Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sapek

BUTY

Recommended Posts

Pod wpływem czytania rozmowy wyciągnąłem z szafy iron rangery.

Tak jak pisali poprzednicy buty niezniszczalne. Chodzę w zimie i poślizgów nie łapię.

ta sama podeszwa jest w Blacksmithach RW i faktycznie nie ślizga się ..

W kilkuletnich Frye-ach( Arkansas) - z wytartym już  na gładko bieżnikiem wyciąłbym parę dni koncertowego orła na wilgotnych schodach.. :)

Natomiast Frye praktycznie od pierwszego dnia miękkie i wygodne, Red Wingi zdecydowania wymagają rozchodzenia.

Iron Rangery udało się mojemu znajomemu "zajeździć" ale trwało to jakieś 5-6 lat .. wciąż są na chodzie ,ale skóra zaczyna wyraźnie pękać na zgięciach

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Jestem już zdecydowany na Red Wingi, ale problem z tym rozmiarem jest, bo tak jak piszecie, trzeba wziąć 1/2 numeru za małe tak żeby były lekko ciasne w środku stopy, natomiast dobre na pięcie i palcach, bo tylko na środku się rozbijają. Muszę się dowiedzieć czy można je w tym jedynym polskim sklepie przymierzyć, bo średnio mi się widzi kupować 3 pary żeby 2 odsyłać...

1dFQTya.png

Bardzo dobry wybor, jeżeli tylko ktoś ma odpowiednia stope do RW to sa to buty ktore powinny byc na short list do ewentualnego zakupu.

Doskonale zrobione obuwie

Beware the fury of a patient man.

Guest Passero

ta sama podeszwa jest w Blacksmithach RW i faktycznie nie ślizga się ..

Mam dwie pary RW na tej podeszwie i na śniegu ślizgają się jak jasna cholera…więc może powinienem reklamować ;)

Dobrze, to Oxfordy jakiej firmy polecicie? Mam waska stope. Buty beda uzywane bardzo rzadko, w zwiazku z tym chce zeby byly dobrej jakosci, ale zeby nie byly przesadnie drogie.

Jeśli wąska stopa to np. Meermin na kopycie Hiro. Ewentualnie wspomniane Berwick. Chyba, że stosunkowo tanio to również kwota 1300 zł? Wtedy oczywiście BwB podpowiada, że nie ma to jak Yanko :)

Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

1300 zdecydowanie za duzo na buty noszone 3-4 razy w roku. Wole to co zostanie, przeznaczyc za jakis czas ma broksy lub dolozyc do zegarka :D

Meerminy lub Berwicki w Warszawie przymierze? Ktore lepsze beda na waska stope? Dodatkowo, ktore sie latwiej dopasowuja, zeby za bardzo nie poobcieraly? :)

Mam dwie pary RW na tej podeszwie i na śniegu ślizgają się jak jasna cholera…więc może powinienem reklamować ;)

OK, na śniegu nie ma "bata" :) ,także nie spiesz się z tą reklamacją.. :) Bardziej chodziło mi o tzw jesienno-zimową chlupę na chodniku .

W śniegu spokojnie dają radę Beckmany .Tylko pewnie trochę szkoda tą niepodklejoną skórzaną część podeszwy narażać na długotrwałą wilgoć .

Generalnie rozwiązaniem są jakieś Meindle na przykład :)

Edited by y60

Guest Passero

OK, na śniegu nie ma "bata" :) ,także nie spiesz się z tą reklamacją.. :) Bardziej chodziło mi o tzw jesienno-zimową chlupę na chodniku .

W śniegu spokojnie dają radę Beckmany .Tylko pewnie trochę szkoda tą niepodklejoną skórzaną część podeszwy narażać na długotrwałą wilgoć .

Generalnie rozwiązaniem są jakieś Meindle na przykład :)

Ja mieszkam w Sudetach, stąd trochę inne postrzeganie warunków zimowych ;)

Karol, Yanko na kopycie 915; sa rewelacyjne, sam mam kilka par a mam wąska stopę. wejdź na strone patine. pl

Se takie na wiosne kupie

88632a48b08875e7d008967d334e202d.jpg

db5a7144ecb9a5621f6cd61cba1df7a1.jpg

Sent from my SGP312 using Tapatalk

Beware the fury of a patient man.

za to będziesz mial je na lata. sprawdź czy ten kod na rabat 15% działa bo był do wyczerpania puli -PATINE15SHOES2

Obejrzec moge, choc nie wiem czy trzeba az takich. Takie za 600 pewnie tez w moim wypadku na lata starcza, moze nawet do wiecznego spoczynku mi je zaloza :D

A na powaznie, to nie ma w Warszawie by przymiarki porobic kilku firm w jednym miejscu?

PS: a z duetu Yanko i Loake to, ktore lepsze?

Edited by kroll_czarli

Loake przymierzysz, Yanko raczej nie. Z tych dwóch ja wolę Yanko. A na Herringshoes zaglądałes?

Nosi ktoś The North Face lub Jack Wolfskin? Chcę kupić coś do latania zimą po mieście, nad morzem, wszędzie w zasadzie. Mieszkam w małym mieście, prawie nie jeżdżę autem, no chyba że absolutny mus, dlatego chcę coś w śnieg i ogólnie na zimową aurę. Poprzednie buty po 5 sezonach jeszcze się nadają, ale zwyczajnie mi się już znudziły. Oglądałem treckingowe modele do kostki tych firm, coś takiego rozwarzam, bo typowo zimowe to na koło podbiegunowe ewentualnie się nadają chyba. Takie sprawiają wrażenie przyjammniej.

Only Fools Do Not Fear The Sea

Loake przymierzysz, Yanko raczej nie. Z tych dwóch ja wolę Yanko. A na Herringshoes zaglądałes?

A jak ogolnie z dobraniem rozmiaru? Kompletnie nie wiem jaki rozmiarntakich butow nosze. Isc do sklepu jakiego iccosnprzykladowego kupic, czy jak wysylkowo to kupic od razu ze dwa rozmiary i potem zwrocic jeden?

PS: patine przyjmuje zwroty?

Wszystkie zakupy internetowe wiążą się z możliwością zwrotu/wymiany bo to umowa zawarta na odległość.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Yanko mają ładniejsze kopyta i skóry. W Loake nie znajduję nic ciekawego.

Jak masz wciągać buty 3-4 razy w roku to nie ma co szaleć.

Z zagranicy to ewentyalnie na przecenach Scarosso w tym budżecie bo Bexley to słaby jest.

Prawidła jeszcze kup ale takie kształtne nie te na sprężynie za 20 zl bo buta zdeformują.

Edited by Remy

A jak ogolnie z dobraniem rozmiaru? Kompletnie nie wiem jaki rozmiarntakich butow nosze. Isc do sklepu jakiego iccosnprzykladowego kupic, czy jak wysylkowo to kupic od razu ze dwa rozmiary i potem zwrocic jeden?

PS: patine przyjmuje zwroty?

Tak, możesz najpierw obmierzyć sobie stopę wg określonego sposobu.

Przyjmują zwroty, oczywiście mierzysz but na dywanie i starasz się nie załamać buta.

Czyli robisz to tak aby but wyglądał jak nowy.

Zapewne odesłałbyś buty, które przyszły jako nowe a mają porysowane podeszwy i są załamane; jako wcześniej używane.

Dla dłuższej żywotności polecam podzelować buty, bo skórzane podeszwy dość szybko "tracą" czubki, a chodzenie na skórzanych niekiedy może się skończyć wywinięciem orła...

Gdzie oddać do zelowania poczytaj w przewodniku miejskim forum but w butonierce.

Edited by Remy