Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

 

 

A w którym miejscu widziałbyś tę datę w Explorerze I 39 mm. Na przeszklonym deklu? 🤡 

 

Dla mnie ten Ex ma tylko jedną wadę. Płaski bezel. Zarówno w przypadku DJ41 jak i tu ma się po jakimś czasie wrażenie, że ktoś coś zdemontował w tych zegarkach. Gdyby miał bezel o profilu zaokrąglonym (jak miały OP 39 mm) byłby idealnym zegarkiem bez daty na równi z Subem.

 

Gdybym miał na siłę wcisnąć tam datę, to pomiędzy godz 4 i 5.

Tylko po co? 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, memento mori napisał(-a):

 

 

 

A w którym miejscu widziałbyś tę datę w Explorerze I 39 mm. Na przeszklonym deklu? 🤡 

 

 

 

 

Tam gdzie w każdym innym zegarku z datą - najlepiej w pozycji 3, ew 6 ostatecznie 4, myślę że styliści byliby w stanie zaprojektować to tak żeby dobrze wyglądało, nawet z cyklopem jak w OP date.

Są osoby - ja do nich należę - dla których komplikacja daty jest istotna i potrzebna, każdy zegarek jest dla mnie przede wszystkim przedmiotem użytkowym.

 

BTW - zarówno Explorer, jak i Air King były produkowane w wersji z datą

 

 

1966-Rare-Rolex-Air-King-Date-Precision-Model-Ref.-5700-with-Rare-Explorer-Dial-in-Absolutely-Mint-Condition-with-Original-Rolex-Stainless-Steel-Rivited-Bracelet.-Wow.jpg

X3f5BoA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te dwie fotki to chyba konkurs na znajdź różnice 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę zrozumieć dlaczego akurat Air-King jest przykładem brzydoty u producenta, który ma w ofercie takiego potwora jak Yacht-Master II. 
Naćkane na tarczy? Może i tak ale nadal wygląda to schludniej niż wiele chronografów. 
Nie jestem w grupie odbiorców AK ale nie powiedziałbym, że jest jakiś wyjątkowo brzydki, zwłaszcza nowy model, ot taki środek stawki. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, mylof napisał(-a):

Taktowne to jest ? Uważam, że nie jest. 

Napisałem również "wybaczcie". Ale fakt, masz rację, często nie jestem taktowny. Już w podstawówce nauczycielki zwracały na to uwagę. Taki już ze mnie chamski typek.

13 godzin temu, mylof napisał(-a):

Taktowne to jest ? Uważam, że nie jest. 

Napisałem również "wybaczcie". Ale fakt, masz rację, często nie jestem taktowny. Już w podstawówce nauczycielki zwracały na to uwagę. Taki już ze mnie chamski typek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sanik napisał(-a):

Te dwie fotki to chyba konkurs na znajdź różnice 😀

Dlatego sprawiono żeby w następnych generacjach AK bardziej się odróżniał 😂

Chciałem tylko pokazać że nie tylko można, ale już wcześniej dało się wkomponować datownik w tarczę z tymi charakterystycznymi indeksami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A ja jak co dzień mam ten sam problem, co na siebie włożyć. default_wink.png



0cdd509ebcc862be476fbc5609b1b9d0.jpg

A tam takie dylematy 😉 Ja bym wybrał DJ z niebieską tarcza, taki jak ten na Twoim nadgarstku 😁

21 godzin temu, mrstatler napisał(-a):

 

Mógłbys wskazać gdzie nowe OP41 jest za 34 ?

Ja również chętnie się dowiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, DrQQ napisał(-a):

Nie mogę zrozumieć dlaczego akurat Air-King jest przykładem brzydoty u producenta, który ma w ofercie takiego potwora jak Yacht-Master II. 

Spokojnie, nie rozpędzajmy się, bo jakby wyjść poza te nudne z czarną tarczą to może być znacznie gorzej xD. Co do Air Kinga to najgorsze są chyba te kolory, aczkolwiek podpisane indeksy jak w zegarku dla przedszkolaka który uczy się odczytywać godzinę też nie pomagają. Mijają dekady, a Rolex nadal nie ma pomysłu na ten model, chyba najlepiej by było gdyby go po prostu skasowali.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Red_Forman napisał(-a):

A tam takie dylematy 😉 Ja bym wybrał DJ z niebieską tarcza, taki jak ten na Twoim nadgarstku 😁

 

Blue został na nadgarstku.  👍


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mario1971 napisał(-a):

A ja jak co dzień mam ten sam problem, co na siebie włożyć. default_wink.png

 

Jak dla mnie żaden dylemat. Roleksa chińczyk tak podrabia że specjalisty do rozpoznania potrzeba, ale jakby jakiś chińczyk skutecznie Lange podrobił to może dać swoje logo i kupuję. Dla samej jakości wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bibbi napisał(-a):


Proste. Wowczas ludzie zaczna kupowac masowo Grand Seiko.

 

widziałem Twoje GS na temacie co masz na ręku , zegar przekozak :D  

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzikipl napisał(-a):

 

Jak dla mnie żaden dylemat. Roleksa chińczyk tak podrabia że specjalisty do rozpoznania potrzeba, ale jakby jakiś chińczyk skutecznie Lange podrobił to może dać swoje logo i kupuję. Dla samej jakości wykonania.

 

Już widzę te nagłówki "Szwajcarzy z Genewy go nienawidzą, zaorał dekady marketingu Rolexa". 😜

 

To takie populistyczne stwierdzenie najczęściej spotykane wśród miłośników budżetowych zegarków. Nie potrzeba specjalisty, tylko kogoś kto nie jest ślepy i widuje oryginalne Rolexy na codzień. Te wszystkie super klony już na dobrych zdjęciach różnią się wystarczająco od oryginałów. Specjalistów to potrzeba do rozpoznania frankenów. Tam trzeba się doktoryzować z czcionek i kreseczek jak to zrobił chociażby Perezcope. 🙂 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, KRZYSIO napisał(-a):

Miałem okazję porównać na żywo AK i ExII i nie mam wątpliwości co do wyboru. Porównać się ich nie da, bo są z różnych bajek.

rolex1.jpg

 

brałbym tego który bardziej gada na ręku do mnie... :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bugs napisał(-a):

Tam gdzie w każdym innym zegarku z datą - najlepiej w pozycji 3, ew 6 ostatecznie 4, myślę że styliści byliby w stanie zaprojektować to tak żeby dobrze wyglądało, nawet z cyklopem jak w OP date.

Są osoby - ja do nich należę - dla których komplikacja daty jest istotna i potrzebna, każdy zegarek jest dla mnie przede wszystkim przedmiotem użytkowym.

 

BTW - zarówno Explorer, jak i Air King były produkowane w wersji z datą

 

 

1966-Rare-Rolex-Air-King-Date-Precision-Model-Ref.-5700-with-Rare-Explorer-Dial-in-Absolutely-Mint-Condition-with-Original-Rolex-Stainless-Steel-Rivited-Bracelet.-Wow.jpg

X3f5BoA.jpg

 

 

I nawet to wyglądało. 🙂 Pomyśleć, że ledwie kilka lat temu można było mieć takiego fajnego youngtimera z pancernym mechanizmem za 10k PLN a teraz są po 20-25k. Ex I 39 mm nie ma cienkich indeksów tylko grube, duże i z lumą w środku, czarną a nie jasną tarczę i dużo większą kopertę. I te wszystkie niuanse powodują, że Ex I 39 mm z datą gdziekolwiek wyglądałby IMO źle.

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Mnie tam ExI zupełnie nie kręci. Miałem go na łapie, nawet chwilę ponosiłem. To nie mój świat. Co innego Datejust.



6252231703d4fcdc065909ab8a31368e.jpg

To jest 36 czy 41? PIĘKNY


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nomateus napisał(-a):

To jest 36 czy 41? PIĘKNY

41.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tbn napisał(-a):

 

Ja bym powiedział, że raczej jak już to za małą. :)

 

Zgadza się ale tu cytowałem z pamięci bo mnie nie przeszkadzała.

10 godzin temu, KrysH napisał(-a):

Desmo, to co w takim razie ty masz na ręku? 

Omegi, JLC, IWC, Zenithy, GSy, Chopardy, Cartiery, Paneraje, Breitlingi, Tag Heuery, Orisy, Doxy, Longinesy, G- Shocki, Jeśli kogoś pominąłem to przepraszam.  Rolexy przechowuję w sejfie dla następnego właściciela. 

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, desmo napisał(-a):

Explorer 36 jest za mały

 

Szkoda, że nie dopisałeś, że jest dla Ciebie za mały. Dla mnie akurat jest idealny, a niejednego Rolexa miałem na ręku. Dodam, że mam dosyć duże nadgarstki, a mimo to za mały nie jest.. 

Nie wprowadzaj więc w błąd tych, którzy być może rozważają zakup Explorera 36mm. A swoją drogą przymierzałeś Ref. 124270 ?


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, eye_lip napisał(-a):

Moim zdaniem ex39 to dosyć nieudany stylistycznie model:

-za mała koronka

-za duże napisy

-ogólny odbiór - duża tarcza, płaski naleśnik ( odległość od szkła do tarczy jest dosyć niska (nie jak np w sub nodate). 

Dokładnie. 

Jedynie co to nie zwróciłem uwagi na odległość szkła od tarczy. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są osoby - ja do nich należę - dla których komplikacja daty jest istotna i potrzebna, każdy zegarek jest dla mnie przede wszystkim przedmiotem użytkowym.

Dla mnie też jest przedmiotem użytkowym, ale ja już stary chyba jestem i jak wracam z imprezy to na drugi dzień, a nie po kilku, żeby się zastanawiać jaka jest data

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mylof napisał(-a):

 

Szkoda, że nie dopisałeś, że jest dla Ciebie za mały. Dla mnie akurat jest idealny, a niejednego Rolexa miałem na ręku. Dodam, że mam dosyć duże nadgarstki, a mimo to za mały nie jest.. 

Nie wprowadzaj więc w błąd tych, którzy być może rozważają zakup Explorera 36mm. A swoją drogą przymierzałeś Ref. 124270 ?

Why so serious? W moim zestawie pojawiły się zarówno moje opinie jak i opinie które usłyszałem od innych użytkowników jako ilustracja tezy, że stylistycznie Rolex nie jest doskonały. I tak ,dla mnie 36 mm Explorer jest za mały. Miałem 39 mm i był  rozmiarowo idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem EX II jest poprawny w każdym calu. Opinia z poziomu nadgarstka 18 - 18,5cm :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, KRZYSIO napisał(-a):

Moim zdaniem EX II jest poprawny w każdym calu. Opinia z poziomu nadgarstka 18 - 18,5cm :) 

Dyskusja tyczy się Ex I. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosłem się do uwag z poprzedniej strony. 

Twój zielony Datejust jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.