Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, tommly napisał(-a):

Mam dylemat :D

Myślałem, że jak przyjedzie Moon, to sprawa stanie się prosta, a skomplikowało się jeszcze bardziej 😜

 

DSC00890.JPG

DSC00891.JPG

DSC00892.JPG

 

Dlageto staram się mieć każdy zegarek zupełnie inny od poprzedniego. Wtedy tylematy są trochę inne, raczej łatwiejsze. Jak masz dwa czarne chrono to masz problem.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Carrera to jak z bazaru albo od majfrenda. To może leżeć razem z Pagani Design, a nie koło klasyki jak Moonwatch. 😂 Z resztą, dla mnie Tag to taka marka ala McDonalds zegarkowy. Stare projekty Heuer jak Monaco się bronią, reszta to pokraki jak Aquaracer.

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fenomen Moona to przede wszystkim DNA modelu.

Oczywiście najnowszy wypust Moona przeszedł bardzo długą drogę ulepszeń, wersji mechanizmu, kruszców, jakości wykonania, czy wielkości kopert  w odniesieniu to tego, który wygrał konkurs na zegarek astronautów. 

 

Niemniej fenomen Moona w tym momencie to właśnie jego historia. 

To zawsze będzie model Omegi, który wygrał konkurs z Rolexem, Longinesem i Hamiltonem na bycie zegarkiem misji kosmicznych w latach 60 ubiegłego wieku. 

Zegarek dla romantyków oraz jedna z zegarkowych ikon w historii szwajcarskiej Horologii. 

 

Nie chciałbym wybierać na miejscu kolegi @tommly bo oba zegarki historycznie patrząc to zegarki kultowe. 

Mam i TAGa z Heuer 01  i Omegę. Oba bardzo lubię. 

Ale gdybym musiał wybrać to chyba jednak Omega.  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tommly napisał(-a):

Mam dylemat :D

Myślałem, że jak przyjedzie Moon, to sprawa stanie się prosta, a skomplikowało się jeszcze bardziej 😜

 

DSC00890.JPG

DSC00891.JPG

DSC00892.JPG


Bierz Taga 😁 owszem, jesteśmy w temacie Omegi, ale bierz Taga - (uwaga, kij w mrowisko) - jest wizualnie mniej monotonny i mniej oklepany wizerunkowo niż Moon 😇

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SPS napisał(-a):

Fenomen Moona to przede wszystkim DNA modelu.

Oczywiście najnowszy wypust Moona przeszedł bardzo długą drogę ulepszeń, wersji mechanizmu, kruszców, jakości wykonania, czy wielkości kopert  w odniesieniu to tego, który wygrał konkurs na zegarek astronautów. 

 

Niemniej fenomen Moona w tym momencie to właśnie jego historia. 

To zawsze będzie model Omegi, który wygrał konkurs z Rolexem, Longinesem i Hamiltonem na bycie zegarkiem misji kosmicznych w latach 60 ubiegłego wieku. 

Zegarek dla romantyków oraz jedna z zegarkowych ikon w historii szwajcarskiej Horologii. 

 

Nie chciałbym wybierać na miejscu kolegi @tommly bo oba zegarki historycznie patrząc to zegarki kultowe. 

Mam i TAGa z Heuer 01  i Omegę. Oba bardzo lubię. 

Ale gdybym musiał wybrać to chyba jednak Omega.  :) 

A jakie to kruszce i wielkość koperty w obecnej wersji się zmieniły w stosunku do tej legendarnej, księżycowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tbn napisał(-a):

Ta Carrera to jak z bazaru albo od majfrenda. To może leżeć razem z Pagani Design, a nie koło klasyki jak Moonwatch. 😂 Z resztą, dla mnie Tag to taka marka ala McDonalds zegarkowy. Stare projekty Heuer jak Monaco się bronią, reszta to pokraki jak Aquaracer.

 

giphy.gif

 

yzKiUqO.jpg

 


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tommly napisał(-a):

Mam dylemat :D

Myślałem, że jak przyjedzie Moon, to sprawa stanie się prosta, a skomplikowało się jeszcze bardziej 😜

 

DSC00890.JPG

DSC00891.JPG

DSC00892.JPG

Z tego zestawu tylko Moon. Współczesne propozycje TH to wyjątkowe pokraki z wyjątkiem reedycji klasyków typu modułowe  Monaco z jedynym słusznym układem koronek czy  Autavia - poprzednie chrono na H02 zwycięskiego projektu fanów marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, tommly napisał(-a):

Mam dylemat :D

Myślałem, że jak przyjedzie Moon, to sprawa stanie się prosta, a skomplikowało się jeszcze bardziej 😜

 

DSC00890.JPG

DSC00891.JPG

DSC00892.JPG

Moje zdanie znasz.

 

3 godziny temu, pepepatryk napisał(-a):

Jesteśmy w temacie Omegi, wiec pewnie większość się ze mną nie zgodzi, ale jak dla mnie Carrera. Ja ogólnie nie rozumiem fenomenu Moona.

 

Dobrze napisane.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sanik napisał(-a):

A jakie to kruszce i wielkość koperty w obecnej wersji się zmieniły w stosunku do tej legendarnej, księżycowej?


Jest chyba cały artykuł na CH24 odnośnie zmian i modyfikacji Speedmastera w stosunku do wersji z 1969r - trochę tam próbowali pozmieniać czy tez dostosować się do rynku 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dylematem to był taki trochę żart, ale przerodził się w naprawdę "poważny problem zegarkowy" 😝

Taga wystawiłem na sprzedaż, chcąc wrócić do Moona, a wszystko przez wygodę noszenia, historię, no i szalejące ceny, tego drugiego.

Jak przyszedł Moon, to już taki pewien decyzji nie byłem, a po zrobieniu zdjęć parce, mam na serio dylemat, czy chcę sprzedać Carrerę. Jest niby dwa razy tańsza, a różnicy wielkiej w jakości nie widać.

Na fotce Tag ładnie wygląda, ale na żywo robi jeszcze większe wrażenie.

4 godziny temu, tbn napisał(-a):

Ta Carrera to jak z bazaru albo od majfrenda. To może leżeć razem z Pagani Design, a nie koło klasyki jak Moonwatch. 😂 Z resztą, dla mnie Tag to taka marka ala McDonalds zegarkowy. Stare projekty Heuer jak Monaco się bronią, reszta to pokraki jak Aquaracer.

Odważne słowa, kolega miał, czy tylko po obejrzeniu zdjęć lub oględzinach w salonie takie wnioski wyciągnął? 😉

 

2 godziny temu, SPS napisał(-a):

Nie chciałbym wybierać na miejscu kolegi @tommly bo oba zegarki historycznie patrząc to zegarki kultowe. 

Mam i TAGa z Heuer 01  i Omegę. Oba bardzo lubię. 

Ale gdybym musiał wybrać to chyba jednak Omega.  :) 

Jeden i drugi zegarek, jak dla mnie, ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. Najlepiej byłoby zostawić oba, zobaczymy, jeśli nie znajdzie się chętny na Taga, to tak będzie.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 hours ago, tommly said:

Mam dylemat :D

Myślałem, że jak przyjedzie Moon, to sprawa stanie się prosta, a skomplikowało się jeszcze bardziej 😜

 

Sprawa jest prosta. Niepotrzebnie próbujesz ją komplikować. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, tts napisał(-a):

Sprawa jest prosta. Niepotrzebnie próbujesz ją komplikować. ;)

Prosta niczym trajektoria lotu na Księżyc. 😄


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tts napisał(-a):

Sprawa jest prosta. Niepotrzebnie próbujesz ją komplikować. ;)

Tomasz, skoro tak mówisz 😉


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, tommly napisał(-a):

 

Odważne słowa, kolega miał, czy tylko po obejrzeniu zdjęć lub oględzinach w salonie takie wnioski wyciągnął? 😉

 

 

Wystarczą mi zdjęcia tych potworków, złego projektu oględziny na żywo nie naprawią. Ale dość już o Tagu, tutaj co najwyżej bijemy w górę, np. wspominając o psujących się na potęgę Roleksach na nowych mechanizmach pare lat temu. ;)

 

IMG_3024.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, tommly said:

Tomasz, skoro tak mówisz 😉

Ano... jak oba gadają to nie ma co kombinować i oba zostawić. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Butik napisał(-a):

Aaa, ok tak to rozumiem, też stosuję ;)

Miałem nadzieję, że może jednak Zealande poszło po rozum do głowy i do Omeg wprowadziło pasek pod omegowe zapięcie.

Widać niestety nie :(

Swoją drogą - czy to jakieś dobry jakościowo motyl czy pierwszy z  brzegu z Ali Express?

 

Motyl dopiero 2 tygodnie w użyciu, na razie wszystko pięknie klika, farba wciąż na miejscu.

 

IMG_9681.thumb.jpeg.e5ffcbac8431158e3f8b182538e56517.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, m_zagorski napisał(-a):

 

Motyl dopiero 2 tygodnie w użyciu, na razie wszystko pięknie klika, farba wciąż na miejscu.

 

A czemu motylek jest czarny, skoro zegarek stalowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sanik napisał(-a):

A jakie to kruszce i wielkość koperty w obecnej wersji się zmieniły w stosunku do tej legendarnej, księżycowej?

 

Hej, wydaje mi się że obecnie Speediego kupisz w wersji nie tylko stalowej ale też w żółtym złocie, białym złocie,  nawet platynie 321 .. A rozmiary kopert, obecnie  wszystkie są 42mm średnicy ale starsze wersje występowały w wersjach zarówno 42 mm jak i 38 mm średnicy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, sanik napisał(-a):

A czemu motylek jest czarny, skoro zegarek stalowy?

 

Bezel i tarcza czarne - to główny powód. Ale myślałem na początku o stalowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tommly napisał(-a):

Mam dylemat :D

Myślałem, że jak przyjedzie Moon, to sprawa stanie się prosta, a skomplikowało się jeszcze bardziej 😜

Porównywanie tej Carrery z moonwatchem jest pozbawione sensu, moon to klasyk, który trzyma się pierwotnego dizajnu.

 

Porównujmy jabłka z jabłkami, czyli w ramach Omegi proponuję poniższe speedmasterki.

 

30430445201001.jpg

1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.11.2022 o 21:33, sanik napisał(-a):

Porównywanie tej Carrery z moonwatchem jest pozbawione sensu, moon to klasyk, który trzyma się pierwotnego dizajnu.

 

Porównujmy jabłka z jabłkami, czyli w ramach Omegi proponuję poniższe speedmasterki.

 

30430445201001.jpg

1.jpg

 

 

Edytowane przez moss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tommly napisał(-a):

 

Jeden i drugi zegarek, jak dla mnie, ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne. Najlepiej byłoby zostawić oba, zobaczymy, jeśli nie znajdzie się chętny na Taga, to tak będzie.

 

nie ma odsyłania;p


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, AKPS napisał(-a):


Bierz Taga 😁 owszem, jesteśmy w temacie Omegi, ale bierz Taga - (uwaga, kij w mrowisko) - jest wizualnie mniej monotonny i mniej oklepany wizerunkowo niż Moon 😇

Zawsze pod prąd? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tommly Jak dla mnie ta Carrera nie ma żadnego podejścia do Moona. Oczywiście, mogę być nieobiektywny, bo Moon to od zawsze był mój numer 1 i przez te kilka miesięcy, odkąd jestem jego posiadaczem, nic się nie zmieniło. Klasyka, piękny design kontra.. Po prostu Tagi to nie moja bajka. Aczkolwiek gratuluję świetnej kolekcji! 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.