Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

LS bez dwoch zdan tylko pulap cenowy o 20k wiekszy niz w przypadku konkurencji i nie ukrywam gdyby byl w zasiegu finansowym to bylby to model LS600h...

Chyba, zeby przeczekac, poczekac, zobaczyc jak sie sytuacja rozwinie i pomyslec o ls'ie? :)

z dostępnych w necie/ czasopismach branżowych informacji, ls będzie zdecydowanie najmniej awaryjny z tej trójki. Z drugiej strony najbardziej bezpłuciowy i kanapowóz. Prowadzenie, skręcanie, detale wykończenia i różne smaczki też będą ciekawsze w bmw i mercu. Co kto woli. 

Jeśli zamierzach kupić auto tej klasy za ok. 100 000 zł i rocznie kilkanaście wkładać w eksploatacje (hektolitry paliwa, ubezpieczenie + serwis) to 20 000 zł nie powinno byc aż takim problemem. Zresztą Lexa kupisz w podobnych pieniądzach, ale cieżko trafić - kilka ofert.

Ten piękny:

http://otomoto.pl/oferta/lexus-ls-ls-600-h-superior-salon-polska-i-wszy-wl-serwisowany-w-aso-okazja-ID6ywmt5.html#babae14c8a

A jeśli auto ma służyć tylko przyjemności to bym szedł po bandzie (cieżko to sprzedać w razie w, ale aktualną wartość trzyma dość dobrze):

http://otomoto.pl/oferta/bentley-arnage-t-mulliner-cena-nowego-pow-1-2-mln-pln-ID4oIA6W.html#0d1df4e68c

http://allegro.pl/show_item.php?item=6389182962#b0c8efd03e

Edited by StaryWilk

Cześć,

Jaki najlepszy suv w okolicach 100-120k?

Czy Mazda CX-3 full top za 112k to dobry wybór? Nigdy nic z tej strony świata nie miałem..

Wymogi: Automat, benzyna, kubełkowe fotele, czujniki parkowania tył/przód, dobry wygląd wewn./zewn. - auto dla kobiety.

Po drugiej stronie prawie zamówione BMW serii 3 ale coś kobietę nosi i wymyśla :D

Powoli rozgladam sie za nowym autem rodzinnym na lata. Co myslicie o citroenie berlingo czy innym partnerze? Na plus ladownosc i cena ale jak z tym bedzie za 10 lat? Zlom? Moze lepiej dolozyc i kupic civica tourer?

Citroeny w tym budzecie cenowym jak dla mnie oferuja jak najwiecej za jak najtaniej wzgledem konkurencji. Smialo polecam :)

Edited by overrange

5-7 tys max, glownie miasto i wypady weekendowo wakacyjne poza miastem.

ok 60 kkm/10 lat to każde auto wytrzyma. Jest sens kupować nówkę, jeśli jej nie wykorzystasz (utylizacja urządzenia w kilunastu procentach)? Oczywiście Twoja decyzja, ale to jak kupić sobie profesjonalną wiertarkę za 2000 zł do okazjonalnych prac domowych.

Aktualnie Berlingo od 2 lat, licznik prawie 100kkm - tylko wymiana oleju i filtrów , poprzednie od 200 kkm trzeba było naprawiać, przetrwało w miarę dobrej kondycji do ponad 400 kkm

Jeżdżę służbowym Berlingo i po 200k km turbina i belka tylna do roboty. Poza tym w miarę ok. Silnik 1,6D

Tapaltak

Dzięki panowie, chce kupić auto które po prostu będzie jeździć i będzie pakowne którym pojeżdże 10-15 lat bez jakichś generalnych remontów. Brałbym benzyniaka bo przy niskich przebiegach nie widzę sensu w oszczędności na paliwie w dieslu a jako że miasto to bedzie znowu problem z zapychającym się filtrem cząstek.

Czy jest sens kupować nowe? Pewnie nie ale po rozmowach z ludźmi i oglądnięciu paru samochodów używanych gdzie samochód ponoć bezwypadkowy a 4 różne szyby są w oknach zwyczajnie się boję brać używane. Oczywiście można kupić 3-4 letnie od pierwszego właściciela tzw pewniak z niskim przebiegiem ale cena jest wtedy na tyle wysoka że wole już dołożyć i kupić sobie nowe. Samochody tanie w zakupie stosunkowo mało tracą na wartości.

Katologowo bez negocjacji wersje nieźle wyposażoną można mieć za 60tys ze zwykłym wolnossącym silnikiem 1.6 co jest mocno kuszące bo zwykłe kombiaki z jakimś sensownym wyposażeniem to pod 80 tys wychodzą z małymi uturbionymi silnikami które mnie nie przekonują jak to ma być auto na ponad 10 lat

Edited by siruspan

Kupno używanego auta w naszym kraju to zajęcie dla osób mających sporo czasu. Nagminność większych i mniejszych oszustw wymaga własnie wspomnianego czasu i znajomości dziedziny.

Kupno nowego, dla osoby prywatnej mało jeżdżącej niby z ekonomicznego punktu widzenia to wtopa - to jednak zdecydowanie wole te opcję. Nowe, na gwarancji, od początku moje - i duża szansa na mało kłopotów. Za to warto zapłacić.

Przegladając katalogi itd itp jestem zafascynowany tym że można kupić wspomnianego aurisa czy innego civica bez klimatyzacji. Ja rozumiem że nie wszyscy potrzebują kamer cofania i systemów multimedialnych ale jednak manualna 1 strefowa klimatyzacja to chyba absolutne minimum razem z najprostszym radiem, ba wolałbym klime niż radio...

Edited by siruspan

Nie wiem w jakim wieku jesteś ale kiedyś większość w PL jeździła bez klimy i dawali radę. Ja w ostatnim samochodzie nie miałem i mi to nie przeszkadzało. W wielu poprzednich też nie było i luz. To tak jak z 4x4 - dobrze jest mieć ale tak na prawdę to się przydaje kilka razy w roku.

Tapaltak

Nie wiem w jakim wieku jesteś ale kiedyś większość w PL jeździła bez klimy i dawali radę. Ja w ostatnim samochodzie nie miałem i mi to nie przeszkadzało. W wielu poprzednich też nie było i luz. To tak jak z 4x4 - dobrze jest mieć ale tak na prawdę to się przydaje kilka razy w roku.

Tapaltak

Kiedyś ludzie nie myli zębów tylko płukali wódka lub..... moczem  :huh: i dawali radę. 

Na dziś nie wyobrażam sobie auta bez klimatyzacji, mimo że do 1999 roku sporo jeździłem i nie miałem. 

Acha -  i przydaje się kilkaset razy w roku. Także zimą. Układ klimatyzacji to nie tylko chłodzenie. Doskonale osusza powietrze w aucie. Przydaje się wielokrotnie bardziej niż 4x4 na co dzień. 

Tapaltak

Tak kiedyś nie było i pamiętam jak z rodzicami na wakacje do bułgarii jechaliśmy z mokrymi ręcznikami w oknach :) Jeździłem przez parę dni w zeszłym roku pożyczonym samochodem bez klimatyzacji bo mój się wysypał i do wniosków że klima to jednak minimum z minimum skłoniło mnie codzienne stanie w korku po 25 minut aby przejechać 1,5km (Kraków) gdy były 33 stopnie i sznurek samochodów na 3 pasach. Po przyjechaniu do domu mogłem wyciskać podkoszulek z potu i iść pod prysznic. Bardziej komfortowa była by już chyba jazda tramwajem albo rowerem tyle że nimi nic nie przewioze :) Nie pamiętam aby takie korki były 20 lat temu gdy klima nadal była luksusem. 

Edited by siruspan

Bo ja już teraz to nic nie wiem. Kupiłem Dodga Grand Caravana i tam pasek rozrządu i świece wymienia się co 170.000 km... koniec świata...

W najbliższym czasie opiszę moje wrażenia z niemal miesięcznej jazdy takim pojazdem,a dokładniej jego bliźniakiem Chryslerem T&C :)

Który rocznik i jaki motor? Ja mam 2008 z silnikiem 4,0...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Rocznik 2016, motor 3,6 (to nie ten sam? :) )

Edycja: sorry, 8 lat różnicy :)

Edited by Valygaar

Motor inny, także chryslerowski. Twój ma zmienne fazy rozrządu i w ogóle jest nowocześniejszy... :) 

Różnią się choćby mocą. Twój ma prawie 300km, mój 251, ale też popierdziela ;)  Skrzynie biegów są te same... 62TE.

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Cześć,

Jaki najlepszy suv w okolicach 100-120k?

Czy Mazda CX-3 full top za 112k to dobry wybór? Nigdy nic z tej strony świata nie miałem..

Wymogi: Automat, benzyna, kubełkowe fotele, czujniki parkowania tył/przód, dobry wygląd wewn./zewn. - auto dla kobiety.

Po drugiej stronie prawie zamówione BMW serii 3 ale coś kobietę nosi i wymyśla :D

Żonie podobała się CX3, ale po  sprawdzeniu na żywo, jeździe próbnej, stwierdziliśmy,  że nie jest warta swojej ceny, to segment B,  jak mazda 2. Niewielkie w środku nawet dla kobiety 1,65, a dla mnie 1,9m to już w ogóle. W zbliżonej cenie wybraliśmy CX5 2.0 SkyMotion 2WD ( różnica  do 4WD 16,5 tys zł).  W czasie oczekiwania na CX5, żona jeździła moim Accordem  2.0 ( ja teraz jeżdze motocyklem) i  uzyskała spalanie na tych samych trasach  Accord 10l, CX5 9l. Co przy wielkości CX5 i masie blisko 1,5 T uważam za dobry rezultat.  Mając Accorda dlaczego nie CRV?  Bryła CX5 bardziej nam się podoba.

Co do aut japońskich, choć wiele z nich produkowanych jest w Europie, jeżdząc przez lata używanymi i nowymi, Yaris 1.0, Swift 1.3, Auris 1,6, Avensis 1.8, Accord 2.0 , CX5 2.0 złego słowa nie powiem. Koszty serwisu przystępne, są  oferty typu sprawdź auto przed zimą czy na lato przed wyjazdami wakacyjnymi. Trzeba sprawdzac ceny przeglądów gwarancyjnych czy też części, tak jak w innych markach, np.  kolega serwisuje vw w skodzie, bo ponad 100 zł na przeglądzie gwarancyjnym taniej.

Dopóki wolnossące benzyny  będą oferowane, to będę nimi jeździł, odpowiada mi taka charakterystyka silnika.

Dopóki wolnossące benzyny  będą oferowane, to będę nimi jeździł, odpowiada mi taka charakterystyka silnika.

Co masz na myśli?

Dla mnie wolnossący benzyniak, jeśli chodzi o jazdę, to ma generalnie gorszą charakterystykę, niż z turbo, bo trzeba go wysoko kręcić i późno zmieniać biegi.

Natomiast bez porównania szybciej zbiera się silnik z turbo, chociaż trzeba nieco poznać takie auto, bo z kolei turbina nie daje takiej łagodnej, równej charakterystyki, jak silnik wolnossący.

Natomiast sam kupuję wolnossące, bo są po prostu trwalsze. Pomijając wysilenie takiego silnika, to jak ktoś ma miejski samochodzik 1.2 - 1.4 z turbo i dodatkowo władowanym systemem start-stop, to aż żal turbiny, bo przy częstym rajdowaniu od świateł do świateł i wyłączaniu sinika przez system, biedna nie zdąży się nawet wychłodzić odpowiednio.

Co masz na myśli?

Wysoko się kręcące wolnossące silniki i to o czym również  wspominasz czyli trwałość.

Dzięki panowie, chce kupić auto które po prostu będzie jeździć i będzie pakowne którym pojeżdże 10-15 lat bez jakichś generalnych remontów. Brałbym benzyniaka bo przy niskich przebiegach nie widzę sensu w oszczędności na paliwie w dieslu a jako że miasto to bedzie znowu problem z zapychającym się filtrem cząstek.

Być może zainteresuje Ciebie też benzynowe Suzuki S-cross, wolnossące 1.6 120KM. Na rocznik 2015 rabat do 15 tys, na rocznik 2016 do 10 tys. Ceny  korzystne spowodowane m.in. liftingiem S-crossa, ale przy zakupie na  długi okres czasu  to nie ma wielkiego znaczenie. Wspomniany wolnossący 1.6 znika i zastąpi go R3 1.0 turbo.

Panowie, mam zapytanie. Znajomy chce kupić samochód. Waha sie miedzy BMW 328i a Lexus'em IS300h. W jednym i drugi rocznik 2014. Ja jestem za Lexem, On większość samochodów miał ze śmigłem w znaczku. Mieliście do czynienia z tymi samochodami? Jakieś plusy i minusy? Dzięki z góry.