Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

6 godzin temu, Michal_Gdy napisał:

Ja jestem ciekaw na ile potwierdzą się te wcześniejsze „przecieki”. Czyli, że wersja hesalitowa i szafirowa będą się różniły nie tylko szkłem, ale także tarczą („szafir” miał mieć nakładane logo). W obu bransoleta ma się ponoć schodzić z 20 do 15 mm. W praktyce najważniejsza i tak będzie chyba zmiana mechanizmu na 3861 - fajnie, że ma być w końcu „Master Chronometer”, dla mnie super zaletą praktyczną jest jednak stop-sekunda.

Dziwi mnie tylko, że premiera miałaby być tak tuż po świętach (lub praktycznie w trakcie okresu świąteczno-noworocznego), gdzie przecież pewnie sporo ludzi kupiło lub dostało (lub jeszcze dostanie) aktualnego Moon’a od Mikołaja czy Trzech Króli default_wink.png.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

potwierdzą, potwierdzą bo to były dokumenty z katalogu zakupowego dla dystrybutorów :) 

Wszystko zgodnie z wyciekami.

Ceny:

- na bransolecie (hesalit / szafir) -> 27.800 / 31.700

- na pasku (hesalit - materiał / szafir - skóra) -> 26.400 / 30.200

Z ciekawostek dwie nowe wersje stricte butikowe (Omega Boutique, nie moje ;)):

- full złoto w szafirze (mechanizm bez zmian) za 154.500

- biała / srebrna tarcza, białe złoto "Canopus Gold" za drobne 201.000

Pełne specyfikacje są już na omegawatches.com

image.thumb.png.1168fa16e242a33219eb57996e4af860.pngimage.thumb.png.851d0402370708f6b1ecea5dce9e2bfe.pngimage.thumb.png.423cf38c65ea97f34aa3851700d01276.pngimage.thumb.png.556cc15a8db3371f2a9e9c091c2b8b44.png

Edited by Butik

OMEGA rządzi

1 minutę temu, eye_lip napisał:

Hesalit też ma widoczny werk? 

Nie, Hesalit tradycyjnie z zamkniętym deklem. I tak jak w wyciekach - logo w hesalicie drukowane, w szafirze nakładane.

W wyciekach było poprawnie politycznie "all human space missions" ale jednak pozostali przy tradycyjnym "manned".

image.thumb.png.9dd811bca9b97feacb1990e8d2c6cd88.png

I pierwsze zdjęcia:

image.thumb.png.27907310277f38d60bda219dce07313e.pngimage.thumb.png.ba70be5d40a172e1379e01a66605c583.pngimage.thumb.png.5b4f7aa46e2f149a61c14553f93cf59f.pngimage.thumb.png.67c0c4bb924f24ee93458932d0d1c2e2.pngimage.thumb.png.cbec6e75913d926256644990fcbbabe3.png

Edited by Butik

OMEGA rządzi

I dobrze, że przewidywania się sprawdziły co do różnic wersji.

Fajnie, że tarczy nie upaćkano dodatkowymi napisami o coaxialu.

12 minut temu, sanik napisał:

I dobrze, że przewidywania się sprawdziły co do różnic wersji.

Fajnie, że tarczy nie upaćkano dodatkowymi napisami o coaxialu.

Zgadzam się. Ze zdjęć wynika, że "milky ring" został. Bransoleta nowa - nie mam jeszcze zdania, jest OK ale na żywo się okaże. Mam nadzieję, że będzie pasować do Snoopy 3.  Pudełko widać zrobione podobnie, nie widzę przegródek na dodatki, które są w wersji aktualnej, ale to może inaczej będzie schowane (paski NATO / Velcro, lupa, narzędzie do teleskopów itd), albo w ogóle nie będzie - tego nie wiem. Zapięcie ciekawe z wyglądu, niestety widzę dwie pozycje na teleskop, więc podejrzewam, że znów bez mikroregulacji (chciałbym się mylić).

Oficjalne video promocyjne Omegi:

Edited by Butik

OMEGA rządzi

Wydaje mi się że ogniwa są krótsze niż w aktualnej wersji więc może przez to będzie łatwiej dopasować do nadgarstka. Zapięcie wydaje się dosyć duże, więc fajnie gdyby mikroregulacja się w nim znalazła.

I tak patrząc po fotkach i porównując do mojego to mam wrażenie, że uszy są krótsze. 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by Michal_Gdy

Cena hesalitowej wersji wzrosła o niemal 26% (22100 => 27800 PLN), ale na osłodę wszystkie zmiany są IMO na plus. Fajnie, że wersja na pasku jest z nylonu zamiast kroko/aligatora, ale z drugiej strony ta bransoleta wygląda na o niebo lepszą od poprzedniej (nawet jeśli okaże się, że nie ma mikroregulacji), więc tym bardziej będzie warto kupić zegarek na bransolecie.

Edited by memento mori

Dla mnie wygląda to obiecująco. Trzeba zobaczyć i przymierzyć. Zbierałem się kilka razy do zakupu Moona ale po przymiarce odpuszczałem zawsze. Teraz wygląda na to że bolączki (te które ja osobiście widziałem) zostały zlikwidowane.

Edited by Rethel
literówka

1 minutę temu, memento mori napisał:

Cena wzrosła o niemal 26%, ale na osłodę wszystkie zmiany IMO na plus. Fajnie, że wersja na pasku dostała nylonowy pasek zamiast kroko/aligatora, ale z drugiej strony ta bransoleta wygląda na o niebo lepszą od poprzedniej (nawet jeśli okaże się, że nie ma mikroregulacji), więc tym bardziej będzie warto kupić zegarek na bransolecie.

Niestety cena mocno w górę, no ale aktualizacja mechanizmu jest dość "drastyczna" i nie mogła pozostać bez wpływu na cenę. Czy 25% uzasadnione? Rynek zweryfikuje, ale nie sądzę, żeby sprzedaż munłoczy kiedykolwiek spadła.

OMEGA rządzi

Właśnie ta bransoleta dla mnie była trochę zbyt słaba.

1 minutę temu, Michal_Gdy napisał:

Chyba jednak bez mikroregulacji. Na stronie też brak info na ten temat.

NIestety tak jak się obawiałem patrząc nawet na pierwsze zdjęcia :(

Teraz, Rethel napisał:

Właśnie ta bransoleta dla mnie była trochę zbyt słaba.

Ale która była słaba, bo ni zrozumiałem - ta poprzednia, czy nowa JEST słaba?

Poprzednia moim zdaniem była OK, o tej jeszcze bez obejrzenia na żywo nie mam zdania ;)

OMEGA rządzi

Milky ring wydaje się być nawet bardziej widoczny niż wcześniej? 

BwVQf1b.jpg

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Dla mnie poprzednia bransoleta zabierała moonowi vintydżowy charakter, ta wygląda dużo lepiej.

6 minut temu, dodge66 napisał:

Milky ring wydaje się być nawet bardziej widoczny niż wcześniej? 

Szkoda, że widocznie dalej produkują bransolety w Chinach i w nowym modelu na dzień dobry pozostał problem ze spasowaniem endlinków z uchami (szpara pomiędzy nimi). Pisałem już o tym kiedyś, ale powtórzę ponownie. Uważam, że w zegarkach w takim budżecie nie powinno to mieć miejsca w ogóle (ewentualnie bardzo rzadko), tymczasem idąc do dowolnego salonu, gdzie jest 20 stalowych Omeg, zawsze będą 2-3 szt. z takim babolem 😕

Edited by memento mori

Jak dobrze widzę to wersja na Hesalicie straciła polerowane wew części ogniw bransolety...

Jak dobrze widzę to wersja na Hesalicie straciła polerowane wew części ogniw bransolety...

Teraz, Macmac napisał:

Dla mnie poprzednia bransoleta zabierała moonowi vintydżowy charakter, ta wygląda dużo lepiej.

Teraz, Macmac napisał:

rzeczywiście poprzednia była / jest bardziej sportowa i chyba masywniejsza. Ja wymieniłem dodatkowo zapięcie na to z mikroregulacją, które jest większe niż to oryginalne więc u mnie ten efekt pewnie jest przez to jeszcze większy.

Poprzednia miała stałą szerokość 20 mm. Nowa ma 20 mm przy uchach i 15 mm przy zapięciu. Nie dość, że niemal pewne jest to, że będzie wygodniejsza to lepiej pasuje do Moona. Zapięcie jest masywne, ale te wzdłużne prążki/frezy pewnie będą to sprytnie maskowały i nie będzie takiego efektu jak w 300 i Railmasterze w wersjach Trilogy, gdzie zapięcia ocierają się o karykaturę (biorąc pod uwagę charakter modeli).

Wersja z szafirem jest cieńsza o 0.4 mm od hesalitu (pewnie to kwestia krzywizny szkła):

https://ch24.pl/omega-speedmaster-professional-moonwatch-master-chronometer-dostepnosc-cena/?fbclid=IwAR3j5vfhfRECkd4EHYdU4TPZMg8_kxWmB7J8nNL5zsjIOHvPSVG312WlvMA

Swoją drogą rodzimemu portalowi CH24 należą się pochwały, że od jakiegoś czasu, zawsze ja jest jakaś ciekawa zegarkowa premiera to już tego samego dnia pojawia się u nich artykuł. Świetnie!

Edited by memento mori

Snoopy na nowej bransie wyglądałby zacnie :D

image.thumb.png.abe824cff86439d071ae1a6e5edb0953.png

Godzinę temu, nomysz4 napisał:

Jak dobrze widzę to wersja na Hesalicie straciła polerowane wew części ogniw bransolety... emoji848.png

Rzeczywiście tak to wygląda i to dość wyraźnie, nie zauważyłem tego wcześniej, dzięki!

Edited by Butik

OMEGA rządzi