Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze ktoś z Audi fanow ma jakies informacje dlaczego warto unikac modelu RS5? Rocznik'14

irekm , nie warto unikać ;) Świetne niepraktyczne auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ,znanych problemów mechanicznych lub z elektronika nie ma, tak?


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, szkoda, że nie przetestowałeś Mustanga.

Co do RS5 to raczej nie będę Ci odradzać, bo to udane auto.

Jednak jak każde FSI w Audi lubi się zasyfić od fatalnego paliwa i po 50 tys. km stracić nawet 15-20 % mocy. Nie wiem, czy w najnowszych wersjach to poprawili, ale V8 420 KM miały z tym spory problem.

No i weź koniecznie adaptacyjne zawieszenie, dopiero w ustawieniu komfort da się jeździć. Standardowe jest tak twarde, że Twój nie pierwszej młodości i świeżości kręgosłup nie będzie zadowolony :)

Technicznie to perfekcja, silnik, przeniesienie napędu, skrzynia, trakcja są pierwsza klasa i wbrew pozorom to bardzo praktyczny samochód, o ile nie planujesz wozić z tyłu dorosłych.

 

Ale jak wiesz, ja nie jestem obiektywny co do Audi :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomek.

Mustangiem GT mogłem pojeździć ale cabrio, coupe nie mieli akurat, ale jak będę miał trochę czasu to zatrzymam się u innego dilera I dam ci znać.

 

Co do RS5 to ta co jeździłem miała wszystkie opcje ( chyba) I to regulowane zawieszenie też, ale ta wersja komfort to tak tylko z nazwy jest komfortowa = :), ale to jest ok bo też charakter auta jest taki a nie inny .

Ogólne wrażenia pozytywne, trochę rozczarowuje w "comfort Mode " czy jak to si tam nazywa bo zawieszenie wcale nie jest dużo bardziej komfortowe a silnik zachowuje się jakby mu jakieś cylindry nie działały, w wersji "sport" wszystko jest juz ok :D.

Troszkę mnie środek rozczarowal, bo chwilę wcześniej siedziałem w RC F i wg mnie ten samochód prezentuje lepszy ( może bardziej mi odpowiadający) poziom, z" outsajda " Audi jest dużo ładniejsze.

No nic pójdę jeszcze jutro pojeździć I zobaczę co przyjdzie mi do głowy


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wracając do domu pokonujesz 690 km, nawet auto segmentu F daje wrażenie pociągu II klasy.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdalej do pracy miałem 1200 km w jedną strone :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Passero

Mamy w rodzinie Audi RS5 i do 80 tyś przebiegu było ok. Później zaczęły się problemy z elektroniką, katalizatorem, aż silnik szlag trafił i trzeba było wymieniać. Jak RS5, to nowe i po gwarancji- do ludzi ;)

Natomiast moja żona jeździ Audi S3, zrobiła 90 tysięcy i zero problemów. Jednak RS5 to więcej zaawansowanej technologii= więcej potencjalnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienię temat. Dziś rano wychodząc z domu oniemiałem. Zobaczyłem auto żony bez kapsli na kołach. Pierwsza myśl - zajumali.

Jednak szybko się okazało, że wszystkie cztery sztuki stały równiutko oparte jedna za drug o barierkę obok.  Poza tym lało niemiłosiernie całą noc, więc tym bardziej nie rozumiem tej "akcji". Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Być może "kradziej" odkładał je na słupek, żeby czasem przy wpadce i przeszukaniu osobistym nie mieć ich przy sobie. No a na koniec ktoś go wystraszył i bał się wrócić?!

 

No bo, żeby to był kawał...? Chyba raczej nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no kawał raczej nie. U nas nie ma kto go zrobić. Małe osiedle kameralne, wszyscy się znają, dzieciaki małe jeszcze.

Gadałem z sąsiadem i powiedział, że on też kiedyś miał taką sytuację. Dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie środek rozczarowal, bo chwilę wcześniej siedziałem w RC F i wg mnie ten samochód prezentuje lepszy ( może bardziej mi odpowiadający) poziom, z" outsajda " Audi jest dużo ładniejsze. No nic pójdę jeszcze jutro pojeździć I zobaczę co przyjdzie mi do głowy

irekm RCF to świeżynka a wnętrze AUDI A5/S5/RS5 poza detalami nie zmieniło się od premiery w 2007 roku .

Nowego wypustu M3/M4 nie próbowałeś dla poszerzenia horyzontów ;) ??

Edytowane przez Drake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienię temat. Dziś rano wychodząc z domu oniemiałem. Zobaczyłem auto żony bez kapsli na kołach. Pierwsza myśl - zajumali.

Jednak szybko się okazało, że wszystkie cztery sztuki stały równiutko oparte jedna za drug o barierkę obok.  Poza tym lało niemiłosiernie całą noc, więc tym bardziej nie rozumiem tej "akcji". Ma ktoś jakieś pomysły?

Ja nie chce kupic nowki z salonu, robilem tak kiedys, ale jednak nie mam na tyle kasy żeby tracic co trzy lata po kilkadzieisat tysiecy $, dlatego mysle o rocznym no moze dwuletnim samochodzie. I mam go w planie trzymac przez dluzszy czas,

 

irekm RCF to świeżynka a wnętrze AUDI A5/S5/RS5 poza detalami nie zmieniło się od premiery w 2007 roku .Nowego wypustu M3/M4 nie próbowałeś dla poszerzenia horyzontów ;) ??

Troche Niby myślałem ale po pierwsze narazie nie znalazlem Takiego rocznika jak szukam :) czyli '14,'13 I jakos BMW kojarzy mi sie z problemami, pomimo tego ze nigdy wcześniej nie miałem tej marki

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSI nie zasyfia sie od lichego paliwa tylko od jego braku w kanałach dolotowych (brak przemywania kanału paliwem). Wtrysk bezpośredni i źle zaprojektowana odma robią swoje. Do tego dochodzi konsumpcja oleju (na pewno problem w tfsi, nagar w kanałach w fsi to olej więc domyślam się że tutaj jest podobnie) i raczej niemałe spalanie a głównym hasłem reklamowym fsi było ograniczenie spalania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem że zacytowalem mu się zły post :(, miała być odpowiedź do postu Passero


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zauważyłem że zacytowalem mu się zły post :(, miała być odpowiedź do postu Passero

Oj tam oj tam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o Audi i BMW to ten pierwszy raczej bardziej mi się z problemami kojarzy :-)

 

zresztą... w dzisiejszych czasach przy tych nowoczesnych technologiach i elektronice bardzo łatwo może się cos posypać nawet w nowym samochodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś z szanownego grona był ,,na kupnie '' auta i zegarka to polecam ,można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ;) Pojawił się nowy model Bentleya klasy suv , tylko przy konfiguracji auta proszę zaznaczyć opcję BREITLING Tourbillon :D

 

OBbcTz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diamenty mogli sobie odpuścić. :(


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką ma rezerwę chodu?

Bo wychodzi, że przynajmniej raz na dwa dni trzeba się przejechać lub go nakręcić.

Chyba, że dodają rotomat na cały samochód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką ma rezerwę chodu?

Bo wychodzi, że przynajmniej raz na dwa dni trzeba się przejechać lub go nakręcić.

Chyba, że dodają rotomat na cały samochód :)

Zdaje się że i o tym pomyśleli :D można mniej więcej od 55 sek. oglądać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że i o tym pomyśleli :D można mniej więcej od 55 sek. oglądać

 

 

Tego nie przewidziałem. Rewelacja :)

Tylko ta cena... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś przeczytałem poniższe stwierdzenie, jest prawdziwe, czy to bzdura wyssana z palca?

 

 

"samochód porsche został wykonany na wzór POLSKIEJ SYRENY która jako jedyna miała rozstaw osi taki jaki jest w 911 plus światła okrągłe przednie. SPORT SYRENA TO POCZĄTEK PORSCHE "


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo czytałem o porsche, dotarłem do kilku mało popularnych opracowań i nie spotkałem się z taka informacją - osobiście wątpię :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny żart :-)

Ma też kierownicę i 4 koła - Syrena, jak się patrzy.

Potem Francuzi ukradli Beskida i zrobili z niego Twingo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny żart :-)

Ma też kierownicę i 4 koła - Syrena, jak się patrzy.

Potem Francuzi ukradli Beskida i zrobili z niego Twingo!

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/FSO_Syrena_Sport

 

Rozumiem ze w temacie motoryzacji wiesz wszystko, gratuluje wiedzy.

Zapytalem ponieważ ten model powstał wcześniej niz Porsche,a wg mnie wizualnie go przypomina.

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.