Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

No tak jak napisałem, bardzo często widzę Toyoty, które jadą w deszczu na dziennych, dlatego się zastanawiam, czy to kwestia braku funkcji czy ignoranci użytkownika.

Wiem, że nissan qashqai nie ma tej funkcji. Ma czujnik deszczu i zmierzchu, ale w deszczu trzeba ręcznie przełączyć z auto (dziennych) na mijania.

Dziś przetestowane.

Dzień padał śnieg z deszczem ale dość widno, światła i wycieraczki na pozycji auto i paliły się tylko ledy do jazdy dziennej!

Czyli wychodzi na to ze nie są powiązane ze sobą te czujniki.

Mowa o Lexusie.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są. U mnie się zapalają mijania. Przynajmniej tak pokazuje kontrolka. ;)

Czyli od 2016roku bo chyba w tym weszła do produkcji twoja wersja są schynchronizowane czujnik zmierzchu i deszczu.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prz1 czy czasem na światłach Toyota Cię nie wyprzedziła

Uparłeś się od kilku stron na nią.

To jest po prostu doopowóz i tyle, albo aż tyle.

Nie ścigam się z nikim na światłach :)

 

Po prostu chciałem się dowiedzieć, czemu sporo Toyot jeździ w deszczu na dziennych - bo mnie to irytuje. Tutaj jest sporo użytkowników tej marki, stąd pytanie.

 

Przy okazji warto przypomnieć, że jeśli warunki się pogarszają, to trzeba zmienić światła na mijania. Jazda na dziennych w deszczu jest dosyć niebezpieczna, zwłaszcza jak wylatuje spod kół pióropusz wody i nieraz ciężko dostrzec czy jedzie coś przed Tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chciałem się dowiedzieć, czemu sporo Toyot jeździ w deszczu na dziennych - bo mnie to irytuje. Tutaj jest sporo użytkowników tej marki, stąd pytanie.

 

Może po prostu Toyota ma za***iste dzienne i nie potrzebuje mijania? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka by nie była to marka samochodu to zdrowy rozsądek trzeba zachować. Systemy wspomagające nie zastąpią myślenia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo świateł, całą drogę z Karpacza narzekałem na światła, że słabe jak w maluchu na prądnicy, tuż przed domem szukałem przeciwmgielnych i przypadkowo włączyłem spryskiwacz świateł. Aż wstyd sie przyznać jak człowiek głupii, że wczesniej na to nie wpadł.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Toyotę, czujnik jak odpali wycieraczki, to wcale nie musi odpalać świateł i jedzie się dalej na dziennych dopóki jest jasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I grozi Ci za to mandat. Dziennych można używać tylko w dzień, podczas dobrej przejrzystości powietrza. Deszcz, mgła, śnieg, nie ważne czy jest jasno, powinieneś zmienić na mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak tylne przeciwmgielne, ludzie ledwo mgiełkę zobaczą i już srają po gaciach, wszystko co mają powałączane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka rozkminka: obecnie jeżdże Octavią II kombi z silnikiem 1.6 tdi. Kupiona jako używka, trochę z przypadku, bo rozglądałem się za benzyną no ale... Ogólnie jestem zadowolony, ale ma już 8 czy 9 lat i i najechane trochę ponad 200 tys, więc rozglądam się za czymś innym-może w tym roku, może w przyszłym, parcia nie mam

Coś sensownego podpowiecie? Dużo nie jeżdzę, więc nie ma nacisku na diesla..w sumie obojętne dla mnie

Wymagania: przeważnie jeżdżę sam (tylko że mały nie jestem 190 cm wzrostu i ok 100 wagi) ale zdarza się czasem wybrać gdzieś z żoną i córką (8 lat) i psem ;)

Rozważam kupno ponownie Octavii, w grę wchodzi też Mondeo, Fiat Tipo Opel Astra

Nie jestem przekonany, że muszę mieć kombi, prawdę mówiąc rzadko korzystam z tak dużej przestrzeni, jak by co to w garażu w odwodzie leży box dachowy, więc wyjazd gdzieś dalej na kilka dni to raczej nie przeszkoda.

Jestem motoryzacyjna zielonka ;) więc sugestie mile widziane.

Oczywiście pytanie: nowe czy używane? Za gotówkę czy np raty/leasing? Do aut ma mam stosunek użytkowy, nie przywiązuję się do marek, nie dorabiam ideologii itd. Każda opcja do rozważenia przeze mnie

Dopiszę jeszcze, że jeśli nie nowe, to max rok 2015

Edytowane przez Hogg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak tylne przeciwmgielne, ludzie ledwo mgiełkę zobaczą i już srają po gaciach, wszystko co mają powałączane

Zastanawiałem sie kiedyś nad tym. Masz rację, jedna z najbardziej denerwujacych cech wielu kierowców. To bardziej takie buractwo, pokazywanie ,,a bo mam to włączę". Idiota jeden z drugi nie ma pojecia, że to bardziej przeszkadza niż pomaga. W swoim zyciu to moze ze trzy razy trafilem na warunki, gdzie naprawdw takie swiatlo jest potrzebne, ale wtedy wręcz nie da sie jechać.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, ze miejsca parkingowa w PL urzędowo nie są wymagane na wymiar takiego GMC tylko małego fiata 126p kompaktem ciężko zaparkować i wysiąść na osiedlach czy przy marketach

daję radę, zazwyczaj ustawiam się przy prawej krawędzi i jest ok, ewentualnie jakieś szersze miejsce szukam tak jak na załączonym obrazku.

btw czy duży zależy od tego do czego się porównuje, na zdjęciu z furą znajomego przy której GMC wygląda jak Seicento b4ae1e48714b9d3e2eb156acc6c6a6c1.jpg079fdedfe0ea2b8466ad5b9165c01e0b.jpg

 

Taplaltakl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hogg, Tipo - Mondeo to spory rozrzut, jakieś 2-3 klasy. Powinieneś zacząć od ustalenia budżetu jaki masz na auto - lub od maksymalnej miesięcznej raty - teraz sporo aut branych jest w leasingu 1% wartości netto miesięcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na opis auta jakie potrzebujesz i budżet to 3-4 letni Avensis albo Corolla by Ci pasowały. Auta słynące z bezawaryjności, mój Avensis nawet przy ok 150 km/h nie chce przekroczyć 7litrów spalania, a zazwyczaj w trasie mam poniżej 6. Auto, które nie da praktycznie żadnych emocji z jazdy i posiadania, ale będzie oszczędne, wygodne, pojemne i nie będzie się sypać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hogg w tej cenie bez problemu weźmiesz nowego Golfa, Octavie, Corolle, Focusa, może podstawowo wyposażonego Passata (wyprzedaż + rabat). Poniżej klasy Golfa (tu mowa o Tipo) bym nie schodził, bo jednak komfort jazdy, materiały, wyciszenie to zupełnie inna bajka.

Do astry nie mam przekonania, kilka razy mi się zdarzyło jechać Astrą IV i V i zawsze coś mi przeszkadzało (stuki, sprzęgło, itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam kupno ponownie Octavii, w grę wchodzi też Mondeo, Fiat Tipo Opel Astra

Dopiszę jeszcze, że jeśli nie nowe, to max rok 2015.

Zobacz też benzynowego Fokusa 1.5 turbo czy to używany czy nowy.  Pojemność ta sama, ale poprzedni model to R4, najnowszy  to R3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po okolicy jeździł swego czasu F150 tylko "nieco" podniesiony na zawieszeniu i to już jest bydle. F350 to już liga superciężka  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po okolicy jeździł swego czasu F150 tylko "nieco" podniesiony na zawieszeniu i to już jest bydle. F350 to już liga superciężka  :P

 

A co powiesz o F650 w takim razie? Np takim, jak w tej reklamie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hogg ja na Twoim miejscu kupił bym Fiata.

1. Najtanszy

2. Po gwarancji pójdzie dalej, a Ty kupisz coś innego.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten filmik z 7er już kiedyś widziałem a fordy no cóż, gabaryt ciężarówki. Nie wiem jak z mniejszymi ale F350 po to chyba ma już bliźniaki, żeby mógł ciągnąć naczepę

 

 

może ktoś nie zna tego kanału na YT  ;)

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.