Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
chrono-craze

Klub Miłośników Zegarków ROLEX

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, arturlep napisał(-a):

Właśnie skompletowałem moja wymarzona „piątkę”

72f936836f1288474895fc279aa3c972.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Świetny wybór, według mnie wersja bez daty jest fajniejsza. gratuluję :) 

7 godzin temu, arturlep napisał(-a):

Tak to wyglada, jakbym miał zostawić jeden to bezdyskusyjnie Moon, chociaż im jestem starszy tym bardziej zastanawiam się nad datejustem.

0fdde5ca4daa1ff9436ec0ebe178a450.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja właśnie jakoś dwa lata temu poświęciłem moona na rzecz datejusta i nie żałuję ani troszkę. Na początku tego roku wróciłem na chwilę do moona tylko w nowym wydaniu ale nie było już chemii. Jednak stara miłość rdzewieje :) Gratuluję kolekcji, jest super!!!

Edytowane przez Red_Forman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, arturlep napisał(-a):

Tak to wyglada, jakbym miał zostawić jeden to bezdyskusyjnie Moon, chociaż im jestem starszy tym bardziej zastanawiam się nad datejustem.

0fdde5ca4daa1ff9436ec0ebe178a450.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Potrzebujesz jeszcze jakiegoś sportowego modelu z czarną tarczą, najlepiej divera. ;).


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arturlep w sumie ja bym (chyba) poszedl w Suba Date jako dodatek do mojego 58 (który swoja droga strasznie mikry wyszedł przy 👑).  fajny zestaw generalnie 

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, facecik napisał(-a):

myślę o wymianie nowego suba date na nowego suba

Jak ruszą zapisy będę próbował załapać się właśnie na 124060 i na białego DJ41 na jubilee z gładkim bezelem:

23462190-h418kia8xf1tzrtzv241xkgf-ExtraLarge.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, I_love_britney napisał(-a):

Fajne, sportowe grono:) Widać, że Rolex jest taką wisienką na torcie.

 

Wisienką to jest moon, rodzynek wśród diverów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mroova napisał(-a):

Jak ruszą zapisy będę próbował załapać się właśnie na 124060 i na białego DJ41 na jubilee z gładkim bezelem:

23462190-h418kia8xf1tzrtzv241xkgf-ExtraLarge.jpg

Biała tarcza w DJu wygląda imo dziwnie ( za sportowo? ). Ja ostatecznie wybrałem klasycznie srebrną w tej nie przesadzonej konfiguracji 😉 

Nie wiem kto ma białą  ale w razie czego służę srebrną do porównania. ( w załączeniu w porównaniu z grafitową)

8E1027ED-C09D-42B3-BCD4-91FD267CBD18.jpeg

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gładki bezel i Jubilee to jak dla mnie konfiguracja nr 2. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Gładki bezel i Jubilee to jak dla mnie konfiguracja nr 2. 

Dzisiaj Mario liczy się skromność, pracowitość i uczciwość. Do polityki tfu, do zegarków nie idzie się dla pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z paskiem 😊 lepiej wypada smooth, do tego zawsze, gdy widzę fluted, włącza mi się skojarzenie że sky-dwellerem. Po co mam żyć z poczuciem zawodu, czemu nie kupiłem sky ? A ten jest niestety zbyt ogromny.

Edytowane przez mroova
A biała wg mnie wygląda bardziej "elegancko" niż sportowo. A przede wszystkim jest najbardziej czytelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, desmo napisał(-a):

Dzisiaj Mario liczy się skromność, pracowitość i uczciwość. Do polityki tfu, do zegarków nie idzie się dla pieniędzy.

Ja do zegarków z miłości. A polityką jak dobrze wiesz się brzydzę. Im jej tu mniej, tym lepiej. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mawia Mario - pozdro! 😁

 

3A226FD0-3039-4866-8DAA-30429F8743FB.jpeg

C4D5E2E4-91DA-4D4C-84A5-E7608CDD2221.jpeg

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.11.2022 o 13:44, machlo napisał(-a):

Czy ktoś może ma zbędne dwa półogniwa od 114060/116610?

Dowiadywałem się w Kruku i niestety można dostać, ale muszą oni założyć do bransolety do tego modelu. Natomiast ja potrzebuję te półogniwa do OP36.

 

Nie robią półogniw do OP36?

Najprościej będzie znaleźć kogoś z 114060/116610 i niech zakładają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, desmo napisał(-a):

Dzisiaj Mario liczy się skromność, pracowitość i uczciwość. Do polityki tfu, do zegarków nie idzie się dla pieniędzy.

Chcesz chodzić w Rolkach  , a im chciałbyś wrzucić Tisele itp ? . Zapomnij.😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, zbyniu70 napisał(-a):

Chcesz chodzić w Rolkach  , a im chciałbyś wrzucić Tisele itp ? . Zapomnij.😄

Oni ich nie noszą ( za duże ryzyko że suweren by się dowiedział ile toto kosztuje, co innego willa, kamienica, hotel, zamek …) Oni je sprzedają za premium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, PKS napisał(-a):

 

Nie robią półogniw do OP36?

Najprościej będzie znaleźć kogoś z 114060/116610 i niech zakładają ;)

Ogniwa takie same, ale Rolex nie przewidział ich do OP36 i serwis nie może ani sprzedać ani zamówić. Tłumaczenie jest takie, że podczas serwisu sprawdzane są wszystkie części i jeśli coś pochodzi nie od tego modelu to uznają to za nieoryginalny zegarek.

Zapewne najprościej byłoby znaleźć chętnego do pomocy posiadacza starszego suba i ogarnąć temat, ale coś nikt się nie wyrywa. ;)

Mam jeszcze 2 plany awaryjne - poszukać second-handu od dealerów używek i popytać inne autoryzowane serwisy Rolka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, machlo napisał(-a):

Ogniwa takie same, ale Rolex nie przewidział ich do OP36 i serwis nie może ani sprzedać ani zamówić. Tłumaczenie jest takie, że podczas serwisu sprawdzane są wszystkie części i jeśli coś pochodzi nie od tego modelu to uznają to za nieoryginalny zegarek.

Zapewne najprościej byłoby znaleźć chętnego do pomocy posiadacza starszego suba i ogarnąć temat, ale coś nikt się nie wyrywa. ;)

Mam jeszcze 2 plany awaryjne - poszukać second-handu od dealerów używek i popytać inne autoryzowane serwisy Rolka.

 

Zadzwoń do Pieśkiewicza. Może jak powiesz, że przyjdziesz po odbiór ogniw z OP na ręku to się zlituje. 😉 

Edytowane przez memento mori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, memento mori napisał(-a):

 

Zadzwoń do Pieśkiewicza. Może jak powiesz, że przyjdziesz po odbiór ogniw z OP na ręku to się zlituje. 😉 

 

Planuję dzwonić w poniedziałek i liczę właśnie na to, że nie będzie robił problemu. :)

Pozostaje jeszcze ostateczność, choć niechętnie się skłaniam do tego - na ebayu są półogniwa za niewielkie pieniądze, ale niestety nieoryginalne i ze stali 316, więc jakość, wykończenie i barwa mogą się znacznie różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, memento mori napisał(-a):

 

Zadzwoń do Pieśkiewicza. Może jak powiesz, że przyjdziesz po odbiór ogniw z OP na ręku to się zlituje. 😉 

Bardzo w to wątpię. Najlepiej zamówić półogniwo do Suba u niego a jak dojdzie poprosić jakiegoś kolegę z ów Subem żeby podszedł po odbiór.

Edytowane przez Bartek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.