Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym bezelem z diamentami to czy to aby nie jest kradzież?
Nie podoba się, nie chcą tego robic to niech odsyłają a nie będą decydować co i jak ktoś ma nosic


Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można nazwać dowolnie. Kradzież, przywłaszczenie….

Podobno customowy bezel został zutylizowany jako nieoryginalny.

Więc jeżeli do tego customa był wydany certyfikat do diamentów to też do wywalenia. 
 

Tak więc czegoś nowego nauczyłem o marce i czego można i  należy się spodziewać korzystając z autoryzowanego serwisu.
Wszystko co nie jest oryginalne od Rolexa jest odrzucane. 
 

A jeszcze po tej akcji z rubber B podpytałem,  że chętnie kupię oysterflexa w takim razie,  to podobno też mógłby wystąpić problem bo dany model nie występuje z oysterflexem i tak by trzeba było dostarczyć bransoletę. 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SPS napisał(-a):

Można nazwać dowolnie. Kradzież, przywłaszczenie….

Podobno customowy bezel został zutylizowany jako nieoryginalny.

Więc jeżeli do tego customa był wydany certyfikat do diamentów to też do wywalenia. 
 

Tak więc czegoś nowego nauczyłem o marce i czego można i  należy się spodziewać korzystając z autoryzowanego serwisu.
Wszystko co nie jest oryginalne od Rolexa jest odrzucane. 
 

A jeszcze po tej akcji z rubber B podpytałem,  że chętnie kupię oysterflexa w takim razie,  to podobno też mógłby wystąpić problem bo dany model nie występuje z oysterflexem i tak by trzeba było dostarczyć bransoletę. 


 

 

 

To co, zegarek wraca bez gumy? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, mario1971 napisał(-a):

To co, zegarek wraca bez gumy? 


rubber B ma poczekać w Salonie w Silesji. 
Explorer pojechał i wróci na moje bransolecie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, SPS napisał(-a):


rubber B ma poczekać w Salonie w Silesji. 
Explorer pojechał i wróci na moje bransolecie. 

 

Tez mialem taka sytuację. to jest jakaś paranoja. Zegarek to zegarek a pasek to pasek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Toho napisał(-a):

Tez mialem taka sytuację. to jest jakaś paranoja. Zegarek to zegarek a pasek to pasek. 


no ja nie wpadłem na to że to może być problem 😌 tym bardziej że nie chce go polerować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, SPS napisał(-a):


rubber B ma poczekać w Salonie w Silesji. 
Explorer pojechał i wróci na moje bransolecie. 

 

Rozsądna decyzja. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozsądna decyzja. 

Też tak myślę, bo mógłby wrócić bez gumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki maja ladne, ale jak czytam te rewelacje o polityce firmy to mi się odechciewa, nie wiem czy chce brac w tym udizal

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, bober5264 napisał(-a):

Zegarki maja ladne, ale jak czytam te rewelacje o polityce firmy to mi się odechciewa, nie wiem czy chce brac w tym udizal

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka
 

Eee tam, tak tylko się przekomarzasz, co nie?  Gdybyś mógł kupić od ręki swojego upatrzonego Rolexa, a w dodatku z 20% rabatem jak to dawniej bywało, to byłbyś kontent? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, SPS napisał(-a):


rubber B ma poczekać w Salonie w Silesji. 
Explorer pojechał i wróci na moje bransolecie. 

 

 

Ciekawe czy jak się zdejmie wszystkie możliwe do zdjęcia ogniwa z bransolety to odsyłają po serwisie z kompletem ogniw tak jak występuje w katalogu. 🤪

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, SPS napisał(-a):

Odnośnie modyfikacji.

Ja podczas ostatniej wizyty w Silesji, kiedy nie chcieli mi przyjąć mojego Explorera II z racji zamontowanego Rubber B, zapytałem między innymi o przeszklony dekiel. 

Odpowiedź z serwisu była w dużym skrócie taka, że odmówili by wykonania jakiejkolwiek usługi. (mogę wkleić bo mam odpowiedź na mailu) 

 

Przy tej okazji zostały opowiedziane mi historie właśnie modyfikacji Rolexów innych klientów.

Przykładowo - ktoś im kiedyś podobno dostarczył aftermarketowy bezel z diamentami - bezel nie wrócił z serwisu. Zegarek został zwrócony z bezelem takim jaki wynikał z katalogu - oryginalny. 

Inny klient dostarczył im podobno wykonany na zamówienie satynowanie koperty,  Koperta została wypolerowana - zgodnie z tym jak powinno być według katalogu. 

I opowieść ostatnia, klient dostarczył "zbyt zmodyfikowany" zegarek, odesłali na serwis, serwis wytarł numery seryjne na godzinie 6 bo według standardów to już nie był Rolex. 

Nie przyjmują na serwis zmodyfikowanych Rolków.

 

Najgroźniejsze sekty na świecie:

- sekta Mansona

- Gałąź Dawidowa

- Najwyższa Prawda

- sataniści

- Rolex


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bober5264 napisał(-a):

Zegarki maja ladne, ale jak czytam te rewelacje o polityce firmy to mi się odechciewa, nie wiem czy chce brac w tym udizal
 

 

Bo zegarki mają bardzo fajne.

Musisz się jedynie  dobrze zastanowić, tak jak napisał @Mirosuaw czy chcesz przystąpić do tego kręgu 😂 
 

 

1 godzinę temu, memento mori napisał(-a):

 

Ciekawe czy jak się zdejmie wszystkie możliwe do zdjęcia ogniwa z bransolety to odsyłają po serwisie z kompletem ogniw tak jak występuje w katalogu. 🤪


Przy następnej wizycie mogę zadać takie pytanie 🤭 😆
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarki maja ladne, ale jak czytam te rewelacje o polityce firmy to mi się odechciewa, nie wiem czy chce brac w tym udizal

Wysłane z mojego SM-S921B przy użyciu Tapatalka



Najlepiej nosić i sie cieszyć, nie oddawać na serwis
 
Ciekawe czy jak się zdejmie wszystkie możliwe do zdjęcia ogniwa z bransolety to odsyłają po serwisie z kompletem ogniw tak jak występuje w katalogu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, SPS napisał(-a):

 

Bo zegarki mają bardzo fajne.

Musisz się jedynie  dobrze zastanowić, tak jak napisał @Mirosuaw czy chcesz przystąpić do tego kręgu 😂 

 

 

W zasadzie, z racji posiadania Suba, już jestem w tej sekcie. No ale ja nie pozwalam sobie na opisane wcześniej rolexowe patologie i inne formy prania mózgu, bo mam psychikę, jak Psikuta z "Chłopaki nie płaczą" 🤣

 

 


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy następnej wizycie mogę zadać takie pytanie
 
 

Ja ostatnio zapytałem o to, że słyszałem, że jak sie chce zmienić bransoletę, to trzeba dać starą itp. Trochę to niefajne, bo za bransoletę też płacimy kupując ją z zegarkiem. Podobno firma tak robi, ponieważ powstawało dużo składaków z oryginalnych części i chcieli trochę zmniejszyć tę patologię. Pewnie nie wyszło, a poszkodowani są zwykli konsumenci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w serwisie Tudora też takie cyrki robią, czy to tylko u króla taka tresura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@a_team  

 

Świetna kolorystyka. 

Co do serwisu i części to tak jak piszesz, nie chcą żeby te komponenty latały później na wtórnym. 🙂

 

Pewnie kojarzcie kanał zegarkowy na YT - Adrian Barker?

 

Opowiadał o Rolexie Explorerze I gdzie podczas wizyty w salonie wychwycili nieprawidłowość (chyba w czcionce albo* z  indeksem było coś nie tak ). Okazało  się generalnie jakaś nieprawidłowość nastąpiła, i w jego refce miała być inna czcionka. I to nie była modyfikacja. 

I co? Kazali mu dostarczyć zegarek i że będą wymieniać tarczę bo ta referencja  MA być dokładnie taka jaką zarejestrował Rolex, inaczej być nie może i koniec dyskusji.
Nie wiem jak to się skończyło. 


Ja muszę przyznać, cały czas uczę się czegoś nowego jak chodzi o tą markę. 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, a_team napisał(-a):

Do tej pory nie byłem za zegarkami Two Tone. Miałem zawsze takie dziwne przeświadczenie, że to jakieś vinted i nie uznaje tego - albo full stall albo full gold 🙂 Z Rolexem moje zdanie się

zmieniło. Zakochany jestem w stylistyce Datejust’a i DayDate’a dlatego zdecydowałem się na tę wersję. Poniżej kilka fotek z dzisiejszej mini sesji 😉

 

Po prostu do niektórych zegarków pasuje takie zestawienie. Sam miałem podobne zdanie a tu proszę, mam coś w podobnej kolorystyce (nie Rolexa).


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zutylizowali diamentowy bezel jako nieoryginalny" albo komuś "kazali oddać JEGO zegarek bo tarcza nie taka" ?

I co, grzecznie przyniósł - tak za friko ?

Serio w to wierzycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minutes ago, SPS said:

@a_team  

 

Świetna kolorystyka. 

Co do serwisu i części to tak jak piszesz, nie chcą żeby te komponenty latały później na wtórnym. 🙂

 

Pewnie kojarzcie kanał zegarkowy na YT - Adrian Barker?

 

Opowiadał o Rolexie Explorerze I gdzie podczas wizyty w salonie wychwycili nieprawidłowość (chyba w czcionce albo* z  indeksem było coś nie tak ). Okazało  się generalnie jakaś nieprawidłowość nastąpiła, i w jego refce miała być inna czcionka. I to nie była modyfikacja. 

I co? Kazali mu dostarczyć zegarek i że będą wymieniać tarczę bo ta referencja  MA być dokładnie taka jaką zarejestrował Rolex, inaczej być nie może i koniec dyskusji.
Nie wiem jak to się skończyło. 

Tak, że ktoś ma bardzo unikalny i drogi zegarek... Tak to się skończyło, o ile dobrze pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
5 godzin temu, ASTRAL napisał(-a):

Ciekawe, czy w serwisie Tudora też takie cyrki robią, czy to tylko u króla taka tresura?


 W Tudorze nie wiem, ale w Cartier też tak jest - zestaw ma być oddany na serwis jak z katalogu albo nie rozmawiają. 

 

3 godziny temu, mroova napisał(-a):

"Zutylizowali diamentowy bezel jako nieoryginalny" albo komuś "kazali oddać JEGO zegarek bo tarcza nie taka" ?

I co, grzecznie przyniósł - tak za friko ?

Serio w to wierzycie ?


To z bezelem - że nie oddali i AD negocjował oddanie i to z zatarciem numeru to opowieści  personelu AD, jako jedno z uzasadnień dlaczego nie wysyłają  na serwis zmodyfikowanych Rolków. Myślisz że w AD kłamią? Niemożebne przecież. 

Edytowane przez AKPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawiają i nie realizują gwarancji z powodu modyfikacji to jedna sprawa, a przywłaszczenie czyjejś własności po modyfikacji to byłoby grube przegięcie moim zdaniem.
U mnie dzisiaj było tak:

IMG-9867.jpg&key=665877eee32b0d5292c3e2246c5086ddb4c8ddd080fda3818f7ab3376c351f07

a teraz już na nadgarstku „zmodyfikowany” przez jeden z pasków z tego wątku SUB:

Rolex Submariner 124060
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic?share_fid=19044&share_tid=210250&url=https%3A%2F%2Fzegarkiclub%2Epl%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Ftopic%2F210250-Rolex-Submariner-124060&share_type=t&link_source=app

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.