Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

@Teufel26 A gdzie konkretnie ? Co jest pod wodą ? Ja kiedyś koło Chanii o świcie spotkałem ośmiornicę i malutką murenę.

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=95525]Teufel26[/mention] A gdzie konkretnie ? Co jest pod wodą ? Ja kiedyś koło Chanii o świcie spotkałem ośmiornicę i malutką murenę.

Tym razem hotel mamy w okolicach Retmhymno, ale na weekend wybraliśmy się do Lutro, jest kilka jaskiń pod wodą, sporo skał, podobno po dziewiętnastej, kiedy odpłyną ostatni jednodniowi turyści, można spotkać tu żółwie.
Muszę przyznać, ze najczystsza woda i najlepsze wrażenia były dwa lata temu, byliśmy jednymi z pierwszych turystów po czterech miesiącach izolacji. Puste plaże, a przede wszystkim czyste.
Omega pod wodą jest świetna, ciekaw jestem czy któryś z was również wykorzystuje swoje 300-setki pod wodą?

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się poradzić szanownego grona. Może niektórzy pamiętają, że stanął mi... (moonphase ;)). Oddałem na Marynarską, skąd został wysłany do producenta. Ponieważ minął ponad miesiąc postanowiłem zapytać co z zegarkiem, dostałem następującą odpowiedź:

 

"możemy potwierdzić, że zegarek dotarł bezpiecznie do Szwajcarii dn. 08.06.2022r. Aktualnie oczekujemy na pełną analizę oraz diagnozę naprawy, którą będziemy mogli Panu przekazać. Skontaktujemy się z Panem jak tylko dowiemy się większej ilości szczegółów."

 

Minął miesiąc od dotarcia do Omegi, a jeszcze czekają na diagnozę... Czy mam podstawy do reklamacji w Omedze i żądania wymiany na nowy? Trochę mnie to wkurza, a zegar chcę mieć, tęsknię wręcz za nim...


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Butik napisał(-a):

Chciałem się poradzić szanownego grona. Może niektórzy pamiętają, że stanął mi... (moonphase ;)). Oddałem na Marynarską, skąd został wysłany do producenta. Ponieważ minął ponad miesiąc postanowiłem zapytać co z zegarkiem, dostałem następującą odpowiedź:

 

"możemy potwierdzić, że zegarek dotarł bezpiecznie do Szwajcarii dn. 08.06.2022r. Aktualnie oczekujemy na pełną analizę oraz diagnozę naprawy, którą będziemy mogli Panu przekazać. Skontaktujemy się z Panem jak tylko dowiemy się większej ilości szczegółów."

 

Minął miesiąc od dotarcia do Omegi, a jeszcze czekają na diagnozę... Czy mam podstawy do reklamacji w Omedze i żądania wymiany na nowy? Trochę mnie to wkurza, a zegar chcę mieć, tęsknię wręcz za nim...

Cierpliwości… ja swojej nie mam od listopada 2021. Obecnie też w Szwajcarii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, tommly said:

Czy w nowej 300-ce śrubki w bransie mocno trzymają, są może na klej ?

Wstyd się przyznać, ale od zakupu nie zabrałem się jeszcze za jej skrócenie, a do rzeźników nie pójdę, żeby nie porysowali :D

Klejone. Przy odkręcaniu można między gwint, a śrubokręt włożyć miękką folię (jak przy zdejmowaniu wskazówek) no i najważniejsze to dobrać właściwy śrubokręt. 

Pewnie oczywiste ale po skróceniu warto użyć kleju Loctite do ponownego zabezpieczenia.

 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kurzy napisał(-a):

Cierpliwości… ja swojej nie mam od listopada 2021. Obecnie też w Szwajcarii.


też nówka sztuka ba gwarancji?


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Butik napisał(-a):


też nówka sztuka ba gwarancji?

Na gwarancji w pierwszym roku od zakupu.

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kurzy napisał(-a):

Na gwarancji w pierwszym roku od zakupu.

 

No to straszna kicha. Przecież to powinno podlegać jakimś przepisom konsumenckim, jeśli towar zakupiony jest w Polsce od podmiotu polskiego?


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Butik napisał(-a):

 

No to straszna kicha. Przecież to powinno podlegać jakimś przepisom konsumenckim, jeśli towar zakupiony jest w Polsce od podmiotu polskiego?

Trochę inaczej. Ja walczę z Jubitomem. 
W Szwajcarii około miesiąca jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2022 o 10:13, Butik napisał(-a):

Ciekaw jestem Waszych opinii co do tego zegarka.

 

Opcja na gumie - trochę za zielono jak dla mnie. Hmm..., a mam zamówioną. Nie wiem, muszę podjechać i przymierzyć inne wersje (kolejny raz). 

Dzięki za filmik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Butik napisał(-a):

 

No to straszna kicha. Przecież to powinno podlegać jakimś przepisom konsumenckim, jeśli towar zakupiony jest w Polsce od podmiotu polskiego?

I podlega jak oddasz z tytułu rękojmi do sprzedawcy.  Od kilkunastu lat dla gwarancji to niestety gwarant ustala warunki i może robić co mu się żywnie podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Teufel26 napisał(-a):


Tym razem hotel mamy w okolicach Retmhymno, ale na weekend wybraliśmy się do Lutro, jest kilka jaskiń pod wodą, sporo skał, podobno po dziewiętnastej, kiedy odpłyną ostatni jednodniowi turyści, można spotkać tu żółwie.
Muszę przyznać, ze najczystsza woda i najlepsze wrażenia były dwa lata temu, byliśmy jednymi z pierwszych turystów po czterech miesiącach izolacji. Puste plaże, a przede wszystkim czyste.
Omega pod wodą jest świetna, ciekaw jestem czy któryś z was również wykorzystuje swoje 300-setki pod wodą?

 

Byłem kiedyś na wakacjach niedaleko Rethymno na "przedmieściach", właściwie na wsi, obok chłop miał pole, codziennie włączał deszczownicę dla upraw.. 

 

Na dzikiej plaży były wylęgarnie dla żółwi, zabezpieczone od góry metalowymi koszyczkami i tabliczkami z info. Bladym świtem wykluwały się z jajek i szły do morza, zostawiały ślady stópek 🙂

 

Kreta ma swój czar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kurzy napisał(-a):

Trochę inaczej. Ja walczę z Jubitomem. 
W Szwajcarii około miesiąca jest.

 

Też moonwatch czy seamaster 1948

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Butik said:

 

No to straszna kicha. Przecież to powinno podlegać jakimś przepisom konsumenckim, jeśli towar zakupiony jest w Polsce od podmiotu polskiego?

 

Jesli reklamowales z tytulu gwarancji, to sprawdz czy w karcie gwar. jest okreslony termin naprawy. Nie musi byc. Jesli nie jest, to okresla go K.C. -> aktualnie chyba 14 dni.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Teufel26 napisał(-a):


Tym razem hotel mamy w okolicach Retmhymno

Super , właśnie na początku sierpnia jedziemy na rodzinne wakacje do tego miasteczka , daj znać proszę jak coś Ci się spodoba gastronomiczne w tej dziurze 😉 

Snorkeling zostawię na październik w Sharm , z Omegą obowiązkowo 😎 

 

IMG20210627162816.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fragment wywiadu z Auro Montanarim który pojawił się na ostatnim evencie #speedytuesday w Mediolanie. 
 

https://www.instagram.com/reel/Cft0lP-pgbw/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

Dla tych którzy nie znają Auro, występuje pod bardziej znanym nazwiskiem John Goldberger - jeden z najbardziej legendarnych kolekcjonerów, autor książek miedzy innymi o Rolex, Patek Philippe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, orlis napisał(-a):

Fragment wywiadu z Auro Montanarim który pojawił się na ostatnim evencie #speedytuesday w Mediolanie. 
 

https://www.instagram.com/reel/Cft0lP-pgbw/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

 

Dla tych którzy nie znają Auro, występuje pod bardziej znanym nazwiskiem John Goldberger - jeden z najbardziej legendarnych kolekcjonerów, autor książek miedzy innymi o Rolex, Patek Philippe 

Jego pierwszy zegarek jaki dostał na komunie to była omega speedmaster…. Hmmmm… No nieźle! 😁🫢

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Krakus1 napisał(-a):

Snorkeling zostawię na październik w Sharm

 

Niestety się rozminiemy - w drugiej połowie września będę albo w Sharm (moje ulubione miejsce Ras Um El Sid koło El Fanar z formacją Temple - żona szału dostała że ma tam jechać - chyba piąty raz - ja uwielbiam te rafy wokół) albo Marsa Alam (Abu Dabbab) - tam oprócz nurków - nadzieje na diugonia - może jeszcze będzie wiało, więc opcja z deską 🙂

A w listopadzie znów Malediwy - dwa tygodnie - może w końcu trafię rekina wielorybiego - jak na razie 0 : 4 dla niego. Rekiny rafowe, żółwie i manty wielkie murowane - rok temu było tak, jak na tym filmie - jedno z lepszych moich nurkowań ever:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Super , właśnie na początku sierpnia jedziemy na rodzinne wakacje do tego miasteczka , daj znać proszę jak coś Ci się spodoba gastronomiczne w tej dziurze  
Snorkeling zostawię na październik w Sharm , z Omegą obowiązkowo  
 
IMG20210627162816.thumb.jpg.f80a7d073e59ec086c3f1e192e1446c7.jpg

W Rethymno można pozwolić sobie na odrobine relaksu w ramach zegarkowej pasji:
CROESUS
+30 2831 029190
https://goo.gl/maps/rKH3R6BGNTjGMw5Q8

Co do sprawdzonych tawern, ja wybieram raczej te, odrobine dalej od ulicznych deptaków. Kulinarne zwiedzanie Krety jest najlepsze wieczorami. Najsmaczniejsze jedzenie znajdujemy zawsze w małych wioskach na uboczu, w rodzinnych tawernach do których rzadko zaglądają turyści.

"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same speed i seamastery, to dla odmiany z innej beczki8b0e2d187c0796e06fca7e4fe1f089c6.jpg

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minutes ago, uszatek said:

Same speed i seamastery, to dla odmiany z innej beczki8b0e2d187c0796e06fca7e4fe1f089c6.jpg

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
 


Dobra promka w Jubitomie była, chwilę za długo się wahałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devilki są trochę na uboczu Omegowego świata, ale bardzo lubię tę linię. Moja konkretna urzeka mnie 'kameleonową' tarczą. Odcienie od ciemnogranatowego do zupełnie błękitnego, pięknie grając światłem. Do tego szlif słoneczny, wraz z tym 'pierścieniem', nakładane indeksy i logo. Mam ją już prawie 3 lata i nadal mi się nie znudziła.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.