Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Myślę że 1.6 nie jest aż tak wysilony w stosunku do 1.0-1.2 ECOBOOST TSI itd po 150KM , samochód stylistycznie mi oraz małżonce bardzo się podoba. Jedyny mankament to właśnie te silniki (wielkość też) ponoć rozrząd często się rozciąga pomimo że jest na łańcuszku. 

Dokładnie, jaki silnik benzynowy w CX-5 ma

turbinę?

No i dodatkowo I-Stop nie da się na stałe wyłączyć w Maździe jaki pisze kolega Lemax. Przynajmniej nie bez ingerencji w system - a to oznacza kłopoty z gwarancją. Można tylko wyłączać przed każdym ruszeniem. Ale aktywuje się gdy kolejny raz "zapalimy" silnik. NA początku w CX-5 był chyba dodatkowy akumulator - jego odłączenie dezaktywowało system - ale świeciła się denerwujące kontrolka. W aktualnych modelach odbywa się to przy użyciu głównego akumulatora, więc odłączenie nie wchodzi w grę. Poza tym w egzemplarzach z I-eloop (system odzyskiwania energii) energia elektryczna na krótki czas (ok 10 min) dostarczana jest nie z akumulatora a z kondensatora, który ładuje się błyskawicznie. Pozwala to nie katować aku przy wspomaganiu zapalania. Ale jeszcze bardziej komplikuje chyba dezaktywacje systemu I-stop.

Edited by Adi

pegi 508 kombi to dosc duze auto i 240 Nm momentu to jak dla mnie dla niego malo. przeklada sie to na zuzycie paliwa - ponad 7 litrow!!!  w cyklu mieszanym  hmmm to tyle samo co moj trzylitrowy diesel. mialem okazje jezdzic poprzednikiem 407 i zaraz po okresie gwarancji zaczely sie jaja z elektronika, ktorych zaden ASO nie byl w stanie naprawic.

Kolega ma w C5 - 7l/100km to byłby szczęśliwy. Z 9 nie wychodzi. 

Niemam juz sily :(
Powiem szczerze, ze jesli mnie i mojego mechanika nie naprowadzicie co to moze byc, to ja juz niewiem :(
Pisalem jakis czas temu, ze mam problem z automatyczna skrzynia w bmw e46. Naprawilem ustrojstwo, a tu nagle zaczol silnik nierowno pracowac i po nagrzaniu trudno odpala.
Podlaczylismy komputer i okazalo sie, ze pompa jest ok. Podaje 320barow na wolnych obrotach.
Komputer wykazal blad zwiazany z czujnikiem polozenia walka rozrzadu... wymienilem i caly czas to samo :(
Czy jest mozliwe, ze siadl ktorys ze wtryskow? (Nie mielismy oprogramowania, by sprawdzic wtryski), lub pompa jednak sie przegrzewa i nie jest w stanie podac odpowiedniej ilosci paliwa?
Prosze panowie o jakies sugestie.
Auto to francowate poliftowr 320d (e46)

Dzis bedziemy robic test przelewowy wtryskiwaczy... zobaczym co bedzie :|

disel suck

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

No i dodatkowo I-Stop nie da się na stałe wyłączyć w Maździe jaki pisze kolega Lemax. Przynajmniej nie bez ingerencji w system - a to oznacza kłopoty z gwarancją. Można tylko wyłączać przed każdym ruszeniem. Ale aktywuje się gdy kolejny raz "zapalimy" silnik.

W  większosci aut tak jest, że trzeba każdorazowo wyłączać przyciskiem po zapłonie, ale można sobie wyrobić taki nawyk, jak zapinanie pasów to i wyłączanie start-stop. :)

Prototyp :)

irekm, jako moje wsparcie od Forda, wypowiedz się czy jest cx-5 z silnikiem 2,3T z Forda?

No i dodatkowo I-Stop nie da się na stałe wyłączyć w Maździe jaki pisze kolega Lemax. Przynajmniej nie bez ingerencji w system - a to oznacza kłopoty z gwarancją. Można tylko wyłączać przed każdym ruszeniem. Ale aktywuje się gdy kolejny raz "zapalimy" silnik. NA początku w CX-5 był chyba dodatkowy akumulator - jego odłączenie dezaktywowało system - ale świeciła się denerwujące kontrolka. W aktualnych modelach odbywa się to przy użyciu głównego akumulatora, więc odłączenie nie wchodzi w grę. Poza tym w egzemplarzach z I-eloop (system odzyskiwania energii) energia elektryczna na krótki czas (ok 10 min) dostarczana jest nie z akumulatora a z kondensatora, który ładuje się błyskawicznie. Pozwala to nie katować aku przy wspomaganiu zapalania. Ale jeszcze bardziej komplikuje chyba dezaktywacje systemu I-stop.

I-eloop to się nazywa zdaje się :)

Niemam juz sily :(

Powiem szczerze, ze jesli mnie i mojego mechanika nie naprowadzicie co to moze byc, to ja juz niewiem :(

Pisalem jakis czas temu, ze mam problem z automatyczna skrzynia w bmw e46. Naprawilem ustrojstwo, a tu nagle zaczol silnik nierowno pracowac i po nagrzaniu trudno odpala.

Podlaczylismy komputer i okazalo sie, ze pompa jest ok. Podaje 320barow na wolnych obrotach.

Komputer wykazal blad zwiazany z czujnikiem polozenia walka rozrzadu... wymienilem i caly czas to samo :(

Czy jest mozliwe, ze siadl ktorys ze wtryskow? (Nie mielismy oprogramowania, by sprawdzic wtryski), lub pompa jednak sie przegrzewa i nie jest w stanie podac odpowiedniej ilosci paliwa?

Prosze panowie o jakies sugestie.

Auto to francowate poliftowr 320d (e46)

Nie do końca jestem pewny, ale klapki w kolektorze sprawdzone?

Nie, nie sprawdzone, ale silnik nie traci mocy, ani nic, wiec raczej to nie ten problem. taki jakis rozchwiany sie stal ten silnik :(

Ale dzieki za podpowiedz, do tych klapek i tak trzeba zajrzec ;)

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Mea culpa CX-5 nie ma oczywiście turbo, jeździłem wersją 2.5 w ramach jazd testowych. Szukam powoli nowego pojazdu i testuje co tam mi ewentualnie by pasowało, stąd pomyłka. Co do stałego wyłączenia I-Stop to pytałem się w salonie Mazdy w Lublinie i serwisant twierdził, że można to dezaktywować na stałe z poziomu komputera serwisowego.

Angelo, zajrzyj tutaj

http://bmw-sport.pl/index.php?sid=52bdefdf18da0bd4cefa06787a1aaa91

Wtryski mogą być przytkane jeżeli pompa się grzeje, na przytkanym wtrysku rośnie ciśnienie i to jest wina. Taki przypadek miał mój sąsiad w A klasie z dieslem. Zapalał się check, okazało się, że jeden z wtrysków pokazuje błąd - było na nim za duże ciśnienie. Płukanka do wtrysków z shella załatwiła sprawę i jest spokój. Mechanik mówił, że to jedyna sensowna płukanka bo ma jakieś substancje czyszczące a nie naftę która ma rozpuścić nagar.

Z poziomu komputera serwisowego można zrobić wszystko tylko czy przewidują to przepisy/zasady itd. Może się okazać, że gość nie powiedział że się nie da, ale że jak to zrobią to tracisz gwarancję bo takie są zapisy w ich firmie. 

Edited by trollu

@Osiem

Do momentu jak Mazda wyszła z projektem skyactive, małe 4cyl. silniki mazdy/Forda byly projektem Mazdy, nawet ecoboosty bazują na tym, duże V6 w Mazdzie są silnikami Forda.

Beware the fury of a patient man.

Nie, nie sprawdzone, ale silnik nie traci mocy, ani nic, wiec raczej to nie ten problem. taki jakis rozchwiany sie stal ten silnik :(

Ale dzieki za podpowiedz, do tych klapek i tak trzeba zajrzec ;)

Objawem klapek nie jest utrata mocy, tylko problemy z zapalaniem na rozgrzanym silniku oraz nierówna praca silnika.

@Osiem

Do momentu jak Mazda wyszła z projektem skyactive, małe 4cyl. silniki mazdy/Forda byly projektem Mazdy, nawet ecoboosty bazują na tym, duże V6 w Mazdzie są silnikami Forda.

To wiem, że do bodajże 2009 roku Mazda i Ford współpracowały i silniki wolnossące np 2.0 i 2.3 były Forda, ale mnie chodzi o nowe Mazdy właśnie skyactive. To już konstrukcje Mazdy. Ford poszedł w silniki uturbione. Mazda została przy wolnossakach zwiększając kompresję na cylindrach do 14:1.

Wcześniej Focus/ Mazda 3/Volvo V50 to były konstrukcje na tej samej płycie podłogowej i z tymi samymi silnikami. To samo Mondeo/Mazda 6.

Edited by Osiem

Panowie może ktoś z Was ma albo znajomy - chcę zastąpić swoją 95 i szukam sprawdzonego pewnego Saaba: preferowany 9-5 sedan lub ew. 9-3 kombi, tylko benzyna. Najlepiej od rocznika 2006.

Edited by eye_lip

Dzieki za podpowiedzi. Sprobuje tego ,,doktorka,,. Moze zatrybi ;)

Jutro jestem umowiony ze specem z ,,lepszym,, oprogramowaniem, zobaczym co powie...

Z tego co pamietam to zetec był fordowskim projektem a juz Duratec jest projektem mazdy zaadoptowanym przez Forda.

Ecoboost Forda 2.0t 2.3t też bazuja na maździe. 2.3 ecoboost I 2.3t mzr, maja chyba ten sam block ale inne tloki,korbowody I pewnie glowice

Jak bede mial pozniej troche czasu to poszukam wiecej info.

Ford z Mazda wspolpracowal na tyle scisle ze jak miałem Mazde mx6 to mozna bylo praktycznie uzywac wszystkie czesci poza karoseria z Forda Probe

@Osiem.

W takim razie mialem zle wyobrazenie ,,jak to dziala,, ;)

Sprawdze to napewno. Dzieki

Edited by Angelo

A co powiecie o Peugeot 508 SW 1.6 THP 156KM, czytam i czytam jedni że te silniki to porażka (niby poprawione po 2011-2012) a jedni jeżdżą i chwalą sobie.

Ma ktoś jakieś informacje z pierwszej bądź też drugiej ręki ?

W nowym numerze Motoru  jest artykuł o tym silniku, nie są to pochlebne opinie. Nie mam uprzedzeń do aut francuskich, 508 wybrałbym ze sprawdzonym 2.0 dieslem,  używanych  z powodzeniem  w autach PSA i Forda, w tym Mondeo.

Ffiltr cząstek stałych można wyciąć  itd,  co będzie i tak tańsze niż przestawiony rozrząd THP.  Rzecz gustu, bo każdy płaci za siebie.

@Osiem

8577e1158f8d1015072b357fc2927c68.jpg

Sent from my E6653 using Tapatalk

No to życzę powodzenia w wycięciu. Wyjedź za granicę i niech cię złapią. Druga rzecz u nas też już coraz częściej się słyszy że jest możliwość sprawdzenia w jakiś sposób czy to przez policję czy ITD.

Zostawisz samochód w zastaw i jeszcze dopłacisz za pazerność.

irekm@ dzięki za info. Miałem Durateca 2.0 145 km i był taki sam jak w Maździe. Ford widać czerpał garściami z Mazdy, Volvo :)

Edited by Osiem

Bzdura, do póki nie chcesz zarejestrować auta za zachodnią granicą i mówimy tu o osobówkach to nikt ci nic nie zrobi. Bardzo dużo ja i moi znajomi jeździmy do Niemiec czy Francji i jeszcze nikogo na spaliny nie brali. Co innego dostawcze czy ciężarowe, te są badane. A w Polsce norma spalin jest tak zawyżona że auto bez filtra spokojnie przegląd przechodzi, chyba że jest nie sprawne...

iOS

Dzisiaj przyjechal fachowiec z komputerem i okazalo sie, ze jeden wtrysk nie zyje :(

Coz, tak to jest jak sie kupuje kilukunastoletnie disle z comonrailem.

Na poprawe humoru przyszly ,,butki,, do e30. Folger cup4 17´ 8,5j przod 10j tyl

post-86437-0-32815200-1467287505_thumb.jpeg

Edited by Angelo