Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TigerBear

A co ma do tego aparat czy obiektyw? Nie panujesz za bardzo nad światłem. Zmiana czegokolwiek w systemie body/słoik nic nie zmieni. Chyba, że na manualach walczysz z ostrością i to Cię męczy i liczysz że AF coś zmieni. Ja mając AF i tak ustawiam manualnie ostrość w makro -jest wygodniej. Do rozpracowania masz światło. A potem (co już kiedyś wspominałem) postprodukcja.. i z tego co widzę to balans bieli... Chyba, że serio pstrykasz przy świecy lub świetle żarowym. Pozdr

Wiem, że odgrzebałem wpis sprzed jakiegos czasu, ale...

 

Powiedz mi denwer - co znaczy "nie panujesz nad światłem" ?  Jesteś magiem, jasnowidzem... ?  Wiesz jakie miał założenia Autor zdjęcia, co chciał w nim przekazać, jakie towarzyszyły Mu emocje wykonując tę fotkę ?

Ja byłbym ostrożny, w tego typu stwierdzeniach.

Przepraszam za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sam raz na wodę ;)

 

Świetny zegarek, świetne zdjęcia ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to model tej 5tki?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

 

snkl23k1


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że odgrzebałem wpis sprzed jakiegos czasu, ale...

 

Powiedz mi denwer - co znaczy "nie panujesz nad światłem" ? Jesteś magiem, jasnowidzem... ? Wiesz jakie miał założenia Autor zdjęcia, co chciał w nim przekazać, jakie towarzyszyły Mu emocje wykonując tę fotkę ?

Ja byłbym ostrożny, w tego typu stwierdzeniach.

Przepraszam za OT.

Nie zrozumiałeś. To nie były uwagi do wykonanej fotki tylko do decyzji o koniecznej zmiany sprzętu by zobaczyć poprawę na zdjęciach. Nie wtrącam się w to jak kto chciał wykonać fotkę. Nie pozjadalem rozumów. Sam bawię się w to amatorsko. O balansie bieli dopisałem ponieważ widzę, że fotki lecą w ciepłe kolory, a jakiś czas temu gienek dokupił lampę, więc wydawało mi się, że może coś nie tak z balansem lub światło odbijane jest od kolorowych ścian. Jak ktoś poczuł się urażony to przepraszam. To nie forum fotograficzne, więc nie ma co się produkować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Nie zrozumiałeś. To nie były uwagi do wykonanej fotki tylko do decyzji o koniecznej zmiany sprzętu by zobaczyć poprawę na zdjęciach. Nie wtrącam się w to jak kto chciał wykonać fotkę. Nie pozjadalem rozumów. Sam bawię się w to amatorsko. O balansie bieli dopisałem ponieważ widzę, że fotki lecą w ciepłe kolory, a jakiś czas temu gienek dokupił lampę, więc wydawało mi się, że może coś nie tak z balansem lub światło odbijane jest od kolorowych ścian. Jak ktoś poczuł się urażony to przepraszam. To nie forum fotograficzne, więc nie ma co się produkować

Być może nie zrozumiałem.

Stwierdzenie " nie panujesz nad światłem" jest dośc mocnym stwierdzeniem i wyróżnia sie na tle Twojego wpisu, którego reszta  jest tylko odległym tłem.

Byc może jestem przewrażliwiony, a w związku z tym, nie bierz zbyt mocno tego do Siebie. Chciałem tylko poznac Twoje intecje.

Już wszystko jasne, i tez przepraszam za zamieszanie  :) miłego wieczoru życząc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj przegapiłem takiego rodzynka na forum. Jak się nosi to Octo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

Koledzy! To wszystko związane było z moim zdjęciem i wpisem. Ciężko jest zrozumieć czyjeś intencje gdy widzi się je na ekranie w formie tekstu niż gdy rozmawia się na żywo. Tak samo moja wypowiedź na temat sprzętu miała inne podłoże tak samo wypowiedź Marka miała inne intencje :) Marek dużo mi podpowiedział w kwestii fotografii  i jestem za to wdzięczny i mam nadzieję nie raz wesprze mnie i dobrym słowem i krytyką.

Robert natomiast zna się na rzeczy i robi doskonałe zdjęcia i gdyby nie pewne czynniki to nie raz by nas wszystkich zawstydził swoimi fotkami (choć robi to i teraz) :)

Lubię i szanuję Was obu, mam nadzieję z wzajemnością :) I nie ma sensu na prawdę przejmować się takimi sprawami, choć wszelkie rozmowy są cenne i potrzebne.

 

Na koniec już dla rozluźnienia dodam, że przeszedłem się po całym domu, i uwierzcie mi na słowo, nie mam ani jednej białej ściany :D Chyba, że fotki będę robił w piwnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może nie zrozumiałem.

Stwierdzenie " nie panujesz nad światłem" jest dośc mocnym stwierdzeniem i wyróżnia sie na tle Twojego wpisu, którego reszta jest tylko odległym tłem.

Byc może jestem przewrażliwiony, a w związku z tym, nie bierz zbyt mocno tego do Siebie. Chciałem tylko poznac Twoje intecje.

Już wszystko jasne, i tez przepraszam za zamieszanie :) miłego wieczoru życząc :)

Luzik. Żebym nie wyszedł na jakiegoś totalnego buca, to poniżej kilka fotek tego samego zegarka, z takimi samymi ustawieniami aparatu. Jedynie inne było ustawienie kąta padania tego światła na zegarek i miejsce odbicia. Tak więc..

 

Można sobie wszystko ustawić i walnąć fotkę tak by lampa była widoczna na tarczy (to zaciemnione miejsce)..

 

12726425_OI000004.jpg

 

A można zmienić lekko kąt i niemal całkiem pozbyć się tego cienia na tarczy

 

12726428_OI000003.jpg

 

Ale można też przesunąć się w nieodpowiednie miejsce i zebrać pomarańczowym światełkiem (tu odbite od brązowych drzwi)

 

12726427_OI000002.jpg

 

A można też wycelować światło prosto w zegarek, lub wpaść na pomysł robienia fotki smartfonem z diodą lub też wbudowaną lampą aparatu i efekt będzie taki

 

12726426_OI000001.jpg

 

 

W tych czasach zapychanie karty pamięci nie kosztuje nic, także można się bawić na wiele sposobów - to mniej więcej miałem na myśli pisząc o panowaniu nad światłem (jak się ma lampę).

 

Nie biorę tego do siebie, ale moje dni na forum i tak są policzone ;) pozdr

Koledzy! To wszystko związane było z moim zdjęciem i wpisem. Ciężko jest zrozumieć czyjeś intencje gdy widzi się je na ekranie w formie tekstu niż gdy rozmawia się na żywo. Tak samo moja wypowiedź na temat sprzętu miała inne podłoże tak samo wypowiedź Marka miała inne intencje :) Marek dużo mi podpowiedział w kwestii fotografii i jestem za to wdzięczny i mam nadzieję nie raz wesprze mnie i dobrym słowem i krytyką.

Robert natomiast zna się na rzeczy i robi doskonałe zdjęcia i gdyby nie pewne czynniki to nie raz by nas wszystkich zawstydził swoimi fotkami (choć robi to i teraz) :)

Lubię i szanuję Was obu, mam nadzieję z wzajemnością :) I nie ma sensu na prawdę przejmować się takimi sprawami, choć wszelkie rozmowy są cenne i potrzebne.

 

Na koniec już dla rozluźnienia dodam, że przeszedłem się po całym domu, i uwierzcie mi na słowo, nie mam ani jednej białej ściany :D Chyba, że fotki będę robił w piwnicy :)

No ale sufity chyba są białe?:P A poza tym,kartki, brystole, rolety w oknach itd itp.

 

Ps. Wiem że jesteście świadomi, tego jakie efekty się mogą zdarzyć w zależności jak się ustawi światło, ale postanowiłem dać przykłady, bo być może kogoś zdziwią rezultaty - w każdym razie sprzęt za 2k i za 20k z takimi ustawieniami światła, zrobiłby równie dobre/złe fotki

Edytowane przez denver47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Aż dam plusika  :) Tylko z forum to się nigdzie nie wybieraj ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem akceptację...

 

1ebf4b04cdbf69f72c11809ab6d54c20.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie biorę tego do siebie, ale moje dni na forum i tak są policzone ;)

O już weź , nie pier**l

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sam raz na wodę ;)

 

 

DSCF3926.jpg

 

DSCF3918.jpg

Tu też pogratuluję. Super jest.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fajny poranny zestaw Kolego @Muzzy :-) Zastanawiam się tylko, co z tego wszystkiego daje lepszego "kopa" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.