Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Recommended Posts

Godzinę temu, artme napisał(-a):

Nie musisz byc zlosliwy, bo Kolega z forum odebral kilka dni temu kermita i majac starszego suba powiedzial dokladnie to, co ja - roznicy praktycznie nie ma - ale zapewne sa tacy, dla ktorych jest znaczaca 😊

48 minut temu, Tommaso napisał(-a):

Tu poprę Mariusza  - dość długo oglądałem nowego Cermita w różnym oświetleniu, porównując go z moim Subem i różnica jest IMO minimalna i widoczna tylko pod szczególnymi kątami. 

No dobra, miałem na myśli tych grubo przed 40-tką 😛 A tak na serio to w salonie ok,  zgodzę się, że nie wielka różnica, ale w normalnych warunkach, tak jak kiedyś wspomniałem to było pierwsze co rzuciło mi się w oczy jak miałem w ręku stary i nowy model: różnica w odbiorze tarczy ze względu na AR.

Edited by memento mori

47 minut temu, mroova napisał(-a):

a po którym piwie kol. Dorian stwierdził, że ładna ta Twoja daytona ? 🤪🤣

Nie posiadam Daytony, nie jestem nawet zapisany na ten model :) Gdyby był dostępny od ręki w metkowej cenie u AD, pewnie także bym jej nie kupił. Jest wiele innych modeli w portfolio Rolexa, które są wg mnie ciekawsze i zdecydowanie bardzie praktyczne.   

Edited by mario1971

Hej, chodziło mi tylko o komizm sytuacyjny, jak może zmienić się optyka w zależności od spożycia. Nie dokonywałem też oceny rys na zapięciu Twojego GMT - który zresztą nadal bardzo mi się podoba.

BTW: jeden kolega ze studiów przed imprezą wybierał sobie, która z dziewczyn jest najbrzydsza, i gdy stwierdzał, że w sumie nie jest taka zła, to przestawał pić.

Ale trwam w poprzedniej, humorystycznej konwencji: "do ciężkich prac fizycznych na ogrodzie" co zakładasz ? Lange ? 😄

2 godziny temu, mroova napisał(-a):

Hej, chodziło mi tylko o komizm sytuacyjny, jak może zmienić się optyka w zależności od spożycia. Nie dokonywałem też oceny rys na zapięciu Twojego GMT - który zresztą nadal bardzo mi się podoba.

BTW: jeden kolega ze studiów przed imprezą wybierał sobie, która z dziewczyn jest najbrzydsza, i gdy stwierdzał, że w sumie nie jest taka zła, to przestawał pić.

Ale trwam w poprzedniej, humorystycznej konwencji: "do ciężkich prac fizycznych na ogrodzie" co zakładasz ? Lange ? 😄

2 godziny temu, inomarek napisał(-a):

Mariusz zakłada Casio, pisał już o tym😀😀😀

G-shock - najlepszy i nie do za*ebania w pracach ogrodowych i jazdy na rowerze :) 

7 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

...

A tak na poważnie, to tych rys za bardzo nie widać. Jak byłem na piwie z @Dorian06, to Michał stwierdził, że zegarek jest bardzo zadbany i wygląda jak nowy ;)

Właśnie miałem pisać, że to fotomontaż. Bo ich nie było. 

6 godzin temu, mroova napisał(-a):

a po którym piwie kol. Dorian stwierdził, że ładna ta Twoja daytona ? 🤪🤣

Po pierwszym jak i po czwartym. :D

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

19 godzin temu, beniowski napisał(-a):

Ja różnicy nie widziałem porównując GMT Master II 116710LN z Cermitem. Porównywałem w salonie, tylko przy sztucznym świetle. Może minimalnie coś było widać pod jakimś kątem.

Różnicę w AR widać dopiero przy nałożeniu jej z obu stron szkła. Jak jest tylko od wewnątrz to rzeczywiście trzeba się mocno napatrzyć o dobrze uwierzyć w to że jest :)

Najlepszym przykładem są moim zdaniem IWC i Breitlingi, gdzie dwustronne AR jest tak nałożone, że czasem trzeba pod odpowiednim kątem ustawić zegarek, żeby zobaczyć szkło.

OMEGA rządzi

2 godziny temu, Butik napisał(-a):

Różnicę w AR widać dopiero przy nałożeniu jej z obu stron szkła. Jak jest tylko od wewnątrz to rzeczywiście trzeba się mocno napatrzyć o dobrze uwierzyć w to że jest :)

Najlepszym przykładem są moim zdaniem IWC i Breitlingi, gdzie dwustronne AR jest tak nałożone, że czasem trzeba pod odpowiednim kątem ustawić zegarek, żeby zobaczyć szkło.

Potwierdzam. W moim Colcie tak to właśnie wygląda

2 godziny temu, Butik napisał(-a):

18 minut temu, kingcrimson napisał(-a):

Potwierdzam. W moim Colcie tak to właśnie wygląda

Dodam, że Sinn U1/U50 ma równie idealny odczyt z tarczy, a szkła praktycznie nie widać. To zewnętrzne AR jest ciężkie do porysowania, zupełne przeciwieństwo tej nakładanej w zegarkach Omegi.

5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Dodam, że Sinn U1/U50 ma równie idealny odczyt z tarczy, a szkła praktycznie nie widać. To zewnętrzne AR jest ciężkie do porysowania, zupełne przeciwieństwo tej nakładanej w zegarkach Omegi.

Ja pamiętam że zewnętrzny AR w mojej Omedze Planet Ocean miał tendencję do ścierania się i rysowania, więc potwierdzam.

1 minutę temu, beniowski napisał(-a):

Ja pamiętam że zewnętrzny AR w mojej Omedze Planet Ocean miał tendencję do ścierania się i rysowania, więc potwierdzam.

Ja również w jednej Omedze zdejmowałem zewnętrzne AR - było katastrofalnie powycierane.

Koleżanki i Koledzy, pytanie...  Co kupić, czyli jak uważacie ........co mi się bardziej spodoba  :)

Ok, a teraz pytanie czy te 2 modele ,  116000  i  126200  mają taką samą kopertę ?  Czy będą tak samo leżeć ? 

Heeej,   Markiza, co sądzisz ??? 

Rolex-116000.jpg

Rolex-126200.jpg

Edited by Grygos

54 minuty temu, Grygos napisał(-a):

Koleżanki i Koledzy, pytanie...  Co kupić, czyli jak uważacie ........co mi się bardziej spodoba  :)

Ok, a teraz pytanie czy te 2 modele ,  116000  i  126200  mają taką samą kopertę ?  Czy będą tak samo leżeć ? 

Heeej,   Markiza, co sądzisz ??? 

ad 1) wizualnie zegarek nr 1

ad 2) musisz koniecznie przymierzyć ;)

Oj, bardzo chciałbym przymierzyć.   Ale gdzie ?  Kraków Katowice ?   Bo w moim Wrocku nic z tego.

Edited by Grygos

Jeśli koniecznie takie konfiguracje to ja wybrałbym nowe OP. 

Ale nowe nie ma tych cyferek 3 - 6 - 9....   a to fajne jest / było.   A ten drugi ma datownik kultowy...

Moim zdaniem, jako jeden z wielu - OP. Jako jedyny lub jeden z niewielu - DJ. 

27 minut temu, tbn napisał(-a):

Dlaczego? Masz na myśli datę? Nie każdy potrzebuje.

Wiem, że nie każdy - sam nie mam daty w Ex1. Ale z tych dwóch tak bym wybierał. 

2 godziny temu, Grygos napisał(-a):

Ale nowe nie ma tych cyferek 3 - 6 - 9....   a to fajne jest / było. 

Mnie się bober, jak nazywa go Mario, bardziej podoba od cyferek. Dlatego głos na niego. 

Edited by Dorian06
Literówka

2 minuty temu, Dorian06 napisał(-a):

Mnie się bober, jak nazywa go Mario, bardziej podoba od cyferek. Dlatego głos na niego. 

To nie bober, nie bober :rolleyes: Przetrzyj szkiełka.

Bober ma dwa siekacze na godzinie szóstej.

12 minut temu, mario1971 napisał(-a):

To nie bober, nie bober :rolleyes: Przetrzyj szkiełka.

Bober ma dwa siekacze na godzinie szóstej.

Nowe OP to spotkanie trzech bobrów 😉

28 minut temu, desmo napisał(-a):

Nowe OP to spotkanie trzech bobrów 😉

Po trzy kroć mi się podoba. 😍