Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

51 minut temu, mc9 napisał:

wtorek, a do tego nowy obiektyw, to trzeba było coś cyknąć, dopiero zdjęcie uświadomiło mi, że data nie zmieniona, a i księżyc chyba o dzień czy dwa za daleko 🤷‍♂️

Pasek trochę szczupły 😜

tak, czekam na brązowy 21mm, a że takie zestawienie kolorów mi się bardzo podoba to chodzę w za szczupłym 

Link do pliku PDF z Omega Forums z rzekomym opisem i specyfikacją nowych wersji:

https://drive.google.com/file/d/1PflRrI8F5pVA8W5B7c84E9ITqTFEtCuM/view?usp=drivesdk

Wydaje mi się że brakuje dwóch pierwszych strony, na których jest opisana idea wersji „szafirowej” i pokazane detale tarczy i koperty (taki opis jest dla nowej wersji hesalitowej).

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja pozytywnie oceniam redukcje grubości. Nawet dzisiaj jak miałem swojego Moon’a na ręce to myślałem o tym, że jakby był cieńszy (przy rozmiarze 42) to byłby dużo bardziej uniwersalny.

1 godzinę temu, Michal_Gdy napisał:

Nowa wersja Moonwatcha - jeśli chodzi o moje zdanie (mam aktualną wersje z hesalitem) to uważam, że jakiś lifting czy unowocześnienie tej edycji Moonwatch’a by się przydało - przede wszystkim w zakresie mechanizmu, być może bransolety (może w końcu będzie seryjnie mikroregulacja?). Moim zdaniem „Ed White” może być po to by pokazywać ten nowy kierunek, oby nie był on tylko w zakresie ceny. Aktualna wersja Moon’a nie jest oczywiście zła, ale mam wrażenie (i oczywiście mogę się mylić) że dociera teraz głównie do miłośników marki, gdzie jako jeden z najpopularniejszych modeli kojarzonych z Omegą powinien być naturalnym wyborem dla większości (na równi z Seamasterem 300M). By to się stało, trzeba się chyba pożegnać z hesalitem i manualnym mechanizmem i dać trochę więcej efektu „wow” - chociażby przez ceramiczny bezel czy trochę srebra na tarczy. Czy zmieni to charakter zegarka? Oczywiście, ale ten ruch jest chyba dla Omegi niezbędny by dalej przyciągać (i pociągać) nie tyko miłośników, ale również nowych odbiorców.

Na forum czasami pojawiają się analogie motoryzacyjne, więc na koniec też pozwolę sobie na wprowadzenie jednej. Porsche 911 - skoro takie dobre, to dlaczego co kilka lat jest nowa wersja? Dlaczego nie zostali tylko przy ręcznej skrzyni czy silniku chłodzonym powietrzem? Niektórzy fani pewnie za tym nadal tęsknią, większość poszła z duchem czasu do przodu i woli te aktualne „cywilizowane” generacje. Z Moonwatchem może być tak samo.

No tak, gdyby tylko Omega dawała trochę więcej wyboru i miała w swojej ofercie jakiegoś Speedmastera w większym rozmiarze, nowocześniejszym mechanizmie i zbudowanego z użyciem współczesnych materiałów... albo np. jakiegoś rocznicowego, albo limitowanego, wyścigowego, albo z innym kolorem tarczy, albo z okazji olimpiady, albo z pieskiem na tarczy, albo latającym pieskiem na deklu, z dodatkową komplikacją faz księżyca...

Ale niestety, Omega znana jest w ostatnich czasach z bardzo wąskiej oferty i konserwatywnego podejścia, szczególnie do linii Speedmaster. Dlatego ten jedyny mający coś wspólnego z historią model musi się skończyć i przejść lifting (oczywiście ze wzrostem ceny piątym w tym roku xD) żeby wreszcie klient Omegi miał jakiś wybór.

Edited by nicon

1dFQTya.png

Guest vitriol
2 hours ago, memento mori said:

@vitriol To nie jest AD Omegi tylko grey market, któremu według niektórych opinii w czasach pandemi zalegają na magazynie zegarki...

https://omegaforums.net/threads/the-speedmaster-hesalite-and-saphire-sandwich-are-discontinued.123202/

Czyli nadal jest to tylko plotka. 

Nigdy nie twierdziłem, że to AD. Opinii Archera nt. spraw technicznych warto słuchać, na temat innych spraw - to zależy. To nie jest pierwszy wyciek od canwatchco.

_________

Nowa bransa wygląda jak pocieniona vintydżowa 1116 od pre-moona, to ten najnowszy wciąż jest "Moonwatchem" ? :D

Edited by vitriol

chyba logiczne ze bedą chcieli odświezyć model najbardziej popularny.A że przy okazji zrobi się droższy to tylko wyjdzie udziałowcom Omegi na dobre.

czyli rozumiem że można spodziewać sie podwyżek obecnego modelu na wtórnym

Z ciekawych szczegółów: dot over 90, nakładane polerowane logo, chyba też będzie "step dial" na zewnątrz tarczy, tak jak w FOIS. Na wizualizacji indeksy godzinowe wyglądają jakby miały faux-patina, mam nadzieję, że to tylko przekłamanie kolorów, bo to nie byłoby fajne. Mocno taliowana bransoleta - ciekawe rozwiązanie, choć miałem nadzieję, że wrócą do flatlinka. No ale wszystkim się nie dogodzi :)

OMEGA rządzi

14 godzin temu, Mirosuaw napisał:

Po prostu jest na kogo zwalić winę, ale to nieprawda, że szerzysz, bo tu na forum i tak wszyscy są na haju :lol:

Zdjęcie świetne.

:lol::lol: Dzięki! :D

12 godzin temu, robol1 napisał:

mam takiego i nie nosze.Leży i kurzy sie w skrzyni

Czarną czy niebieską? Jestem przekonany, że szybko znalazłby się na nią chętny ;)

12 godzin temu, mario1971 napisał:

Bo to fajny, ale bardzo nudny zegarek. 

giphy.gif

4 godziny temu, robol1 napisał:

czyli rozumiem że można spodziewać sie podwyżek obecnego modelu na wtórnym

Wydaje mi się, że wręcz przeciwnie. Obecna referencja jest bardzo popularna, nigdy nie było i nadal nie ma problemu z jej kupnem i szczerze wątpię, żeby zyskała na wartości w najbliższych latach. Natomiast ceny starszych referencji już terasz szybują w górę...

35 minut temu, Butik napisał:

Mocno taliowana bransoleta - ciekawe rozwiązanie, choć miałem nadzieję, że wrócą do flatlinka. No ale wszystkim się nie dogodzi :)

Przynajmniej naprawili endlinka :D

fZMBC3Q.jpg

Edited by dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

A mnie ciekawi, jak to jest, że wyciekają takie szczegóły dot. nowego Moona.
Czy to zamierzony "sneak peek", czy w Omedze kiepsko z poufnością projektów.
U największego konkurenta się to nie zdarza, a przynajmniej nie przypominam sobie niczego takiego w ostatnich latach.

14 minut temu, ASTRAL napisał:

A mnie ciekawi, jak to jest, że wyciekają takie szczegóły dot. nowego Moona.
Czy to zamierzony "sneak peek", czy w Omedze kiepsko z poufnością projektów.
U największego konkurenta się to nie zdarza, a przynajmniej nie przypominam sobie niczego takiego w ostatnich latach.

Od dwóch ostatnich "debiutów" wszystko było wiadomo na tydzień przed xD.

1dFQTya.png

11 godzin temu, Michal_Gdy napisał:

Link do pliku PDF z Omega Forums z rzekomym opisem i specyfikacją nowych wersji:

https://driveq

11 godzin temu, Michal_Gdy napisał:

https://drive.google.com/file/d/1PflRrI8F5pVA8W5B7c84E9ITqTFEtCuM/view?usp=drivesdk

Wydaje mi się że brakuje dwóch pierwszych strony, na których jest opisana idea wersji „szafirowej” i pokazane detale tarczy i koperty (taki opis jest dla nowej wersji hesalitowej).

.google.com/file/d/1PflRrI8F5pVA8W5B7c84E9ITqTFEtCuM/view?usp=drivesdk

Sorki za - może głupie - pytanie , ale ceny w jakiej walucie są tam podane - CHF, USD, Euro bo nie wiem jak się będzie ona kształtowała względem aktualnych cen Moona?

Guest vitriol
22 minutes ago, proki1971 said:

Sorki za - może głupie - pytanie , ale ceny w jakiej walucie są tam podane - CHF, USD, Euro bo nie wiem jak się będzie ona kształtowała względem aktualnych cen Moona?

CHF netto, dodaj 7,7% vatu,

13 minut temu, vitriol napisał:

CHF netto, dodaj 7,7% vatu,

Dzięki . A jakie są teraz oficjalne ceny w CHF?

Guest vitriol
6 minutes ago, proki1971 said:

Dzięki . A jakie są teraz oficjalne ceny w CHF?

Hesalit 4950 CHF, szafir 5850 CHF brutto.

Jakby doliczyć rabat 30%, to można rozważać. ;)

Ciekawe czy naprawili szafir i pozbyli się mlecznego ringu wokół.

3 godziny temu, Butik napisał:

Z ciekawych szczegółów: dot over 90, nakładane polerowane logo, chyba też będzie "step dial" na zewnątrz tarczy, tak jak w FOIS. Na wizualizacji indeksy godzinowe wyglądają jakby miały faux-patina, mam nadzieję, że to tylko przekłamanie kolorów, bo to nie byłoby fajne. Mocno taliowana bransoleta - ciekawe rozwiązanie, choć miałem nadzieję, że wrócą do flatlinka. No ale wszystkim się nie dogodzi :)

Jeśli wszystko z tego PDF się potwierdzi, to zrobili współczesnego 105.012. Myślę, że wielu wybaczy im tego co-axiala zamiast wnuka "Lemanii", tak jak wielu wybaczyło "nowoczesne" 31xx/32xx lub P.9000. 😉

Edited by memento mori

Aha, jeszcze rozrzedzone indeksy subsekundowe -> nie 5 pól między sekundami tylko 3, tak jak w FOIS no i to odpowiada rzeczywistej 3-hercowej częstotliwości tykania tego mechanizmu.

Zobaczymy. Na razie zostaję i cieszę się FOISem. Jak sikor wyjdzie popatrzymy jak wygląda na żywo. No i co z mlecznym pierścieniem. Ale nie można wykluczyć kolejnego flipa ;)

Edited by Butik

OMEGA rządzi

Niezależnie od sukcesu nowego modelu, dla miłośników speedmasterów nadchodząca zmiana będzie bolesna finansowo.

Czy wartość schodzących referencji wzrośnie? Nawet jeśli tak to spodziewam się lekkiej korekty w górę ale nic ponadto. Rynek pierwotny i wtórny jest załadowany nimi pod sufit.

Raczej traktowałbym obecną sytuacje jako last call dla tych którzy chcą kupić nowy egzemplarz, od AD.

Edited by Maserati

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.

Gdybym teraz zastanawiał się nad zakupem Moona, to na pewno bym poczekał do stycznia/lutego. Ceny katalogowe nowych referencji wzrosną rzekomo o 20%, ale wiosną poziom pandemicznych rabatów jeszcze powinien się utrzymać 🙂

...a gdyby przykręcić tak nieco kurek z dostępnością nowych referencji, to wtedy mielibyśmy powtórkę ze znanej "rozrywki" :-P

Edited by memento mori

Dlatego jak się trafił klient to swojego aktualnego Moona na dobrych warunkach to jednak sprzedałem. Na początku myślałem, żeby go przetrzymać, bo może skoczy w górę, ale cholera wie. Też chodziło mi po głowie, że starych jest dużo, a może się na rynku pojawić jeszcze więcej jak ludzie będą chcieli je zamienić na nową wersję. Ja osobiście, gdybym nie wszedł w FOISA to na pewno stary zmieniałbym na nowy, więc stary poszedłby za te parę miesięcy na bazar. Takich jak ja może być więcej.

OMEGA rządzi