Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

True, pusząc to miałem na myśli myśliwce gdzie V12 okazały sie tymi mającymi więcej zalet. Albo tylko jedną ale zasadniczą. Na lądzie jednak gwiazda się już nie przyjęła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ja wyjąłem akumulator z V8 5.2, bo zimno :P

Ja dzisiaj przepaliłem, zatankowałem i trochę przejechałem dzikiem 3a72160128bfbd9944af95ee4d99c883.jpg

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w swoim aucie mam osłonę silnika, która do złudzenia przypomina V6 a taki ha... bo tam tylko 4 boksy. Przy 2,5 litra to ta kultura pracy i to w dizlu jakaś

taka średnio słaba.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, ze miejsca parkingowa w PL urzędowo nie są wymagane na wymiar takiego GMC tylko małego fiata 126p :P kompaktem ciężko zaparkować i wysiąść na osiedlach czy przy marketach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mało widziałem ale gdybyś zobaczył miejsca parkingowe w galerii handlowej w Monachium to byś zobaczył, jak wygląda miejsce na malucha  ;)  parking budowany w czasach gdy po drogach jeździły golfy I a dzisiaj pełno samochodów pokroju X5, nie ma siły, muszą stawać na 2 miejscach.  

zdaje się, że temat wymiarów miejsc był już poruszany i na nowych parkingach nie ma tragedii o ile wszyscy nie jeżdżą GLS czy 7er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, chciałem zapytać czy w autach wspaniałej japońskiej marki Toyota czujnik deszczu przełącza Wam automatycznie światla dzienne na mijania, czy jednak konstruktorzy zapomnieli o tej całkiem przydatnej funkcji?

 

Pytam, bo zastanawiam się czemu 90% względnie nowych aut tej marki jeździ w deszczu czy śniegu wyłącznie na światłach dziennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lexusy i Toyoty mają czujnik oddzielny na desce zaraz pod szybą na środku odpowiedzialny za to.

A w Lexusie jest jeszcze możliwość ustawienia czułości przełączania.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi mi nie stricte o czujnik deszczu, tylko o jego funkcjonalność, tzn. czy kiedy włączy wycieraczki, to po 4-5 kursach wycieraczek włączą się światła mijania? Bo wydaje mi się, że nie... i spora ilość Toyot jeździ w deszczu na dziennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myśle, ze wycieraczki czy czujnik od nich jest powiązany ze światłami tylko raczej jak pada to jest ciemniej i wtedy się przełączają światła.

Tak jest u mnie bynajmniej!


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w VAGu, BMW jest. Przykładowa sytuacja: Światła w automacie, wycieraczki w automacie. Zaczyna padać - jest względnie jasno ale widoczność ogranicza deszcz - 4-5 ruchów wycieraczek i włączają się mijania. U toyoty zostają dzienne. Więc albo użytkownicy nie używają opcji auto, albo nie ma takiej funkcji i musicie pamiętać o włączaniu świateł odpowiednich do pogody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sam nie wiem bo jak jest kiepska pogoda deszcz pada to mi przełącza ze świateł dziennych na mijania.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myślę o tym bo jedno i drugie jest na auto czyli po to, żeby sobie tym głowy nie zawracać. ;)

Bo w Lexusach wszystko jest na auto!

;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Szwed też masz lexusa?

Zgadza się. :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też się nie liczy. Lexus może mieć więcej funkcji od toyoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że kolega wytłumaczył, że nie chodzi o czujniki, tylko ich oprogramowanie.

Czyli, jeśli czujnik deszczu wykryje w miarę mocny deszcz to zostaną uruchomione światła mijania, bez względu na poziom oświetlenia na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak napisałem, bardzo często widzę Toyoty, które jadą w deszczu na dziennych, dlatego się zastanawiam, czy to kwestia braku funkcji czy ignoranci użytkownika.

Wiem, że nissan qashqai nie ma tej funkcji. Ma czujnik deszczu i zmierzchu, ale w deszczu trzeba ręcznie przełączyć z auto (dziennych) na mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem przyjemność pojeździć pare dni takim małym wariatem! ;):D

192 konie robi w nim robotę! :P

 

post-22413-0-36875100-1548522911_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prz1 czy czasem na światłach Toyota Cię nie wyprzedziła

Uparłeś się od kilku stron na nią.

 

To jest po prostu doopowóz i tyle, albo aż tyle.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak napisałem, bardzo często widzę Toyoty, które jadą w deszczu na dziennych, dlatego się zastanawiam, czy to kwestia braku funkcji czy ignoranci użytkownika.

Wiem, że nissan qashqai nie ma tej funkcji. Ma czujnik deszczu i zmierzchu, ale w deszczu trzeba ręcznie przełączyć z auto (dziennych) na mijania.

Tak właśnie jest. Mam Toyotę i Citroena. W Toyocie czujnik deszczu nie ma wpływu na światła. W Citroenie oba mechanizmy są powiązane co jest wygodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.