Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, SPS napisał(-a):

 

Małe spa dziadkowego 🤭 heritega

 


Świetny eksperyment, bardzo ciekawie to wygląda. Trochę jak przeniesione do realu z albumu Goldbergera 😉👍🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, rads napisał(-a):


Świetny eksperyment, bardzo ciekawie to wygląda. Trochę jak przeniesione do realu z albumu Goldbergera 😉👍🏻

 

Dzięki. :D 

A wiesz oglądałem nawet na Hodinkee wywiad z Johnem. Ma niesamowitą kolekcję vintyg`y. 

Ja chciałem dać coś świeżego a jednocześnie pasującego do tego Longinesa. Nie jestem tak odważny jak designer Butik 😛 i trzymam się raczej pewnej ramy...

Jutro postaram się zrobić zdjęcie w świetle dziennym bo teraz w sztucznym świetle może nie nie oddaje pełnego klimatu to może więcej coś pokaże ten pasek, 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14,6 mm grubosci i klockowate sciany koperty niestety :(

 

image.png.af523ad6e5d8b844e54567b41e881234.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rads tu, gdzie ja mieszkam przez jesien i zime pada tylko raz. Zaczyna w listopadzie i konczy w lutym - marcu :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

14,6 mm grubosci i klockowate sciany koperty niestety :(

 

image.png.af523ad6e5d8b844e54567b41e881234.png

 

Ale jeśli to ta sama koperta co natym poniżej, to naprawdę całkiem wygodnie to leży.

IMG_20231026_135832426_HDR.jpg.9bfe844b64ab63e12f0220e05f76b59a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sviety napisał(-a):

Ale jeśli to ta sama koperta co natym poniżej, to naprawdę całkiem wygodnie to leży.

 

 

Ta sama. Musze przymierzyc jakos przy okazji. Wizualnie bardzo ladny jest.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

 

Ta sama. Musze przymierzyc jakos przy okazji. Wizualnie bardzo ladny jest.

 

Koniecznie. Gdyby nie cena to złotego wziąłbym od ręki. Bransoleta jest świetna, dobrze "otacza" nawet tak mikry nadgarstek jak mój.

Edytowane przez sviety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu spełnili moją niewyrażoną prośbę, żeby zlikwidować datę. No i ta bransoleta... Zegarek cudo, ale i nowa cena jest cudowna. 😂 Ponad 16k to trochę dużo. Co nie zmienia sprawy że zegarek świetny i już myślałem, które ze skrzynki mi nie są potrzebne.😅 I czy dwa Legend Divery obok siebie będą sensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LLD 39mm wzbudza duże zainteresowanie. Nic dziwnego, brak daty, bransoleta, luma, można rzec, same plusy. Tylko ta cena. I tu moim zdaniem Longinesowi z odsieczą przybywa Seiko i Marinemaster SJE097, SJE099, SJE101 w rozmiarze 39,5mm. 

IMG_20231116_151918.jpg

Jakbym miał wybierać, wybrał bym Longinesa.  Zdecydowanie i bez rozterek ;).

A tanio, to już było... :(.

Zdjęcia i dane pobrane z:

https://monochrome-watches.com/longines-legend-diver-39mm-no-date-blue-black-dial-calibre-l888-hands-on-review-specs-price/

 

https://monochrome-watches.com/seiko-prospex-marinemaster-return-2023-inspired-1965-62mas-reference-sje097-sje099-sje101-hands-on-specs-price/


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, machlo napisał(-a):

 

Ja niestety zgadzam sie z kolega @machlo. Niby wreszcie posluchali fanow marki i wszystko (poza cena :D) jest zgodne z prosbami (chocby srednica) ... ale finalnie zegarek (dla mnie) jest taki... zbyt sterylny? Nijaki sie zrobil, czegos mu brakuje, bicia serca mi nie przyspiesza.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, cordi7 napisał(-a):

(...)Nijaki sie zrobil, czegos mu brakuje, bicia serca mi nie przyspiesza.

Nie martw się, pewnie z czasem pojawią się inne kolory, może one przespieszą bicie Twego serca. Może wersja w brązie. Ewentualnie musisz poczekać na korektę cen, po kolejnej podwyżce serce zabije Ci szybciej, ale nie z radości 😜


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brąz - może. Podwyżki - cóż, tanio już było… Ja ogólnie kibicuję bardziej Longinesowi już niż planuję kupno :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie uda wyrwac 20-30% to moze capne, zawsze mi sie podobal lld

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

 

Ja niestety zgadzam sie z kolega @machlo. Niby wreszcie posluchali fanow marki i wszystko (poza cena :D) jest zgodne z prosbami (chocby srednica) ... ale finalnie zegarek (dla mnie) jest taki... zbyt sterylny? Nijaki sie zrobil, czegos mu brakuje, bicia serca mi nie przyspiesza.

 

 

Jest strasznie bezbarwny, biało czarny, jak komputerowy obrazek. Oko nie ma zaczepienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pasku wygląda dużo lepiej. Bransoleta jakoś mi do niego nie pasuje. Taką mniejszą wersję brąziaka z zieloną, gradientową tarczą bez datownika bym wpisał na swoją „wish listę” .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nowy LLD pod względem rozmiaru byłby idealny, bo 42mm był za duży. Tylko, że w porównaniu do 42mm, obecna cena jest dużo powyżej mojej bariery psychologicznej... 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem w salonie nowego LLD, rozmiar super, bransoleta fajna ale ta tarcza i wskazówki w porównaniu do poprzedniej większej wersji jakaś taka dla mnie nijaka. Do tego z ceną mocno pojechali, za tę kwotę wolałbym jednak co innego. LLD 42mm podoba mi się i zastanawiałem się, czy go nie kupić. Jednak z uwagi na zbyt długie uszy wypadł z mojego kręgu zainteresowań. Z kolei nowa wersja mimo idealnych wymiarów nie wzbudza wcale mojego zainteresowań - paradoks. 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie cenowo Longines to nowa Omega, a Omega będzie jeszcze droższa. Przyzwyczajajcie się, niestety.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, beniowski napisał(-a):

Obecnie cenowo Longines to nowa Omega, a Omega będzie jeszcze droższa. Przyzwyczajajcie się, niestety.

 

Absolutnie, od dawna to juz mowie: Longines wypelnil luke po Omedze, ktora odleciala w slad za Rolexem. Tanio juz bylo...

 

Union Glashutte wypelnia wg mnie luke i jest nowym Longines'em.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, AK&AK napisał(-a):

LLD 39mm wzbudza duże zainteresowanie. Nic dziwnego, brak daty, bransoleta, luma, można rzec, same plusy. Tylko ta cena. I tu moim zdaniem Longinesowi z odsieczą przybywa Seiko i Marinemaster SJE097, SJE099, SJE101 w rozmiarze 39,5mm. 

IMG_20231116_151918.jpg

Jakbym miał wybierać, wybrał bym Longinesa.  Zdecydowanie i bez rozterek ;).

A tanio, to już było... :(.

Zdjęcia i dane pobrane z:

https://monochrome-watches.com/longines-legend-diver-39mm-no-date-blue-black-dial-calibre-l888-hands-on-review-specs-price/

 

https://monochrome-watches.com/seiko-prospex-marinemaster-return-2023-inspired-1965-62mas-reference-sje097-sje099-sje101-hands-on-specs-price/

A ja bez dwóch zdań Seiko 🙂

Ale pewnie dlatego że dizajn LLD nigdy mi się nie podobał. 

 

13 godzin temu, bober5264 napisał(-a):

Jak sie uda wyrwac 20-30% to moze capne, zawsze mi sie podobal lld

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

-20% to po lekku dostaniesz. Bez większego wysiłku. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.