Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, nix napisał(-a):

 

No spoko, spoko 🙂  Wiem, ale taką miałem akurat. Teoretycznie zabieram się do zakupu nowej, ale jako mi się nie pali, bo czasem mam go po prostu na nato założony i nie ma musu aktualnie 😉
Ale jak znajdę jakąś fajną to dokupię, choć pewnie dobrze będzie tylko dedykowana pasowała....

Zbliża się lato, to wg mnie niedużym kosztem można go ozdobić jakąś jaskrawą gumą. Do szarości w zasadzie wszystko pasuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

IMG_20220420_074218.jpg

 

Edytowane przez sanik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

IMG_20220419_111635.jpg

Pasek wydaje się fajny ale nie widzi mi się ten zestaw może inna skóra albo jakaś fajna guma. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Pasek wydaje się fajny ale nie widzi mi się ten zestaw może inna skóra albo jakaś fajna guma. 

Może kiedyś zmienię na skórę w jaśniejszym odcieniu brązu, ale póki co ta mi pasuje. :) Czarny kolor zegarka połączony z ciemnym brązem nadaje całości takiego klimatu retro, coś jak słynne nato w bondowskim Rolexie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Tissel lepszy od Rolexa a Steeldive lepszy od Tissela, to opierając się na logice, Rolex najsłabszy w tej trójce ;). Tak czy inaczej lepiej, żeby wielbiciel koreańskiej myśli zegarmistrzowskiej nie spostrzegł mojej opinii. Nie żebym się bał, ale zwyczajnie nie lubię swoimi wypowiedziami nikomu sprawiać przykrości. 

Jakoś się do produktów Tissela nie mogę przekonać, jak dla mnie wieje od nich nudą. Teraz w ofercie mają same oklepane homary. Gdybym miał wydać około 350 USD na zegarek, to wolałbym kupić Bulovę "kosmiczną" (ewent. Devil Diver) albo Seiko "Arniego", choć na celowniku aktualnie mam 2 inne z tej półki cenowej. 

 

Wszystko zależy od naszej definicji "lepszości" :D

 

Tak jak pisałem, kilka lat temu trudno było dostać dobrze wykonany zegarek z niezłym mechanizmem, szafirem z AR, dobrą lumą, WR200 i do tego w cenie poniżej 1000zł. Dlatego Tisell był przyczyną zaciętych dyskusji. Obecnie mamy dziesiątki solidnych i setki znośnych mikro-brandów, a chińczyki mają w ofercie nie tylko bezpośrednie homary, ale również ciekawe projekty z własnym brandingiem - jak Heimdallr, SteelDive, San Marin, Pagani itd. Chyba tylko Parnis zatrzymał się w miejscu.

 

Na marginesie, dobrze pamiętam, że kiedyś był (jest nadal?) zakaz wrzucania zdjęć Marina Militare z opatentowaną osłoną koronki? :)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dodge66 napisał(-a):

 

Wszystko zależy od naszej definicji "lepszości" :D

 

Tak jak pisałem, kilka lat temu trudno było dostać dobrze wykonany zegarek z niezłym mechanizmem, szafirem z AR, dobrą lumą, WR200 i do tego w cenie poniżej 1000zł. Dlatego Tisell był przyczyną zaciętych dyskusji. Obecnie mamy dziesiątki solidnych i setki znośnych mikro-brandów, a chińczyki mają w ofercie nie tylko bezpośrednie homary, ale również ciekawe projekty z własnym brandingiem - jak Heimdallr, SteelDive, San Marin, Pagani itd. Chyba tylko Parnis zatrzymał się w miejscu.

 

Na marginesie, dobrze pamiętam, że kiedyś był (jest nadal?) zakaz wrzucania zdjęć Marina Militare z opatentowaną osłoną koronki? :)

Według mojej wiedzy nadal jest to zastrzeżone patentem (osłona koronki). Sam napisałeś, że Tisell dawniej dawał wiele za konkurencyjną cenę, jednak chyba podobnie jak Parnis stanął w miejscu. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na stosunek ceny jak 10:1 między Tisellem a Steeldivem. To spory atut tych ostatnich. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Paulus57 napisał(-a):

Według mojej wiedzy nadal jest to zastrzeżone patentem (osłona koronki). Sam napisałeś, że Tisell dawniej dawał wiele za konkurencyjną cenę, jednak chyba podobnie jak Parnis stanął w miejscu. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę na stosunek ceny jak 10:1 między Tisellem a Steeldivem. To spory atut tych ostatnich. 

 

Patent chyba już wygasł, ale trzeba by zrobić większy research: https://patents.google.com/patent/US2954665?oq=2954665

Stosunek ceny Tisella do SteelDive właściwie wynosi 2:1 (okolice 1000zł za MarineDive i okolice 500zł za SD1953) ;) Myślę, że główną przyczyną różnicy w cenie jest mechanizm.

Już od dłuższego czasu nie śledzę homarów i mikro-brandów więc nie znam nowości na rynku, ale wydaje mi się, że Tisell od dawna nie pokazał nic nowego.


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dodge66 napisał(-a):

 

Patent chyba już wygasł, ale trzeba by zrobić większy research: https://patents.google.com/patent/US2954665?oq=2954665

Stosunek ceny Tisella do SteelDive właściwie wynosi 2:1 (okolice 1000zł za MarineDive i okolice 500zł za SD1953) ;) Myślę, że główną przyczyną różnicy w cenie jest mechanizm.

Już od dłuższego czasu nie śledzę homarów i mikro-brandów więc nie znam nowości na rynku, ale wydaje mi się, że Tisell od dawna nie pokazał nic nowego.

Mylisz się, ja kupiłem je ostatnio po ok. 30 USD za sztukę. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Mylisz się, ja kupiłem je ostatnio po ok. 30 USD za sztukę. :) 

 

No to chylę czoła, za taką cenę są pewnie bezkonkurencyjne :D

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dodge66 napisał(-a):

 

No to chylę czoła, za taką cenę są pewnie bezkonkurencyjne :D

 

To jeden z tych coraz rzadziej spotykanych cudów cenowych na Aliexpressie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dodge66 napisał(-a):

 

Kiedyś za podobną kwotę można było upolować Paganiego :D

 

3WrW7tG.jpg

 

6w49Fr0.jpg

Mam zielonego, ale zapłaciłem 66 USD, choć nie, dostałem pełny zwrot za usterkę i po naprawie kosztował mnie ok. 120 zł. :) 

 

 

IMG_20211112_084952.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.