Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

Tak! Ta Siena mnie rozwaliła najbardziej. I zdaje mi się (choć ręki bym nie dał uciąć), że jeszcze o mury obronne Lukki zahaczyli. Poza tym po całej Florencji też się teleportują dosłownie co kilka sekund. ;)

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

 

Właśnie wróciłem z seansu najnowszych Gwiezdnych Wojen.
 
W dużym skrócie: film nie przypadł mi do gustu, ani jako część składowa sagi, a tym bardziej jako zakończenie tej epickiej opowieści, ani nawet jako film sam w sobie.
 
Pełna analiza poniżej.
 
(...)

 

Dobra analiza.

 

Głównym problemem ostatniej części jest po prostu brak pomysłu na dokończenie sagi, a w konsekwencji bardzo zły scenariusz filmu.

Dodatkowo w ramach widowiskowej papki dla oczu robi się z widzów półgłówków, którzy łykną każdą ekranową głupotę.

Przykłady pierwsze z brzegu:

1. Zestrzelenie Tie Fightera.przez jedną z bohaterek z łuku. Gdyby chociaż przypadkowe, jedna szansa na miliard, ale nie - w filmie odbywa się to po dokładnym celowaniu.

Po wyjściu z kina zastanawiałem się dlaczego nie użyła oszczepu, procy, albo po prostu kamienia.

2. Szarża rebeliantów na włochatych koniach z kłami po pokładzie głownego statku kosmicznego floty Imperatora prosto na laserowe działa.

Czy to był ukłon w strone polskiego widza i upamiętnienie przez Hollywood szarży pod Rokitną?

 

Proszę napiszcie, bo mnie to męczy, kto oczyścił z glonów X-Winga podarowanego Rey przez eterycznego Luka Skywalkera? Akurat mi to umknęło. Może ktoś zauważył?

To musiała być kluczowa scena dla całej sagi, no bo taki glon mógłby się wkręcić w silnik, albo przepalić styki i Rey nie doleciałaby tam, gdzie jednak doleciała. A gdyby nie doleciała to Dobro by nie wygrało. A przecież wygrało.

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mnie film irytowal to nie oglądałbym do końca,   bo po co się irytować  hehehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A ja przez weekend nadrobiłem zaległości - oglądałem 1 i 2 sezon Watahy. I nie będę nawet ukrywał, jestem pod wielkim wrażeniem. A jak sobie pomyślę, że to polska produkcja, to ...tym bardziej jestem pod wielkim wrażeniem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj obejrzałem "Anna", o kobitce szpiegu. Całkiem fajny film, fabuła ok, akcja ok, obsada się zgadza. Warto obejrzeć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do Mandaloriana to mi się podoba i czekam na kolejny sezon (podobno jesień 2020) ale chciałbym nieco więcej faktów o małym Yodzie - a tak wyszło, że Mando włóczył za sobą małego po całym kosmosie i w sumie - niby mu na nim zależy ale nic nie stara się o nim dowiedzieć  :lol:

W 8 odcinku co nieco było powiedziane ale z drugiej strony - fajnie że nie odkryli wszystkich kart bo teraz zasugerowali dwa wyjścia, ciekawe w którym kierunku potoczy się akcja 

Wataha - rozkręca się i to całkiem nieźle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidelio, pełna zgoda - świetny serial. I bardzo dobre zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fidelio, pełna zgoda - świetny serial. I bardzo dobre zdjęcia.

 

Po obejrzeniu drugiego sezonu tak sobie pomyślałem, że może by zostawić to wszystko w cholerę i w jakimś lesie się zaszyć?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu drugiego sezonu tak sobie pomyślałem, że może by zostawić to wszystko w cholerę i w jakimś lesie się zaszyć?  ;)

Jestem za, ale co z zegarkami, zabieramy? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jestem za, ale co z zegarkami, zabieramy? :lol:

No przynajmniej jeden to obowiązkowo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przynajmniej jeden to obowiązkowo ;-)

I ten Twój jedyny to będzie?

Ja bym zabrał Baby Tune :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I ten Twój jedyny to będzie?

Ja bym zabrał Baby Tune :)

 

Ciężka sprawa, ale do lasu to bym chyba Damasko zabrał  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja może odgrzeję starego kotleta ale ostatnio wolę ogladać seriale niż reklamy w telewizji i po obejrzeniu Gry o Tron przyszedł czas na Vikingów i powiem że bardziej mi podchodzą Vikingi.Aczkolwiek Gra o Tron też był fajny.Zobaczyłem też Polityke i taki se.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem kontrowersyjny film '' złota rękawiczka''. Historia Fritza Honki seryjnego mordercy z Monachium. Film ciężki, dobrze przedstawia problem picia i degeneracji. Wedlug mnie dobrze oddaje klimat Niemiec lat 70 tych. Bardzo brutalne i brudne kino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Jojo rabbit. Film rewelacyjny.

Świetna muzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

American Hustle - Bale i Cooper genialni!


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem kontrowersyjny film '' złota rękawiczka''. Historia Fritza Honki seryjnego mordercy z Monachium. Film ciężki, dobrze przedstawia problem picia i degeneracji. Wedlug mnie dobrze oddaje klimat Niemiec lat 70 tych. Bardzo brutalne i brudne kino.

 

O, ciekawe - słyszałem, że przyjęty został z bardzo mieszanymi odczuciami, jako zbyt turpistyczny, ale mnie akurat te opisy zaciekawiły, więc może uda mi się po niego sięgnąć.

 

Powitoł

Nightcrawler - https://www.filmweb.pl/film/Wolny+strzelec-2014-687674

Przeszedł jakoś bez echa ten film, według mnie całkowicie niezasłużenie :)

Jake świetny.

 

Na forum dużo się pisało o tym filmie, głównie ze względu na Breitlinga głównego bohatera.

 

Chyba pierwszy raz od lat 90. w Święta nie obejrzałem żadnego filmu. Ale w tym roku już dwa i oba bardzo dobre:

- "Zabójcy", wersja z 1946. Reżyseria Robert Siodmak, którego bardzo lubię i cenię. Tak jak w "Przepraszam, pomyłka" bardzo fajnie poprowadzona narracja - od końca, z retrospekcjami, zmieniającymi się narratorami. Modelowa scena wprowadzenia femme fatale, boks, przeszłość rzucająca swój cień - czyli to, co każdy lubi w noir. Debiut Lancastera i tego gościa w środku, na którego ostatnio dość często trafiam: 

 

 thekillers-1.jpg

 

- "Niewidoczne życie sióstr Gusmao" - kurczę, ale dobry film! Kapitalnie nakręcony, udźwiękowiony i opowiedziany. Jedyna rysa - może zbyt tendencyjnie "antypatriarchalny", no ale chyba taki miał być... Wciąga jednak bardzo. Niestety - nie zakwalifikował się na oscarową shortlistę, a moim zdaniem jest znacznie lepszy niż "Ból i blask" i "Kraina miodu", a co najmniej równie dobry jak "Wysoka dziewczyna" (te filmy widziałem). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzane ostatnio:

- nowe GW - dobra rozrywka, nie zgłębiałem za bardzo szarż po statkach kosmicznych itp

- 6 underground - fantastycznie nakręcony film, niesamowicie realistyczne efekty, pościg alfą super

- serial Wiedźmin - jak dla laika od Sapkowskiego - bardzo dobrze się to oglądało, a nie jestem jakimś specjalnym fanem fantasy

- Parasite - obowiązkowo do obejrzenia

 

zacząłem nowy mini serial Dracula - po pierwszym z trzech półtoragodzinnych odcinków jestem zadowolony, nie mogę się doczekać oglądania kolejnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Netflixowego Wiedźmina.

Potem przypomniałem sobie książki.

Teraz obejrzałem ponownie polskiego Wiedźmina.

 

Muszę powiedzieć że poza nieporównywalnie mniejszym budżetem i czasem produkcji - co w olbrzymim stopniu wpłynęło na efekty i scenografie - polski serial wcale nie wydaje mi się taką chałą jakim go kiedyś zapamiętałem, nawet w paru miejscach jest dzięki mniej politycznie poprawnemu językowi ciekawszy chociaż polscy aktorzy często drętwi i pompatyczni ( Olbrychski ).

Nie znając książek ciężko się trochę połapać w zachodniej produkcji bo dużo jest niechronologicznie ułożonych wątków a do tego bardzo rozszerzono rolę Yennefer, nawet może do pierwszoplanowej bo Geralt to głównie nieskomplikowane "hmmm", dialogowo mógłby spokojnie rywalizować z Arnim w Terminatorze..

Słyszałem gdzieś że nowy Wiedźmin mial budżet większy niż Gra o Tron, jeśli to prawda to jestem trochę rozczarowany. Może bardziej niż trochę. Na plus w nowym zdecydowanie reżyseria i filmowanie walk, tu po prostu przepaść w stosunku do Żebrowskiego ze słowiańską kataną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy o który sezon GoT chodzi bo pierwsze sezony miały słaby budżet. Chyba od 3 czy 4 się poprawiło bo serial był znany i dobrze się przyjął więc z sezonu na sezon budżet rósł. Kiedyś czytałem jakiś artykuł o kręceniu GoT i były przykłady, jak kombinowali, żeby nagrać jakieś sceny nie mając scenografii ani ludzi  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1917

 

Dwie godziny z życia żołnierza nakręcone jednym ujęciem. Najlepsze kino, jakie widziałem od wielu lat.

Edytowane przez Zeno

Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.