Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dariusz chlastawa

Zegarki klubowe , forumowe etc

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Klubowicze

 

Na ostatnim Walnym Zgromadzeniu Członków KMZiZ zapadła decyzja o USYSTEMATYZOWANIU spraw związanych z

 

 

- zegarkami forumowymi ( np podforum rosyjskie)

- zegarkami "klubowymi" - własne inicjatywy , że tak się wyrażę , oddolne , bez użycia logo KMZiZ

- edycjami KMZiZ z użyciem logo

- innymi działaniami komercyjnymi typu Gerlach , ktore muszą być uzgadniane WCZESNIEJ przed ich wrzuceniem na forum KMZiZ

 

po najbliższym spotkaniu zarządu wystosujemy oficjalny komunikat w tej sprawie

Prawo nie działa wstecz ,więc to co było do tej pory - zostaje

 

Wszelkie nowe inicjatywy proszę NAJPIERW uzgodnić , pisząc na [email protected] , w przeciwnym razie nie będą mogły być prezentowane na forum , gdyż robi się już straszny bałagan

 

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi się już straszny bałagan

Co przez to rozumiesz? Każdy projekt jest w odpowiednim, swoim dziale. Zresztą tych projektów jest dosłownie kilka (klubas, Stenek, 303, MC-już zakończony). Przy kilkunastu (kilkudziesięciu?) nowych tematach powstających codziennie nie zauważyłem, aby limitki zakłócały pracę forum.

 

po najbliższym spotkaniu zarządu wystosujemy oficjalny komunikat w tej sprawie

Kiedy planujecie spotkanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co przez to rozumiesz? Każdy projekt jest w odpowiednim, swoim dziale. Zresztą tych projektów jest dosłownie kilka (klubas, Stenek, 303, MC-już zakończony). Przy kilkunastu (kilkudziesięciu?) nowych tematach powstających codziennie nie zauważyłem, aby limitki zakłócały pracę forum.

 

 

Kiedy planujecie spotkanie?

Limitacje nie zakłócają pracy Forum, ale niektórzy użytkownicy mogą stracić orientację czego dany model dotyczy i- przede wszystkim- czy działania są we współpracy z KMZiZ.

 

Co do spotkania, to jak można wywnioskować z wypowiedzi Darka, odbędzie się pewnie w najbliższym czasie.

 

 

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy użytkownicy mogą stracić orientację czego dany model dotyczy i- przede wszystkim- czy działania są we współpracy z KMZiZ.

nie spotkałem się dotychczas z jakimiś problemami użytkowników w kwestii braku rozumienia, czego dotyczy konkretny model. Zresztą na żadnej dotychczasowej limitce (nie mówię o klubasie) nie było wzmianki o forum, wykorzystanie logo, itp.

 

Domyślam się, że chcecie usystematyzować pewne kwestie... Nie chciałbym jednak, aby Stowarzyszenie ingerowało w indywidualne projekty forumowiczów. Moim zdaniem powinniście raczej wspierać takie inicjatywy, bo czasem powstają ciekawe rzeczy :D

 

Pytanie: czy ten temat wypływa z powodu Waszego niezadowolenia (jakkolwiek to nazwać) powstawaniem "chińskiego" 303?

Niewykluczone, że nadinterpretuję niektóre posty z innych tematów i się po prostu mylę. Bardzo proszę o uczciwą odpowiedź.

 

 

Co do spotkania, to jak można wywnioskować z wypowiedzi Darka, odbędzie się pewnie w najbliższym czasie.

tak właśnie wywnioskowałem... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma co dywagować. Zarząd odbędzie naradę i podejmie decyzje, na pewno bez szkody dla userów.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma co dywagować.

Zgadzam się. Dlatego lepiej tego typu informacje podawać, jak już jest wypracowane konkretne oficjalne stanowisko. W innym wypadku tak sobie możemy dywagować :)

 

Ode mnie na razie tyle w temacie. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedzenie zarządu jest w poniedziałek , post został napisany ASAP po WZC aby zaznaczyć konieczność konsultacji projektów , celem wprowadzenia pewnego porządku , którego nadrzędnym celem ma być :

 

a)wspieranie inicjatyw klubowiczów przy zachowaniu wyraźnego rozgraniczenia na zegarek z logo KMZiZ ( zwany klubowym ) i projektów indywidualnych typu np. zegarek podforum rosyjskiego

b)usystematyzowanie zegarków edycji 2011, 2012 etc

c)oddzielenie pomysłów klubowiczów non-profit ( na zasadzie tego co robił np Kolega Jimi Jump ) od wyraźnych projektów komercyjnych , gdzie forum jest używane jako platforma sprzedaży bądź baza akwizycyjna ( Gerlach) . Trzeba jasno wydzielić tak jak jest oddzielone i usankcjonowane podpisanymi umowami pisanie artykułów sponsorowanych vs hobbystyczne opracowania klubowych Kolegów.

Nie chodzi tu o uniemożliwienie tworzenie czegokolwiek , ale sprawiedliwe podejście - jeśli jest to projekt biznesowy , podpiszmy umowę i go twórzmy , jeśli nie , to nie.

 

Stąd konieczność ustalania PRZED powstaniem inicjatywy .

Mam nadzieję ,że jasno i czytelnie opisałem wstępne zasady , jakimi będziemy się kierować, szczególnie ,że temat został przedstawiony i dyskutowany na WZC , któro jest organem nadrzędnym i właścicielem klubu i forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c)oddzielenie pomysłów klubowiczów non-profit ( na zasadzie tego co robił np Kolega Jimi Jump ) od wyraźnych projektów komercyjnych , gdzie forum jest używane jako platforma sprzedaży bądź baza akwizycyjna ( Gerlach) . Trzeba jasno wydzielić tak jak jest oddzielone i usankcjonowane podpisanymi umowami pisanie artykułów sponsorowanych vs hobbystyczne opracowania klubowych Kolegów.

Nie chodzi tu o uniemożliwienie tworzenie czegokolwiek , ale sprawiedliwe podejście - jeśli jest to projekt biznesowy , podpiszmy umowę i go twórzmy , jeśli nie , to nie.

 

 

mam rozumieć, że Moscow Classic robiło zegarek całkowicie za darmo?? Dla mnie jak i pewnie dla większej ilości klubowiczów inicjatywa Jimiego niczym nie różni się od inicjatywy Hendrixa i Macarona, w tym wypadku inny jest jedynie wykonawca całości. W obu przypadkach przecież zamysł zegarka zrodził się w całości w głowach twórców. Dziwne, że Stowarzyszenie próbuje jawnie torpedować inicjatywę Gerlachów, wydawało by się, że w myśl swoich zasad i statutu powinno działać kompletnie odwrotnie i tę inicjatywę wspierać i propagować. :unsure:


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam , ale nie zauważyłem aby Stowarzyszenie storpedowało cokolwiek , więc proszę o ostrożniejsze formułowanie osądów i ferowanie wyroków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek - a możesz rozwinąć, o co chodzi z tym sprawiedliwym podejściem, kwestiami biznesowymi i umowami?

 

Kto i jakie umowy miałby podpisywać?

 

 

 


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież dopiero ustali Zarząd w poniedziałek :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy do poniedziałku.


Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, żebym kogoś bronił, albo kogoś krytykował, ale o ile mnie pamięć nie myli, to pierwszy post dotyczący stworzenia projektu zegarka Dywizjonu 303 został napisany na podforum rosyjskim, więc... no właśnie, może ostrożniej z ferowaniem wyroków...

 

 

edyta: żeby było jasne, rozszerzenie dystrybucji zegarka, którego pomysł zrodził się na tym Forum, na inne fora i inne kanały dystrybucji nie podoba mi się i był jednym z powodów mojej rezygnacji z zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariuszu, możesz powiedzieć kto od G.Gerlacha zrobił na forum swoją "platformę sprzedaży bądź bazę akwizycyjną"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyjcie się, ile Gunter Steinhart na nas tu zarabia. A zapłaciliśmy 10%. Więc 90% można jeszcze ugrać.


pozdrawiam, Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łatwo się domysleć, że każdy kto działa na forum i na takiej inicjatywie zarobi.

 

Fundacja G. Gerlach nie działa oficjalnie na tym forum, nie mają ani oficjalnego, ani nieoficjalnego konta (żaden z założycieli nie ma nawet konta prywatnego), tematy w których pojawiają się produkty Fundacji były zakładane przez osoby niezależne, miały charakter recenzji, galerii lub po prostu wynikały z dostrzeżenia faktu, że coś takiego w Polsce powstało. Wrzucane na takich samych zasadach recenzje, galerie bądź tematy dotyczące innych marek (choćby Seiko, Orient, a z drugiej strony np. Patek, Rolex) nie są piętnowane, a chyba nikomu tutaj przez myśl nie przeszło, że nie są one produktami komercyjnymi :unsure: Z drugiej strony jako inicjatywa non-profit wymieniony jest podforumowy zegarek Rosyjski tworzony na identycznych zasadach jak Projekt 303, obie firmy wykonawcze dostały za swoją pracę pieniądze, pomysłodawcy w obu przypadkach działali nieodpłatnie i nie byli związani w żaden sposób z wykonawcami swojej wizji. Równi i równiejsi??


World Wide Watches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- innymi działaniami komercyjnymi typu Gerlach , ktore muszą być uzgadniane WCZESNIEJ przed ich wrzuceniem na forum KMZiZ

pozdrowienia

 

Witam, jak wspominałem, jestem prosty człowiek.

W związku z powyższym, oczywiście jak mogę, mam pytania :

1) czy jakakolwiek wzmianka dotycząca czegokolwiek ze stajni G.G. będzie wymagała wcześniejszej akceptacji Zarządu ?

2) czy dotyczy to tylko sytuacji sprzedaży komercyjnej ( bazarek chyba nie :unsure: ) ?

3) czym się różni działalność MC przy forumowym w dziale rosyjskim od działalności G.G. przy Dywizjonie 303 ?

4) dlaczego wymieniony jest tylko G.Gerlach ? ( przeczulenie ? )

5) jak to jest z popieraniem przez Zarząd KMZiZ promowania i produkcji ( składania, jak niektórzy mówią ) zegarków i promocja rodzimych firm ?

 

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam,

Cezar


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fundacja G. Gerlach nie działa oficjalnie na tym forum, nie mają ani oficjalnego, ani nieoficjalnego konta (żaden z założycieli nie ma nawet konta prywatnego), tematy w których pojawiają się produkty Fundacji były zakładane przez osoby niezależne, miały charakter recenzji, galerii lub po prostu wynikały z dostrzeżenia faktu, że coś takiego w Polsce powstało. Wrzucane na takich samych zasadach recenzje, galerie bądź tematy dotyczące innych marek (choćby Seiko, Orient, a z drugiej strony np. Patek, Rolex) nie są piętnowane, a chyba nikomu tutaj przez myśl nie przeszło, że nie są one produktami komercyjnymi :unsure: Z drugiej strony jako inicjatywa non-profit wymieniony jest podforumowy zegarek Rosyjski tworzony na identycznych zasadach jak Projekt 303, obie firmy wykonawcze dostały za swoją pracę pieniądze, pomysłodawcy w obu przypadkach działali nieodpłatnie i nie byli związani w żaden sposób z wykonawcami swojej wizji. Równi i równiejsi??

Fundacja G. Gerlach nie działa oficjalnie na tym forum bo nie musi, działają za nią osoby niezależne.

Darek wyraźnie napisał, że:

"Prawo nie działa wstecz ,więc to co było do tej pory - zostaje

 

Wszelkie nowe inicjatywy proszę NAJPIERW uzgodnić [...] "

Dlatego nie widzę przyczyny, żeby wylewać krokodyle łzy nad tym kto tu jest równy, a kto równiejszy, bo wszyscy tu zostali potraktowani równo, a wszystkie nowe inicjatywy należy uzgadniać. Czy to tak trudno zrozumieć.?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inicjatywy należy uzgadniać. Czy to tak trudno zrozumieć.?

Pewno łatwo tylko niektórych chodzi o to własnie, żeby nie rozumieć :P


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumieć to wszystko, co zostało napisane, jest bardzo łatwo, ale na zadane pytania nie zaszkodzi odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dariuszu, możesz powiedzieć kto od G.Gerlacha zrobił na forum swoją "platformę sprzedaży bądź bazę akwizycyjną"?

Naprawdę zadajesz takie pytanie?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/73483-g-gerlach-dywizjon-303-ii-etap/

 

Fundacja G. Gerlach nie działa oficjalnie na tym forum, nie mają ani oficjalnego, ani nieoficjalnego konta (żaden z założycieli nie ma nawet konta prywatnego), tematy w których pojawiają się produkty Fundacji były zakładane przez osoby niezależne, miały charakter recenzji, galerii lub po prostu wynikały z dostrzeżenia faktu, że coś takiego w Polsce powstało.

patrz wyżej


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę zadajesz takie pytanie?

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/73483-g-gerlach-dywizjon-303-ii-etap/

 

 

patrz wyżej

 

Nie wiem jak głęboko siedzisz w tym temacie ale na początku nie było żadnej mowy o producencie tylko była to zwykła inicjatywa kilku forumowiczów. Dopiero potem pojawiła się opcja Gerlacha który przedstawił bezkonkurencyjny zakres zmian w dobrej cenie (bo która firma pozwoliła by zaprojektować nie tylko tarcze, wskazówki, dekiel ale również kopertę w cenie <1000?).

Z tego co mi wiadomo to projektanci zgłosili się do fundacji, a nie fundacja do nich.

Tak więc z całym szacunkiem dla mnie nie ma różnicy między projektami realizowanymi przez MC, Steinharta czy przez Gerlacha.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako sprawca calego „zamieszania” z 303 informuję, że w momencie, kiedy wpadłem na pomysł stworzenia takiego zegarka i pisałem pierwsze posty w tym temacie, nawet nie wiedziałem, że istnieje takie coś jak Fundacja G. Gerlach. Nie jestem więc ich żadnym przedstawicielem. Ani oficjalnym ani nieoficjalnym. Gerlach zostal wyłoniony w późniejszym etapie.

Każdy projekt tego typu wymaga tego, by w pewnym momencie chętni zaczeli się zapisywać, stąd lista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze, rozumiem, że twierdzisz, że Koledzy Hendrix i/lub MacAron, mają jakieś formalne czy nieformalne związki z Fundacją i czerpią bezpośrednie korzyści z tego projektu?

Moje pytanie nie zawiera nawet nuty sarkazmu - pytam zupełnie serio. Jeżeli mają i ktoś ze Stowarzyszenia jest w stanie to udowodnić (nie mówię tu o dowodach sądowych, bo i nie jesteśmy w sądzie), to myślę, że dla dobra Forum powinniście je przytoczyć, aby podobne przypadki się nie zdażały, bo fajne to nie jest. Oczywiście dodam, że zacytowany przez Ciebie temat nie jest - przynajmniej na tym etapie - żadnym dowodem, bo na tej samej zasadzie można JJ zarzucić związki z MC, czy Marcinowi (QV) z firmą, z którą obecnie rozmawia, a nawet wszystkim Twórcom klubasów...

Ja osobiście żadnych interesów w pomaganiu czy szkodzeniu Gerlachowi nie mam, ale w ostatnim czasie spędzam trochę czasu na Forum i chciałbym, żeby było ono miejscem przyjemnym, a nie polem wojen podjazdowych między np. Stowarzyszeniem i kimś tam jeszcze.

Jeszcze raz, do nikogo nic nie mam, ale zaczynam wyczuwać ferment :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.