Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

1 minutę temu, ziomek1988 napisał:

Twoim zdaniem w czym Rolex jest wyżej od Omegi? Nie pytam złośliwie tylko stoję przed zakupem :)

i tu mnie Kolega zastrzelił...

Strasznie ciężko powiedzieć, Omega jest przeważnie pierwsza  na ręku. I jest super fajnie. Potem się patrzy wyżej. E tam wyżej.... po co. myślałem. I po roku, dwóch przyszedł moment, że Rolex zaczął być celem. Tak jak pisałem wcześniej i wielu na tym i pewnie innych forach - do Rolka trzeba dojrzeć, dorosnąć. Nie ja sam mam takie odczucie.

Omega w ostatnich paru latach podąż trochę śladem Rolexa: częstsze zmiany cen w celu podkreślenia prestiżu, polityka firmy też, nowe materiały itp. Żeby zadowolić większość tutaj co skaczą Rolex <> Omega - obydwie marki SUPER, ikony szwajcarskie, a czy Omega, czy Rolex na ręku, to już rzecz subiektywna. Myślę, że zakupy tak jak u mnie: najpierw Omega, potem Rolex, a na ręku naprzemiennie. Czego wszystkim życzę.

Soda66

3 minuty temu, Soda66 napisał:

i tu mnie Kolega zastrzelił...

Strasznie ciężko powiedzieć, Omega jest przeważnie pierwsza  na ręku. I jest super fajnie. Potem się patrzy wyżej. E tam wyżej.... po co. myślałem. I po roku, dwóch przyszedł moment, że Rolex zaczął być celem. Tak jak pisałem wcześniej i wielu na tym i pewnie innych forach - do Rolka trzeba dojrzeć, dorosnąć. Nie ja sam mam takie odczucie.

Omega w ostatnich paru latach podąż trochę śladem Rolexa: częstsze zmiany cen w celu podkreślenia prestiżu, polityka firmy też, nowe materiały itp. Żeby zadowolić większość tutaj co skaczą Rolex <> Omega - obydwie marki SUPER, ikony szwajcarskie, a czy Omega, czy Rolex na ręku, to już rzecz subiektywna. Myślę, że zakupy tak jak u mnie: najpierw Omega, potem Rolex, a na ręku naprzemiennie. Czego wszystkim życzę.

Jak ja się z Tobą zgadzam. 
Nie da się w ten sposób porównać różnych marek zegarowych.

To jest bardzo subiektywne. 
Model innemu modelowi nie równy. Nawet w tej samej firmie. 
Nie znam się wcale na Omegach. Wiec trudno porównywać wizerunek Submarinera z Daytoną albo z damskim datejustem. 
Wszystko zależy od gustu i zapotrzebowania oraz od sumy jaką się dysponuje. 

15 minut temu, Soda66 napisał:

Niewątpliwie racja, masówka jak... nie wiem co. Ale za to jaki poziom i jakość. Sam Rolex tłumaczy braki na rynku tym, że wobec tak zwielokrotnionego popytu nie chcą zwiększać produkcji kosztem jakości.

@byniek, @markiza - dzięki

Gdyby Rolex chciał to w ciągu 6 miesięcy każdy miłośnik na świecie odebrałby swoją ukochaną Daytone czy Submarinera. Ale Rolex wie , że wtedy nie sprzedałby pozostałych  modeli tak szybko jak teraz.  
Dokładnie tak jak było jeszcze 2 lata temu przez kilkadziesiąt lat gdzie AK, Exp, Milly, DJ a nawet Sub byli ladacznicami.

To nie troska o utrzymanie jakości ale zmiany w strukturze produkowanych modeli są bezpośrednim powodem pustyni w butikach. 
Obecnie materiały których używa Rolex są top. Jednak jakość ich wykończenia jest tylko zadowalająca (może bransolety są jako jedyne perfekcyjne, nie słyszy się o nich w porównaniu do tarcz czy wskazówek)

Żeby zegarek był ikoną wszech czasów , nie musi być idealny. Wystarczy, że przez lata jest choć trochę lepszy od konkurencji. Legendarny ekspert Lotus o Rolex Submariner, Lipiec 2020

55 minut temu, byniek napisał:

Panowie, dajcie spokój, ROLEX to żaden synonim luxusu, tylko masówka na 800 tys sikorów rocznie.

Może dla aspirującej klasy niższej średniej, jest to synonim prestiżu, ale nie dajmy się zwariować. 
porządne wakacje w Meksyku, czy Tajlandii, to tyle, co nowy rolex.
Dla mnie, to zegarek na poziomie omegi, do którego dorobiono genialny marketing, robiący ludziom sieczkę z mózgu.

Byniek, wybrałeś/zamówiłeś sobie w końcu tego Rolexa?

1 minutę temu, Maserati napisał:

Gdyby Rolex chciał to w ciągu 6 miesięcy każdy miłośnik na świecie odebrałby swoją ukochaną Daytone czy Submarinera. Ale Rolex wie , że wtedy nie sprzedałby pozostałych  modeli tak szybko jak teraz.  
Dokładnie tak jak było jeszcze 2 lata temu przez kilkadziesiąt lat gdzie AK, Exp, Milly, DJ a nawet Sub byli ladacznicami.

To nie troska o utrzymanie jakości ale zmiany w strukturze produkowanych modeli są bezpośrednim powodem pustyni w butikach. 
Obecnie materiały których używa Rolex są top. Jednak jakość ich wykończenia jest tylko zadowalająca (może bransolety są jako jedyne perfekcyjne, nie słyszy się o nich w porównaniu do tarcz czy wskazówek)

To wszystko prawda, co piszesz Rolex nie dąży do zmiany proporcji w ilości danego modelu, nie jest flexible na potrzeby rynku i dlatego mamy dziś problem nie mogąc kupić Suba podczas gdy Datejust zalega na półkach. Nie jest tak?

Soda66

26 minut temu, ziomek1988 napisał:

Twoim zdaniem w czym Rolex jest wyżej od Omegi? Nie pytam złośliwie tylko stoję przed zakupem :)

Jeśli chcesz Rolexa to kup Rolexa. W przeciwnym razie zawsze będziesz na niego spoglądał jak dzieciak na lizaka za szybą sklepiku. Odsprzedaż go jak będziesz chciał bez problemu i skalp zachowasz.

Jeśli szukasz w zegarkach wartości , to więcej jej znajdziesz w Omedze. 
W wielu porównaniach pomiędzy tymi wspaniałymi markami staniesz przed dylematem: wolisz lepszy zegarek czy Rolexa.

Żeby zegarek był ikoną wszech czasów , nie musi być idealny. Wystarczy, że przez lata jest choć trochę lepszy od konkurencji. Legendarny ekspert Lotus o Rolex Submariner, Lipiec 2020

3 minuty temu, Maserati napisał:

Jeśli chcesz Rolexa to kup Rolexa. W przeciwnym razie zawsze będziesz na niego spoglądał jak dzieciak na lizaka za szybą sklepiku. Odsprzedaż go jak będziesz chciał bez problemu i skalp zachowasz.

Jeśli szukasz w zegarkach wartości , to więcej jej znajdziesz w Omedze. 
W wielu porównaniach pomiędzy tymi wspaniałymi markami staniesz przed dylematem: wolisz lepszy zegarek czy Rolexa.

Dylemat będzie inny: wolisz lepszy zegarek czy... lepszy zegarek?

Soda66

8 godzin temu, mario1971 napisał:

Byniek, wybrałeś/zamówiłeś sobie w końcu tego Rolexa?

Mario, 

zauważyłem że te wredoty śmieją się że sporo masz postów ale w tym dużo pustych przebiegów .
Może mógłbyś  to zoptymalizować i załadować trochę contentu, jak myślisz? Bo te wredoty zaraz napiszą że nawet z lodówki im wyskakujesz

Na budowie pracownik jeździ z pustymi taczkami tam i z powrotem. Kierownik w końcu go pyta: 
- Dlaczego jeździsz z pustymi taczkami? 
- Bo szefie taki zapierd.., że nie mam czasu nawet załadować!

Edited by Maserati

Zawsze mnie zastanawia co we łbie mają ludzie którzy wpadają do tego wątku ze swoimi frustracjami...a to im garnitury przeszkadzają, a to korporacje, a to liczba postów. Zawsze chętni do oceny innych, im bardziej chamsko tym lepiej.  W myśl starej, a obecnie znowu modnej, stalinowskiej zasady - przypiszmy  im to co można przypisać nam. Byle głośno. 

Jak już opróżnią swoje taczki, biegną do innych wątków ponarzekać jaki „gnój w Rolexie” Niektórzy nawet dawno uśpione konta reaktywowali w tym celu jakby nie mogli z głównego...inni, mają chyba wartę na forum, bo niezależnie od aktualnego nicku,  biją rekordy czasu reakcji i ilości postów. Jakaś nagroda jest za to? Poza własnym przekonaniem, że jesteście dzięki temu „lepsi”...  

Edited by desmo

Dajcie se już spokój , co jakiś czas tylko przepychanki. Nie pasuje komuś post , niech czyta następny 2affa88789cbef94f4b851e76609766f.plist
5bc0f9808a3f3b1fc325e6f302e66f79.plist

Sent from my iPhone using Tapatalk

10 godzin temu, Maserati napisał:

...

Porównując Suba do SMP co takiego lepszego jest wg. Ciebie w SMP   Pytam poważnie bez zadnych podtekstów. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

14 godzin temu, Maserati napisał:

Mario, 

zauważyłem że te wredoty śmieją się że sporo masz postów ale w tym dużo pustych przebiegów .

Lotus, kto śmiał? ^_^

22 godziny temu, beniowski napisał:

Argument bez sensu, do tego ponad 90% Polaków nie rozpoznaje co kto ma na nadgarstku. Jeśli szef tak postrzega swojego pracownika, to niezbyt dobrze o nim świadczy. Ja np. poruszam się komunikacją miejską i rowerem, więc np. nie muszę kupować samochodu i mogę sobie Rolka za takowego kupić. Podwyżkę daje się za rezultaty pracy, nie na podstawie tego jak kto wygląda. Wg takiej argumentacji, najlepiej na rozmowę przyjść w garniturze za 300 zł i wyglądać „biednie”.

W temacie niezmiennie wesoło. 100% racji, ale kolega chyba z zagranicy i zapomniał albo w ogóle nie zna jaka jest relacja pracodawca pracownik w polskiej firmie. Tutaj to jest trochę tak jak chłop pańszczyźniany - właściciel ziemski, prośba o podwyżkę to żebry które trzeba uzasadnić chorobą babci czy tam inną chemioterapią. Kto pracował u polskiego janusza biznesu ten się w cyrku nie śmieje.

1dFQTya.png

35 minut temu, nicon napisał:

W temacie niezmiennie wesoło. 100% racji, ale kolega chyba z zagranicy i zapomniał albo w ogóle nie zna jaka jest relacja pracodawca pracownik w polskiej firmie. Tutaj to jest trochę tak jak chłop pańszczyźniany - właściciel ziemski, prośba o podwyżkę to żebry które trzeba uzasadnić chorobą babci czy tam inną chemioterapią. Kto pracował u polskiego janusza biznesu ten się w cyrku nie śmieje.

Postaram się już nie wypowiadać na tematy okołozegarkowe w takim tonie - nie chce mi się tłumaczyć że zwykły zegarek jakim jest np. Rolex można kupić nie musząc wcześniej się głodzić, zabezpieczyć rodzinę, wybudować dom, odchować dzieci, no i oczywiście kupiwszy samochód. Mea culpa i siedzę cicho.

7 godzin temu, Dorian06 napisał:

Porównując Suba do SMP co takiego lepszego jest wg. Ciebie w SMP   Pytam poważnie bez zadnych podtekstów. 

Bardzo trudne zadanie dałeś Omedze, wystawiłeś ją na suba🙂.

SMP (2018+) to moim zdaniem antynagnetyzm, shock resistance, metas, silicon bs, ceramiczna tarcza, szafir od spodu, antyrefleks, koperta na oko piękne szlify dopieszczone interesującymi kształtami, w tym niespasione ucha.Chyba jest też wygodniejszy omegowy guide lock. To porównując do naszych subów, czyli poprzedniej generacji.

Generalnie , tak bez emocji, trzymając oba w ręku , Omega wygląda lepiej.

Nie koncentrowałem się tutaj na zaletach suba. Wybierając między tymi pozycjami wybieram suba ponieważ m.in z nim możesz rozbudowywać dalej ale już nie musisz.
Gdybym nie miał żadnego, przy dzisiejszych problemach i szalonych cenach, wybieram Omegę bez żalu. Przy Omedze 2018+ musiałbym jednak rozbudowywać kolekcje dalej.

Myślałem, że porównasz obecne modele. 

Obecnego nie miałem nawet w ręku i przyznam, że za bardzo się nie wczytywałem w detale nowego. Ale dla mnie wystarczy, że ma nowy mechanizm z lepszą precyzją oraz wydajnością plus poprawki w sylwetce i werdykt jest prosty: nowy Sub to lepszy (jakościowo) zegarek od SMP2018.

20 godzin temu, Maserati napisał:
31 minut temu, Maserati napisał:

... werdykt jest prosty: nowy Sub to lepszy (jakościowo) zegarek od SMP2018.

widzę nieścisłość w Twoich wypowiedziach. Zdecyduj się w końcu, który jest lepszy 😄

21 godzin temu, Maserati napisał:

...

39 minut temu, Maserati napisał:

...

werdykt jest prosty: nowy Sub to lepszy (jakościowo) zegarek od SMP2018.

Czyli który w koncu lepszy  

Edited by Dorian06

14 minut temu, gruby2000 napisał:

widzę nieścisłość w Twoich wypowiedziach. Zdecyduj się w końcu, który jest lepszy 😄

Znaczy jest spore zapotrzebowanie i zainteresowanie na eksperckie podsumowania😉:

1.Nowy Sub lepszy od nowej SMP.

2.Nowa SMP lepsza od starego suba.

4 minuty temu, Maserati napisał:

Znaczy jest spore zapotrzebowanie i zainteresowanie na eksperckie podsumowania😉:

Zawsze jest zapotrzebowanie na ekspertów.  ;)

2 godziny temu, Maserati napisał:

Inne były moje intencje ale niech Ci będzie, skoro to pozwoli połechtać Twoje ego 

2 godziny temu, Dorian06 napisał:

Zawsze jest zapotrzebowanie na ekspertów.  ;)

Połamane drzewa i te sprawy... :lol: Ale ta ostatnia ekspertyza jest trafiona w punkt. Lepsza precyzja, tak na sucho - to ma sens :)