Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, MasterMind napisał(-a):

 

Bardziej kwestia właściwego poczucia go na nadgarstku i popatrzenia z punktu widzenia codziennego noszenia, jak się układa itd. Jak w Kruku przymierzyłem go na zasadzie "martwego śledzia", który gdzieś tam przez moment poleżał na moim nadgarstku, to wydał mi się o wiele za mały. Nawet zastanawiałem się, czy nie zrezygnować z jego recenzowania, ale... okazało się że Tissot już go do mnie wysłał :DGeneralnie zegarek nosi się bardziej jak 34mm (nie liczcie, że nosi się jak 36mm).

No to teraz mnie zaskoczyłeś.

Byłem przekonany, że tak jak w przypadku wersji 40mm, będzie się go nosiło jak zdecydowanie większy. Dziwna sprawa... Koniecznie muszę przymierzyć. Ale coś czuję, że dopiero PRX 37mm będzie tym czego szukam 🙄


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37mm byłby idealny dla tej konstrukcji. Gdyby wydali PRX w tym rozmiarze i jeszcze w kolorze ice-blue to byłaby genialna alternatywa dla kosmicznie drogiego AP RO 15550ST.OO.1356ST.04:

 

Audemars-Piguet-Royal-Oak-Selfwinding-37mm-15550ST-50th-anniversary-5-768x768-1.jpg

 

Tyle że teraz, gdy mają 40mm i 35mm, raczej pośredniego rozmiaru nie uświadczymy, a szkoda.

 

 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pyk. Przez przypadek zawitałem do Kruka. 

Na żywo prezentował się zdecydowanie mniejszy niż na zdjęciu. 

 

Jak odczucia? Mały. Czy za mały? Chyba nie... Czy przymiarka przekonała mnie do zakupu? Nie. Czy czekam na wersję 37mm? Tak. Czy się doczekam? Chyba nie 🤔

 

Nadgarstek niecałe 17cm.

PRX 35mm.

DSC_3054.thumb.JPG.064f7f7da3d96947fa7f7e6b1b1eb4f0.JPG

 

Dla porównania Carrera 43mm 😉 

DSC_3057.thumb.JPG.4ac8764e07ab4bc03598b34f6e7a86cf.JPG

 

2 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

37mm byłby idealny dla tej konstrukcji. Gdyby wydali PRX w tym rozmiarze i jeszcze w kolorze ice-blue to byłaby genialna alternatywa dla kosmicznie drogiego AP RO 15550ST.OO.1356ST.04:

 

Audemars-Piguet-Royal-Oak-Selfwinding-37mm-15550ST-50th-anniversary-5-768x768-1.jpg

 

Tyle że teraz, gdy mają 40mm i 35mm, raczej pośredniego rozmiaru nie uświadczymy, a szkoda.

 

 

Zgadzam się. 37mm byłby dla PRXa świetnym rozmiarem.

 

A co do budżetowej konkurencji dla AP RO? 

ai6007-ss00f-431-c_both_copie_2.jpg

 

Dostępny w rozmiarze 42 i 39. Szkoda że LE. 

Petarda! 🤩


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MasterMind napisał(-a):

37mm byłby idealny dla tej konstrukcji. Gdyby wydali PRX w tym rozmiarze i jeszcze w kolorze ice-blue to byłaby genialna alternatywa dla kosmicznie drogiego AP RO 15550ST.OO.1356ST.04:

 

Audemars-Piguet-Royal-Oak-Selfwinding-37mm-15550ST-50th-anniversary-5-768x768-1.jpg

 

Tyle że teraz, gdy mają 40mm i 35mm, raczej pośredniego rozmiaru nie uświadczymy, a szkoda.

 

 


dokładnie tak jak piszesz, 37 byłby idealny. 35 to rozmiar idealnie kobiecy, a w czasach do których Tissot się odwołuje damskich zegarków praktycznie nie robiono.
proponuję zalewać Tissota wnioskami k prx37 to nie będą mieli wyjścia i zrobią 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy większych niż moje nadgarstkach mogę zrozumieć czemu tak piszecie, ale jak kiedyś, bez mierzenia pisałem to samo co Wy, tak teraz nic bym w nim nie zmienił. Klei się do nadgarstka 16 cm jakby był zrobiony na miarę. Niech miętowego zrobią... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czasach do których się odwołuje robiono bardzo dużo damskich zegarków i to o ciekawym designie, lata 60/70 to bardzo kreatywny okres w zegarmistrzostwie. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zbliżenie najciekawsze, bo wcześniej tego nie zauważyłem: w zwykłych prx'ach kostki tarczy tapisserie są wypukłe a tu masa perłowa jest pod wypukłą kratką


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AK&AK napisał(-a):

 

Dziś mieliśmy możliwość przymierzyć właśnie PRX 35mm w wersji z tarczą z masy perłowej. Na żywo robi dobre wrażenie. Malowanie napisów nie wygląda źle.

Wiadomo jak to jest z przymiarkami, zegarek na nadgarstku ląduje na chwilę z niedopasowaną bransoletą, ale wrażenia bardzo pozytywne. 

 

IMG_20230707_102339.jpg

IMG_20230707_102350.jpg

IMG_20230707_124612.jpg

 

Na zdjęciach tarcza wygląda tak trochę hmmm, plastikowo?

Edytowane przez mmaniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mmaniek napisał(-a):

Na zdjęciach tarcza wygląda tak trochę hmmm, plastikowo?

Bo ja wiem, na moje oko aż tak kiepskie te fotki nie są ;).

Odbiór PRX 35mm z tarczą z masy perłowej na żywo był pozytywny (i to widzianej naszymi czterema oczami), mimo oglądania zegarka w sklepie z biżuterią i oświetleniem przystosowanym do ponadnormatywnego błyszczenia się diamentów i wszelkich ich imitacji.

 

Trzeba też pamiętać, że tarcza tarczy "równa" nie będzie i inny egzemplarz może być "bardziej perłowy". Generalnie mogłabym go mieć, szkoda że akurat innych wersji kolorystycznych nie mieli...


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

 

Dziś mieliśmy możliwość przymierzyć właśnie PRX 35mm w wersji z tarczą z masy perłowej. Na żywo robi dobre wrażenie. Malowanie napisów nie wygląda źle.

(...)

 

Moim zdaniem wygląda źle. Do tego stopnia, że chyba odpuszczę sobie powrót do PRX'a, bo już tego nie odzobaczę. Szkoda, że nie zrobili tego tak, jak ML zrobił to w Aikonie. Myślę, że nie podniosłoby to znacząco kosztów. 


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRX 35mm auto.. sam nie wiem. 
 

 

IMG_3399.jpeg


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

PRX 35mm auto.. sam nie wiem. 
 

 

IMG_3399.jpeg

Dla mnie za mały ale kto co lubi. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie rozmiar ideolo, ale te tarcze w automatach mi średnio pasują. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem PRX jest zegarkiem, który na nadgarstku powinien się wyróżniać. To nie jest nieinwazyjny dresswatch. Bardziej pasuje do luźniejszego ubioru niż długiej koszuli - idealny na lato na odsłoniętej ręce. Mialem problem z dopasowaniem bransolety - za ciasna / za luźna - przez co w kolekcji przebywał w „czyśćcu”, ani nie chciałem go puścić dalej,
ani nie odczuwałem przyjemności z noszenia go. Ale po dokupieniu dodatkowych pół-ogniw udało mi się idealnie zgrać go pod mój nadgarstek. W tym momencie gości u mnie nieustannie (z przerwami na smartwatcha) i jestem z niego bardzo zadowolony 😉. Jeśli macie taką możliwość to warto podczas przymiarki spytać się kogoś o opinię na żywo (nie przez zdjęcia), bo może się okazać, że to co nam wydaje się „klamotem” na ręce, wcale może takie nie być z dalszej perspektywy w oczach kogoś kto z wami rozmawia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20230718_114900_edited.thumb.jpeg.18311ccbb362eee07ef8dd9435a36f77.jpeg


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Tissot w kolekcji, mała odskocznia od PRXów. 😊

 

797DD07D-8ABA-4253-8D37-2C7B4564D313.jpeg

BEB53E1E-4240-44EE-93D7-E40676C2C604.jpeg

0BCC2820-4B6A-4429-9B3F-D3C56351439F.jpeg

AB495FA0-CBF8-4B11-B592-E2F82FC3C275.jpeg

Edytowane przez Sopel808

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszy Tissot w kolekcji, mała odskocznia od PRXów. 
 

Fajny, gratki.
A że dawno nie było PRXa

ea1d8317a994bfce784262a334c54207.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.