Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Avada Kedawrę mu rzucili.

A na poważnie, wielu dziennikarzy pogrzało z emocjonowaniem się systemami autonomicznymi samochodów. Nie widzi mi się jakoś ten kierunek w motoryzacji.

kierunek przyszłościowy ale ludzie myślą, że jak jeździ samo to hulaj dusza piekła nie ma a system jeszcze przez długi czas musi być udoskonalany, na drodze dzieje się zbyt wiele i sztuczna inteligencja musi być rozwinięta na wysokim poziomie żeby wszystko działo się jak należy, co i tak nie da 100% pewności 

Pisałem już w nie jest OK ale...

Już męczy mnie szukanie samochodu z drugiej ręki w naszym pięknym kraju. Wszędzie ale to wszędzie oszustwa,krętactwa i szpachla.

Czy naprawdę nie ma już u nas jak kupić samochodu uczciwie?

Też ktoś z was ma przykre doświadczenia w poszukiwaniu autka na lata?

Założyłem sobie budżet do 50-52 tyś oraz że ma to być kombiak (byle nie skoda bo mi się nie podoba)

Autko ma służyć mojej rodzince na dłużej, nie jestem zwolennikiem zmieniania auta co parę lat.

Edited by Waldek1988BDG

Pisałem już w nie jest OK ale...

Już męczy mnie szukanie samochodu z drugiej ręki w naszym pięknym kraju. Wszędzie ale to wszędzie oszustwa,krętactwa i szpachla.

Czy naprawdę nie ma już u nas jak kupić samochodu uczciwie?

Też ktoś z was ma przykre doświadczenia w poszukiwaniu autka na lata?

Założyłem sobie budżet do 50-52 tyś oraz że ma to być kombiak (byle nie skoda bo mi się nie podoba)

Autko ma służyć mojej rodzince na dłużej, nie jestem zwolennikiem zmieniania auta co parę lat.

Tak, to problem, dlatego ja wybrałem opcję, mniej lansowy wóz a "nowy". Z mojego doświadczenia, mogę powiedzieć,że jest to do zrobienia ( kupić używany samochód z drugiej ręki),ale przez hmm, nazwijmy to zaprzyjaźnione salony.

Robert

No właśnie w jednym takim salonie co to niby przy "dealerze" i w ogóle pan stwierdza że jazda próbna jest nie możliwa, on ma jednego człowieka na cały plac na którym stoi 150 samochodów i nie będzie przestawiać ich bo ja mam widzi mi się i chcę Bóg wie co sprawdzać. Koniec kropka. Ręce opadają.

Warto się zainteresować autami  od 1 właściciela, który kupił je w polskim salonie. Przy ewentualnych wadach prawnych czy tech, to  1 właściciel jest adresatem roszczeń.

Ja obecnie jestem w poszukiwaniu auta dla drugiej połówki z okolic Krakowa. 

Narazie masakra! może ktos z forumowiczów ma na zbyciu coś sprawdzonego i  małego do 15 tyś?

Bo już mam naprawdę dość...

A probowaliscie korzystać z usług firm typu: Motoraporter.pl? Mi pomogli i nie narzekam.

Nie do końca ten temat, ale czy mamy tutaj forumowicza z okolic Zielonej Góry/Nowej Soli, który mógłby podjechać i sprawdzić mi samochód przed kupnem? Mam z Podkarpacia kawał drogi i gdyby się okazało, że to mina szkoda po prostu czasu i rozczarowań.

Chodzi o poczciwe Audi A4 B6.

Jeśli ktoś może pomóc proszę o kontakt na PW.

to dużo zależy od rejonu i konkretnego gościa, jeden zrobi malowanie za 150zł od elementu a inny bierze 300. w sumie 300 to chyba taki standard. spawanie tak samo, rozbieżność jest tylko że ceny niższe

Ile trzeba zapłacić za wymianę reparaturek błotników z malowaniem ? Sama robocizna ?

Malowanie elemnetu to 300-500

Reaparaturka ? 100 ?

Wspawanie 100?

Coś zastój w temacie, a że uzbierało mi się się kilka przemyśleń/zapytań motoryzacyjnych więc pytam:

1. Czy ktoś z Was miał wypadek lub zna kogoś kto miał, gdzie kierowca miał okulary na nosie i wystrzeliła poduszka w kierownicy? Ostatnio tak się zastanawiałem, czy okulary/oprawki nie zmasakrują twarzy. I czy bezpieczniejsze są poliwęglanowe czy szklane soszewki?

Moja matka miała.

Nic się nie stało.

Miała poliwęglan.

Coś zastój w temacie, a że uzbierało mi się się kilka przemyśleń/zapytań motoryzacyjnych więc pytam:

1. Czy ktoś z Was miał wypadek lub zna kogoś kto miał, gdzie kierowca miał okulary na nosie i wystrzeliła poduszka w kierownicy? Ostatnio tak się zastanawiałem, czy okulary/oprawki nie zmasakrują twarzy. I czy bezpieczniejsze są poliwęglanowe czy szklane soszewki?

2. Czy ktoś użytkuje na codzień:

- poprzedni lub aktualny model Forda Rangera 2.2 lub 3.2 TDCI w automacie?

- Dodge RAM 1500 Mk4 5.7 Hemi?

I podzieli się opiniami na temat poziomu hałas w kabinie, awaryjności i komfortu w dłuższym okresie użytkowania? Spalanie mnie nie interesuje. Co do komfortu to zdaje sobie sprawę, że te konstrukcje to nie segment D. Testowałem nową Navarę (na wahaczu), Amaroka, Hiluxa (ten przed FL) i Rangera (poprzedni i nowy). Najlepszy napęd ma Amarok. Największy komfort Ranger. Miałoby to być auto na ok. 5-7 lat, więc użytkowany również po gwarancji. Serce chciałoby Dodge'a, ale nie miałem okazji ani potestować, ani nie znam użytkowników. Ford byłby nowy lub maks. 2-3 letni z przebiegiem do 70-80kkm. Dodge 5-6 letni z przebiegiem do 150kkm.

Auto nie będzie ciągnęło przyczepy. 20-30 razy w roku będzie miało jakieś 400 kg na pace co w kombi jest niewykonalne przy 4 pasażerów (tzn. wiem, że się da, ale ten kto prowadził takie auto, wie, że to nie jest bezpieczna jazda), a poza tym to jako pojemne auto rodzinne.

Widzę że decydujesz się na jeden samochód do wszystkiego :) .

Mój kumpel ma dokładnie taki samochód od nowości, chwali sobie jedyne z czym miał problem to z wałem napędowym, z jakiegoś powodu odpadł mu raz od mostu ( odkręcily się śruby mocujące) :), pozatym nic się nie dzieje. Jest zadowolony. Bardzo praktyczne to są samochody, ja osobiście nie patrzył bym na pickupy mniejsze niż Dodge.

Dużo miejsca w kabinie a jak by tam zabrakło to zawsze możesz robotników przewieźć tak jak to robią w Meksyku

58a112b146f25a4e642f72717f20e9de.jpg

Teraz jeżdżę Fordem ale od 2006-2010

używałem przez Dodge 3500 i nigdy nic się nie zepsuło.

Sent from my E6653 using Tapatalk

Beware the fury of a patient man.

Cześć ja tak z innej beczki i na inny temat. Może ktoś z kolegów ma znajomego lub dojścia do części samochodowych używanych. A mianowicie szukam skrzyni biegów półautomat do renault Trafic 2,5 dci 107 kw Ew dobrego sprawdzonego mechanika do skrzyń automatycznych