Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

 
Gratulacje! Powiedz czy on nie jest wspaniale wykonany!? Moim zdaniem Rolex się popisał na tej tarczy i jakby włożył tutaj "więcej serca". 

Jako na codzien swir cyferblatow Grand Seiko moge potwierdzic - swietnie wykonany. Nie mam sie do czego przyczepic.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już o kolorach mowa - tu mamy całą esensję wielu lat pracy i poprawek Rolexa nad udoskonaleniem ceramicznego bezela w Pepsi.


7ca382049e1e8e684dd0cd85df82f3c0.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, memento mori napisał(-a):

Ja do mechanizmów podchodzę bardzo sceptycznie. Z popularnych inhouse ufam cal. 303x/313x (323x się okaże za 20 lat, czy dorówna poprzednikom), trochę naciągane dla cal. 861/1861/1863 (ponieważ to konstrukcja Lemanii) i El Primero. Reszta to wielka niewiadoma. Oczywiście są też bardzo dobre inhousy, ale mniej popularne JLC, wielka trójka, ALS, Nomos itp. i tylko dlatego trudniej je ocenić pod kątem trwałości i niezawodności. Jak mam mieć za 20-50k zł wielką niewiadomą to wolę jednak cal. 2892 (i pochodne jak Omega cal. 1120), VJ7750 (i pochodne jak Omega cal. 1164), cal. 6497/6498 i pochodne OP X/XI. Inhouse z Marka XX, MTx Tudorów, Heuer 02, P3000/P6000 itp. to się okażę ile są warte jak pobędą 30 lat na rynku. Rozmawiam z najlepszymi zegarmistrzami w kraju (tzn. przerabiają masę nowożytnych inhousów) i tam słyszę: IWC cal. 80110 (z Inge) - niby inhouse, ale jednak bazuje na VJ7750, Pelleton fajny, ale ogólnie mechanizm wrażliwy na interwały serwisowe w przeciwieństwie do VJ, co-axiale 8xxx - zbyt często jak na markę i cenę pracują na sucho po 4 latach, P.3000 ogromny balans a za cienkie osie, wrażliwy na wstrząsy. I ten sam zegarmistrz oddaje mi 50 letnią Cymę wartą 700-900 zł na cal. 2873 i mówi, że trzyma fabryczne parametry, nie to co 2824 z XXI wieku po 15-20 latach użytkowania. Jak zegarek przestał był narzędziem a zaczął być biżuterią to większość marek cuduje marketingowo dla $ z mechanizmami i innowacjami, które fajnie wyglądają na papierze, traktując po macoszemu jakość materiałów i niezawodność konstrukcji.

 

Ja to wszystko rozumiem tylko...obawiam się, że ciężko mi znaleźć zegarek, co do którego zakładam, że będzie w kolekcji 5 lat chociaż 😉 Zatem interwały serwisowe nie robią wielkiej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, bibbi napisał(-a):


Jako na codzien swir cyferblatow Grand Seiko moge potwierdzic - swietnie wykonany. Nie mam sie do czego przyczepic.


bibbi

Tarcze robią na najwyższym poziomie. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bibbi napisał(-a):

Kolorowego popołudnia. 

48FF31FF-0B70-4DF1-A25F-2B4B35C746AC.jpeg

Świetny ten bober. 

Nosiłbym. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny ten bober. 
Nosiłbym. 
Bo przez te bąbelki nie widać bobra . Też nosiłbym.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo

Naprawdę polubiłem ten zegar. Lupka po lewej stronie w ogóle mi nie robi, a lewa koronka jest wygodniejsza w codziennym użytkowaniu. Jeszcze tylko dodatkowa jubilee i zestaw kompletny. 

IMG_2197.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bronzo
53 minuty temu, Nomateus napisał(-a):

@Lynx27 @Bartek79 @SPS @lort @KrysH @Londek Zbiorczo podziękuję Wam za komentarze żeby nie sklejać zbyt dużego posta! 🙏

No i klasycznie jak widzę Twojego YM @KrysH to przypominam sobie, że to jeden z najlepszych zegarków dostępnych na rynku (wg mnie), a dość mało popularny. Pewnie dlatego, że jest taki drogi.. 😅

P.S. Tyle poznałem tych zegarków, a i tak najwygodniejszy i mój najczęstszy wybór do DJ36mm - dla mnie absolutny numer jeden. Speedmastery, GMT i Suby są świetne, ale gdybym miał, na ten moment oczywiście, wybrać tylko jeden zegarek, to byłby to Datejust właśnie.

 

IMG_7404.thumb.JPG.4a1063352359f7798eed533a7b0889f2.JPG

DJ 36 mm jest najlepszy! Osobiście zmieniłbym jedynie tarczę na granatową, ale co się odwlecze…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.11.2023 o 13:58, bibbi napisał(-a):

Kolorowego popołudnia. 

48FF31FF-0B70-4DF1-A25F-2B4B35C746AC.jpeg

Czy mogę się spytać kiedy odebrałeś? Zamówiony w Kruku czy gdzieś za granicę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę się spytać kiedy odebrałeś? Zamówiony w Kruku czy gdzieś za granicę? 

Kruk. Pare tyg temu.


bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 hours ago, Bronzo said:

Naprawdę polubiłem ten zegar. Lupka po lewej stronie w ogóle mi nie robi, a lewa koronka jest wygodniejsza w codziennym użytkowaniu. Jeszcze tylko dodatkowa jubilee i zestaw kompletny. 

IMG_2197.jpeg

Myślę ze to właśnie może być jeden z tych zegarków z którym trzeba dłużej poobcować aby w pełni docenić jego zalety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nareszcie Rolex na którego mnie stać 430260306b362575d662b1e55630e64b.jpg&key=567ca174ba6db2e5a5b335ac4f4b86dd336bb593f7cddf2a4a596b3a6efb6322

Szkoda, że tylko na obrazku
[mention=108499]Lynx27[/mention] [mention=38955]Bartek79[/mention] [mention=108603]SPS[/mention] [mention=27179]lort[/mention] [mention=115303]KrysH[/mention] [mention=112910]Londek[/mention] Zbiorczo podziękuję Wam za komentarze żeby nie sklejać zbyt dużego posta!
No i klasycznie jak widzę Twojego YM [mention=115303]KrysH[/mention] to przypominam sobie, że to jeden z najlepszych zegarków dostępnych na rynku (wg mnie), a dość mało popularny. Pewnie dlatego, że jest taki drogi.. 
P.S. Tyle poznałem tych zegarków, a i tak najwygodniejszy i mój najczęstszy wybór do DJ36mm - dla mnie absolutny numer jeden. Speedmastery, GMT i Suby są świetne, ale gdybym miał, na ten moment oczywiście, wybrać tylko jeden zegarek, to byłby to Datejust właśnie.
 
IMG_7404.thumb.JPG.4a1063352359f7798eed533a7b0889f2.JPG

Nie mam porównania jeszcze, ale na pewno się zgodzę, że jest mega wygodny. Ja akurat mam wersję 41mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, furraan napisał(-a):

A to mnie Pani Daria zaskoczyła swoim wyborem 😉

 

A kim jest pani Daria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, beniowski napisał(-a):

A kim jest pani Daria?

Daria Abramow - psycholog, członkini sztabu Igi Świątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Daria Abramow - psycholog, członkini sztabu Igi Świątek.

A nawet wiecej, bo Abramowicz.

Co do Daytony - ona i trener nosza ten model chyba juz od ponad roku. Obstawialbym, ze dostali “do ponoszenia” jako czlonkowie zespolu. Niekoniecznie majac jakis specjalny wybor.

bibbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bibbi napisał(-a):


A nawet wiecej, bo Abramowicz.
bibbi

Nawet nie zauważyłem, że autokorekta pisowni telefonu zadziałała 🙄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie organoleptyczne schodzącej ze sceny Daytony 116500LN vs nowy wypust 126500LN. Ta nowa taka fajna, sterylna, z dodatkowym stalowym wzmocnieniem bezela. Niby fajna jest, ale czy tak do końca...?  

pM4Tp5t.jpg

 

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci którzy mają starą będą mówić że nowa gorsza, ci co kupią nową - odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Bugs said:

Ci którzy mają starą będą mówić że nowa gorsza, ci co kupią nową - odwrotnie

👏

5 hours ago, mario1971 said:

Porównanie organoleptyczne schodzącej ze sceny Daytony 116500LN vs nowy wypust 126500LN. Ta nowa taka fajna, sterylna, z dodatkowym stalowym wzmocnieniem bezela. Niby fajna jest, ale czy tak do końca...?  

pM4Tp5t.jpg

 

Fajnie ze wkleiłeś Mario - jak dla mnie to bezel, bezel i jeszcze raz bezel... Ta metalowa obwódka robi cała robotę. Jest po prostu GENIALNA i zmienia (dla mnie) całkowicie ten zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.