Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Fajny rękaw. :) 

Super ten chrono. Na mechanizmie Valjoux 7750? Jaki to rocznik?

Jeden z tych zegarków jakie chciałbym mieć. Chyba nawet w tej wersji kolorystycznej wygląda najlepiej, choć i niebieskim też bym nie pogardził. :) 

Nie to Valjoux, trochę wyżej Venus 188, lata pięćdziesiąte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, SLAWEK 01 napisał(-a):

Nie to Valjoux, trochę wyżej Venus 188, lata pięćdziesiąte.

Pewnie do tanich nie należy. Pozostanie mi tylko podziwiać na dystans. Gratuluję, piękny model i egzemplarz. Jaka jest jego wielkość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, WatchSnob27 napisał(-a):

Mam nadzieję że się pochwalisz 😋 w tandemie np. z Seiko 😁

 

Słyszałem taką opinię (pomijam czy słuszną) , że wartość zegarka powinna odpowiadać wartości miesięcznej pensji. W tan sposób "piękni i bogaci" rozpoznają czy rozmówca jest osobą równie "piękną i bogatą" czy może "piękniejszą i bogatszą" i odpowiednio kształtują swoje oczekiwania. Wskazane jest nieprzestrzelenie. Dlatego też są pewne ulubione zegarki w pewnych grupach zawodowych - żeby sobie ułatwić rozpoznawalność. Nie mówię tylko o królującym Rolexie, ale i Cartier tank to dobry przykład rozpoznawalności pewnego typu wąskich społeczności. Natomiast z samochodami jest zgoła inaczej. Każdy wie, że polak nie doje, nie dośpi, ale auto kupi. I choć jeżdżenie fiacikiem szczerze szanuję, to społecznie odczytywane to jest raczej jako ekscentryzm. Druga rzecz, że są zawody, zwłaszcza usługowe, gdzie panuje przekonanie, że jak się ma drogie auto to świadczy się usługi wyższej jakości. 

 

Natomiast w pełni podzielam uwagi co do wartości rezydualnej aut... Chyba że będzie efekt kubański samochodów spalinowych... gdy przyjdzie "wyczekiwana" elektromobilność 

też słyszałem tę opinię. dla mnie była zawsze absurdalna. 1/12 rocznych zarobków wydać na zegarek? mógłbym, jasne, ale gdybym naprawdę dobrze zarabiał.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kornel91 napisał(-a):

Zdjęcie takie sobie ale proszę :)

 

kphopzL.jpg

Fajna fajna👍👍👍👍 podoba się 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Pewnie do tanich nie należy. Pozostanie mi tylko podziwiać na dystans. Gratuluję, piękny model i egzemplarz. Jaka jest jego wielkość?

Ślicznie dziękuję😊

Nie mam pojęcia jaka może być jego wartość, mam go kilkanaście lat i nawet nie bardzo pamiętam ile wówczas kosztował...ale nie jakoś przesadnie dużo. Średnica to 37,5mm, a więc jak na tamte czasy to sporo, choć oczywiście bywały i większe rozmiary. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, TomcioMiki napisał(-a):

Patka patka załóż 😁😁😁

Prawie wszystkie modele mi się nie podobają.  Dlatego nie mam żadnego.  ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Prawie wszystkie modele mi się nie podobają.  Dlatego nie mam żadnego.  ;)

Widzę pewną niekonsekwencję w przekazie. ;) 

4 godziny temu, oszolom napisał(-a):

też słyszałem tę opinię. dla mnie była zawsze absurdalna. 1/12 rocznych zarobków wydać na zegarek? mógłbym, jasne, ale gdybym naprawdę dobrze zarabiał.

1/12 zarobków niekoniecznie wynosi tyle samo. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.