)

W ogóle to nie wiem czemu mówi się derma na coś, co udaje skórę. Przecież derma po grecku chyba i po łacinie to wlaśnie skóra.

Edytowane przez Osiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dermę chyba..... :)

 

 

Na mnie nie krzycz, ja tylko cytowałem...  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Derką to konia przykryć można nie auto :)

 

 

Edit

I trzej w jednej minucie... ;)

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj będąc w Fordzie i czekając na moje auto przyuważyłem, że na salonie mają Mondeo Vignale. ...No i na koniec cena. Prawie 183 tys. za wersję z silnikiem 2.0 turbo 203 KM i automatem. Przy całej mojej sympatii do Forda, patrząc jednak obiektywnie, to nie wiem o co im chodzi z tym Vignale.

Osoby odpowiedzialne za wycene poszly do salonu Seata, a tam Leon ST czy jakos tak za 170k. Podrapali sie w glowe i imo zrobili baardzo promocyjna oferte ;)wszystko zalezy od punktu odniesienia.

Niestety ceny aut wcale nie luksusowych mocno poszybowaly w ostatnich latach do absurdalnych dla mnie poziomow. Ix20 za 60k, fiat 500xl za 80k octavia z 1,6tdi za 85k czy fabia diesel za 60k. I wcale nie sa to maksymalne ceny tylko za srednio wyposazone modele. O calej masie pseudo suvow zbudowanych na bazie najmniejszych modeli a kosztujacych po 60-90k nie wspomne. Swiat oszalal;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby odpowiedzialne za wycene poszly do salonu Seata, a tam Leon ST czy jakos tak za 170k. Podrapali sie w glowe i imo zrobili baardzo promocyjna oferte ;)wszystko zalezy od punktu odniesienia.

Niestety ceny aut wcale nie luksusowych mocno poszybowaly w ostatnich latach do absurdalnych dla mnie poziomow. Ix20 za 60k, fiat 500xl za 80k octavia z 1,6tdi za 85k czy fabia diesel za 60k. I wcale nie sa to maksymalne ceny tylko za srednio wyposazone modele. O calej masie pseudo suvow zbudowanych na bazie najmniejszych modeli a kosztujacych po 60-90k nie wspomne. Swiat oszalal;)

 

W USA w cenie naszej fabii możesz sobie kupić Chevroleta Camaro V6, ponad 300 KM... tak, europejczycy przepłacają za auta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA w cenie naszej fabii możesz sobie kupić Chevroleta Camaro V6, ponad 300 KM... tak, europejczycy przepłacają za auta!

Niestety wiemy o tym. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Golą nas, a im dalej na wschód co ciekawe, tym drożej. Zobaczcie ile kosztują auta na Ukrainie lub w Rosji. Dziwna polityka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Golą nas, a im dalej na wschód co ciekawe, tym drożej. Zobaczcie ile kosztują auta na Ukrainie lub w Rosji. Dziwna polityka.

Bogate kraje to ceny wysokie.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W USA w cenie naszej fabii możesz sobie kupić Chevroleta Camaro V6, ponad 300 KM... tak, europejczycy przepłacają za auta!

tak przełacają, ale trochę przesadziłeś z przyładem. Camaro 3,6 litra 326 kosztuje od ok 24 000 dol. Podobnie nowy Mustang. Po aktualnym kursie ok 90 000 zł. Fabia startuje od ok 40 000 zł. Marne pocieszenie.

U nas nowy mustang kosztuje od 148 000 - wersja taka jak w stanach za ok 100 000 zł w przeliczeniu. Także przy obecnym wysokim kursie dolca wskaźnik tylko 1,5 raza jest marnym pocieszeniem, ale to już nie przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się właśnie obawiałem - że jakość wykonania nie będzie jakoś znacząco wyższa, czyli będzie to auto dla snobów, którzy zapłacą za wyjątkowy kolor nadwozia i odpowiednią plakietkę oznajmiającą całemu światu "zobaczcie jaki jestem bogaty"...

 

Ja czekam na jazdy próbne Mustangiem GT, podoba mi się ten samochód.

Miał już ktoś do czynienia?

Tomek, w poniedzialek zostawiam swoj samochod w serwisie, Ford jest naprzeciwko to wejde wezme jednogo pojezdzic to dam Ci znac. W każdym badz razie, wykonczenie wnetrza to dzien I noc w porownaniu z 2014r a I tak widze koledzy nosami kreca :),


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktoś z Audi fanow ma jakies informacje dlaczego warto unikac modelu RS5? Rocznik'14

 

Tomek, nie bylo demo mustanga GT


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.