Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojciech1500

Co myślicie o tym, by dać tą slavę do chromowania?

Przetarcia chromu są bardzo irytujące... co myślicie o moim pomyśle?

ded0a9187af0344bmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zginą ci kanty podczas piaskowania. Ale może nie być źle. W razie czego jak pamiętasz mam taką w podobnym stanie, wiec jak wyjdzie kiepsko to się dogadamy.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Myślę, że się dogadam z gregchem i spróbuję na jednej kuracji odmładzającej w postaci chromowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym mi ktoś wytłumaczyć jak ustawić wychwyt i paletę będę wdzięczny,bo ślęczę nad tym ładnych parę godzin i nie działa.Zachciało mi się czyścić mechanizm :angry:post-70451-0-65721900-1408643952_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Tutaj nic nie ustawiasz. Wkładasz balans z mostkiem. Najpierw z 5 razy zakręć koronką tak by balans był instalowany  gdy przekładnia chodu dysponuje zapasem energii. Wtedy będziesz widział czy oś właściwie wskoczyła w łożysko. Jak już zamontujesz i balans będzie ładnie oscylował wtedy możesz dokonać korekty neutrum stosowną przesuwką na pół mostku balansu.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym się przypomnieć jeszcze raz z tą moją Rakietą... była czyszczona 2 raz na gwarancji przy większym uwzględnieniu czyszczenia kamieni (tak to jakoś zrozumiałem) ale problem występuje nadal... na deklu - staje po paru godzinach, pionowo - pracuje do +/- 30h (śpieszy ok. 80 sekund na dobę). Zanieść do innego mistrza czy sobie darować ?

Koledzy mam mały problem z rakietą na werku 2609Б. Lubiła sobie stanąć bez powodu i po wizycie u zegarmistrza tendencja utrzymuje się nadal. Jeśli jest noszona to pracuje ciągle, jeżeli się ją odłoży to (w zależności od tego w jakiej pozycji zostanie położona) prędzej czy później staje pomimo tego, że jest nakręcona. Zwykle pomaga delikatne poruszenie zegarka lub próba nastawienia godziny, wtedy od razu rusza. Drugi zegarmistrz nie podjął się naprawy. Powiedział, że nie ma części a na jego oko coś nie tak jest z balansem. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nic nie ustawiasz. Wkładasz balans z mostkiem. Najpierw z 5 razy zakręć koronką tak by balans był instalowany gdy przekładnia chodu dysponuje zapasem energii. Wtedy będziesz widział czy oś właściwie wskoczyła w łożysko. Jak już zamontujesz i balans będzie ładnie oscylował wtedy możesz dokonać korekty neutrum stosowną przesuwką na pół mostku balansu.

Jak poruszam recznie "kotwica" gdzie wchodzi czop balansu to kolejne kolo zebate stoi w miejscu,wyglada to tak jakby nie zgrywalo sie.Wybacz niefachowy jezyk:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Chciał bym się przypomnieć jeszcze raz z tą moją Rakietą... była czyszczona 2 raz na gwarancji przy większym uwzględnieniu czyszczenia kamieni (tak to jakoś zrozumiałem) ale problem występuje nadal... na deklu - staje po paru godzinach, pionowo - pracuje do +/- 30h (śpieszy ok. 80 sekund na dobę). Zanieść do innego mistrza czy sobie darować ?

Z opisu wyika, że masz "sklepany" czop co powoduje wzrost tarcia. Gdy ustawidz pionowo mechanizm to problem znika ponieważ balans pracuje nabocznych płaszczyznach czopów. Zatem konieczna jest wymiana podzespołu balans + mostek. Kup na aukcji lub bazarku sprawną Rakietę z pokiereszowaną tarczą i idź do zegarmistrza by wyczyścił podzespół wyjęty z kupnej i przełożył do naprawianej. Ewentualnie zrób to sam.

 

@Seba1001 przyczyną twojej frustracji jest nieumiejętne wkładanie balansu. Palec przerzutowy (rubinowy kołek a dokładniej półwalec) , który znajduje się na spodniej stronie balansu musi wejść w widełki widelca. Wybrałeś oczywiście ;) mechanizm, w którym nie można tego skontrolować za pomocą lupy ponieważ Poljot2614.2H posiada mostek kotwicy wychwytu w postaci zamkniętego pierścienia.

Jeżeli masz nakręcony mechanizm to w momencie gdy poprawnie umieścisz zarówno czop osi balnasu w łożysku jak i palec przerzutowy w widełkach to balans ochoczo zacznie oscylować. Tyle mogę pomóc reszta to kwestia nabytego doświadczenia. Nikt nie powiedział, że będzie lekko.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc bede walczyl dalej:-),wydaje mi sie,ze balans trafia dobrze bo"kotwica"porusza sie,ale kolo sekundowe stoi

Edytowane przez seba1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wyika, że masz "sklepany" czop co powoduje wzrost tarcia. Gdy ustawidz pionowo mechanizm to problem znika ponieważ balans pracuje nabocznych płaszczyznach czopów. Zatem konieczna jest wymiana podzespołu balans + mostek. Kup na aukcji lub bazarku sprawną Rakietę z pokiereszowaną tarczą i idź do zegarmistrza by wyczyścił podzespół wyjęty z kupnej i przełożył do naprawianej. Ewentualnie zrób to sam.

Dzięki za redę... niestety nie idzie dostać tego mechanizmu... poluję na niego jakieś 3 miesiące. Mam wprawdzie jednego na podobnym mechanizmie ale po nakręceniu jego mechanizm nie rusza (czyli pewnie się nie nada).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Dziekuje za pomoc bede walczyl dalej:-),wydaje mi sie,ze balans trafia dobrze bo"kotwica"porusza sie,ale kolo sekundowe stoi

A sprawdziłeś przed założeniem bębna ze sprężyną naciągową czy przekładnia chodu po złożeniu i dokręceniu mostka pracuje płynnie bez oporów? Zanim oczywiście zamontowałeś kotwicę.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc bede walczyl dalej:-),wydaje mi sie,ze balans trafia dobrze bo"kotwica"porusza sie,ale kolo sekundowe stoi

 

Wtrącę jeszcze swoje 3 grosze ;) Czy demontowałeś cały mechanizm do czyszczenia? Pytam, bo na zdjęciu niepokoi mnie duży luz między mostkiem przekładni chodu, a płytą główną mechanizmu - w pobliżu śrubki, która na zdjęciu znajduje się z lewej strony. Zwróć uwagę, że przy śrubce w prawej strony mostek idealnie przylega do płyty, a z lewej masz luz na jakieś 0,2 - 0,3 mm. Może z tego powodu nie wszystkie czopy kół przekładni są na swoich miejscach i przekładnia jest zablokowana (któraś oś nie weszła na swoje ułożyskowanie i została osiowo dociśnięta mostkiem)? Jeśli dysponujesz odpowiednią lupą, to obejrzyj kamienie łożyskowe - we wszystkich powinny być widoczne czopy kół przekładni chodu. Jeśli nie są, to przekładnię trzeba rozebrać i złożyć jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś przed założeniem bębna ze sprężyną naciągową czy przekładnia chodu po złożeniu i dokręceniu mostka pracuje płynnie bez oporów? Zanim oczywiście zamontowałeś kotwicę.

 

 

Wtrącę jeszcze swoje 3 grosze ;) Czy demontowałeś cały mechanizm do czyszczenia? Pytam, bo na zdjęciu niepokoi mnie duży luz między mostkiem przekładni chodu, a płytą główną mechanizmu - w pobliżu śrubki, która na zdjęciu znajduje się z lewej strony. Zwróć uwagę, że przy śrubce w prawej strony mostek idealnie przylega do płyty, a z lewej masz luz na jakieś 0,2 - 0,3 mm. Może z tego powodu nie wszystkie czopy kół przekładni są na swoich miejscach i przekładnia jest zablokowana (któraś oś nie weszła na swoje ułożyskowanie i została osiowo dociśnięta mostkiem)? Jeśli dysponujesz odpowiednią lupą, to obejrzyj kamienie łożyskowe - we wszystkich powinny być widoczne czopy kół przekładni chodu. Jeśli nie są, to przekładnię trzeba rozebrać i złożyć jeszcze raz.

Udało się :) ,znalazłem mój błąd podczas zakładania płyty musiałem za mocno przycisnąć i złamałem czop w kole zębatym,wymieniłem na sprawne i mechanizm ruszył :) jeszcze raz wielkie dzięki należy się wam wielki napój chmielowy :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o małą poradę, właśnie wylicytowałem taką Pobiedę za 35zł, i dopiero po czasie zauważyłem lekko odstającą koronkę.. czy to jakiś niepokojący objaw, coś złego, czy raczej zwykłe odciągnięcie koronki dla regulacji godziny, o czym sprzedający zapomniał ? Będę wdzięczny za odpowiedź, pzdr :)

post-71605-0-51160100-1408901876_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie wygląda to na celowe odciągnięcie - wówczas koronka wystawałaby trochę więcej. Pewnie wałek naciągowo-nastawczy jest za długi, albo też za długa jest tulejka koronki. Nie masz się jednak czym przejmować: części do tych Pobied nie są trudno dostępne, więc zrobisz podmiankę ;) Swoją drogą - ładny jest stan tej Pobiedki.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca nie wspomniał aby coś było nie tak, rozumiem że nieoryginalny wałek nie stoi na przeszkodzie w poprawnym działaniu zegarka ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie stoi, ale według mnie koronka jest nieoryginalna i będziesz musiał poszukać jakiejś ładnie zachowanej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Pobiedy są nieśmiertelne, ale koronka rzeczywiście jakaś dziwna. Pomimo tego za te pieniądze to co za zegarek kupisz, więc wypada się tylko cieszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronkę można pewnie dopasować delikatnie zeszlifowując jej gwint na osełce. Wałek na pewno jest oryginalny, ale dopasowanie koronki jest częstym problemem przy jej wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może na forum specjalistę od regulacji chodu zegarków  ? Trzeba mi wyregulować wstoka na 2809 bo spieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie to możliwe w warunkach domowych to spróbuj zapytać Rittera.

Tylko że chyba Twój Wostok jest po serwisie więc powinni to zrobić w ramach gwarancji.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś może na forum specjalistę od regulacji chodu zegarków ? Trzeba mi wyregulować wstoka na 2809 bo spieszy

regulatorem oscylacji balansu probowales ?? moze wlos Ci sie skleil , ?


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś tam próbowałem ale rozkręciłem popatrzyłem spróbowałem delikatnie ruszyć i zostawiłem bo sie bałem żeby nie zepsuć. Zaniosę do majstra jeszcze raz. Robi 5 minut na ok 10-12h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie duże przyspieszenie to musi być wina włosa. Masz rację, dobrze zrobisz dając zegarmistrzowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.