Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Okazuje się, że i Mercedes może być piękny:

to chyba jasne, ze mercedes jest byl i bedzie piekny :)


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to chyba jasne, ze mercedes jest byl i bedzie piekny :)

 

W przypadku Mercedesa z limuzyn tylko CLS jest piękny, szczególnie wersja limitowana AMG + IWC Schaffchusen

 

col_benzo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sypię sobie głowę popiołem i znikam z netu na okres Wielkiego Postu

 

?????

 

Widzisz, ja jestem "radykałem", czy też "nawiedzony". Nazwij to jak chcesz. Tak czy inaczej post spędzam... poszcząc. Od wielu rzeczy. Także od siedzenia godzinami przed netem.

 

Tradycyjnie wiele osób uzależnionych od papierosów rzucało palenie w Wielkim Poście. Ja nie palę, ale na pewno jestem "uzależniony od netu", więc w Wielkim Poście rzucam ten nałóg na 40+ dni.

 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja sypię sobie głowę popiołem i znikam z netu na okres Wielkiego Postu

 

?????

 

Widzisz, ja jestem "radykałem", czy też "nawiedzony". Nazwij to jak chcesz. Tak czy inaczej post spędzam... poszcząc. Od wielu rzeczy. Także od siedzenia godzinami przed netem.

 

Tradycyjnie wiele osób uzależnionych od papierosów rzucało palenie w Wielkim Poście. Ja nie palę, ale na pewno jestem "uzależniony od netu", więc w Wielkim Poście rzucam ten nałóg na 40+ dni.

 

Pozdrawiam. :)

 

Luz... :):)

Tylko się pytam, bo nie pamiętam z religii

12. I internetu swojego nie będziesz cudzołożył :):)

 

czy coś w tym stylu... :)

 

Ale podziwiam Cię...

Ja 2 h nie wytrzymuję.... :oops: :oops:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzucam ten nałóg na 40+ dni.

:shock: :shock: :shock: podziwiam, ale przeciez to nie jest zly nalog;)


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Luz... :):)

Tylko się pytam, bo nie pamiętam z religii

12. I internetu swojego nie będziesz cudzołożył :):)

 

czy coś w tym stylu... :)

 

Ale podziwiam Cię...

Ja 2 h nie wytrzymuję.... :oops: :oops:

 

:):) Ja jednak uważam, że czasem trzeba dać coś więcej z siebie, niż tylko minimum, jakie jest wymagane. Mój post nie jest dlatego, że tak wymaga Kościół, ale dlatego, że tak wymaga moja miłość do Boga.

 

rzucam ten nałóg na 40+ dni.

:shock: :shock: :shock: podziwiam, ale przeciez to nie jest zly nalog;)

 

Z tym bywa różnie. Zależy kosztem czego spędza się godziny z nosem w kompie. Ale nawet jak nie jest to zły nałóg, to nawet lepiej. Bogu można także ofiarować dobre rzeczy. 8) :D

Żeby nie ciągnąć tego offtopicu, nie każdego na tym forum sprawy wiary interesują i nie jest to temat tego wątku, dam tylko link do mojego forum, gdzie pisałem o poście:

 

http://polonus.livenet.pl/viewtopic.php?t=473

 

Tam zawsze można zacząć dyskusję na te tematy, tu lepiej zostać przy samochodach i zegarkach. Pozdrawiam i do "poczytania". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może na temat.

Poszukuję następującej kombinacji:

-auto klasy średniej

-późne lata 90, lub wczesne z naszego wieku

-silnik benzynowy podatny na LPG, metalowy kolektor dolotowy, najlepiej 8 zaworowy, najlepiej bezkolizyjny rozrząd.

-dosyć popularny na rynku (dobry dostęp do tanich zamienników blacharskich/szrotów - nie będzie ubezpieczony AC).

 

EDIT: w tylnym zawieszeniu zwykła belka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja może na temat.

Poszukuję następującej kombinacji:

-auto klasy średniej

-późne lata 90, lub wczesne z naszego wieku

-silnik benzynowy podatny na LPG, metalowy kolektor dolotowy, najlepiej 8 zaworowy, najlepiej bezkolizyjny rozrząd.

-dosyć popularny na rynku (dobry dostęp do tanich zamienników blacharskich/szrotów - nie będzie ubezpieczony AC).

 

EDIT: w tylnym zawieszeniu zwykła belka.

 

Calibra :?: :?: :?: :):):)

 

A tak serio poszukaj Acorda, ew. Golfa IV lub Octavi ale w wersji 2.0


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Grzesiek

 

Accorda moze lepiej nie gazuj... Hondy nie lubia gazu :wink: Natomiast bardzo dobrym pomyslem jest Octavia. Moj brat jezdzi Octavia 1.6 z '98 zagazowana i bardzo sobie chwali.

 

Ja natomiast widzialem dzisiaj na ulicy Suzuki Swift Sport - wyglada kozacko a i poszlo spod swiatel z calkiem fajnym ogniem. Tylko malutkie to strasznie, ale z drugiej strony od miasta super. Co sadzicie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobią tylko 20 sztuk,każda po mln ojro

 

Lamborghini Reventon

 

55hf8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poruszam sie Lincolnem Mark VIII. Zdjecia zalacze, jak bede mial dostep do sluzbowego komputera.

Moim marzeniem jest Corvette:C5 albo C6

Jaki zegarek pasuje do Corvette? :wink:

 

Zrób fotki swego krążownika koniecznie :)

 

A co do zegarka - może:

 

[url="post-8137-0-96845700-1330800081.jpg"]Obrazek[/url]

 

Co prawda imiennik młodszego brata vetty, ale w klimacie :)

 

Tak się przydarzylo, ze kupilem Chevroleta Camaro. :D

 

Teraz ten Tag Heuer bardzo pasuje. Prosze o wiecej info na tmat tego zegarka, czy byly rozne wersje? Gdzie mozna kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu się nie zgodzę, bo napęd tył to jest tył.

 

po za tym zdziwił byś się ile pali M5 (np.: w E34 ) w mieście [jak mało]

 

:D witam, Panowie. Mało mam ostatnio czasu... ale... otóż nie zdecydowałem się na E39 - z kilku względów, o których skrobnę coś może wieczorkiem, bo czas nagli...

kupiłem za to E34 525i Sonder Serie z pełnym M Pakietem.

Z informacji, jakie udało mi się wygrzebać w necie wychodzi, że w tej wersji wyposażenia (poza M Pakietem, kolorem, kolorem drewna, etc... fabrycznie 17'' podwójne, skręcane BBS) BMW wypuściło około 500 szt.

 

Troszkę przy niej oczywiście mam do zrobienia (dużo już zrobiłem :D ) ale jest super.

 

Miałem przyjemność jeździć E34 540i M Sport z 6-cio biegową manualną skrzynią. No... :D

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.


Panerai Luminor PAM 112---Maurice Lacroix Pontos Day&Date---G-Shock's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję małej pomocy, będziemy nabywać do firmy samochód, którym będziemy wozić kursantów, podopiecznych itd. W rachubę wchodzą: Transit, Transporter, Peugeot Expert, Opel Vivaro, Iveco Daily, silnik diesla, klima, ABS, wersja osobowa 1+8. Prośba do Was dotyczy wrażeń z użytkowania czyli awaryjności, spalania, kosztów ubezpieczenia itd.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

 

PS. Chcemy toto wziąć w leasing :)


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę, bo napęd tył to jest tył.

 

po za tym zdziwił byś się ile pali M5 (np.: w E34 ) w mieście [jak mało]

 

;) witam, Panowie. Mało mam ostatnio czasu... ale... otóż nie zdecydowałem się na E39 - z kilku względów, o których skrobnę coś może wieczorkiem, bo czas nagli...

kupiłem za to E34 525i Sonder Serie z pełnym M Pakietem.

Z informacji, jakie udało mi się wygrzebać w necie wychodzi, że w tej wersji wyposażenia (poza M Pakietem, kolorem, kolorem drewna, etc... fabrycznie 17'' podwójne, skręcane BBS) BMW wypuściło około 500 szt.

 

Troszkę przy niej oczywiście mam do zrobienia (dużo już zrobiłem :) ) ale jest super.

 

Miałem przyjemność jeździć E34 540i M Sport z 6-cio biegową manualną skrzynią. No... :)

 

pozdrawiam,

 

Peacemaker.

ZDJĘCIA!!! :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy potrzebuję małej pomocy, będziemy nabywać do firmy samochód, którym będziemy wozić kursantów, podopiecznych itd. W rachubę wchodzą: Transit, Transporter, Peugeot Expert, Opel Vivaro, Iveco Daily, silnik diesla, klima, ABS, wersja osobowa 1+8. Prośba do Was dotyczy wrażeń z użytkowania czyli awaryjności, spalania, kosztów ubezpieczenia itd.

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

 

PS. Chcemy toto wziąć w leasing :)

 

W mojego ojca firmie jeździ Ford Transit i zdecydowanie on uważa, że to najlepszy dostawczy zakup jakiego dokonali! Oprócz tego mają też Nissana Interstara, jakies Peugoty chyba też. Generalnie w tym segmencie jest dużo modeli bliźniaczych, czyli takich samych, tylko że z innymi znaczkami na masce. Powiem o Fordzie i Nissanie bo te mialem okazje sam prowadzić.

 

Nissan odpada oczywiście bo to trochę inna klasa, calkiem mocny silnik, ale duża buda.

 

Natomiast Ford będzie się spoko nadawal. Co prawda nie wiem jak jego użytkowanie do przewozu osób bo jeździlem wersją towarową z kanapą z tylu, ale i tak jestem pewny, że da sobie radę. Bardzo wygodny w prowadzeniu samochód, siedzi się jak w osobówce, prawie nie czuć, że to dostawczak. Dynamiczny silnik bodajże 2.0 TDI, ale mówię z pamięci, także mogę się mylić. Klima dzialala fest, z tylu nawiewy na kanapę pasażerów także [mogą sobie sami regulować temperaturę]. Bezawaryjność wzorowa. Niestety, nie wiem ile dokladnie ten samochód już nawinąl, czy przekroczyl 200k czy jeszcze nie, ale jak narazie nic sie z nim zlego nie stalo. Ford Transit to po prostu FAJNY dostawczak, którego na pewno każdy polubi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał Transportera ale jest mniejszy od Transita niestety. Poz tym transity gniją (albo gniły) i jeśli wam to nie przeszkadza to Fordzik nie jest zły.

Generalnie Transit lub Transporter a w ostateczności Opel

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w firmie Transity (4 szt), w tym roku dokupimy jeszcze dwa, a potem sukcesywnie dalej. Wybierałem pomiędzy Peugeotem, Volkswagenem i Fordem. Wygrał Ford, jako najlepsza relacja ceny do spodziewanej jakości. Wrazenia z eksploatacji, powiem krótko: zupełne zaskoczenie. Żadnych (!) napraw na dystansie 250tys km, średnie zużycie paliwa 10-10,5 l/100km (izoterma i jazda po mieście), niedrogie przeglądy w ASO, brak problemów z korozją. Żadna z obiegowych opinii się nie potwierdziła i mam wrazenie, że nie jest to spowodowane jakimś wyjątkowym zbiegiem okoliczności, lecz niezłą jakością tego modelu.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie, nie ukrywam, że Transit to jeden z "mocnych typów" :)

A czy ktoś ma wrażenia związane z Oplem Vivaro? bo słyszałem, że są niezłe.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko lekko złośliwie dodam - jeśli chcesz Volkswagena - to wykup abonament na poranna kawę w serwisie - na pewno przyda się. Mit o niezawodnych autach tej marki prysł po zakończeniu produkcji Golfa II, Transportera t4 czy "kwadratowego" Passata.

 

Dobry Ford nie jest zły :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy używa kilkuletniego Iveco i sobie chwali. Jak znam znajomego to to musi być trwały samochód. Facet ma podejście jak mój ojciec, części się wymienia jak same odpadną, zmniejszamy sobie ilość pracy o demontaż :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plany sie u mnie nieco zmienily, budzet na nowe auto nieco ograniczyl wiec i pomysly na samochod inne. Otoz zrobilem selekcje i na placu boju zostaly mi dwa auta: Civic Type-S Plus oraz BMW 318i (E90). Ceny podobne (Cif - 80kzl, BMW 85kzl) z tym, ze Honda nowa z salonu a BMW roczne (z kwietnia 2007), z floty aut dealerskich z Niemiec z przebiegiem 5600km. Ostro sie nad tym BMW zastanawiam bo i klasa wyzej od Civica i lapsze materialy we wnatrz itp. Silniki porownywalne, co prawda jak na "3"-ke 129KM szalu nie robi, ale daje rade. Tak wiec co byscie poradzili, brac nowa Honde czy takie BMW?

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał Civica z jednego powodu - nowy model i pełna gwarancja. Choć BMW jest

klasę wyżej i może ma sprawdzony silnik oraz lepsze materiały wewnątrz to wbrew

pozorom nie jest to bezawaryjny samochód. Civic jest udaną konstrukcją i bardzo

przyjemnie się go prowadzi. Gdyby cokolwiek nieprzyjemnego działo się z samochodem

możesz zawsze zgłosić się do serwisu gdyż masz wspominaną już gwarancję :)

Gdyby cokolwiek się stało z BMW serwis zdrowo Cię podliczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał bez wątpienia BMW :mrgreen: A BMW nie ma gwarancji? Jeśli jest brane z floty aut z Niemiec to powinna być...

5600km to nic dla tego auta, prawie nowy samochód. Kupując Civica z salonu też możesz trafić na bubla :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beema ma jeszcze gwarancję. Segment wyżej od Civica jesli chodzi o klasę marki to przecież bez porownania na korzyść bawarki. Bralbym BMW. Sam coś szukam, ale budżet skromniejszy mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BMW jest klase wyzej i jest lepiej zrobione, ale... silnik nie jest za mocny (129KM) i z osiagami moze byc srednio. Na jezdzie testowej jezdzilem 318d (143KM i 300Nm) i to dawalo rade, ale benzyna w 318 ma moc i, przede wszystkim moment gorszy. Gwarancja na BMW jest, ale tylko rok (nowe maja dwa lata a ten jest juz roczny) i, czego sie obawiam, ze jak cos "strzeli" to koszty pojda w tysiace, bo takiego auta w garazu sie nie naprawi i trza do serwisu jechac. Do tego w cenie nie ma aluminiowych felg, ktore trzeba by bylo jeszcze dokupic bo na stalowych '16tkach wyglada fatalnie.

 

W Hondzie jest gorsze wykonczenie, ale fajny design. Silnik, jak to u Hondy - na dole dzieje sie niewiele, chociaz da sie w miare sprawnie poruszac, natomiast motor "daje czadu" na wysokich obrotach. Do tego mam juz pelne wyposazenie (lacznie z auto. klima, ksenonami i '17 alu) oraz 3-letnia gwarancje i swojego znajomego mechanika w serwisie, u ktorego serwisuje juz dwie inne Hondy.

 

No i mam taki dylemat i mam nadzieje go szybko rozwiazac, bo aktualnie poruszam sie Civiciem 1.4 z '99, ktory sam w sobie jest ok, ale zawsze kiedy po jezdzie testowej jakims nowym autem (a odbylem ich w przeciagu ostatnich dwoch tygodni juz chyba z kilkanascie) wsiadam z powrotem do mojego Civica odczuwam juz niejaki dyskomfort - coz... auto fajne, ale sie juz niestety zestarzalo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.