Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, artme napisał(-a):

Mialem swego czasu niezla jazde na tego "munfejza", tylko w wersji niebieskiej - no zakochalem sie... ☺️

Jednak wielkosciowo w porownaniu do zwyklego moona (w szczegolnosci grubosc i waga) mocno mnie od niego odciagaly i za kazdym razem po przymiarkach odkladalem temat. Az do momentu w ktorym jeden z forumowych kolegow zauwazyj taki drobny szczegol - pomimo, ze ma on date, to jest praktycznie nieuzyteczna, bo... nie do odczytania i... czar prysl 😔

 

Hmmm - zobaczymy. Ja ze swoim niestety słabnącym wzrokiem mam problem z odczytaniem daty w okienku ze względu na małe cyferki. Tutaj podczas przymiarki wydawało mi się, że datę odczytać łatwiej, albo nawet oszacować patrząc na pozycję wskazówki z czerwonym półksiężycem.

 

8 godzin temu, rmickey napisał(-a):

@Butik gratulacje :) Piękny jest :) Moim zdaniem to najładniejsza Omega w obecnym katalogu :)  

 

ps. także na niego chorowałem, chyba nadal choruje... :) Przymierzałem go już wielokrotnie i niestety też nie przechodził "testu" grubości :( Jeżeli chodzi o średnicę, to mimo 43,5 mm bardzo fajnie układa się na nadgastku i ona nie jest problemem nawet przy "skromniejszej" łapce :) 

Czekam z niecierpliwością na odczucia po paru tygodniach noszenia. Masz duże doświadczenie z innymi Omegami więc jestem ciekaw wniosków...

 

Tu jest nawet troszkę ponad 44 i 1/4mm, ale liczby nie zawsze mówią prawdę. Jak wcześniej wspominał @mc9 zegar "nosi się mniejszy".

 

8 godzin temu, HESHER napisał(-a):

Nie wiem dlaczego ale zegarki z ceramiczną tarczą pod szkiełkiem są bajecznie przepiękne, porównywałem zwykła Aqua Terre i Tokyo, Tokyo jest rarytasem, pięknie prezentuje sie w pomieszczeniu i po za nim. Co myślicie o tym?

 

8 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Ja uważam, że ceramiczne tarcze szybko się nudzą i robią z zegarka niepotrzebnie przedmiot jeszcze bardziej biżuteryjny. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że po zauroczeniu nierzadko pierwszym porządnym zegarkiem z ceramiczną tarczą później się już z tego wyrasta 😉

 

Jak zawsze kwestia gustu, podejścia i percepcji. Ja uwielbiam ceramiczne tarcze, ich błysk w wersji zarówno polerowanej jak i ze szlifem słonecznym.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, mc9 napisał(-a):

Górną część nadgarstka mam płaską, a wręcz lekko wklęsłą, przez co dupka od dekielka chowa się całkowicie, a zegarek traci na grubość ten fragment. Natomiast rozmiar koperty też optycznie maleje ze względu na uszy zawinięte do dołu oraz "kilkuwarstwową" budowę całej koperty. Nie żebym strasznie go bronił, bo zwyczajnie w świecie, po prostu podoba mi się i może nie umiem spojrzeć na niego w 100% obiektywnie, ale po prostu nie razi w żaden sposób.

No kurcze - u Ciebie wyglada jak moon reduced 😂 - w takim wypadku GIT! 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MP mały nie jest, mam 19cm obwodu i pod względem wielkości tego nie odczuwałem ale na grubość to jednak kawał zegara. Co do czytelności daty to podzielam uwagi, mało czytelny a czasem data wręcz nie możliwa do odczytania.

27C11ED4-AE50-4B49-8AB7-698D8E331620.jpeg

F090FE2C-47D7-43EF-B69A-D40372FC9528.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

Jak zawsze kwestia gustu, podejścia i percepcji. Ja uwielbiam ceramiczne tarcze, ich błysk w wersji zarówno polerowanej jak i ze szlifem słonecznym.

 

Jestem tego samego zdania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On jest rewelacyjny . Szkoda ze takich świetnych modeli nie robią w mniejszym rozmiarze . Myśle , ze w licznych przypadkach właśnie one byłyby wybierane zamiast klasycznego Moona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dekiel w moonphase może i się schowa w nadgarstku, bo one najczęściej się fajnie chowają, ale z górą to się już nic nie da zrobić. Zobaczcie jak to wygląda. Na kopertę jest nałożony dość wysoki bezel, a nad nim wystaje jeszcze sporo szkło. Pogromca futryn default_smile.png
ef231ce5f73eb5c40eef62f58c25c7f5.jpg&key=32e05770e9f2a6e606db1073417a1eeabe9b163b1b198484e6829e61c1d3641b

P. S. Zdjęcie kradzione z sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.02.2022 o 14:15, Butik napisał(-a):

Przedpodwyżkowo impulsowo.

 

IMG_0538.JPG

IMG_0542.JPG

ile waży ta ślicznotka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Krakus1 napisał(-a):

ile waży ta ślicznotka ?


nie wiem, jak będę miał jak i kiedy to sprawdzę i dam znać


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja Moonwatcha zdecydowanie podoba mi się najbardziej.

Ref: 310.32.42.50.01.00

845BBE41-0735-4E02-B588-3B43A13F373A_DxO.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

ile waży ta ślicznotka ?

 

wersja z paskiem

 BD0FdxTxd7K6joHoklaxa_aOtSlwS6u9RNXF0nUY38kR3FKExYpujCoqMYcjprWgIRZXb-aVX74K9x-BG0HjZG89Ahmc1OcD7Ox9_tCiDq9_AnIo344cYD8jMcdywA8uJ9EDTdD_VfF-G5nZ_pU2IQ061LoSgu3ibK5sjJR0hXRuSzV2aIzLO2YBryoYbJHzW44O5mSnBo6Hq7x4rVl7l0JCc_akQGmDPFKW_wIq1NSWKrncO5p5Uqyyg-UPbpK5Q2kEqCnBkND3wkpwqJciq4OEO3i6qRO0Xk-UYL3Cdms1UwvwTvNhz9Uh4QzwGQwY_r0zq40Z5RH5RCxPetLPfsUcFj7HWFeQmJlLzu5dDILV7hBv3oZC7cVUI6eKxcbxJhfR2-PXPZXgai09k1MNN2reFq1Y8m5OiAPpPETGdg2WxWoXE6K_gmHG3XpS3u2apRtiuzX6n38f-xFEwj4k6SoADCjipYMaDB0UR8lyMo1BWaF7_1CODTApLTU9G-fQ95Og9HM3YnV4I5mMEHhTkMDQs7JeSFaqJug66XT7UGXLWPmdgoaXr_Ca-he1jSHeV6rlL-S-l1wCKqdySwXhVLiKAVVEp3plHICH-KOP7YW11gvJAUirRRXe54dxIsZbV1BD7vWTp2pSa4LB_FUdKbTg4AXqASQJgJkiVA6QWKbpXwjkfOdmDD5bR3h8G_LszEhUl1C73wM07HcUPSIR2MoIzA=w711-h947-no?authuser=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2022 o 21:38, memento mori napisał(-a):

Mam podobne zdanie. Przez lata Moonwatch miał kosmicznie dobry stosunek cena/jakosc/historia/"kultowość" za relatywnie małe pieniądze (12-14k).

No i wraca moje stare pytanie. Mogę mieć (still) moonwatch hesalit (referencja tegoroczna) za 17tys, a szafir za 20k. Peelenów. Nowe, prosto ze sklepu. Warto brać? Jestem w kolejce na 321, więc… 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowy hesalit w sklepie z metki kosztuje 31 900zł, a szafir 36 300zł, to pytasz czy za 17k i 20k nadal warto? :P


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, voytekb napisał(-a):

No i wraca moje stare pytanie. Mogę mieć (still) moonwatch hesalit (referencja tegoroczna) za 17tys, a szafir za 20k. Peelenów. Nowe, prosto ze sklepu. Warto brać? Jestem w kolejce na 321, więc… 

Zweryfikuj sobie referencje ze sklepem czy są prawidłowe i mówicie o tych samych zegarkach. 17k/20k za nowego koaksjalnego Moona na bransolecie to -48% od metki i... są to ceny poniżej ich zakupu (nie wiem skąd to wiem, gdyby ktoś pytał). No chyba, że Twój tata lub córka prowadzą AD i zamówili jeszcze po cenie sprzed roku i trzymali dla Ciebie w szufladzie i nie wierzą, że z rodziną tylko na zdjęciu wychodzi się dobrze 😉 

 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, voytekb napisał(-a):

No i wraca moje stare pytanie. Mogę mieć (still) moonwatch hesalit (referencja tegoroczna) za 17tys, a szafir za 20k. Peelenów. Nowe, prosto ze sklepu. Warto brać? Jestem w kolejce na 321, więc… 

Pytanie raczej retoryczne, lub pomyłka w wycenie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza randka i wspólny 2-dniowy wyjazd. To też początek testowania.

Na razie test niezbyt dużego mankietu zaliczony.

 

Co do wielkości, masy i noszenia na razie się nie wypowiadam - za wcześnie.]

 

IMG_0757.JPG

IMG_0758.JPG


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała fotka z błyskiem :)

 

30FA830F-B88E-49AB-9018-8096F6FA4E20.jpeg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, voytekb napisał(-a):

No i wraca moje stare pytanie. Mogę mieć (still) moonwatch hesalit (referencja tegoroczna) za 17tys, a szafir za 20k. Peelenów. Nowe, prosto ze sklepu. Warto brać? Jestem w kolejce na 321, więc… 

Mów szybciutko gdzie takie promocje, wezmę ze 3 szafirki w takiej cenie 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Czy macie jakieś informacje na temat Speedmastera Snoopy?  Czy Omega w ogóle realizuje zamówienia dla osób zapisanych na listę? 

 

VRbIAol.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu miałaby nie realizować? 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

A czemu miałaby nie realizować? 

Według informacji jakie udało mi się ustalić tak na szybko to zegarków tych nie ma i nie wiadomo kiedy będą. Stąd moje pytanie …

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ są, tylko jest ich mało. Pewnie kilka rocznie na Polskę;) 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eye_lip napisał(-a):

Ależ są, tylko jest ich mało. Pewnie kilka rocznie na Polskę;) 

Ok, dzięki za odpowiedz :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.